אטרקציות לילדים בפסח: אירועי החג, כל מה שקורה בפסח 2017 מהצפון ועד אילת

השנה החלטנו להעלות חוץ ממדריך החג הרשמי לפסח גם את הרשימה המלאה והארוכה כאורך הגלות של כל הפעילויות לילדים בפסח, מידע ששלחו אלינו על אירועי פסח בחינם, כל מה שקורה באתרי התיירות ועם המון , ידיעות על פסטיבלים וטיולי משפחות בפסח, מסלולי טיול חדשים למשפחות ועוד. הכל כאן:

ונתחיל עם כמה אטרקציות לילדים בפסח:

חדש לפסח – במצפה התת ימי באילת
להסתכל לדגים בעיניים: פארק המצפה התת ימי באילת פותח את "בריכת הבועות" לחוויית תת ימית משפחתית. לקראת החג מציע פארק המצפה התת ימי באילת למבקרים לפגוש את בעלי החיים הימיים משני צידי הזכוכית, ולהתנסות בחוויה תת ימית משפחתית או יחידנית מודרכת: צלילה בבריכת הבועות החדשה של הפארק. הבריכה שימשה עד לאחרונה ביתם של הכרישים, שעברו למשכנם החדש במרכז המבקרים "עולם הכרישים". לצוללים בבריכת הבועות מוצמד מדריך, לפעילות בת 45 דקות, מתוכה 10 דקות צלילה בעומק 4 מטרים, למפגש בלתי אמצעי עם דיירי הבריכה: עשרות דגים, חתול ים ענק ואלמוגים ססגוניים. ניתן לתאם צלילה משפחתית בו זמנית, החל מגיל 8. את הצלילה ניתן לצלם מבחוץ, דרך קירות הבריכה השקופים. בפארק המצפה התת ימי באילת שלל אטרקציות לילדים. במרכז המבקרים החדש "עולם הכרישים" מגלים איך זה מרגיש לפגוש כריש, כש- 14 כרישים, עד 4 מטרים אורך כל אחד, שוחים בבריכת ענק, לצד חתולי ים גדולים ומאות דגים. את הבריכה חוצה מנהרה אקרילית שקופה, והמבקרים, שעוברים דרכה, יכולים לראות במרחק נגיעה את הכרישים החגים מעל, וזוכים לחוויה עוצרת נשימה, המדמה שהייה נדירה במעמקים. עוד במרכז המבקרים משחקים אינטראקטיביים חדשניים ומידע רב על מלכי הים, הנמצאים בסכנת הכחדה. בנוסף בפארק המצפה התת ימי בריכות האכלת דגים, בריכת צבים חיצונית, מצפה תת ימי, בקתת אמזונאס, אקווריום דגים נדירים ועוד.

הפארק הוא האטרקציה המונגשת הראשונה בעיר אילת. מחיר כניסה מבוגר: 99 ₪. ילד: 79 ₪. עלות צלילת היכרות מודרכת: 99 ₪ לצולל, החל מגיל 8. יש להגיע לצלילה עם בגד-ים ומגבת. לא נדרש ניסיון קודם. כל כרטיס למצפה מאפשר כניסה חוזרת ל-3 ימים רצופים! להזמנת כרטיסים מוזלים דרך אתר האינטרנט: http://www.coralworld.co.il/tickets/ הפארק פתוח מידי יום בין השעות 08:30-16:00.

המצפה התת ימי באילת.
המצפה התת ימי באילת.

חירות עם מהות במרכז מהותי
שמזמין את כל המשפחה לחגוג את פסח עם שלל פעילויות שמציתות את הדמיון. מהותי, מרכז חווייתי אינטראקטיבי היחיד מסוגו בארץ, יקיים במהלך חוה"מ פסח בין התאריכים 7-8 ו- 12-13 באפריל מגוון פעילויות מרתקות ומהנות לילדים ולנוער בשיתוף עם ההורים. בין הפעילויות: >>תעלומה בארמון – כתב חידה חדש ומלא אקשן >>מסע אינטראקטיבי אל תוך עצמנו במטרה לגלות איך ניתן להשפיע סביבתנו >>הפעלה יצירתית המאפשרת הצצה פנימית לעולמו של הילד >>והצגת יחיד איכותית עם ערך מוסף לקטנטנים.

הפעילויות לילדים בפסח במהותי:
• תעלומה בארמון – כתב חידה חדש ומלא אקשן- חידון חדש המזמין ילדים והורים לגלות לחש סודי לפני שהארמון ייסגר… הפעילות מבוססת על שיתוף פעולה בין הורים וילדים כאשר המטרה היא להצליח יחד במשימה משותפת תוך כדי פתירת חידות ומשימות שונות ומגוונות. מעבר לחוויה המהנה שבהתגברות על אתגרים, מהווה הפעילות הזדמנות להתוודע אחד לשני ולשוחח על מצבים, רצונות, חלומות ושאיפות שלא תמיד מתאפשר לנו לשוחח עליהם במהלך שגרת היומיום. ההתקדמות בחידון היא בקצב אישי לכל זוג במסגרת זמן הפעילות. עם סיום הפעילות, כל זוג יקבל מזכרת אישית שתייצג את המסע המשותף שעבר בחידון. תוכן הפעילות מותאם באופן מיטבי לילדים בגילאי 8-12. במקרה שמתלווים אחים או אורחים – תותר גם כניסה לילדים בטווח הגילאים שבין 6 ל-14. משך הפעילות: שעה ורבע. מחיר: 25 שקלים לילד, מלווה בחינם.

• סיור אינטראקטיבי- הסיור החדש במהותי, מזמין את כל המשתתפים, הורים וילדים, לצאת למסע היכרות עצמית מעורר מחשבה על איך כל אחד מאתנו יכול להשפיע על סביבתו . הסיור כולל תחנות אינטראקטיביות כשבכל אחת מהן הפעלה מרתקת. תוכן הפעילות מותאם לילדים מגילאי 8, עם זאת תותר כניסה לגילאי 6 ומעלה. משך הסיור: כשעה ורבע. מחיר: 25 שקלים למשתתף.

• "כוכב הסרט הוא אני"- פעילות יצירתית המזמינה את ההורים והילדים ליצור כרזת קולנוע אישית בכיכובו של הילד המאפשרת הצצה מרתקת לעולמו הפנימי. יחד מגלים תכונות, אהבות וחלומות. הפעילות כוללת שימוש באפליקציה מיוחדת, חומרי יצירה, שיח הורה וילד, והצגה משותפת של כרזות הסרטים. תוכן הפעילות מותאם מגיל 8, עם זאת תותר כניסה לגילאי 6 ומעלה. מחיר: 25 לילד, מלווה בחינם.

פעילויות לילדים במרכז מהותי החדש. צילום : אמיתי הרמן
פעילויות לילדים במרכז מהותי החדש. צילום : אמיתי הרמן

• "מסע בארץ האור"- הצגת יחיד המספרת את הסיפור של אור וחברו הטוב, קופי הקוף. יחד הם יוצאים למסע בעקבות מפת אוצר מסתורי. תוך כדי המסע הם לומדים להכיר את עצמם, את הייחודיות שלהם ואת היופי בשיתוף פעולה. בהצגה משולבות משימות והפעלות המזמנות אפשרות ביטוי. הפעילות מתאימה לילדים בגילאי 4-6. מחיר: 25 לילד, מלווה בחינם.
לאורך כל החג תינתן הטבה מיוחדת: 10% הנחה למזמינים 2 כרטיסי ילדים לאותה הפעילות.
פרטים והרשמה באתר מהותי: http://www.mahuti.co.il או בטלפון: 03-7181333.
מרכז מהותי, רח' שאול המלך 21 (ברחבת הקאמרי) , תל אביב

מהות החיים הינו ארגון הפועל לתועלת הציבור וללא כוונות רווח תחת הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון. הארגון נוסד במטרה להגביר את המודעות האישית ולהעניק כלים להשגת שלום פנימי.

מעלית הזמן בירושלים – עברה למיקום חדש:
האטרקציה לכל המשפחה עברה שידרוג, מתחה פניה והגיעה למשכנה החדש בקניון הסגור בשדרות ממילא – "מסע רב חושי בזמן אל ההיסטוריה של ירושלים * עיצוב חדשני *במות זזות *אפקטים מרהיבים * מסכים היקפיים בטכנולוגיה גבוהה * התבוננות בקפסולה זעירה אל גוף האדם ועוד ועוד השבוע נפתחה בשדרות ממילא בירושלים אטרקציה מחודשת – מעלית הזמן בירושלים, האטרקציה הייחודית לכל המשפחה, שהתחדשה, השתדרגה ועברה למתחם חדש בקניון בממילא.

מדובר באולם מעוצב וחדשני שלא נראה כמותו בירושלים. 250 מ"ר של מסכי לד היקפיים העוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מהמתקדמות בעולם, 104 מושבים. 98 מהם נעים על 6 צירי תנועה ו- 6 מהם נייחים (כאשר עפ"י דרישה מראש ניתן לקבע מספר מושבים רב יותר). מעלית הזמן בירושלים מזמינה את הקהל הרחב, משפחות, קבוצות ויחידים מכל גיל ומגזר, להגיע וליהנות ממסע מדהים ורב חושי הכולל 4 מייצגים חדשניים בהם משולבים אפקטים ייחודיים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, מסע מרתק אל החלל, מסע בקפסולה זעירה אל תוך גוף האדם ומסע מרגש אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של בירת ישראל. המיצגים הייחודיים המעניקים לצופה חוויה עוצרת נשימה, יחד עם מושבים חדישים ונעימים ומסכי ענק העוטפים את המבקר מכל עבר, יוצרים אצל הצופה תחושה מרתקת ורב חושית, עד כדי תחושה שהוא נמצא בתוך המיצג.

צילום: מעלית הזמן בירושלים ממילא
צילום: מעלית הזמן בירושלים ממילא

המייצגים במעלית הזמן בירושלים: מעלית הזמן– מייצג חוויתי העושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר ירושלים. המיצג הדו מימדי, לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה, למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלו. בירושלים של פעם נפגש הצופה פנים אל פנים עם מלכי ישראל לאורך ההיסטוריה – שלמה המלך, ירמיהו המלך צדקיהו המלך ואחרים, לומד על התקופות השונות, זאת בשילוב צלילים ומראות מרגשים באמצעות חיישנים הגורמים לצופה לחוש כאילו ירד אל מעמקי ההיסטוריה של ירושלים והפך להיות חלק ממנה.
לקינוח לוקח חיים טופול את הצופה יחד איתו לרחף מעל העיר ולחזות בירושלים העכשווית עם כל החידושים בה כפי שאנו מכירים אותה כיום. בין השחקנים המשתתפים במיצג: חיים טופול, דביר בנדק, צחי נוי, עמי סמולרצ'יק ונוספים.
אורך המיצג: 30 דקות. מוקרן במספר שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וסינית מנדרינית.

אני ירושלים – במיצג דו מימדי זה מוזמן הצופה ליהנות ולחוות את הצלילים והריחות של העיר ירושלים, לקפוץ לרכבת הקלה, ליהנות מסיור בשוק מחנה יהודה, לצפות בעיר מלמעלה, ללמוד על ההיסטוריה של ירושלים ופסיפס האנשים והתרבויות הפועלים בה ולהכיר עולם שלם של תרבות, מחול, מדיה, תפילה, קדושה ורגש באמצעים טכנולוגיים חדשניים ופורצי דרך. 'אני ירושלים' הוא מופע מולטימדיה מיוחד המחבר כל אחד לירושלים הפרטית שלו במטרה להראות לכולם שירושלים היא של כולם. בהפקת המופע משתתפים יפתח קליין שמלווה את הצופים במסע, ולהקת המחול של עדו תדמור.
מתאים במיוחד לתיירים ולקהל מבוגר יותר. אורך המיצג: 25 דקות
שפות : טקסט פותח באנגלית ועברית, במהלך המופע טקסטים כתובים באנגלית, עברית וערבית וקטעי קריינות בעברית ואנגלית עם כתוביות בהתאם.

מסע ביקום – מכדור הארץ אל קצות הגלקסיה בתלת מימד מזמין את המבקרים לראות מקרוב את הרגע בו נוצר היקום – המפץ הגדול וליהנות מסיור וירטואלי במערכת השמש, סביב כדור הארץ, הירח והפלנטות השכנות. במהלך המיצג, צופים המבקרים בכוכב שביט הטס ממש מול עיניהם, מרגישים את רוחות השמש הנושבות, וצופים באסטרואיד שינחת ממש לידם. המיצג מסתיים בהמחשה ייחודית מהו גודלו של כדור הארץ ביחס לשאר היקום ומהו גודלו של גוף האדם ביחס לחלקיקים המרכיבים אותו.
אורך המיצג: 20 דקות
שפות: עברית בלבד

קפסולת העתיד – מסע בגוף האדם בתלת מימד. מתי ראיתם מה קורה באוזן, במוח בשרירים או בריאות? המיצג חושף את סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום, גוף האדם. כיצד אנו נושמים? איך אנו קולטים מידע? איך אנו מעכלים? איך אנו נראים מבפנים? את התשובות על כל השאלות האלו ועוד תוכלו למצוא במיצג הדמיות תלת מימדיות מרהיבות ומדויקות בעזרת 'אינפו' קפסולה – רובוטית עתידנית המנחה את המסע ומספקת לאורך המיצג נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו.
אורך המיצג: 25 דקות.
שפות: עברית וערבית.

מעלית הזמן בירושלים – שד' ממילא ירושלים
שעות פתיחה: ימים א-ה 10:00-17:00. בחוה"מ פסח שעות פתיחה בכל יום בין 10:00-20:00 שישי 10:00-14:00 (מומלץ להתעדכן באתר הבית) כניסה מגיל 5 ומעלה – בתיאום מראש בלבד. עלות: 54 ₪ ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 ₪ לרוכשים דרך האתר. הנחות לתושב ירושלמי/חיילים/סטודנטים לפרטים נוספים: 02-6248381

 

פסח דיגיטלי במדעטק חיפה – שלל חוויות ייחודיות ומרגשות לכל המשפחה
מחפשים אטרקציות לילדים בפסח בחיפה? מדעטק- המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל , פותח בחג הפסח את שערי נטריקס, הגלריה למוצגי אמנות טכנולוגית אינטראקטיביים ומזמין את המבקרים להיפרד מתערוכת "האדם והחלל" שתיסגר אחרי החג. הביקור במתחם נטריקס החדש , מזמן חוויה אינטראקטיבית, המגרה את חושי הראיה והשמיעה במגע, תנועה ובאופני הפעלה מאתגרים וחדשניים. בגלריית נטריקס החדשה, מגוון רחב של פעילויות והתנסויות.

פינג פונג קול ואור – שתי יצירות מהפנטות של סטודיו פוריל (for real), חיבור ייחודי בין טכנולוגי לאמנותי. חוויה של משחק ואסתטיקה ויזואלית וקולית.

אבולוציה של חלום – סרטון 360 מעלות המדמה עולם תלת ממדי ייחודי שמזמין את הצופים-חווים, הישובים על כסאות מסתובבים נוחים, למסע שבין זריחה לבריאה. יצירה של האמן האמריקאי כריס מילק, מהמובילים בתחום המציאות המדומה בעולם.

פיקסל בריק – משחק בנית לבנים רב משתתפים, במרחב תלת ממדי וירטואלי. המשחקים חובשים משקפי מציאות מדומה (Virtual reality) על עיניהם, כשחבריהם ובני משפחתם צופים במהלך היצירה על גבי מסכים גדולים.

פעילויות פסח לילדים במדעטק.
פעילויות פסח לילדים במדעטק.

גרידי – יצירת מנגינה קבוצתית משותפת בממשק פיזי ויזואלי יוצא דופן. השם גרידי משלב את המילה משטח (גריד Grid) עם פרוטוקול המחשב מידי (Midi) שמשמש לתקשורת בין כלי נגינה דיגיטליים. על ידי הנחת כדורים בגומות נוצרת מוסיקה קצבית ותוססת, שניתנת לשינוי כל הזמן ומלווה באורות וצבעים, חוויה אור-קולית עוצמתית.

שני משחקי מחוות גוף – עם מסכים מבוססי טכנולוגיית ריל-סנס (Real-Sence) של אינטל.
המבקרים עומדים מול המסך, ובתנועות ידיים ומחוות גוף מובילים את הצב או את להקת הדגיגים במבוכי הים הגדול, כשהם אוספים פריטים חיוניים ונזהרים מסכנות.

קאגורה – היישר מיפן הרחוקה, יישום מוסיקלי המבוסס על מחוות גוף שמפעילות כלי נגינה ליצירה מוסיקלית מקורית

• הכניסה לנטריקס על בסיס מקום פנוי בקבוצות בלבד.
• הכניסה מגיל 7 ומעלה, מעל גובה 130 ס"מ
• משך הפעילות בנטריקס כ- 45 דקות.

תערוכת האדם והחלל מציגה פריטים ייחודיים מהמסע האנושי לחלל, ובראשם חללית אמתית – "אלמאז אקסקליבר" שהייתה פעמיים לחלל, ועכשיו אפשר להיכנס אליה, לחוות ישיבה מאוד לא נוחה של אסטרונאוטים, ולהצטלם צילום שכמוהו לא יהיה לכם יותר. עוד מוצגת חליפת אסטרונאוט אמתית לעוד צילום מדהים, ותערוכה מיוחדת לזכרו של אילן רמון ז"ל.
את התערוכה מלווה מופע הדגמות מדעיות ייחודי "1,2,3 חלל!" מסע אל החלל ובחזרה שמלווה בהסברים משכנעים על התופעות המדעיות שמאפשרות את הטיסה לחלל.

שעות פתיחת מדעטק בפסח: ערבי חג – 10.00-14.00 | חג – 10.00-17.00 | חול המועד – 10.00-18.00
מחירים: ילד עד גיל 5: חינם | מבוגר/ ילד מגיל 5: 89 ₪ לכרטיס |מנוי שנתי משפחתי: 440 ש"ח , הנחה מיוחדת לרוכשים באתר . חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום נוסף.

פסטיבל יציאת מצרים – פסח בקיבוץ יד מרדכי:
מחפשים אטרקציות לילדים בפסח בדרום הקרוב? פסטיבל יציאת מצרים ביד מרדכי – כמו בכל פסח, תיירות קיבוץ יד מרדכי מזמינה אתכם לשחזור חוויתי של יציאת מצרים: מתלבשים כמו בני ישראל ? חוצים את ים סוף ויוצאים למסע מלא בסיפורים וחוויות. וגם: פעילות בבית הדבורה והדבש, סיור על הטרקטור הקיבוצי, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם", הפעלות לילדים ועוד. 8.4, 11-18.4, בין השעות 10:00-16:00
קיבוץ יד מרדכי ממשיך במסורת ומזמין את הקהל הרחב לפסטיבל יציאת מצרים הרביעי, פסטיבל מיוחד וחוויתי שיתקיים בכל ימי חול המועד. פעילות יציאת מצרים תצא מבית הדבורה והדבש בקיבוץ אל שמורת נחל שקמה. שם על רקע נוף קדומים יצאו המשפחות יחד עם מדריכים לשחזור האירועים שחוו בני ישראל במסלול יציאת מצרים. הם יתלבשו כבני ישראל ויצאו אחר משה רבנו למסע במדבר. במהלך המסע יחצו המשתתפים את "ים סוף" (נחל שקמה), יטפסו על ההר ועל הדיונה כשברקע ישמעו את סיפור יציאת מצרים.
בנוסף לפעילות, ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה. שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג אמיתי. בנוסף, מוזמנים המבקרים להשתתף באטרקציה האהובה ביותר על הילדים: סיור מיוחד ברוח הקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור, שתוביל אותם לתחנות מלהיבות ברחבי הקיבוץ בהם: הרפת הקיבוצית, הפרדסים ,אתר שחזור קרב תש"ח ועוד.

פעילויות פסח לילדים ביד מרדכי 2017. צילום: יד מרדכי
פעילויות פסח לילדים ביד מרדכי 2017. צילום: יד מרדכי

לאחר מכן, יבקרו המשפחות ב"בית קיבוץ של פעם", בו תתקיים פעילות חווייתית, "ארצישראלית" ונוסטלגית על ראשית חיי הקיבוץ. במהלך חול המועד יוכלו המבקרים ליהנות מכניסה חינם לאתר שחזור הקרב המחודש. ברתק יוכלו הילדים לזחול בין תעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים שבמקום ולטייל בין הנופים המרהיבים המקיפים את הקיבוץ.
כמה זה עולה?: כרטיס משולב הכולל את בית הדבש, נסיעה בטרקטור, קיבוץ של פעם, ופעילות יציאת מצריים – 55 ₪ לילד ,50 ₪ למבוגר. ילד מגיל 3 חייב בכרטיס (אין צורך בתיאום מראש).
פעילות שיחזור יציאת מצריים בלבד – 25 ש"ח לאדם
משך הפעילות 2.5 – 3 : שעות, מ-10.00 עד 15.00(בכל שעה עגולה מתחילה פעילות) הפעילות מתקיימת בכל מזג אויר.
לפרטים, תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

חוגגים פסחייתי בחווה של חוה
במיוחד לחג הפסח חווה של חוה חוגגת את האביב עם המון חיות ומגוון פעילויות והכל הכל כלול במחיר הכניסה!! אז מה תמצאו בחווה? חוץ ממרחבים רבים ומגוון בעלי חיים יש גם חליבת עזים , חצר ליטוף , רכבת לרפת והפרחת יונת דואר, רכיבה על חמורים , מתנפחים , ג'ימבורי, עמדת יצירה ובועות סבון וכמו שכבר כתבנו כל פעילויות החווה כלולות בכרטיס הכניסה. ימי ושעות פעילות:
חול המועד פסח :13/4-12/4 : 9:30-18:30 . 14/4 , 16/4 : 9:00-14:00 איסרו חג 18/4 : 9:30-16:00

פעילויות פסח לילדים בחווה של חווה. צילום: החווה של חווה.
פעילויות פסח לילדים בחווה של חווה. צילום: החווה של חווה.

פסטיבל טבע החיות – פסח 2017 בגן גורו.
מחפשים פעילות לילדים בצפון? עמדות פעילות ומתחמים רבים שילוו בהפעלות על ידי שחקנים סביב הנושא התנהגות ויכולות בעלי החיים, בתנועה, קולות וצבעים. בחול המועד, ימים ד' ה' ו' 12-14 באפריל

בחול המועד פסח 2017 מגיע הפסטיבל הכי טבעי וחוויתי לגן גורו: פסטיבל טבע החיות אשר יכלול עמדות פעילות ומתחמים רבים שילוו בהפעלות על ידי שחקנים סביב נושא התנהגות ויכולות בעלי החיים, בתנועה, קולות וצבעים. בכניסה לגן יקבלו הילדים את מפת "חוקר הטבע" משולבת חידות, בעזרתה ובעזרת דמויות שונות, יעברו בין מתחמי טבע שונים ויחוו דרך פעילות, יצירה ומשחק את טבע החיות האוסטרליות בגן.
במתחם התנועה נעבור מסלולי קפיצות של סוגי קנגורו שונים, הליכה על קורה כמו קואלה, זחילה מתחת לרשת חבלים כמו נחש ומתקן הממחיש איך זה מרגיש כשמנסים ללכת במאונך כמו זיקית או חרק. במתחם הקולות – הילדים יטילו קובייה גדולה שעל כל אחת מפאותיה דמות של בע"ח אוסטרלי ויצטרכו לחקות את הקולות באמצעות מערכת הגברה, לשלב את הקולות בסיפור ועוד. במתחם האיפור – הילדים יתאפרו בצבעי הסוואה ויוכלו להצטלם כשראשם בתוך דמויות שונות. במתחם העטלפים – נדגים באמצעות בריכת מים כיצד גלי הקול נעים באוויר, כיצד עטלפים מתמצאים בסביבה וכיצד בעלי חיים אחרים עושים זאת. במתחם תאטרון הבובות – תתקיים הפעלה בעזרת בובנאי ותאטרון בובות, ההפעלה תעסוק בהתנהגות בע"ח, המיתוסים עליהם (נחש ערמומי, קואלה עצלנית וכו') לבין המציאות ותינתן הזדמנות לילדים להתנסות ולהביע את עצמם. בכל המתחמים תתקיים גם העשרה לילדים בנושאי הפעילות וטבע החיות. בנוסף, עבור החוקרים הצעירים תעמודנה שתי עמדות חקר עצמאיות בנושא כיסים וחיות כיס – על מה ולמה? איך זה עובד? המחשה בתמונות ובווידאו, ובנושא "מי היה מאמין" -על בע"ח מוזרים, עובדות מדהימות, שיאים וכדומה. כמו כן הילדים ישתתפו בפעילויות יצירה בנושא טבע החיות ביניהן: תוכי שיווי משקל – הממחיש את האופן בו ציפורים עומדות וישנות על ענף מבלי ליפול. והכנת שרשראות מנוצות צבעוניות – סביב צבעים בטבע, תפקידיהם השונים וכו'.

פינות ליטוף ופינות חי בגן גורו.
פינות ליטוף ופינות חי בגן גורו.

וכמובן לא להחמיץ את הפעילות המרכזית בצהריים – בינגו חיות. הילדים יקבלו לוחות משחק וישחקו בינגו, אך במקום מספרים יופיעו על הלוחות דמויות של בע"ח. בכל סבב יציגו השחקנים מידע אודות בע"ח בדרך משעשעת ומשחקית.

מחיר הפעילות בגן גורו (כולל כניסה): 48 שקלים לכרטיס למבוגר /ילד מגיל 2 ומעלה. שעות פתיחה גן גורו בימי החג: ערב פסח 9:00 – 13:00 חול המועד, שבתות ושבתונים 9:00-17:00 שישי 9:00-15:00 ערב חג שני 9:00- 16:00 http://www.nirtours.co.il גן גורו הוא המקום היחידי בעולם (מחוץ לאוסטרליה) בו ניתן ללטף ולהאכיל קנגרו, בגן גורו צפריית לורים בה ניתן להאכיל את התוכים בשיפודי פירות ובעלי חיים מעניינים נוספים.
כידוע, "חוויות ניר דוד" נמצאת בעמק המעיינות סמוך להר הגלבוע, כשעה וחצי בלבד מגוש דן, ומציעה מגוון של חוויות. גן גורו הפארק האוסטרלי ובו צמחייה ובעלי חיים מאוסטרליה הרחוקה. טיולים בפארק המעיינות באמצעי תחבורה שונים. 41 צימרים המזמינים לנופש קסום ורגוע, רייזר העמק הנעלם- חווית שטח בנהיגה עצמית בנופים המרהיבים של הגלבוע ועמק המעיינות ובנוסף ניתן ליהנות מימי כיף וגיבוש לקבוצות על שפת נחל האסי.

פסח 2017 בהיכל הקרח חולון
היכל הקרח Ice Peaks בחולון, מזמין אתכם לחגוג את פסח 2017 במפגש מעריצים עם נעה קירל, מסיבת DJ, קולנוע תלת מימד ועוד שלל פעילויות לכל המשפחה. הפסח הזה מבלים ב Ice Peaks – היכל הקרח של ישראל. החל מיום שישי ה31.03.17 ועד יום שלישי ה18.04 יציע ההיכל מגוון פעילויות לכל המשפחה:
מפגש מעריצים עם נעה קירל יתקיים יום שני ה-03.04 בין השעות 12:00-13:00,
מסיבה על הקרח עם ה DJיניב דגן תתקיים ביום שלישי 04.04 החל מהשעה 18:00, אריק רינט ישעשע את הקהל עם מופע סטנדשואו בימים שלישי- ראשון 11-16 לחודש בין השעות 11:00-15:00 (לא בשישי- שבת) קולנוע תלת מימד יוצב בסמוך להיכל בין התאריכים 12-18.04 בין 11:00-20:00 – לקוחות ההיכל יוכלו ליהנות ממחיר מיוחד של 15 ₪.

היכל הקרח בחולון. צילום: שולמית בושינסקי
היכל הקרח בחולון. צילום: שולמית בושינסקי

משטח ההחלקה החצי אולימפי , בהיכל הקרח Ice Peaks בחולון זה המקום לגלות את האקסטרים שבהחלקה על הקרח, לבלות יום כיף עם ילדים בתנועה או עם החברים בערב כיף על הקרח – כל מי שיודע לרכב על גלגליות ורולר בליידס יכול!
בהגעה למתחם מומלץ להצטייד בגרביים ובגד עם שרוול ארוך.
נעליים וקסדה מסופקים על ידי המתחם (קסדה חובה עד גיל 10).

אם אתם מלווים את הילדים לבילוי במתחם, תוכלו לבלות את הזמן בבית הקפה – ללא תשלום כניסה. התשלום הוא לעולים על משטח ההחלקה בלבד. במקום פיצה האט עם תפריט כשר לפסח וחנות הציוד המקצועי הראשונה בישראל, שמציגה את הבשורות והאביזרים המקצועיים לענפי ההוקי והחלקה על הקרח.  כניסה למבוגר (45 דקות) – 65 ₪ בלבד. כולל אספקת נעליים וקסדה \ למלווים כניסה ללא תשלום *הטבות למגוון ארגונים חברות וגופים, למחזיקי כרטיסי אשראי ישראכרט , לאומי קארד וויזה כאל. Ice Peaks – היכל הקרח של ישראל בפארק פרס חולון. פארק פרס חולון: בסמוך למתחמי 'ימית 2000' ומוזאון הילדים (כניסה משד' ירושלים)

שעות פתיחה לקהל הרחב פסח 2017:
יום א'-ה' 2.4 – 6.4 – 10:00 עד 23:00
יום ו 7.4 – 11:00 עד 23:00
יום שבת 8.4 – 10:00 עד 23:00,
יום א' 9.4 – 10:00 עד 23:00
יום ב' 10.4 – ערב ליל הסדר – 10:00 עד 16:00
ימים ג'-ה' 11.4 – 13.4 ( התחלת חול המועד ) – 10:00 עד 00:00
יום ו 14.4 – 11 עד 23:00
יום שבת 15.4 – 10:00 עד 00:00
יום א' 16.4 ( ערב חג שני ) – 10:00 עד 23:00
יום ב' 17.4 – חג שני – 10:00 עד 23:00
יום ג' 18.4 ( אסרו חג + מימונה ) – 10:00 עד 23:00

* יש להתעדכן לפני הגעה לגבי שינוים אפשריים בשעות הפעילות בלוח האירועים של האתר ! *שימו לב, כניסה אחרונה למשטח ההחלקה תתבצע כשעה לפני מועד הסגירה.
* העלייה למשטח ההחלקה הינה על בסיס מקום פנוי בשבתות חגים וחופשת הקיץ תתכן המתנה לפני עלייה למשטח הקרח.
* שימו לב כי בכל שעתיים וחצי לערך יתבצע ניקוי של משטח ההחלקה.
*העלייה על משטח ההחלקה עד שעה לפני הסגירה פרטים נוספים באתר המתחם: www.icepeaks.co.il או בפייסבוק: Ice Peaks לפרטים בנוגע לקבוצות מאורגנות, הפקת אירועים 03-5323008

אטרקציות לילדים בפסח בתיירות צובה
סיורי פריחה מודרכים * סדנאות שוקולד מתוקות וכשרות לפסח * קיר צילום לילדים * ועוד.. לקראת חג האביב הקרב ובא, מזמינה תיירות צובה את הציבור הרחב ליהנות ממגוון פעילויות לבילוי איכותי ומהנה של חג האביב: טיולי טבע ואתרים היסטוריים, הצגות לילדים ולכל המשפחה, סדנאות יצירה משוקולד ועוד..
קצת לפני פסח בפארק הילדים קיפצובה – ההורים והילדים לפארק הילדים קיפצובה לחוויה משפחתית וטעימה לכל המשפחה עם הכנת פיתות בטאבון, הילדים מוזמנים להגיע מחופשים למשה רבנו ולהצטלם על קיר צילום מיוחד עם רקע של קריעת ים סוף. בנוסף מוזמנים הילדים וההורים לקחת חלק בפרוייקט "קמחה דפסחה" של קיפצובה – להגיע עם מוצרי מזון שיועברו כתרומה לעמותת "ברכת רעות" הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

קיפצובה
קיפצובה. משחקיות וג'ימבורי.

לכבוד האביב – סיורי פריחה מודרכים סביב צובה
בתאריכים: 8.4, 11.4, 15.4, 17.4
באווירה אביבית ופריחה מדהימה של אזור קיבוץ צובה ייצאו סיורים מודרכים ממלון צובה במהלך חוה"מ פסח אל העצי השקדיות והאתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים שבאזור ביניהם: תל צובה, עין צובה, במת הסלע, עץ הזית ועץ האלון העתיקים ביותר באזור ועוד…
הסיורים יצאו מלובי המלון בשעה 10:00 ו-14:00 והם חינם לאורחי המלון.
מי שאינו אורח המלון מוזמן להצטרף בהרשמה מראש לטלפון 02-5347090. מספר המקומות מוגבל.
המחיר למשתתף 25 ₪, תשלום בקבלת המלון.
אורך הסיור כשעה ומוגבל במינימום של 5 משתתפים. מומלץ מגיל 5 ומעלה.

חוות השוקולד גליתא – בחוות השוקולד "גליתא" בצובה מוזמנים ההורים והילדים למגוון סדנאות יצירה בשוקולד לגדולים ולקטנטנים במהלך חוה"מ פסח כגון: סדנת ממתקי שוקולד על בסיס מצות ועוגיות כשרות לפסח, וסדנאות שוקולד טעימות ומתוקות כשרות לפסח.

יקב צובה – לכבוד החג, יעניק יקב צובה לאורחי מרכז המבקרים של היקב 15% ברכישת יין צובה.
בימי חוה"מ 12-13.4.2017 יהיה פתוח מרכז המבקרים בין השעות 08:00-14:00
ביום שישי, 14.4.16, מרכז המבקרים יהיה פתוח בין השעות 08:00-12:00
בערב ויום החג היקב סגור.

תמנע: קמפינג ואקשן פרעוני לכל המשפחה
במהלך החופש יתקיימו בפארק תמנע פעילויות מיוחדות למשפחות עם המון אטרקציות לילדים לפסח ב-79 ₪ בלבד ללילה
בחג הפסח ובחול המועד בין התאריכים 12-14/04. פארק תמנע מציע חופשת פסח מדברית מושלמת רק רבע שעה נסיעה מאילת – לינת שטח במתחם קמפינג משודרג בין נופי בראשית ואגם תמנע הקסום, זמן איכות, שקט ושלווה במסלולי הטיול והאופניים של הפארק ולסיום יום- סיורי שקיעה מרהיבים אל תוך תאורת לילה מיוחדת המספרת את סיפורה של תמנע.

אטרקציה פרעונית – 'תמנע אקשן':
פארק תמנע מזמין אתכם לאטרקציה ייחודית במתחם תמנע אקשן ענקי בסגנון מצרי קדום, הראשון מסוגו בישראל!
בסמוך לעמודי שלמה האדירים, בבקעה יפיפייה עתירת הוד, מחכה לכם חווית אקסטרים מטריפה:
כרכרות פרעונים, קיר טיפוס על גבי הירוגליפיים, פאזלים עתיקים, קליעה בחניתות, ירי בבליסטראות, דומינו מדברי ענק ועוד… 12-13/4 בין השעות 15:00-19:00  14/4 בין השעות 9:00-13:00

פעילויות פסח לילדים ולכל המשפחה בפארק תמנע בערבה. צילום: פאק תמנע.
פעילויות פסח לילדים ולכל המשפחה בפארק תמנע בערבה. צילום: פאק תמנע.

סיורי שקיעה: פארק תמנע מזמין לסיורי שקיעה למשפחות בשעות בין ערביים הצבעוניות (בתיאום מראש בלבד). לאחר צפייה במיצג מולטימדיה הלוקח את הצופה במסע היסטורי בין אלפי שנים אל ממלכת הנחושת, נצא יחד למסלול הליכה משפחתי בקשת הגדולה, נבקר במכרות הנחושת העתיקים, בפטרייה ובמחנות התכת הנחושת. לסיום נמלא בקבוקי חול צבעוני, נלגום תה צמחים מדברי ונתרווח בחאן שלצד אגם תמנע היפיפה. במהלך שעות הערב אתרי הפארק מוארים בתאורת לילה עוצרת נשימה להנאתם של האורחים 12-13/4 בשעה 16:00
כל זאת בנוסף לפעילויות האהובות בפארק: סיורים באתרי הפארק ביניהם הקשתות, המרכבות, הפטרייה, טיול עצמאי בקניון הפרצופים והתחקות אחר הפרצופים שהטבע יצר, ביקור במרכז המבקרים החדש בו מוצגים פריטים ארכיאולוגים יקרי ערך
מסלולי אופניים בנופי בקעת תמנע לרכיבה משפחתית או אתגרית.

שעות הפתיחה של הפארק: 8:00-18:00
מחיר כניסה לפארק: 49 שקלים | מחיר סיור שקיעה מודרך : 59 שקלים
חבילת לינה הכוללת כניסה לפארק וקמפינג: 79 שקלים (לאדם ללילה בהזמנת 2 לילות)

לינת שטח תתקיים במתחם האוהלים המוסדר ליד האגם, באוהל אישי אותו תביאו עמכם.
בצמוד למתחם ישנם מקלחות ושירותים מסודרים, וכן מסעדת 'חאן המלך שלמה' עם תפריט חלבי עשיר הכשר לפסח (ביקור באוהל מועד, שייט בסירת פדאלים והשכרת אופניים בתוספת תשלום).

הפסטיבלים של פסח 2017:

פסטיבל אופביטס במדעטק
הרכבת רובוטים קטנים וחמודים מאביזרים יומיומיים כמו ברגים, אומים דסקיות ועוד. את הערכות יצר רועי ברזני , מייסד Offbits , והן מציעות ארבעה רובוטים בסיסיים שמהם אפשר להיפתח לכל מקום אליו מושכים אתכם הדמיון, היצירתיות והיכולת הטכנית.
הפסטיבל כולל מגוון סדנאות מבוססות חלקי "אופביטס" להרכבת דמויות, כלי רכב זעירים וגם סדנא מתקדמת בה ניתן יהיה להרכיב מודלים רובוטיים מורכבים יותר. סדנא נוספת מציעה להפוך את הדמויות המורכבות לסרט אנימציה "סטופ-מושן" מלהיב.
פסטיבל אופביטס יתקיים במדעטק בימי חול המועד 12-15.4.17 בתשלום נוסף .

מפה ומצה 2017 חינם באתרי המורשת - צילום איתי בלסון
מפה ומצה 2017 חינם באתרי המורשת – צילום איתי בלסון

פסטיבל מפה ומצה
מחפשים פעילות בחינם בפסח? חגיגה משפחתית באתרי מורשת ישראליים – מופעים לכל המשפחה, מספרי סיפורים, הצגות לילדים, סדנאות יצירה והפעלה, פעילויות ספורט וחידון נושא פרסים. אירועי מפה ומצה לכל המשפחה יתקיימו באתרי מורשת מגוונים ברחבי הארץ ב-12 אתרי מורשת בחול המועד פסח תשע"ז,
ימים רביעי וחמישי 12-13 באפריל 2017
הפעילויות ללא תשלום!

משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים מזמינים את הציבור הרחב לאירועי 'מפה ומצה', המחברים את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בצפון, בדרום, במרכז ובירושלים. באתרים יחכו סדנאות יצירה, סיורים מודרכים, מופעי מוסיקה, תיאטרון, מחול, פעילויות ספורט, הצגות ילדים ומספרי סיפורים. הפסטיבל מתקיים זו השנה השניה ביוזמתה של שרת התרבות מירי רגב, מתוך מטרה להפכו למסורת.

האתרים המשתתפים פזורים ברחבי הארץ מצפון לדרום, ונותנים למבקרים שפע של היסטוריה מרתקת, חוויות מרגשות וסיפורים שמרכיבים את ההוויה הישראלית. האתרים המשתתפים בפסטיבל: מוזיאון יד מרדכי, מתחם הקטר בבאר שבע, גבעת התחמושת ומוזיאון יהדות איטליה בירושלים, בית בן גוריון בתל אביב, מרכז המבקרים גוש קטיף בניצן, מוזיאון ראשון לציון, מרכז המבקרים בכפר עציון, מוזיאון המזגגה בקיבוץ נחשולים, מוזיאון האצ"ל בשוני, מוזיאון המייסדים במעלות ובית זינאתי בפקיעין.
ביום רביעי, ה-12 באפריל, ייהנו המבקרים מסיפורים ומהצגות המבוססים על סיפורי עמים מרחבי העולם. ביום חמישי, ה-13 באפריל, יצדיעו האתרים לסופרים ולמשוררים עליהם גדלנו ושיצירותיהם הפכו להיות מאבני הדרך של התרבות שלנו. כל אתר יציע למבקריו סיפור וחוויה בליווי מופעים אהובים לילדים של טובי התיאטרונים ומספרי הסיפורים: אבא עושה בושות, הטרקטור בארגז החול, ג'ק ואפון הפלא, החלילן מהמלין, עוץ לי גוץ לי, היפהפייה הנרדמת, הדייג ודג הזהב, נסיך מפח, סיפור היער הקסום, מרק כפתורים, העץ הנדיב, הנסיכה ירקונה, שלוש פנדה וזהבה אחת, פינוקיו ועוד.

חידון אינטרנטי שנכתב במיוחד לפסטיבל יזמין את המשתתפים לענות על שאלות בנושא אתרי המורשת שמשתתפים בפסטיבל. ביו הפותרים נכונה יוגרלו 2 כרטיסים זוגיים לטיסה בכדור פורח בשמי העמק, 8 כרטיסי כניסה משפחתיים לאחד מאתרי המורשת ו- 20 ספרי מדריך לאתרי המורשת.

לצד הצגות, המבקרים בפסטיבל יוכלו להנות מפעילויות ייחודיות המתאימות לאופיו של כל אחד מהאתרים: משחק ניווט סלולרי בסמטאות פקיעין העתיקה, סדנת סריגה בהדרכת נשים דרוזיות, סדנת הטבעת מטבעות, נגנים וירטואוזיים ומופע של זמרי אופרה, ישיבה באוכל חינה מסורתי ומופע של הרכב מתוך התזמורת האנדלוסית אל מוגרביה והפייטן מיכאל פרץ במוזיאון המייסדים במעלות תרשיחא, צביעה משותפת של הגדה איטלקית עתיקה שתודפס על לוחות ענקיים, מסלול גבורה מומחז ביד מרדכי, מופע מחול בבית בן גוריון, סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים, סיורים מודרכים בכל אחד מהאתרים, משחקי חצר "של פעם," מעגל מתופפים סוחף, הפעלת הולה-הופ לכל המשפחה, תזמורת של איש אחד, מתחם בועות סבון, סדנאות לפיתוח חשיבה מחוץ לקופסה ועוד עשרות פעילויות לילדים ולמשפחות.

מפה ומצה ארועים מיוחדים ב-12 אתרי מורשת
חול המועד פסח, 12-13 באפריל 2017, ימים רביעי-חמישי, בין השעות 10:00-16:00

פרטים מלאים באתר www.mapaUmatza.co.il ובפייסבוק 'המועצה לשימור אתרים'. ניהול אומנותי ותוכן: מאיה פוגל ו- outsider הפקות

בית זינאתי – מורשת יהודי פקיעין, פקיעין העתיקה
מרכז המבקרים בית זינאתי שוכן בסמטת בית הכנסת בפקיעין העתיקה ומעניק חוויה מרגשת בין עבר להווה. הוא כולל את מוזיאון אנשי פקיעין שבאמצעותו תוכלו להתרשם מחיי הפלאח הגלילי, ואת ביתם העתיק של בני משפחת זינאתי, שומרי הגחלת, שבו מיצג אורקולי. אפשר להזמין סיור באתרי הכפר: מערת רבי שמעון בר יוחאי, מעיין הכפר, טחנת הקמח ובית הכנסת. עוד במקום: "המרוץ למיליון" – משחק ניווט סלולרי מגבש המיועד לקבוצות ומתקיים בסמטאות פקיעין העתיקה, אירוח בדיוואן דרוזי עתיק, מפגשים עם בני הכפר וסיפור העדה הדרוזית, מגוון סיורים, ארוחות וטיולים חווייתיים לקבוצות.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (10:00-16:00)
שאטלים מהחניון למערה, משחק ניווט בסמטאות הכפר, סדנת סריגה בהדרכת נשים דרוזיות, סדנאות חוט ומחט, סדנת הטבעת מטבעות, תה קפה במהלך כל היום בחצר המוזיאון, נגן גיטרה ועוד ונגנית נבל וחליל במערה, בבית הכנסת, בדיוואן ובמעיין, מיצג אורקולי.
פעילות מיוחדת לפסטיבל:
12-13.4 רביעי חמישי
13:00 הרכב נגני ארבע דתות – מופע מוסיקה פולקלוריסטי
15:00 מופע תיאטרון בהשתתפות מרגלית זינאתי
לפרטים: 04-9997197, www.pekiin.org.il; beitzinati@gmail.com

מוזיאון המייסדים ע"ש יעקב חזן, מעלות תרשיחא
במבנה שהוקם בשנות ה-60 של המאה שעברה, המכונה "הרכבת" והוכרז כמבנה לשימור, הוקם מוזיאון המייסדים על שם יעקב חזן. המוזיאון מציג את תולדות ההתיישבות במעלות. הוא מתמקד בסיפורים של מייסדי העיר ויאפשר לכם להכיר מקרוב את עלילות החלוצים, ללמוד על בניין הארץ וגם לתת מקום של כבוד לזיכרון ההיסטורי. במקום תצוגה מתחלפת וכן דירה לדוגמה שבה חדר מגורים, מטבחון, פינת אוכל ופינת ישיבה. נוסף על כך, עוצבה כאן מכולת משוחזרת משנות ה-60. בחצר המוזיאון צומחים גידולים המאפיינים את תפיסת המגורים של "משק עזר". לאחרונה נוסד כאן "ישראל נגלית לעין" – מרכז לחקר המשפחה במעלות תרשיחא. אפשר לסייר במוזיאון בלבד ואפשר לשלב גם הרצאה וסיור רכוב במעלות תרשיחא, הכולל סיור רגלי ברובע הנוצרי הציורי של תרשיחא.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (10:00-16:00)
אוהל חינה מסורתי מעוצב כולל מוסיקה וכיבוד (תה עם נענע ועוגיות מסורתיות של פסח), סיורים והדרכות
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
11:00 הצגה: ג'ק ואפון הפלא / תיאטרון הקוקיה
12:00 הצגה: החלילן מהמלין
13:00 הצגה: עוץ לי גוץ לי
14:00 הצגה: היפהפייה הנרדמת / "תיאטרון המזוודה של אורן"
13.4 יום חמישי:
12:00 הצגה: ארבעה משלים ומלכה /רותי תמיר תיאטרון ופנטומימה
13:00/ 14:00 התזמורת האנדלוסית אל מוגרביה (בהרכב מצומצם ) והפייטן זמר- מיכאל פרץ
לפרטים: ; 04-9574256; www.shimur.org/maalot; music-1@maltar.co.il

מוזיאון האצ"ל בשוני
מוזיאון האצ"ל, המתעד את תולדות הארגון הצבאי הלאומי, את פעילותו בשוני ואת הפריצה לכלא עכו, נמצא בתוך מבצר שוני. הוא שוכן במרחב כפרי פסטורלי המשתרע בין זכרון יעקב ובנימינה ומוקרן בו חיזיון אורקולי על האצ"ל. הביקור מתאים לילדים מגיל 10.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (9:00-16:00)
הדרכות וסיורים, חיזיון אורקולי, סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 רביעי:
11:00 הצגה: האוצר שאינו נגמר / תיאטרון אורנה פורת
13:00 תיאטרון סיפור: "פעם לא היו ספרים" / תיאטרון קשת בענן
13.4 חמישי:
11:00 הצגה: מהומה על הבמה / תיאטרון המדיטק חולון
13:00 הצגה: אוצר השירים / תיאטרון המדיטק חולון ותיאטרון טוב
לפרטים: 052-8330177; itziksimhon68@gmail.com

מוזיאון המזגגה, קיבוץ נחשולים
שוכן במבנה אבן דו קומתי מרשים שהקים הברון רוטשילד ב-1891 כבית חרושת לבקבוקי זכוכית עבור היקבים. ב-1980 הפכה המזגגה למוזיאון קסום ובלתי שגרתי שבו ממצאים מרהיבים. המוזיאון מתאר את יוזמת הברון ואת תולדות המזגגה. במקום תערוכות מגוונות העוסקות במגוון נושאים – מזכוכית קדומה ועד אמנות בת זמננו. כיאה למיקומו, המוזיאון מנציח את ההסטוריה של המקום לפעילות הארכיאולוגית הימית והיבשתית במפרצי דור-נחשולים, כולל תגליות העיר העתיקה דור, הנמל העתיק ועדויות על תעשיית התכלת והארגמן. כיום מכילה התצוגה מאות פריטים נדירים, המהווים עדות לחיים השוקקים שהתקיימו באזור.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (9:00-16:00)
סיורים והדרכות, תערוכה, סדנאות שימור והדגמות
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 רביעי:
11:00 הצגה: סיפור היער הקסום / עודד צדוק בשיתוף תיאטרון קליפה
12:30 הצגה: נסיך מפח / תיאטרון טוב בשת"פ תיאטרון המדיטק חולון
קפה לה טראסה / ראש חוצות
מופע רחוב משעשע לכל המשפחה – 4 פעמים במהלך היום
13.4 חמישי:
11:00 הצגה: פרופסור פוקס / חברים הפקות
דמות המדען המצחיק והמפוזר מהסדרה "מר עגבנייה"
לפרטים: 04-6390950; www.mizgaga.com; mizgaga@nahsholim.org.il

בית בן גוריון, תל אביב
בית בן-גוריון בתל אביב הינו ביתם של פולה ודוד בן-גוריון, ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של מדינת ישראל אותו הוריש בצוואתו למדינה. זהו בית המגורים של בן גוריון לפני שעבר ל"צריף" בקיבוץ שדה בוקר. כל פריטי המגורים של פולה ודוד בן-גוריון נמצאים בבית במצב ובמיקום שהיו בהם בעת שגרו בו. עם פתיחת הבית בשנת 1974 נוספו מזכרות ותצוגות נוספות. בקומה השניה של הבית אפשר למצוא חדר-שינה וארבעה חדרי ספרייה ששימשו את בן גוריון בלבד. כאן היה עובד, כותב מכתבים, רושם ביומנו ומקבל אורחים וחברים. פעילות שתתקיים בכל יום (9:00-16:00) – סיורים מודרכים, מתחם קטנטנים מציירים, סדנאות יצירה פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי: 11:30 שעת סיפור: הטרקטור בארגז החול, דן תורן מספר את מאיר שלו
12:30 מופע מחול: ניב שנפלד ואורן לאור
14:00 הצגה: אביר הניקיון / שילמן הפקות
15:00 הצגה: פיקו החבר מכוכב אחר , מגיע לבקר. מופע מצחיק ומוסיקלי בשיתוף הקהל.
13.4 יום חמישי: 11:00 מופע מחול: ניב שנפלד ואורן לאור
12:00 הצגה: חברים על הגשר / תיאטרון אורנה פורת
13:30 שעת סיפור: "גור חתול אדם ארוך שיער", דן תורן מספר את אתגר קרת
לפרטים: 03-5221010; www.bg-house.org; bghouse@bezeqint.net

מוזיאון ראשון לציון
מוזיאון פתוח הפרוש על הלב ההיסטורי של ראשון – לציון. המוזיאון מציג את תרומתה של ראשון- לציון לעיצוב התרבות והלאומיות הישראלית. כאן עוצב והונף לראשונה דגל כחול לבן, המנון "התקווה", בית הספר העברי הראשון ועוד שורה של יוזמות פורצות דרך בעיצוב התרבות הישראלית.
פעילות שתתקיים בכל יום (10:00-16:00)
סדנאות וסיורים, משחקי חצר של פעם, מעגל מתופפים, מיצג בנושא דגל ישראל של האמנית דנה מוסן
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
13:00 הצגה: שבת הזהב באולם / תיאטרון אורנה פורת
14:30 מפגש קריקטורה וקומיקס (באולם) / תיאטרון המדיטק חולון
במשך היום כולו: הפעלת הולה הופ – סדנה חווייתית לכל הגילאים
13.4 יום חמישי:
11:00 סדנה: בניית בובות בצמר/ נועה בקר
13:00 הצגה: הרצל – חלום שהתגשם / תיאטרון אורנה פורת
14:00 שעת סיפור: מילים של טעם (בבמה העגולה) / נועה בקר
סדנאות הכנת דגל וסדנה של תוויות יין של פעם

לפרטים: 03-9598862, 03-9598860; www.rishonlezion-museum.org.il; etishemer1212@gmail.com

גבעת התחמושת, ירושלים
מתחם ביצורים מקורי ומשומר, הכולל מבוך תעלות קרב מרשים, אשר נכבש במלחמת העצמאות בידי הירדנים והיה למוצב צבאי סמוך לקו שהפריד בין שני חלקי העיר. במלחמת ששת הימים נכבשה הגבעה ע"י הצנחנים בקרב עקוב מדם. הניצחון הביא לפתיחת הדרך להר הצופים ולעיר העתיקה. כיום זהו אתר מורשת, חינוך והנצחה לציון שחרורה ואיחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים. באתר מיצג אורקולי תלת מימדי, המבוסס על דגם של ירושלים ערב מלחמת ששת הימים. עוד במקום –מוזיאון בנושא המערכה על איחודה של ירושלים במלחמת ששת הימים ואנדרטאות הנצחה.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (9:00-16:00) – סיורים מודרכים, מתחמי ילדים וג'אגלינג על רחבת הדשא
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
11:00 הצגה: אריות בירושלים (באולם הכנסים) / תיאטרון אורנה פורת
12:00 הצגה: תותי גיבורת העל בממלכת הרובוטים (באמפי)
13:00 הצגה: גיבור מהסיפורים (באמפי) / תיאטרון שלנו – רונן ספר לי סיפור
13:00 הצגה: החלילן מהמלין (באולם הכנסים) / תיאטרון ויהי
13/4 יום חמישי (ברחבת הדשא):
בשעות 11:00, 13:00, 14:00 ברחבת הדשא – 6 מספרי סיפורים קלאסיקות של ילדים
"איה פלוטו"/ לאה גולדברג , "הילד הזה הוא אני "/יהודה אטלס, "מעשה בחמישה בלונים"/ מרים רות , "דירה להשכיר"/ לאה גולדברג "הבית של יעל"/ מרים רות , "איילת מטיילת"/ רינת הופר , "איה אאוץ אאוה" -רינת פרימו
15:00 הצגה: מרק כפתורים (באולם הכנסים) / תיאטרון אורנה פורת
ולאורך כל היום – TOY BOY ROY / ראש חוצות
תזמורת שלמה של איש אחד, תוף, מפוחית וגיטרה הופכים לתזמורת אחת.
לפרטים: 02-5829393; www.g-h.org.il; info@g-h.org.il

מוזיאון יהדות איטליה, ירושלים
מוזיאון המוקדש לנכסי התרבות של הקהילות היהודיות באיטליה ומהווה בכך אמצעי חשוב ללימוד, להכרה ולשימור זכרן ומורשתן העשירה של קהילות אלו. ייחודיותו של המוזאון היא, שהוא היחיד מסוגו בעולם המציג אוסף של כלל הקהילות היהודיות באיטליה. בין הפריטים הייחודיים במוזיאון: סוכה בת 300 שנה, ארון הקודש השני העתיק בעולם, הפרוכת העתיקה בעולם ועוד. למקום אף הועבר בית הכנסת העתיק שהיה בעיירה קונליאנו במחוז וונטו, אשר הוקם בשנת 1701, והוקם כאן מחדש בראשית שנות ה-50.
פעילות שתתקיים בכל יום (9:00-16:00) – סיורים, סדנאות והצגות, הרכבי אופרה
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
11:00 הצגה: ציפור הגשם (באולם הרמוניה) / תיאטרון הקרון
14:00 הצגה: איטליה con-amore ( ברחבת הכיכר) / תיאטרון שלנו
13.4 יום חמישי:
תיאטרון בובות איטלקי (באולם הרמוניה)
11:00; 13:00 הדייג ודג הזהב ( ברחבת הכיכר) / טל בן בינה
12:00; 14:00 פינוקיו / (ברחבת הכיכר) / בובה של תיאטרון
לפרטים: 02-6241610; ijamuseum.org/he; info@ijamuseum.org

מרכז מורשת גוש עציון, כפר עציון
מרכז מבקרים וחיזיון אור קולי המגולל את סיפורו של גוש עציון בשנים לפני קום המדינה, את הווי החיים של קבוצת החלוצים אשר הגיעו ממאורעות השואה, בנו קיבוץ משגשג בהרי יהודה ונלחמו בגבורה על ביתם עד שנפלו בקרב. 19 שנים לאחר מכן שבו בניהם ובנותיהם לבנות את ההר ולהיבנות בו. סיפורו של גוש עציון מועבר באופן מרגש באמצעים חדשניים המחברים את הצופה לתקופה תוך מעבר בסדרת אולמות הקרנה.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (9:00-17:00) – מופע אורקולי, תערוכה, סיור
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
11:00 הצגה: "דבר עברית" יום בחייו של אליעזר בן יהודה / תיאטרון אורנה פורת
13.4 יום חמישי:
12:00 הצגה "בקול שופר" על הרב גורן ( נווה עובדיה) / תיאטרון אספקלריא
במשך כל היום סדנאות ליצירה להורים וילדים ומתחמי ילדים על רחבת הדשא
לפרטים: 02-9935160; www.etzion-bloc.org.ii; orkoli@kfar-etzion.co.il
מתחם הקטר 70414, העיר העתיקה באר- שבע
מתחם יפיפה בעיר העתיקה באר-שבע שקם על תילה של תחנת הרכבת התורכית של שנת 1915. בשנים האחרונות מתחם הרכבת התורכית עבר תהליך חידוש ופיתוח, וכיום מהווה מתחם תרבות, מורשת, פנאי, ובילוי ייחודי בעיר העתיקה בבאר שבע. במתחם הקטר 70414, נחשפים המבקרים לסיפור תולדות התחנה התורכית וגלגולה דרך סיפורה של העיר באר שבע והתפתחות הרכבות בארץ ישראל. הפעילות מועברת בצורה אינטראקטיבית, חווייתית. בנוסף לכל אלה, המבקרים יוכלו ליהנות מקרון סדנאות ליצירות שכולן בסימן רכבות וקטרים וממסעדת השף "קטר בר-מסעדה".
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (9:00-17:00) – סיורים מודרכים, סדנאות יצירה, הפעלות חווייתיות, מתחם בועות סבון, דמויות שטח
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
11:00 הצגה: שלוש פנדה וזהבה אחת / תיאטרון הקרון
12:30 שעת סיפור: העץ הנדיב
13:30 מופע קסמים לילדים/ הקוסם צוף
15:00 שעת סיפור: "אבא עושה בושות" של מאיר שלו
13:30-15:00 שרונית הליצנית מופע ליצנות לילדים
13.4 יום חמישי:
11:00 "מופע הקרקס של החנונים" (ברחבה צמוד לקרון ) /תיאטרון הפרינג' באר שבע
14:00 מופע אימפרוביזציה (ברחבה צמוד לקרון ) / תיאטרון הפרינג' באר שבע
12:00-15:00 "שמחה רבה אביב הגיע פסח בא " (ברחבה צמוד לקרון ) / ראש חוצות
לפרטים: 08-6234613, שלוחה 2; www.katar70414.org.il; rsv@katar70414.org.il

מוזיאון יד מרדכי – משואה לתקומה, קיבוץ יד מרדכי
סיפורו של העם היהודי בגולה ובארץ ישראל מסוף המאה ה-19 עד קום המדינה, נפרש במוזיאון "משואה לתקומה". אתר קרבות תש"ח ואנדרטת אנילביץ' יוצרים תמונה שלמה ומרגשת ומדגישים את הזיקה בין קרבות תש"ח בדרום הארץ ובין מרדכי אנילביץ', מפקד המרד בגטו ורשה שעל שמו נקרא הקיבוץ. במוזיאון שחזור בלתי נשכח של בונקר מילא 18 בגטו ורשה, שבו נרצחו מרדכי אנילביץ' ורבים מחבריו לארגון הלוחם. עוד באתר מודל של גטו ורשה המתאר בפירוט את מבנהו, בתיו ורחובותיו, וכן אתר הקרבות מול הצבא המצרי ב-1948. באחד המבנים הראשונים בקיבוץ הוקם מוזיאון בשם "קיבוץ של פעם" שכשמו כן הוא – מתאר את שנותיו הראשונות של יד מרדכי. אתרי ההנצחה נמצאים בתוך הקיבוץ ומשתלבים בנוף המקומי.
פעילות שתתקיים כל היום (9:00-16:00) – סדנאות יצירה, סדנאות לפיתוח חשיבה מחוץ לקופסא / לצאת מהפלונטר, פעילות יציאת מצרים – בתשלום
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12-13.4 רביעי-חמישי
הדרכה מומחזת: "שביל גיבורים"
הפקת מקור. סיפורי הגבורה ושירי לוחמים.
לפרטים: 08-6720559; www.y-m-museum.co.il; tym@yadmor.co.il

מרכז קטיף, שדרת החורש, ניצן ב'
מרכז אשר יפגיש אתכם עם סיפור גוש קטיף החל מהקמתו והתפתחותו דרך תוכנית ההתנתקות וכאב העקירה ועד לאתגרי הצמיחה מחדש. מסלול הביקור במרכז מתפרש על פני 6 מרחבים המשלבים סרטונים, ארט וידאו, תערוכת צילומים ומיצבים היוצרים חוויה ייחודית ומרגשת. את הסיור מעבירים אנשי הגוש המשתפים את סיפורם האישי במהלך ההדרכה.
פעילות שתתקיים לאורך כל היום (10:00-17:00) – סיורים הדרכות, סרטים והצגה לילדים, סדנאות קיפולי נייר ויצירה
פעילות מיוחדת לפסטיבל
12.4 יום רביעי:
12:00 "הדבר העגול הזה" מופע ליצנות לילדים (באוהל הלבן ) / תיאטרון המדיטק חולון
יוצרים ומבצעים: לושה גבריאלוב ופיודור מקרוב
11:00-16:00 אמן בניה בחול / גבריאל רענן (בארגז החול )
13.4 יום חמישי:
12:00 הצגה: למה בכה הדג (באוהל הלבן) / תיאטרון הקרון
14:00 הצגה: הנסיכה ירקונה / שילמן הפקות
15:00 הצגה: קולומבוס ומאיה נסיכת השוקולד / תיאטרון ויהי
לפרטים: 077-432-4101; www.mkatif.org; laurence@merkazkatif.co.il

פסטיבל הפיסול במעלות: פסח של פעילויות לילדים בצפון. צילום: שלמה שרביט
פסטיבל הפיסול במעלות: פסח של פעילויות לילדים בצפון. צילום: שלמה שרביט

פסטיבל האבן במעלות – אבן בגליל 2017
14 פסלים, 10 מדינות: פסטיבל הפיסול הבינלאומי 'אבן בגליל' ה-27 יוצא לדרך בפסח

הפסטיבל הבינלאומי לפיסול באבן 'אבן בגליל' במעלות תרשיחא כבר הפך לאחד הפסטיבלים הוותיקים והפופולאריים בישראל – מדי שנה, כבר 26 שנים, משתתפים בחול המועד פסח עשרות אלפי מבקרים ונהנים משלל פעילויות ביניהן סימפוזיון הפיסול בו נוצרו לאורך השנים מעל ל-360 פסלי ענק הפזורים ברחבי העיר הגלילית.

לאחר חודשי היערכות רבים צפויים להגיע החל מהבוקר (יום א') לישראל 12 פסלים מ-9 מדינות אשר יצטרפו אל 2 פסלים ישראליים ויחדיו ירכיבו 'נבחרת' של 14 אמנים מ-10 מדינות שונות שישתתפו בפסטיבל הפיסול 'אבן בגליל' 2017.

נושא היצירות השנה יעמוד בסימן '60 שנה למעלות-תרשיחא' והפסלים נבחרו בקפידה על ידי ועדת היגוי, מתוך עשרות רבות של הצעות שהגיעו לוועדה. בין הפסלים השונים – חוזה מילאן ודניאל פרז (ספרד), ג'יאנג צ'ו (סין), בטינו פרסיני (איטליה), אביבה ברגר וחאתם עווידה (ישראל), סבטלנה מלינצ'קו (רוסיה), ואסטיל טטראסקי (אוקראינה), לאשה קידאשלי, אלכסנדר פופחדזה ולריאן ג'יקיה (גיאורגיה). לראשונה בתולדות הפסטיבל ישתתפו גם אמנים מנפאל (ראג'ו פיטקוטה), קוסובו (בוטרינט מורינה) ומקדוניה (אלכסנדר אפטימובסקי).

הפסלים יתחילו ביום שלישי את עבודת הפיסול על יצירותיהם שיהיו בשטח אגם מונפורט, כאשר בימי הפסטיבל יוכל הקהל הרחב לצפות בהם במהלך עבודתם. כמיטב המסורת, בתום הפסטיבל יצטרפו 14 פסלי האבן החדשים אל 360 הפסלים המרהיבים הפזורים ברחבי העיר מעלות תרשיחא.

אטרקציה אמנותית-משפחתית נוספת בפסטיבל תהיה יצירתו של אומן הבלונים הבינלאומי גידו ורהוף ההולנדי – לאחר שיצר בשנה שעברה פסל בלונים ענק בצורת יונת השלום, השנה יתארח גידו בפסטיבל ויקים יחד עם אנשי צוותו מיצג מיוחד מ-30,000 בלונים שיורכב על מי אגם המונפורט.

בנוסף לסימפוזיון הפיסול, יתקיימו בימי הפסטיבל על שפת האגן שלל פעילויות ואטרקציות חינם לכל המשפחה כולל הופעות, הפעלות ומופעים, תיאטרון רחוב ומוזיקה, הצגות לילדים, מתחמי יצירות ואמנות, מתחמי הפעלות ותחרויות נושאות פרסים, ירידי אמנים, ירידי דוכנים ומזון, מתחמים מוסיקליים ועוד. מבקרי הפסטיבל יוכלו ליהנות משלל אטרקציות האגם בתשלום, ביניהן שיט בסירות באגם, החלקה על הקרח, קארטינג, סגויי, רייזר, מתחם קמפינג על שפת האגם, רכיבה על סוסים ועוד. ברחבי העיר ומחוצה לה יתקיימו אירועים נוספים להנאת הקהל, ביניהם סיורים מודרכים במעלות תרשיחא, שאטלים מיוחדים לנחל כזיב ועוד שלל פעילויות ותכנים נוספים.

צילום: שלמה שרביט
צילום: שלמה שרביט

פסטיבל נופי התנ"ך בחבל בנימין
בהשראת שפע המעיינות, הגבים והנחלים השופעים בחבל בנימין ובאווירת נופי הארץ הפראיים יתקיים בחול המועד פסח פסטיבל נופי התנ"ך. המטיילים שיגיעו לאזור יוכלו ליהנות ממסלולי טיול לאורכם של נחלים, מעיינות ופינות טבע יפהפיות בנחל שילה, נחל פרת, עין דני, עין מבוע, עיינות ענר ועוד. סביב המסלולים האלה יתקיימו סדנאות של מלאכות קדומות, סיורים מודרכים, ביקורים בפינות ליטוף וחוויה, יצירה באש ובזכוכית, סדנאות צורפות, טעימות יין, טיולי גמלים, ריינג'רים, טרקטורונים, אופניים ועוד. תחנות המידע שיפוזרו באזור ידריכו את המטיילים וימליצו על הפעילויות מסביב. באתר 'שילה הקדומה' הילדים יקבלו תלבושת תנ"כית ויוכלו לשחק במשחק ניווט משפחתי – 'התיבה האבודה'. בשלושה ממסלולי הטיול תתקיים פעילות חינמית חווייתית לכל המשפחה: בשביל המעיינות המתפתל לאורכם של 7 מעיינות ובריכות עתיקות ימתינו למטיילים נגנים שינעימו בנגינתם פינות ישיבה חבויות בחורש הטבעי. שחקני רחוב ונגנים ימתינו גם ב'גבעת היקבים' שם יתקיימו סיורים מודרכים אל היקבים והמערות שמתחת לקרקע הישוב העברי הקדום ובהר הכוכב יתקיימו הדרכות בנקודות תצפית מרהיבות. פרטים מלאים באתר הפסטיבל: www.go-festival.co.il

 

פסח של טיולים ומידע על הפעילויות לילדים מעמותות התיירות

פסח 2017 בעמק המעיינות
פסח בפארק המעיינות
בשטח הפארק מוצעות למטיילים מגוון אפשרויות טיול ובילוי – המעיינות היפהפיים הנובעים כל ימות השנה, נחל הקבוצים, בריכות הדגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, הציפורים הנודדות, חגיגת נוף, טבע ומים. אפשר להביא אופניים מהבית לרכיבה בדרכים בפארק וניתן לשכור בתשלום רכבים ידידותיים לסביבה או אופניים. מומלץ בחום במזג האוויר האביבי. הכניסה והחנייה לפארק – חינם, לפרטים – 04-6881427

פסח בגן גורו: פסטיבל טבע החיות
הפסטיבל הכי טבעי וחוויתי מגיע לגן גורו: פסטיבל טבע החיות אשר יכלול עמדות פעילות ומתחמים רבים שילוו בהפעלות על ידי שחקנים סביב הנושא התנהגות ויכולות בעלי החיים, בתנועה, קולות וצבעים. בכניסה לגן יקבלו הילדים את מפת "חוקר הטבע" משולבת חידות, בעזרתה ובעזרת דמויות שונות, יעברו בין מתחמי טבע שונים ויחוו דרך פעילות, יצירה ומשחק את טבע החיות האוסטרליות בגן עם שלל הפתעות תוכן רבות. הפעילות תתקיים בחול המועד ימים ד'-ו', 12-14 לאפריל בין השעות: 09:00-17:00 (שישי עד 15:00). מחיר הכניסה לגן גורו: 48 שקלים לכרטיס למבוגר /ילד מגיל 2 ומעלה. לפרטים: 053-9382462 http://www.nirtours.co.il

באדיבות פארק המעיינות
באדיבות פארק המעיינות

פותחים את עונת האביב בסחנה, מטיילים בין מעיינות בפארק המעיינות, פותרים כתב חידה בגשר, דגים בגני חוגה, מסיירים במוזיאון הקיבוץ ועוד הרבה הפתעות… עמק המעיינות פורס בפניכם שלל הצעות לבילוי בחג הפסח לילדים, מבוגרים ולכל המשפחה. אביב בגן הלאומי גן השלושה (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים, מגלשות מים והרבה דשא וצל, לצד הפתעות נוספות באתר – מוזיאון הארכיאולוגיה 'עקבות בעמק', אתר 'חומה ומגדל' המשוחזר שבגן: בואו לטפס ולהשקיף ממרומי המגדל ולראות ולהבין כיצד הוקמו ראשוני היישובים העבריים בעמק. באתר מוצעת פעילות עצמאית למשפחות: טיפוס על המגדל, כביסה בגיגית ועוד. פעילות חומה ומגדל ומוזיאון הארכיאולוגיה: א'-ה', שבת וחג- 10:00-14:00. שעות פעילות גן השלושה :08:00-17:00. לפרטים נוספים: 04-6581017

גשר מעל ומעבר – פסח בנהריים בגשר
באתר נהריים בגשר יקיימו פעילויות מיוחדות לפסח ביניהן ביקור במיצג מרהיב עם אורות, צלילים, מים וסכרים המספר את סיפורו של "הסטארט-אפ" הישראלי הראשון – תחנת הכוח ההידרואלקטרית שהקים המהנדס פנחס רוטנברג –'הזקן מנהריים'; מבט אל סיפור הקיבוץ וסיפורם המיוחד של החלוצים שהתיישבו במקום, לחמו בעוז, נאחזו בקרקע ובנו את ביתם דרך סרט מולטימדיה במבנה אבן משוחזר; סיור אל מעבר לגדר המערכת, אל גדת נהר הירדן עם שלושת הגשרים ההיסטוריים וחאן הדרכים הממלוכי מן המאה ה-14, ביקור במצפור לזכרה של אסתר ארדיטי, שהייתה חובשת בחיל האוויר- הכרות עם סיפור גבורתה עליה זכתה בעיטור המופת. בנוסף לפסח: פעילויות מיוחדות למשפחות ביניהן פעילות יצירה לילדים – הכנת ברכות פרחים אביביות בבית הילדים המשוחזר, משחק משימות משפחתי – כל משפחה מקבלת מפה וכתב חידה ויוצאת לדרך… כל חידה תוביל לנקודה ברחבי האתר או מחוצה לו.
האתר פתוח בחול המועד פסח בין השעות 10:00-16:00, בערבי חג בשעות 10:00-14:00 ובימי החג (שבתון) בין השעות 10:00-16:00. לפרטים נוספים – 04-6752685

חג הנדידה במקור החסידה בכפר רופין
מרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין מזמין את חובבי הטבע לבילוי מרתק עם סיורים מודרכים בימי החג וחול המועד, בבוקר ובערב. תפגשו את הלהקות הנודדות בשמיים- החסידות, השקנאים והדיות. תאזינו לקולות החיזור של התורים, הקוקייה והשעיר המצפצף בלילות. תבקרו את ראשוני המקננים – הסיקסק בשדות, השרקרקים במצוקים והתנשמות בלילות. הסיור כולל ביקור במרכז הצפרות החדש, עם הדרכה וסרט פתיחה מרתק.
סיור בקר – בשבת 8/4, רביעי 12/4, חמישי 13/4 שבת 15/4 בשעה 10.00
סיור ערב – בימי חוה"מ: רביעי וחמישי 12+13/4 בשעה 17.00
הסיורים בהרשמה מראש ובתשלום– 55 ₪ למבוגר 45 ₪ לילד (2-13), ומתאימים לכל גיל ולכל רכב. משך הסיורים – שעתיים וחצי. המפגש – במרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין.
הסיור משולב בחבילת הלינה בחדרי האירוח בכפר רופין. לפרטים והזמנות –דניאלה 054-6664383, danielalivni@walla.co.il

חגיגת פסח במוזיאון בית הרופא וההתיישבות במנחמיה
מוזיאון בית הרופא מזמין אתכם לחגיגה צבעונית לרגל פסח עם משחק מצא את האפיקומן, חידון פאזל בנושא פסח, הכנת תרופות של פעם, פינות יצירה ועוד הפתעות נוספות. כרטיס משפחתי ב-100 ₪ בלבד כולל הפתעות מיוחדות ביניהן סיור מודרך במוזיאון בכל שעה עגולה, הכרטיס המשפחתי ל-4 נפשות, מעבר ל-4, תוספת – 10 ₪ בלבד לכל אדם. הפעילות בין התאריכים 12-17.4, בין השעות 9:00-15:00.
בנוסף יתקיים סיור מודרך ברחוב המייסדים עם סיפורי בתים, עליה לתצפית מיער לוי אשכול על מפגש הגבולות ועוד (בתוספת 5 ₪ לאדם).
לפרטים נוספים – 052-285-5746

פסח במוזיאון "חצר הטירה" 
"חצר הטירה", בקבוץ טירת צבי מרכז מבקרים קטן, שוכן במרכז הקבוץ ומספר את ספור הקמת הישוב והחיים בו בשנים הראשונות דרך מוצגים ותמונות, בניחוח של פעם. בין היתר מוצגים גם כלי בישול, כלי עבודה, תמונות מהימים הראשונים בקיבוץ, אמצעי חימום בחול ובשבת, ציוד ביתי וריהוט עבודת יד, אמצעי מיזוג אויר ראשוניים, ציוד חקלאי ורפואי ועוד.
לתיאום ביקור: נילי 050-6370846 ציפה 050-7789352 )לא בשבת(

בילוי יום בפארק מעיינות חוגה:
בנוף בראשית למול הרי הגלעד נובעים מעיינות "חוגה" הזורמים בין שלושה אגמים קסומים. הפארק ידידותי למשפחה עם אגם ענק לילדים, פינות פיקניק במדשאות מוצלות, גלישה באומגה ישר למים, שעשועי מים לילדים, מזנון עשיר ובריכת דייג מקצועית.
הפארק פתוח כל יום מהשעה 08:00 עד 17:00. קמפינג בפארק: הקמת אוהלים במדשאות הפארק למול האגמים המוארים, הפארק מגודר ומאובטח עם שירותים מרווחים ומקלחות חמות, כניסת הקמפינג כוללת את בילוי היום במתקני הפארק. אין צורך להביא את כל הבית, ניתן להשכיר מזרנים ומקררים ובמקום פועל מזנון עם ארוחות קלות וציוד ששכחתם בבית. בכל לילה מוזמנים אורחי הקמפינג לדייג לילי וקומזיץ באגם הדייג, טיול שקיעה לכל המשפחה היוצא מהפארק ושפע של פעילויות וטיולים בעמק המעיינות.
לפרטים נוספים – 04-6581111 www.huga.co.il

פסח בראש הנקרה – מטיילים עם 'משה רבנו' ו'בת פרעה' בין הנקרות, סיורי עששיות ועוד הפתעות
סיורי 'יציאת מצרים' עם שחקנים בדמות משה רבנו ובת פרעה בשעות היום וסיורי עששיות בנקרות בשעות הלילה, לצד שלל הפעילויות באתר התיירות ראש הנקרה: פסח בראש הנקרה – חוויה משפחתית שאין לפסוח עליה..
כמיטב המסורת בימי חג הפסח באתר התיירות ראש הנקרה גם 'משה רבנו' מצטרף לחגיגה עם שחקן בדמות משה רבנו שיסייר עם המבקרים בין הנקרות והגלים ויספר בצורה חווייתית לאורך המסלול את סיפורם של משה רבנו, יציאת מצרים וקריעת ים סוף. אל הסיורים המומחזים תצטרף גם השנה שחקנית בדמותה של בתיה בת פרעה המצטרפת לסיפור ההגדה. הסיורים המומחזים ייצאו בכל שעה עגולה בין 10:00 ל-16:00. סיורי 'משה רבנו' במסגרת פעילות היום הינם ללא תשלום נוסף וכלולים במחיר הכניסה לאתר התיירות ראש הנקרה הכולל גם נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בנקרות. ניתן להעשיר את הביקור ולשלב [במחיר מיוחד] גם טיולים רכבים חשמליים לאורך טיילת החוף.
בנוסף לסיורים לאורך היום, לאחר רדת החשכה ייפתח האתר מחדש לסיורים ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים. הסיור כולל : נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, נשמע סיפור על יצורים קטנים שבנו הר ועל הר שבלע פיל, נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבתו נצפה במייצג האור קולי. הסיורים הליליים בימי חול המועד יתקיימו בין התאריכים 11-13/4 החל מהשעה 20:30 ובכל חצי שעה. הסיורים בהרשמה מראש, עלות למבוגר 50 ₪,עלות לילד (3-18) 40 ₪. הפעילות מותנית בהרשמה של 40 משתתפים לפחות.
* שימו לב לשעות הפתיחה המורחבות בימי החג עקב הביקוש הצפוי: האתר יהיה פתוח בחול המועד בין השעות 9:00 – 18:00 ובימי שישי ובערב החג השני עד השעה 16:00. ושיהיה פסח שמח וכשר לכולם. לפרטים נוספים ולרישום – 073-2710100 http://www.rosh-hanikra.com
למידע נוסף לתקשורת – נפתלי רזניקוביץ 054-5569642

צילום - טרק ים
צילום – טרק ים

פסח בצוק מנרה
מנרה היא חבל גלילי עוצמתי, הנמצא על רכס רמים בגליל העליון, ומתאים לאוהבי הטבע, הספורט האתגרי ולמשפחות מטיילים. למבקרים מזומנת חוויה חזקה של פארק אתגרי המלא בהרפתקאות, פעילויות אקסטרים ואדרנלין לצד מתחם אירוח ולינה במרומי הצוק בגובה 900 מטר. נוגעים בשמים, צופים בציפורים ומרגישים בשיא.

פסח 2017: במהלך חג פסח 11-17/04 האתר יהיה פתוח בין השעות 10:00- 17:00
פעילות בתשלום: רכבל ,מגלשות, טרמפולינה בנג'י, קיר טיפוס, חץ וקשת, קיר בולדרינג
פעילויות הכוללות כרטיס כניסה (כרטיס רכבל) סיור "על עצים וקושיות" –סיור מודרך בחורש הטבעי עם דפי חידות ושאלות על העצים – סדנת תיפוף מדהימה-סדנת מחזור של הכנת תיקים מחולצות טריקו-
משחק אינטראקטיבי : " איפה אני בארץ מנרה" חיפוש ומיתוג תמונות
רכבל לילי – יום ה' 13/04 -רכבל, מגלשות הרים וקומזיץ עד שעה 21:00 ילד מגיל 3 חייב בתשלום. לכל פעילות הגבלת גיל אחרת. 04-6905830 אביב הגיע פסח בא – המלצות בילוי לכל המשפחה – לקראת חופשת הפסח מגוון המלצות לבילוי משפחתי באתרי התיירות המובילים בגליל, בגולן ובעמקים, האביב נמצא בכל פינה ואסור לפספס את העונה.
אירועי פסח ברמת הגולן

פסח בחרמון
האביב הגיע פסח בא, באתר החרמון, עוברים למוד (MODE) אביבי עם אפשרויות בילוי לכל המשפחה במזג אויר נעים וקריר וכמה פיסות שלג אחרון, סיורים מודרכים לפסגת החרמון, מורשת, תוכן חינוכי, טבע ונופים מרהיבים, לצד נסיעה ברכבל, מזחלות אקסטרים, נסיעה עצמית בקרטינג במסלולי הגלישה ומדרון משופע לגלישה באבובי הקיץ. כשהחרמון פורח יתקיימו בימי החג (11-17/4) סיורים מודרכים ללא תשלום (הסיורים יתקיימו פעמיים ביום בשעה 11:00/13:00), בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע . אוהבי הטיולים והלכת ימצאו באתר מגוון רחב של מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע לאתר חצי שעה לפני שעת הסיור. יוצאים מהקפיטריה בתחנה העליונה, יש להגיע עם נעלי הליכה, ולבוש חם. לפרטים והזמנות:1599-550-560 http://www.skihermon.co.il/ (הכניסה לאתר והסיורים ללא תשלום, השימוש במתקנים ובאטרקציות בתשלום הפעילויות והסיורים יתקיימו בהתאם לתנאי מזג האוויר, חשוב להצטייד בלבוש חם)

מועדים לקרקס – בחמת גדר
"קרקס פלורנטין" בחמת גדר מבשר את בוא האביב בימים עמוסי פעילות מרהיבה ברחבי הפארק, הפקה יוצאת מגדר הרגיל תשלב אווירה חגיגית, מופעי רחוב, אומני שטח ומופעים מתחלפים לצד מפגש עם תנינים, מופע תוכים, מרחצאות ואפשרויות לינה לכל המשפחה ממלון בוטיק ועד אוהל קמפינג.
האביב הגיע – מועדים לקרקס בחמת גדר! אומני הקרקס יפגינו יכולות יוצאות דופן ברחבי האתר, לצד פעילויות לילדים ומופעים ייחודיים, אינטראקטיביים, בעלי אופי התנסותי וחלקם לצפייה בלבד. דמויות תוכי ותנין מרהיבות ודמויות ססגוניות על קביים בגובה 4 מ'. "מייצג הקופים", "מיצג תוכי אנושי", מופעים אוויריים מתחלפים. "שביל הפחד", מתחם חוויתי לסדנאות הקרקס. במרחצאות יוצב מייצג פסלים רומים בתנועה, בשיווי משקל ובאש . את מלוא תשומת הלב יגנוב המופע המרכזי – "בין שמים למים". מתרחצים במים החמימים או בבריכת ה"ספלאש" הקרה, משחררים את הגוף והנפש ונהנים ממופעים מרהיבים בסימן האביב לצד בילוי בחוות התנינים, מתחם בעלי החיים, מופע תוכים מרהיב, מתחם דייג, ג'ימבורי ענק לילדים, סירות פדלים לקטנטנים, ארוחה במסעדת המחבת המחודשת, טיפולי גוף ומרגוע ואפשרויות לינה מגוונות: מלון הבוטיק ספא וילג', מתחם קראוונים משפחתיים, חדרי משפחות בבתי אבן סורים או לינה בשטח בכפר האוהלים המחודש, אוהלים ממוזגים או אוהלי קמפינג משפחתיים ומאובזרים (ללא מזגן). (מומלץ לשריין מקום). מתי: ימים רביעי עד ראשון 12-16.4. שעות פעילות: 10:00-13:00,16:00-19:00. (מתאים לכל המשפחה) להזמנות: 6393* באתר www.hamat-gader.com דף הפייסבוק "חמת גדר"

צילום: רון שלף
צילום: רון שלף

שייט אביבי בקייקי כפר בלום
בקייקי כפר בלום, האביב פותח את עונת השייט, הזרימה נפלאה והחוויה תמיד מגבשת ומעלה חיוך רחב על פני המבקרים, לצד שלל אפשרויות בילוי לכל המשפחה. פעילות אתגרית בפארק החבלים "טופרופ" בגובה עשרה מ' מעל כולם, בין צמרות העצים. האומגה למים, תספק לאמיצים חוויה מהנה לצד קיר הטיפוס המתנשא לגובה 12 מ', במתחם החץ וקשת ייהנו במיוחד הילדים. הקולנוע הרב חושי D3 יספק שייט נהרות סוער "וירטואלי" בשלושה ממדים. אוהבי השטח ימצאו את מתחם הקמפינג כפתרון נפלא לחופשה חסכונית, המתחם מסודר וכולל שירותים, מקלחות, מים חמים ומרחבי דשא מטופחים לפיקניק משפחתי. שעות פעילות : 10:30 –15:30. 1-700-50-66-11, WWW.KAYAKS.CO.IL מחיר שייט לאדם בשייט הרגיל: 97 ₪ (ניתן לרכוש כרטיסים מוזלים באתר האינטרנט ובמועדוני הצרכנות )

סיור דגים חוויתי ב"דג על הדן"
חוות גידול הדגים הוותיקה "דג על הדן ", המספקת דגים טריים ומשובחים למסעדת הדגים הידוע "דג על הדן" מהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמה. במהלך ימי חג הפסח יתקיימו סיור דגים חקלאי ייחודי ומרתק בחווה: צפייה בתהליך גידול הפורלים, ואפשרות ללמוד ולהכין ארוחת דגים על גריל פחמים בשטח ובסיומה לאכול אותה. בילוי מומלץ למשפחות. הסיור עובר דרך בריכות הדגים לאורך שלבי גידול הדגיגים ועד הצלחת ובבריכות הגידול של דגי החידקן מהם מפיקים קאויאר שחור למסעדות השף בארץ ובעולם. בסיום הסיור ממתינה למבקרים חוויה מיוחדת, פדיקור בספא הדגים! בריכות בהם נמצאים דגי ה"גרה רופה" שמתמחים בטיפול ברגליים. ניתן להזמין, סדנת בישול בשטח, בה לומדים כיצד להכין ארוחת בסיס דג הפורל, מה סגולותיו המיוחדות וכמובן לאכול את מה שבשלתם בסדנא. מחיר סיור:25 ₪ למשתתף מגיל 3 ומעלה. מחיר הסדנא: 87 ₪ למשתתף מגיל 3 ומעלה. בהזמנה מראש בלבד. טלפון לפרטים והזמנות: 04-6950225

קושיות עצים ואתגרים בקצב הצוק
קצב האקסטרים יסחוף את המבקרים בצוק, עם סדנת תיפוף מדהימה "מעגל המתופפים של רוז'ה", (לכל הגילאים, חוה"מ 11:00-16:00). סיור מודרך בחורש, "על עצים וקושיות", חידות ושאלות בנוגע לעצי החורש. (כל שעה עגולה ייצא סיור בחוה"מ), משחקי ענק של פעם: שחמט, דמקה, סולמות ונחשים וגם מהמשחק "איפה אני? בארץ מנרה?" – כל משתתף יקבל מספר נקודות בצוק, בהן יש להצטלם להעלות לרשתות החבריות ולתייג. המשתתף שיזכה בכמות ה"לייקים" הגדולה ביותר, יזכה בפרס. סדנת מחזור מדהימה בשיתוף "מוזיאון האדם הקדמון" להכנת תיקים מחולצות טריקו ישנות. (לכל גיל בימי חוה"מ 11:00-16:00). כל הפעילות כלולות במחיר כרטיס לרכבל. במקביל פעילויות האקסטרים בצוק (בתשלום)- רכבל, מגלשות הרים, טרמפולינת באנג'י, פעילות סנפלינג מאתגרת, קירות טיפוס, מתחם חץ וקשת, רכבת הצוק וקיר בולדרינג מרהיב. ולקינוח, "טריפ שייק", הכנת שיק טבעי ע"י דיווש על אופניים סטטיים עליהן מחובר בלנדר, הפידול ייצר תנועה לבלנדר והתוצאה שייק טבעי, בריא וטעים . 15 ₪ לכוס של 500 מ"ל.(בימי חוה"מ 12.4 – 13.4)
ערב תחת כוכבים – נסיעה לילית ברכבל, בילוי במגלשות ובטרמפולינה. המתקנים יהיו פעילים עד השעה 21:00. רוכשי הכרטיסים ייהנו גם מקומזיץ , תפוחי אדמה ומרשמלו! יום ה' 13.4. שעות פתיחה 09:30-17:00. www.cliff.co.il או טל' 04-6905830

יין נטופה ישמח
ביקב נטופה (במצפה נטופה), מיוצרים יינות איכות אלגנטיים בסגנון העולם הישן, המתאפיינים בגוף מעודן בעל ניחוחות וטעמים מורכבים. במהלך חול המועד מוזמן הציבור לביקור מודרך בחדר היין בימים ד'-ה' שעות 10:00-16:00 ביום שישי בן השעות 10:00-14:00 . היקב מייצר כיום כ-85,000 בקבוקים בשנה הנמכרים ברחבי העולם. לרגל החג מבצע יינות משמח: ברכישת 6 יינות מקבלים 2 יינות מתנה! המבצע תקף לכל מגוון יינות היקב. במיוחד לחג משלוח חינם עד פתח הבית (2 יינות מתנה, הזולים מבניהם. המבצע עד 18/04). 04-6786454. אתר האינטרנט www.netofa.com ובדף הפייסבוק Netofa Winery.

סיורי 'יציאת מצרים' – בראש הנקרה
כמיטב המסורת בפסח באתר התיירות ראש הנקרה – סיורים מומחזים, שחקנים בדמויות 'משה רבנו' ובתיה בת פרעה ילוו את חגיגת האביב, בין הנקרות והגלים ויספרו בצורה חווייתית לאורך המסלול את סיפורם של משה רבנו, יציאת מצרים וקריעת ים סוף. הסיורים המומחזים ייצאו בכל שעה עגולה בין 10:00 ל-16:00. סיורי 'משה רבנו' במסגרת פעילות היום הינם ללא תשלום נוסף וכלולים במחיר הכניסה לאתר הכולל גם נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בנקרות. ניתן להעשיר את הביקור ולשלב [במחיר מיוחד] גם טיולים רכבים חשמליים לאורך טיילת החוף. בנוסף, לאחר רדת החשכה ייפתח האתר מחדש לסיורי עששיות ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים. הסיור כולל: נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות, סיפור על יצורים קטנים שבנו הר ועל הר שבלע פיל, הסבר אודות היווצרות הנקרות ולמה דווקא כאן, ביקור בגשר המפורסם עליו עברה הרכבת המנדטורית שהובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבתו נצפה במייצג האור קולי. הסיורים הליליים בימי חול המועד יתקיימו בין התאריכים 11-13/4 החל מהשעה 20:30 ובכל חצי שעה. (בהרשמה מראש, עלות למבוגר 50 ₪,עלות לילד (3-18) 40 ₪. הפעילות מותנית בהרשמה של 40 משתתפים לפחות. שעות הפתיחה המורחבות בימי החג עקב הביקוש הצפוי: בחוה"מ, 9:00 – 18:00 ימי שישי וערב החג השני עד השעה 16:00. לפרטים ורישום – 073-2710100 http://www.rosh-hanikra.com

עמק המעיינות – גן השלושה-סחנה
פותחים את עונת האביב בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים, מגלשות מים והרבה דשא וצל, לצד הפתעות נוספות באתר – מוזיאון הארכיאולוגיה 'עקבות בעמק', אתר 'חומה ומגדל' המשוחזר שבגן: בואו לטפס ולהשקיף ממרומי המגדל ולראות ולהבין כיצד הוקמו ראשוני היישובים העבריים בעמק. באתר מוצעת פעילות עצמאית למשפחות: טיפוס על המגדל, כביסה בגיגית ועוד. לפרטים: 04-6581017

באדיבות פארק המעיינות.
באדיבות פארק המעיינות.

פסח בפארק המעיינות
בשטח הפארק מוצעות למטיילים מגוון אפשרויות טיול ובילוי – המעיינות היפהפיים הנובעים כל ימות השנה, נחל הקבוצים, בריכות הדגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, הציפורים הנודדות, חגיגת נוף, טבע ומים. אפשר להביא אופניים מהבית לרכיבה בדרכים בפארק וניתן לשכור בתשלום רכבים ידידותיים לסביבה או אופניים. מומלץ בחום במזג האוויר האביבי. הכניסה והחנייה לפארק – חינם, לפרטים – 04-6881427
גשר מעל ומעבר – פסח ב"נהריים בגשר"
פעילויות מיוחדות לפסח ביניהן ביקור במיצג מרהיב עם אורות, צלילים, מים וסכרים המספר את סיפורה של תחנת הכוח ההידרואלקטרית שהקים המהנדס פנחס רוטנברג –'הזקן מנהריים'; מבט אל סיפור הקיבוץ עם סרט מולטימדיה במבנה אבן משוחזר; סיור אל מעבר לגדר המערכת, אל גדת נהר הירדן עם שלושת הגשרים ההיסטוריים, חאן הדרכים הממלוכי מן המאה ה-14 ותחנות נוספות. פעילויות מיוחדות למשפחות ביניהן פעילות יצירה לילדים – הכנת ברכות פרחים אביביות בבית הילדים המשוחזר, משחק משימות משפחתי כתב חידה ועוד. לפרטים – 04-6752685
חג הנדידה במקור החסידה בכפר רופין
חובבי הטבע מוזמנים לבילוי מרתק עם סיורים מודרכים בימי החג וחוה"מ בבוקר ובערב. תפגשו את הלהקות הנודדות בשמיים- החסידות, השקנאים והדיות. תאזינו לקולות החיזור של התורים, הקוקייה והשעיר המצפצף בלילות. תבקרו את ראשוני המקננים – הסיקסק בשדות, השרקרקים במצוקים והתנשמות בלילות. הסיור כולל ביקור במרכז הצפרות החדש, עם הדרכה וסרט פתיחה מרתק.
סיור בקר – בשבת 8/4, רביעי 12/4, חמישי 13/4 שבת 15/4 בשעה 10.00
סיור ערב – בימי חוה"מ: רביעי וחמישי 12+13/4 בשעה 17.00
הסיורים בהרשמה מראש ובתשלום– לפרטים והזמנות –דניאלה 054-6664383, danielalivni@walla.co.il

חגיגת פסח במוזיאון בית הרופא וההתיישבות במנחמיה
מוזיאון בית הרופא מזמין אתכם לחגיגה צבעונית לרגל פסח עם משחק מצא את האפיקומן, חידון פאזל בנושא פסח, הכנת תרופות של פעם, פינות יצירה ועוד הפתעות נוספות. כרטיס משפחתי ב-100 ₪ בלבד כולל הפתעות מיוחדות ביניהן סיור מודרך במוזיאון בכל שעה עגולה, הכרטיס המשפחתי ל-4 נפשות, מעבר ל-4, תוספת – 10 ₪ בלבד לכל אדם. הפעילות בין התאריכים 12-17.4, בין השעות 9:00-15:00. בנוסף יתקיים סיור מודרך ברחוב המייסדים עם סיפורי בתים, עליה לתצפית מיער לוי אשכול על מפגש הגבולות ועוד (בתוספת 5 ₪ לאדם). לפרטים – 052-285-5746

פסח במוזיאון "חצר הטירה"
"חצר הטירה", בקבוץ טירת צבי מרכז מבקרים קטן, שוכן במרכז הקבוץ ומספר את ספור הקמת הישוב והחיים בו בשנים הראשונות דרך מוצגים ותמונות, בניחוח של פעם. בין היתר מוצגים גם כלי בישול, כלי עבודה, תמונות מהימים הראשונים בקיבוץ, אמצעי חימום בחול ובשבת, ציוד ביתי וריהוט עבודת יד, אמצעי מיזוג אויר ראשוניים, ציוד חקלאי ורפואי ועוד. לתיאום : נילי 050-6370846 ציפה 050-7789352 )לא בשבת(

פסח בגני חוגה
מול הרי הגלעד נובעים מעיינות "חוגה" הזורמים בין שלושה אגמים קסומים. הפארק ידידותי למשפחה עם אגם ענק לילדים, פינות פיקניק במדשאות מוצלות, גלישה באומגה ישר למים, שעשועי מים לילדים, מזנון עשיר ובריכת דייג מקצועית. הפארק פתוח כל יום מהשעה 08:00 עד 17:00 ובנוסף גם אפשרות ללינת קמפינג בפארק – עם הקמת אוהלים במדשאות הפארק למול האגמים המוארים, הפארק מגודר ומאובטח עם שירותים מרווחים ומקלחות חמות, כניסת הקמפינג כוללת את בילוי היום במתקני הפארק. בכל לילה מוזמנים אורחי הקמפינג לדייג לילי וקומזיץ באגם הדייג, טיול שקיעה לכל המשפחה היוצא מהפארק ושפע של פעילויות וטיולים בעמק. לפרטים – 04-6581111 www.huga.co.il

משחה 2016 צילום מורג דהן
משחה 2016 צילום מורג דהן

פסח בגליל המערבי
לקראת פסח וחול המועד מציע מיזם התיירות "אוצרות הגליל" מגוון סיורים, סדנאות, פעילויות וטעימות ברחבי הגליל המערבי הירוק והפורח.

1. הנגשת נחל כזיב לציבור המשפחות המטיילות בחוה"מ פסח:
הפעילות: מיזם התיירות "אוצרות הגליל" בשיתוף רשות הטבע והגנים ינגישו בחופשת הפסח את הכניסה לעין זיו. לרשות המטיילים יעמדו אוטובוסים "שאטלים" בליווי מדריכים מטעם רשות הטבע והגנים שיסיעו את המטיילים עד לנקודה בה מתחיל המסלול.
איפה: נחל כזיב, אחד ממסלולי המים האטרקטיביים והיפים ביותר באזור בגליל המערבי.
מה עושים? המסלול המתחיל בעין זיו חביב במיוחד מכיוון שהוא מתחיל בתוך ערוץ הנחל, והמרחק מנקודת ההתחלה עד בריכות עין טמיר הוא של פחות משעה הליכה. המסלול כולו מישורי כמעט לחלוטין, וניתן ללכת בשביל כורכר נוח או בערוץ הנחל. הבריכות של עין טמיר מאפשרות טבילה מרעננת ובצידן מצויה ניקבה המהווה את מקור נביעת המעיין, וגם אליה ניתן להיכנס. המסלול מתאים לכל המשפחה (לא עם עגלות).
מתי? 11-16/4/2017 בין השעות 9:00-17:00
כמה זה עולה? חינם ללא תשלום!
פרטים נוספים באתר אוצרות הגליל בכתובת www.ozrothagalil.org.il

2. פסטיבל הפיסול במעלות תרשיחא:
הפעילות: הפסטיבל הבינלאומי לפיסול באבן "אבן בגליל" מתקיים זו השנה ה-27 במעלות.
הפסטיבל יעמוד השנה בסימן 60 שנים להיווסדה של מעלות תרשיחא. 14 פסלים מהארץ ומחו"ל ישתתפו בפסטיבל. המבקרים בפסטיבל 'אבן בגליל' ייהנו משלל פעילויות ללא תשלום ביניהן תיאטרון רחוב ומוזיקה, הצגות ילדים, מופעי קוסמים, מתחמי פעילויות לילדים בהנחיתו של שרון מלכה, יריד דוכנים ואוכל, הפעלות ומופעים, פינת חי וליטוף, ירידי אמנים, ועוד מגוון גדול של פעילויות לכל המשפחה משעות הבוקר המאוחרות ועד הערב!
איפה: אגם המונפורט, מעלות תרשיחא.
מתי? חוה"מ פסח 12-14/4/2017
כמה זה עולה? חינם ללא תשלום!
פרטים נוספים: 077-9964577 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il
3. מטיילים עם משה רבנו בראש הנקרה:
הפעילות: סיורי 'יציאת מצרים' עם שחקנים בדמות משה רבנו ובת פרעה בשעות היום וסיורי עששיות בנקרות בשעות הלילה, לצד שלל הפעילויות באתר התיירות ראש הנקרה.
איפה: אתר התיירות ראש הנקרה.
מתי: חוה"מ פסח, סיור מומחז בכל שעה עגולה בין השעות 10:00-16:00. סיורי עששיות בין התאריכים 11-13/4 החל משעה 20:30 כל חצי שעה.
כמה זה עולה? סיור עששיות: 40 שקלים לילד, 50 שקלים למבוגר.
פרטים נוספים: 077-9964433 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

4. עששיות במבצר יחיעם- סיורי לילה מרתקים
הפעילות: מבצר יחיעם מזמין אתכם לסיור לילי לאור עששיות, לשמוע את סיפורם של הגיבורים ההיסטוריים ולחזות בנוף היפיפה של חיפה ועמק עכו המוארים.
איפה: גן לאומי יחיעם, קיבוץ יחיעם.
מתי: 11-16/4/2017
מחיר: ילד: 40 שקלים, מבוגר: 50 שקלים.
למי מתאים: מגיל 5 ומעלה
הערות: מומלץ להגיע בבגדים חמים ונעליים נוחות להליכה
יצירת קשר: הרשמה דרך מוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*
פרטים נוספים: 3639* ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

5. פעילות פסח בכוורת הבוסתן בפקיעין:
הפעילות: אירוח משפחתי באוהל ענק הצופה לנופי הגליל המערבי, עם תה צמחים וקפה דרוזי. הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות מילוי בקבוק בחול צבעוני, סדנאות ליצירת נרות מדונג דבורים וסדנה לצביעת תבניות מגבס, הדרכה על תהליך ייצור הדבש, פינת ליטוף חיות ועוד.
איפה: כוורת הבוסתן, פקיעין.
מתי? חוה"מ פסח 12-16/4/2017 בין השעות 9:00-16:00.
כמה זה עולה? כניסה, אירוח ופינת חי חינם ללא תשלום. סדנאות במחירים 15-30 שקלים לילד.
פרטים נוספים: בטלפון 077-9964688 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il
6. חלוציאדת יציאת מצריים בכפר מסריק
הפעילות: נחגוג את חג האביב בנחל הנעמן, נתלבש כבני ישראל ונצא ליציאת מצריים נשיר, ננגן, ניצור ונמחיז קטעים נפלאים מ"הגדה קיבוצית" ונכין מצות בטאבון כיאה לבני ישראל שיצאו מארץ מצריים, (מוזמנים להביא אתכם פיקניק)
מתי: 14-15/4/2017, 29/4. בשעות: 10:00-13:00
מחיר: 35 ₪ למי מתאים: מגיל 3 ומעלה פרטים נוספים: 077-996452 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

7. יקב אכזיב:
הפעילות: מוזמנים להצטרף לסיור וטעימת יינות אדומים מבציר 2013/2014 .
הסיור כולל ביקור ביקב, הסברים על תהליך הפקת יין, חותם פיניקי וסדנת יין.
בנוסף כולם מוזמנים לבקר בגלריות לאומנות שבמקום – ציור, פיסול, תחריט, נפחות.
מחיר: ללא תשלום.
מתי: היקב פתוח בשבתות, בימי חג הפסח ובחול המועד בין השעות 10:00 עד 15:30 לפחות.
למי מתאים: זוגות, משפחות.
פרטים נוספים: 077-9964598 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

8. טבע עז- סיורים בדיר. מושב בן עמי
הפעילות: העזים והגדיים הקטנים מחכים לכם לחוויה חקלאית בחוה"מ פסח. מוזמנים להכיר את הדיר, להגמיע את הגדיים מבקבוק, להאכיל את העזים מכף היד, לחלוב ולהכין עוגת גבינה טעימה.
מתי: ימים רביעי- שבת 12-15/4/2017 בכל יום ב11:00 בדיוק.
מחיר: עלות למשתתף 30 שקלים.
למי מתאים: לכל המשפחה.
פרטים נוספים: 077-9964465 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

9. פסח על המים בפוצקר:
הפעילות: טיולי שייט בחופי הגליל המערבי:
טיול שייט לאי האהבה ואיי אכזיב, טיול שייט אל משולש הזהב, טיול שיט לראש הנקרה
מתי: 12-15/3/2017 שלושה סיורים ביום : 10:30 / 12:00/14:00.
אורך הסיור כשעה ורבע, ניתן לשדרג למסלולים ארוכים יותר בתאום מראש.
מחיר: סיור לאדם+ שייט מסלול "סובב נהריה"- 55 ₪
סיור בלבד – 20 ₪
שייט בלבד מסלול זה – 50 ₪
למי מתאים: השייט מגיל 5 ומעלה.
פרטים נוספים: 0779964469 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

10. גלידת בוזה: חופשת פסח בקיבוץ סאסא:
הפעילות: מגוון סדנאות להכנת גלידה בהן נלמד כיצד מכינים גלידה בשלוש צורות שונות המבוססות על עקרונות זהים, תוך שימוש באמצעים מפתיעים ,בסופו טעימת גלידה היישר מהמכונה.
מתי: 2,6,9,18/4 בשעה 13:00
12-13/4 בשעה 13:00 ו 14:00
מחיר: 60 שקלים לילד ו20 שקלים למבוגר מלווה.
למי מתאים: לכל המשפחה
פרטים נוספים: 077-9964688 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

11. חג אביב שמח במוזיאון תפן
הפעילות: סדנאות יצירה לכל המשפחה, מופעים מוסיקליים, מופעי בובות, ביקור בתערוכות וגן הפסלים
מתי: 12.4- 10:00- סדנת יצירה לכל המשפחה + 12:00 – מופע ספסוף מוזיקלי
13.4- 10:00- סדנת יצירה לכל המשפחה+ 12:00- סודות תאטרון הבובות
15.4- 10:00- סדנת יצירה לכל המשפחה+ 12:00- קברט סלים ומזוודות
מחיר: 35 שקלים למשתתף.
למי מתאים: כניסה מגיל 3.
פרטים נוספים: 077-9964406 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

12. ספורט ימי טרק ים- אכזיב – חוף ים אכזיב
הפעילויות: מגוון רחב של סיורי שיט באזור קו החוף של הגליל המערבי. הסיורים בכמה סוגי כלי שיט, בניהם: סירות טורנדו, קיאקים ועוד.
תאריכים: 12-16/4/2017
למי מתאים: לכל המשפחה
הטבות: כל מי שמגיע דרך אוצרות הגליל מקבל 10% הנחה על הפעילות
פרטים נוספים: 077994464 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

13. פסח בסטודיו ג'רה:
הפעילות: סדנאות בחרס וזכוכית- עבודה ויצירה של צלחות פסח ומצה
מחיר: 70 ₪
מתי: 12-16/4/2017 בשעות 10:00 ו12:00 בהרשמה מראש בלבד.
למי מתאים: לכל המשפחה
פרטים נוספים: 077-2308322 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il

14. מחלבת אלטו- אירוח אביבי מיוחד
הפעילות: בואו ליהנות מגבינות כשרות לפסח, בוסתן פורח, ישיבה על דק באווירה כפרית, שטחי חוץ לילדים ותפריט חג עשיר וכשר.
שעות פתיחה: ערבי חג 08:00-15:30. ימי חול המועד 08:00-17:30 המטבח נסגר ב16:00,
יום שבת המקום סגור.
פרטים נוספים ולהרשמה: 077-9964403 ובאתר אוצרות הגליל www.ozrothagalil.org.il


פסח מעמותת תיירות כרמלים:
חגיגות טעם המושבות: אירועי פסח 2016 בחבל כרמלים חבל כרמלים המשתרע בין הכרמל לים הינו חבל ארץ מרהיב ביופיו, המשלב חופים יפיפיים, אזור הררי ירוק, אזור חקלאי של כרמים ומטעים ומושבות הברון. במהלך פסח שפע אירועי אביב לכל המשפחה: פעילויות אקסטרים, טיולי טבע אביביים, פעילות חווייתית במוזיאונים ובמרכזי המבקרים ושפע של טעמים במסעדות ובתי הקפה באזור. בואו לבלות את חג הפסח בחבל הארץ היפה ביותר בארץ.
לכל אירועי פסח בכרמלים כנסו למיניסייט פסח www.taamoshavot.co.il או לאתר כרמלים: www.carmelim.org.il
סיור עששיות ביער עופר: חוויה לילית ביער עופר לאורם של העששיות ולצידן של עופות הלילה המתקשרות ביניהן בקולות מיוחדים. לסיום יציאה אל קרחת היער ממנה ניתן להשקיף אל הסביבה וליהנות מהטבע במיטבו. סיור חווייתי ועוצמתי. מומלץ! הסיור יתקיים בחול המועד פסח ימים רביעי-שבת 12-15.4 בין השעות 19:00-21:00 לפרטים והרשמה: 04-9841114, carmelim1@hcarmel.org.il
מופע סוסים חדש בגן לאומי קיסריה ובנמל קיסריה 12-13 באפריל | 15-16 באפריל בואו לרכב על הזמן בהיפודרום המתעורר לחיים. רוכבים מקצועיים על מדיהם וכליהם, סיורים מודרכים מהתיאטרון והשער הצלבני, מסעדות על הים, בתי קפה, גלריות ציוריות והכל מול הנוף הקסום של נמל קיסריה. המופע ללא עלות נוספת על דמי הכניסה. לפרטים: 077-2306300, www.parks.org.il
פעילות פסח ברמת הנדיב בסימן 20 שנה לשביל ישראל שביל ישראל חוגג 20 שנה להיווסדו וברמת הנדיב חוגגים יחד עם החברה להגנת הטבע, לאורך מקטע 15 של השביל, שעובר בפארק הטבע של רמת הנדיב. אתם מוזמנים לגלות את המעיין, הנקבה הנסתרת, בית המרחץ והווילה הביזנטית. לאורך השביל יוצבו תחנות הפעלה, שחקנים, הרכבים מוזיקליים ועוד הפתעות. לסיום מוזמנים המבקרים לסיור עצמאי בגנים המטופחים בהם קבורים הברון רוטשילד ורעייתו. מרחבי השלווה, השקט והיופי יעניקו תחושה של קפיצה קטנה לחו"ל. במקום מוקרן סרט במגוון שפות מידי חצי שעה. לשרותכם חנות מידע לקבלת פרטים אודות הביקור במקום, קיוסק , מתחם פיקניק וגן שעשועים. הפעילות תתקיים בתאריכים 12-13.4.17, ימים רביעי חמישי בין השעות 11-16. הכניסה, הסרט והפעילות ללא עלות.
לפרטים נוספים: 077-2306387 שלוחה 4 www.ramathanadiv.org.il
פסטיבל הקרפיון בפארק הדייג מעין צבי פארק הדייג מעין צבי מזמין אתכם לבלות עם כל המשפחה בחיק הטבע, בין בריכות הדגים ולצידו של נחל דליה. במקום שפע של פעילויות: דייג עם חכות בבריכות הפארק, ודיג דגיגונים לילדים. מתנפחים, גימבורי, בימבות, סירות נעות על כבל, אומגה, גשר חבלים, נדנדות, בריכות שכשוך ומגלשות מים. במקום מדשאות מוצלות, שולחנות וכסאות פיקניק. במהלך חול המועד מופע מיוחד לילדים ותחרות דייג נושאת פרסים. בנוסף, בתוספת תשלום ובהרשמה מראש: טיול אופנים , רכיבה על סוסים, רכיבה על סוס פוני, סירות משוטים, טיול ג'יפים ועוד הפתעות. "קמפינג פארק הדיג": במקום סככות צל להקמת אוהלים. השהות בקמפינג כוללת את כל פעילויות הפארק. בתאום ובהזמנה מראש – מספר המקומות מוגבל. "פסטיבל הקרפיון" יתקיים בכל ימי החג בין השעות 08:30-17:00 חפשו אותנו ב- waze . הכניסה מכביש 4 מול משטרת זיכרון-יעקב. לפרטים: 077-2306319
ים כרמל: מרחב אטרקציות ביער עופר עם שפע פעילויות אתגריות מרחב אטרקציות לכל המשפחה, המשקיף אל נוף מרהיב של חוף הכרמל והים התיכון. במקום מגוון אטרקציות: מגלשת הרים אקסטרימית בתוך היער, מסלול אבובים יבש, אומגה, קיר טיפוס, גשרי חבלים וטרמפולינת באנג'י. לפרטים: 077-2306357 אתר: www.yamcarmel.co.il כתובת: יער עופר, חוף הכרמל (מול מושב צרופה)מצאו אותנו ב-WAZE: ים כרמל
חווית הרוכבים: נופש מושלם למשפחות בלב הכרמל הפסטורלי. מתחם פעילויות אקסטרים וקמפינג"סוויטה בטבע"
רכיבה על סוסים | נהיגה ברכבי שטח | אומגה בלב היער
מסעדת בוקרים בשרים על האש | קמפינג VIP מפנק במיוחד
בועות סבון | מגלשת מים | מעגלי מתופפים ועוד… לפרטים: 077-2306340 | אתר: www.bateva.org.il
מועדון הצניחה פרדייב מזמין את הקהל במהלך חג הפסח לחוויה של פעם בחיים, צניחה חופשית מגובה של 12,000 רגל מעל לנוף המרהיב של רצועת חוף הכרמל. הקהל מוזמן לצפות במפגני צניחה מרהיבים המתקיימים במקום. לפרטים: 077-2306391

פסח במרכז המבקרים של מלח הארץ בעתלית
חברת מלח הארץ מזמינה אתכם לפעילות חגיגית וייחודית לכל המשפחה. ביקור במרכז המבקרים המשלב בין ההיסטוריה של המפעל החלוצי לבין העידן המודרני. דרך משחק משימות אינטראקטיבי, הכולל חידות והפעלות שונות, תוכלו להכיר את עולם המלח מקרוב וללמוד על תכונותיו הייחודיות.
סיור רכוב בעגלה סביב בריכות המלח המרהיבות. תצפית והסבר על תהליך ייצור המלח ומגוון ציפורי המים המקננות בבריכות.
סדנאות מדע ויצירה מרתקות לכל המשפחה הקשורות למלח ולנדידת הציפורים באביב
הסיורים הינם על בסיס מקום פנוי ובתיאום מראש בלבד!!!
הפעילות תתקיים במהלך חוה"מ פסח, בימים רביעי וחמישי- 12-13 באפריל, 2017 בשעות: 09:30 / 12:30 / 15:30. מחיר לילד: 20 ₪, מבוגר: 30 ₪, המחיר לגמלאי: 15 ₪
להרשמה ופרטים נוספים: 077-2306309 או במייל : bathen@salt.co.il
בקרו אותנו גם באתר החברה : http://www.salt.co.il/

מוזיאון המזגגה בקיבוץ נחשולים מזמין אתכם לפסטיבל מפה ומצה: הצגות, מופעים, סדנאות יצירה, הדגמה והסבר של אמנית זכוכית, סיורים מודרכים ועוד. הכניסה והפעילות ללא תשלום.
הפסטיבל בימים רביעי חמישי 12-13 באפריל בין השעות 9:00-16:00. לפרטים: 077-2306386

פסח במוזיאון ינקו דאדא
מוזיאון ינקו דאדא בכפר האמנים עין הוד יהיה פתוח לקהל ללא תשלום בחסות בנק הפועלים, במהלך חול המועד פסח בימים רביעי חמישי שישי וראשון, בין השעות 10:00-15:00 (שישי וראשון בין השעות 10:00-14:00).
כל יום בשעה 12:00 תתקיים הדרכה בתערוכה הקבע של מרסל ינקו ובתערוכה של הלית מנדלבליט "החיים הבלתי אפשריים".
בין השעות 14:00-10:00 בתוספת תשלום סמלי, יוכלו המבקרים במקום ליהנות מהמעבדאדא – מרחב פעילות ייחודי לכל המשפחה, המציע יצירה בין- תחומית ברוח קבוצת דאדא: לצייר בעזרת תצלומים ומילים, לנגן בכלים וחפצים שונים ולתת לדמיון חופש!
בנוסף, לקראת החג, ניצור הגדאדות הומוריסטיות בקולאז' מעיתונים על פי מסורת הדאדא.
לפרטים: 077-2306383

פסח בטכנודע חדרה: רופאים ליום אחד
בחוה"מ פסח הכינו לכם צוות מדעני הטכנודע חוויה יוצאת דופן בפארק ומוזיאון המדע. שלושה ימים גדושים בפעילויות מדעיות לכל המשפחה תחת הכותרת: רופאים ליום אחד. האירוע הייחודי יכלול שלל התנסויות מרתקות בעולמות הרפואה וגוף האדם.
הרופאים הצעירים יקבלו גיליון רפואי וערכת רופא ויצאו לסיור במחלקות השונות, בהן יאבחנו, ינתחו ויטפלו במגוון מצבים רפואיים. בנוסף, חידון אינטראקטיבי נושא פרסים בהשתתפות הקהל, סיור מודרך ביחידה לסימולציה רפואית, תחנות הדגמה וניסוי ועוד.. הזדמנות חד פעמית למסע מדעי מרתק אל המכונה המשוכללת והעתיקה מכולם – גוף האדם. הפעילות תתקיים בחוה"מ פסח ימים ד'- ו' 12-14/04/17
עוד בחופשת פסח בטכנודע: פארק ומוזיאון המדע, מזמינים את המבקרים לגעת להתנסות ולהבין את פלאי המדע והטבע. עשרות מוצגים מרהיבים בחוויית משחק ולמידה לכל המשפחה. פיזיקה בלונה פארק, אשליות ותעתועי אור בחדר החושך, מתחם הצליל והקול, מתחם האנרגיה והתעופה, משחקי חשיבה ואתגר ועוד המון הרפתקאות מדעיות.
פעילות רופאים ליום אחד בין התאריכים 12-14.4.17 פעילות שגרתית בטכנודע בתאריכים 2-16.4.17. בשבתות סגור
פרטים נוספים ורכישת כרטיסים באתר הטכנודע: www.technoda.org.il
או בטלפון 077-2306344. רחוב הרב ניסים 2 גבעת אולגה, חדרה.

רופאים ליום אחד בטכנודע. פעילויות לילדים בטכנודע - פסח 2017
רופאים ליום אחד בטכנודע. פעילויות לילדים בטכנודע – פסח 2017

מוזיאון האצ״ל באתר שוני 12-13 באפריל
מוזיאון האצל מזמין אתכם ליהנות מסיורים מודרכים במוזיאון המספר את סיפורו המרתק של ארגון האצ"ל, בתיאטרון שוני ובאנדרטה לפורצי כלא עכו. הסיורים יתקיימו בכל שעה עגולה בין 9:00-12:00 בימים רביעי חמישי 12-13.4. הכניסה חינם!
בנוסף, הצגות ילדים ופעילות יצירה ללא תשלום!
12/4 בשעה 11:00 האוצר שאינו נגמר / תיאטרון אורנה פורת

12/4 בשעה 13:00 תיאטרון סיפור: "פעם לא היו ספרים”

13/4 בשעה 11:00 הצגה – מהומה על הבמה/ מדיטק חולון
הצגה אינטראקטיבית בשיתוף הקהל על שחקנית אחת ופועל במה שמנסים ליצור הצגה. תקלות , משברים , המצאות , הפתעות , חוברים יחד להצגה מצחיקה,
וירטואוזית וקצבית על הקסם שבתיאטרון ועל התהליך המרגש שבו נולדת הצגה.

13/4 בשעה 13:00 הצגה – אוצר השירים / מדיטק חולון
פסנתרן וזמרת עולים על הבמה בכדי לשיר לילדים את השירים הראשונים שנכתבו בעברית.
מופע מוזיקלי עם קטעי קישור, שהופך להצגה קטנה ומאולתרת, מעין הרפתקה פשוטה של שני ילדים והרפתקאות בגן שעשועים.

סדנאות יצירה הורים וילדים: ינשופים מאצטרובלים / הדפסי פרחים אמיתיים על בד בעזרת פטישים קטנים המעבירים את הצבע מעלי הכותרת ויוצרים תמונה אישית לכל ילד.

הפעילות בימים רביע חמישי 12-13 באפריל. הכניסה והפעילות ללא תשלום!
לפרטים: 077-2306366
הפטיפורים של אביטל: סדנאות שוקולד להורים וילדים בבית שוקולד מתוק בפאתי בנימינה. הסבר על סודות מעולם השוקולד והכנת פטיפורים מקסימים וטעימים בשלל צבעים וטעמים ובמגוון תוספות ומילויים.
הסדנאות בהרשמה מראש בלבד בימים א'-ה' 2.4-6.4. במהלך פסח סגור.
לפרטים: 077-2306371
קטיף תותים ברוח שתות בגן שמואל:
רוח שתות מזמינים אתכם לחוויה משפחתית נהדרת: הסבר והדרכה בשדה התותים בנושא חקלאות אורגנית, קטיף תותים חוויתי ונגיש לילדים ולמבוגרים, פינת יצירה, פינת פיקניק ופינת פונדו לטבילת התותים בשוקולד. לפרטים: 077-2306333

נקבת המים מי קדם:
מסע רטוב ומהנה בנקבת המים ההיסטורית, שהעבירה מים מהמעיינות ברמות מנשה לעבר עיר התענוגות – קיסריה. הביקור נפתח בסרטון קצר אודות המקום, בהמשך הליכה בנקבה ויציאה דרך אחד הפירים. ההליכה באמנעות פנס ובליווי מדריך. גובה המים 70 ס"מ. יש להצטייד בבגדים ונעליים להליכה במים ובגדי החלפה. לפרטים: 077-2306345

משחק לילה חווייתי במחנה המעפילים עתלית
בואו להתרגש מלילות לבנים במחנה המעפילים עתלית. מפגש עם סיפורי מעפילים, מסלול הליכה בחוף הים, היתקלות במארב בריטי והגעה לארץ המובטחת.
הפעילות תתקיים בתאריכים: 6.4, 12.4, 13.4 בתיאום מראש בלבד!
לפרטים: 052-3493199

מחנה המעפילים עתלית: סיור מרתק במחנה המעפילים בין הצריפים המשוחזרים ומתקני המחנה. שיאו של הביקור באוניה גלינה המספרת את סיפורם הבלתי יאמן של המעפילים שעלו לארץ ישראל. הסיורים בתיאום מראש בלבד. 077-2306345

גיפ חיון לאסוף חוויות מן הטבע
טיולי גיפים מסעירים, בכרמל, רמות מנשה ובקעת הנדיב. נסיעה חווייתית לאורך יערות ירוקים ואדיות ומעברי נחלים. העפלה אל נקודות תצפית עוצרות נשימה. במהלך הטיול הסברים על החיים בכרמל. לפרטים נוספים: 077-2306314

פסח בחצר הישנה בעין שמר 12-15.4.17
שעות פעילות 10:00-16:00. יום שישי 14.4 שעות פעילות: 10:00-14:00
מוזיאוני הטרקטורים: המכונה, האדם ונוף עבודתם פעילות נפלא לחובבי הטרקטורים בכל הגילאים. ביקור בתצוגות הטרקטורים וציוד חקלאי מראשית המאה הקודמת. הדרכות מגוונות לכל הגילאים, פעילויות יצירה ומשחקים לכל המשפחה.
מוזיאון ההיסטורי – הדרכה חווייתית בנושא ראשית ההתיישבות וראשית הקיבוץ.
הפעלת חלוצים – מתחפשים לחלוצים ומתנסים בעבודות של פעם, כביסה בגיגית עם קרש כביסה, הקמת אוהל, ריצוף בניה ועוד. סיור בעגלה רתומה לטרקטור בקיבוץ של היום.
לפרטים: 077-2306394

 

טוק טוק אלונה
אטרקציה משפחתית חדשה בפארק אלונה! טיול משפחתי ברכבי גולף בתוך נוף טוסקני יפיפה של מטעים כרמים ושדות. בילוי משפחתי מהנה ומגבש. במהלך הטיול עצירה בפינות חמד למנוחה ותצפית על הנוף הפסטורלי הנפרש מלוא העין.
לפרטים: 077-2306325

טיולי אופניים ורכבי גולף בבנימינה
תחנת האופניים בבנימינה מזמינה אתכם לטיולי אופניים חווייתיים לכל המשפחה.
לכיוון מזרח רכיבה לאורכו של נחל התנינים בתוך שטח חקלאי פסטורלי של כרמים ומטעים
והמשך לאתר מי קדם. לאורך הדרך עצירה במספר מעיינות ופינות חמד. לכיוון מערב רכיבה דרך אתר שוני עד לחוף הים. כל המסלולים נוחים ומסומנים ומותאמים לרכיבה משפחתית.
במקום אופניים עם כסאות לילדים. לפרטים: 077-2306316

סדנאות אפיה, בישול ושוקולד בסקולינארי בחוצות יגור
במהלך חופשת הפסח החל מה 2.4 ובמהלך החג עצמו, מתחם סקולינארי מזמין אתכם לסדנאות שף, סדנאות קונדיטוריה וסדנאות שוקוליזם בדגש על חוויה רב חושית.
סדנאות בשרים – חווית בשרים מטריפה
הכנת מבחר נתחים בצלייה ועל גריל פחמים, תוספות וסלטים
סדנאות בישול אסייתי – חגיגה בצלחת. הכנת מבחר מוקפצים
שלל צבעים, טעמים ומרקמים, נלמד על תיבול והכנת רטבים
סדנאות אוכל הודי- מסע קסום אל עולם התבלינים, הצבעים, הריחות והטעמים ההודיים.
סדנאות סושי- אומנות הסושי. טכניקות ושיטות חיתוך, שימוש נכון ושילוב ירקות במנה,
דגשים וטיפים להכנת האורז והכנת מגוון רולים.
סדנאות המטבח הבריא – שייקים, תבשילי קדירה, ממרחים מיוחדים, סלטים
עשירים וקינוח בריאות מענג.
סדנת פיצות ופסטות -גם בפסח אפשר להכין פסטות עבודת יד משובחות וטעימות
עם מגוון רטבים מעולים.
קינוחי מוס -מגוון קינוחי מוס שוקולד. חגיגת טעמים ומרקמים
שוקוליזם חגיגת שוקולד מענגת! מבחר ממתקי שוקולד עם אפקטים מיוחדים
החל מתאריך 10.4 הסדנאות עם מוצרים כשרים לפסח!
הסדנאות בהרשמה מראש
להרשמה: www.schooli.co.il טלפון: 077-2306293

פסח במוזיאון העלייה הראשונה בזכרון יעקב
בימי חול המועד כניסה חופשית למוזיאון בחסות העמותה "יד לעלייה הראשונה במושבות"
סיורים מודרכים במוזיאון בכל חצי שעה, על בסיס מקום פנוי.
הזדמנות אחרונה לצפות בתערוכה: נאמנות כפולה- על חבל דק בין מתיישבים לממשל. סיפורם של רפאל קוהן ויוסף קופרמן. עוד במקום מרתף ההפתעות עם מלאכות של פעם וצילום בתלבושות תקופתיות (בתשלום סמלי).
פתוח בימים רביעי חמישי 12-13.4 בין 10:00-17:00. ובימים שישי וראשון בין השעות 9:00-14:00. חג ושבת – המוזיאון סגור. לפרטים: 077-2306331

פסח במרכז לבידו בזכרון יעקב
מרכז לבידו לקוסמטיקה טבעית בליבו של המדרחוב הציורי בזכרון יעקב, מזמין אתכם לסדנת רוקחות טבעית בכל ימי הפסח בין השעות 9:30-20:00. במהלך הסדנה היכרות עם צמחי המרפא והריח והכנת בושם או קרם משמנים טבעיים בלבד.
מחיר הסדנה: 15 ₪ בלבד לילד, 35 ₪ למבוגר, 40 ₪ להורה וילד ביחד!
הסדנאות פתוחות לקהל. יש לתאם הגעה מראש.
טלפון: 077-2306332, 050-5317989
דוא"ל: tourist@lavido.com
כתובת אתר אינטרנט: www.lavido.co.il

פעילויות בשמורות הטבע בכרמלים
תנינים ונהנים
סיור מודרך בנחל תנינים. נלך בשבילי השמורה ונגלה מגוון של צומח ועופות מים, נשמע על התנינים שהיו בנחל ונחפש את התנין האחרון.
היכן: שמורת טבע נחל תנינים
מתי: רביעי וחמישי 12-13.4, בשעות 10:00- 15:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מערות קדומות בכרמל
סיור מודרך בנחל מערות, נבקר בשלוש מערות, נצפה בסרט במערה הארוכה, ונשמע על האתר הפרהיסטורי שזכה להכרה כאתר מורשת עולמית
היכן: שמורת טבע נחל מערות
מתי: רביעי וחמישי 12-13.4, בשעות 10:00- 15:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

חי בר כרמל
סיורים מודרכים בשמורת חי בר כרמל, בואו לפגוש מקרוב את הנשר המקראי, היחמור הפרסי, אייל הכרמל ושאר דרי החי בר
היכן: שמורת טבע חי בר כרמל
מתי: שלישי עד שלישי 11-18.4, בשעות 10:00- 15:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מה עם המים?
הצגה-בתנועה בשמורת הטבע נחל תנינים.
למה הג'קוזי בקיסריה הפסיק לעבוד? מי בנה את הסכר העצום והאם הוא נהנה ממנו? למה טחנו כל כך הרבה קמח? למה אם אין מים אין תורה? ולאן נעלמו כל התנינים? האנתרופולוג האגדי ירחמיאל ג'ונס במסע אינטליגנטי ומצחיק אל ההיסטוריה העשירה של "אחרון נחלי החוף". מספר המשתתפים מוגבל, עוד באתר: סיורים מודרכים בין השעות 10:00- 15:00.
היכן: שמורת טבע נחל תנינים
מתי: שני 17.4, בשעות 11:00 ו- 13:30.
ללא תשלום נוסף על דמי כניסה לאתר, חינם למנויים.

סיור עששיות בקיסריה העתיקה
סיור ערב בעתיקות קיסריה לאור עששיות, כולל מעבר בשער סתרים המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לחוות את קיסריה באור אחר.
מתאים לכל המשפחה, נא להצטייד בלבוש חם.
היכן: גן לאומי קיסריה
מתי: שלישי עד שלישי 11-18.4.
בהרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

סיור פיראטים בחוף הבונים
בואו להיות פיראטים ליום אחד, לצאת למסע חיפוש אחר הספינה האבודה, להילחם בסכנות האורבות לצבי הים ולהגן על הצדפים עד טיפת החול האחרונה!
היכן: שמורת טבע חוף הבונים
מתי: שלישי עד שלישי 11-18.4. בהרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

מטיילים בפסח 2017 בחבל מודיעין
חג הפסח הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל בנופים ירוקים, לבלות בין המון  ולהנות ממזג האוויר החמים המגיע עם בוא האביב וכמובן להשתתף במגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין, במרחב הכפרי של יערות בן שמן.
בין שלל הפעילויות במרכז הארץ יתקיימו חגיגה אפריקאית בניצוחה של להקת אפריקנה בפארק הקופים, "יריד המושב" במבוא מודיעים – יום חווייתי עם מוסיקה יהודית, אומנות וטיפול ייחודיים, בתל חדיד תתקיים חגיגה אקטיבית לכל המשפחה עם אומגה, בנג'י מגלשת ענק ועוד פעילויות אקסטרים ובכפר חשמונאי ילמדו כישורים הכרחיים לכל בני ישראל כמו כתיבה בקולמוס, ירי בחץ וקשת ועוד. בנוסף, בפארק נאות קדומים יצאו למסע מרתק לחוות איך נראו החיים בישראל לאחר שתמו 40 השנים במדבר, אצל סבא מוטי יתקיימו סדנאות מיוחדות ליצירת בובות העץ המפורסמות שלו, יחד עם המבקרים, בחוות אלאדין יאכילו את תרנגולות החופש, ישתלו בעציצים ויכינו פיתות מקמח מצה וביער בן שמן יתקיים ניווט מהנה, המתאים לכל המשפחה.
לפרטים נוספים על כל הפעילויות ורכישת כרטיסים בהנחה: www.thm.org.il

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה ביער בן שמן – פסח 2017
ניווט משפחות סוחף, המתאים לכל המשפחה, מקטן ועד גדול. מגיעים לנקודת המפגש בפינת פיקניקים נסתרת ביער בן שמן (מיקום מדויק יישלח לנרשמים), מתכבדים בקפה ומאפה, מקבלים הדרכה על המפה ועל האזור ויוצאים לדרך.
כל משפחה מקבלת מפת ניווט של האזור עם נקודות ציון המסומנות עליה, אשר נמצאות בשטח. מסלול הניווט הוא גמיש, מעגלי, ומתוכנן באופן כזה המאפשר לבחור את הנתיב ונקודות הציון אשר מתאימים למנווטים.
הניווט כולל חידון בנושא החג, הטבע והאזור בו מנווטים. אורך המסלול נע בין שני ק"מ לחמישה ק"מ, על פי בחירת המנווטים, על שבילים נוחים ובטוחים.
בסיום הפעילות מקבלים תעודות נווטות ונווטים מוסמכים ולאחר מכן כולם מוזמנים להישאר לעשות פיקניק במקום, וכדי שההורים יוכלו להתאושש, לילדים מתקיימת פעילות יצירה.
מתי: חוה"מ פסח, ימים רביעי וחמישי 12-13 באפריל. ט"ז – י"ז בניסן.
מחיר: משפחה המונה 3-7 נפשות מעל גיל 5: 200 ₪ משפחה המונה 8 נפשות ומעלה מעל גיל 5: 300 ₪ ואם מגיעים רק שני בני משפחה: 140 ₪
להרשמה ופרטים נוספים: עמי גור 052-3516818 http://www.amikoshernivut.com
ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד.

משחזרים את המסע לארץ המובטחת בכפר חשמונאי, שילת
בכפר משחזרים את המסע הארוך של בני ישראל בדרכם לארץ המובטחת. מדריכי הכפר יסבירו כיצד בני ישראל העמיסו צידה לדרך וביחד עם המבקרים ייצרו כלי חימר ושקיות צמחי מרפא.
בנוסף, בימים שבהם נדיר לראות אדם מחזיק עט, וכתיבה מתבצעת על ידי הקשת אצבע על מסך זכוכית בכפר חשמונאי ילמדו דווקא את אומנות הכתיבה בקולמוס בכתב עברי עתיק, הדגמת טביעת מטבעות והאכלת התרנגולות והעיזים בפינת החי. אחרי סדנאות היצירה ייפתח מטווח יריית חץ בקשת למורת רוחם של דמויות הקרטון ותפוחי העץ הטריים. הורים עם חוש לדרמה יוכלו להיות חלק חי ופעיל בסיפור היציאה ממצרים, בהצגה "שלח את עמי".
מתי: במהלך ימי חול המועד פסח. בתאום מראש. תחילת פעילות כל יום בשעה 10.30.
מחיר: 35 ₪ ל למשתתף.
לפרטים ותיאום: 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

פסח בפארק נאות קדומים
"מתוצרת הארץ" – החיים לאחר הנדודים במדבר
את סיפור יציאת מצרים וארבעים השנים בהן נדדו בני ישראל במדבר כולם מכירים, אך איך נראו החיים בישראל לאחר תום הנדודים?
את התשובה לכך יהיה ניתן לחוות במהלך חול המועד פסח, בפארק נאות קדומים. המבקרים בפארק יגיעו אל אזור התעשייה החקלאי של הכפר הקדום "חרמשית", בו יפגשו מגוון כלים חקלאיים קדומים ודמויות שישתפו חוויות מחייהם ה"חדשים", ויספרו כיצד הפכו עם כניסתם לארץ, מרועי צאן לעובדי אדמה.
בנוסף, תתקיים ההצגה "מעשה בשני אחים" והמופע המוסיקלי "הקשה בבקשה".
מתי: 12-14 באפריל, ט"ז-י"ח בניסן. ימים ד'-ה' 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב- 15:00), יום ו' 9:00-13:00 (כניסה אחרונה ב- 11:00).
"הניווט לכנען" – חווית ניווט משפחתית לאור ירח
עם שקיעת השמש ורדת החשיכה, הופך פארק נאות קודמים למקום מסתורי וקסום, אידיאלי לניווט שטח לאור הכוכבים.
לאורך מסלול הניווט, שיתפרש על פני 2 קילומטרים, יחכו למשתתפים בתחנות הניווט שאלות וקושיות הקשורות לחג הפסח.
על מנת להתחמם לקראת הניווט, יתקיימו לפני היציאה 'ניווט חימום' קצר וסיור מרתק בין מתקנים חקלאיים. כל משפחה תקבל, לפני היציאה לניווט, תדרוך מפורט ומפת ניווט של הפארק.
יש להגיע עם נעלי הליכה נוחות ופנס, מומלץ להביא מצפן. סוף הניווט יוגש כיבוד קל, ותתקיים הגרלת הפרסים.
מתי: יום רביעי, 12.4, ט"ז בניסן, בין השעות 18:30-22:00. מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3.
מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3 (תשלום נפרד לפעילות ולסיור)

מרכז הצלה וחינוך פארק הקופים, יער בן שמן
לכבוד פסח תתקיים במרכז הצלה וחינוך פארק הקופים חגיגה אפריקאית אותנטית ומרגשת, פרי היוצר של להקת אפריקנה, אשר תלהיב את הצופים במגוון שירים, ריקודים וסיפורים. בנוסף יתקיימו מפגש עם קופים מכל העולם, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים, סדנאות יצירה ברחבי הפארק והפתעות נוספות.
מתי: א-ה ,שבת – 10:00-16:00יום ו, 10:00-14:00 אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.
מחיר: 48 ₪
לפרטים: 08-9285888 / www.monkeypark.co.il

'יריד המושב' – היריד הכפרי במבוא מודיעים
תושבי מבוא מודיעים, המייצגים דוגמא לעשייה יהודית בתחומי המוסיקה, האמנות והטיפול, מזמינים ליום חוויתי שיכלול הופעות בכל שעה עגולה עם ניגוני הרב קרליבך, מוסיקה חסידית שמחה ומוסיקה יהודית אלטרנטיבית. במקביל להופעות, יתקיימו מגוון סדנאות והפעלות לילדים, מבחר דוכני אמנות יוצגו ברחבי המושב, יתקיימו סדנאות יוגה וריפוי הוליסטי ועוד.
מתי: 13.4, י"ז בניסן, בשעות 12:00-21:00.
מחיר כניסה כתרומה: 50 ₪ מבוגר/ 25 ₪ לילד (עד גיל 18). משפחה (5 נפשות ומעלה): 150 ₪.
לפרטים: 052-3240789 / www.mammesh.com

"אקסטרים ביער", פעילות מיוחדת בתל חדיד
חגיגה אקטיבית לכל המשפחה עם מגוון עצום ומרגש של הפעלות אתגריות ומגבשות למגוון גילאים: באנג'י, אומגה, רכיבה על סוסי פוני, גשר חבלים והדובדבן שבקצפת – מגלשת ענק לחוויה של פעם בחיים.
בנוסף, מתקני ריחוף יקנו את האפשרות הנדירה לחזות במתרחש ממעוף ציפור, וקירות טיפוס יחודיים יתנו את האפשרות לטפס גבוה אל על. הפעילויות ילוו על ידי צוות אתגרים המנוסה, שידריך בין התחנות. אפשרות להשכרת אופניים לטיול בשבילי יער בן שמן.
מתי: 12-18 לאפריל (מלבד החג ושבת) שעות: 09:30 – 18:00 בימי חול, שישי: 09:00 – 15:00
מחיר: 78 ₪ לכרטיס, מחיר משפחתי 4 כרטיסים – 276 ₪. האומגה והבנג'י בתוספת של 3 ₪ לפעילות. קופון 50% הנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין.
לפרטים: 03-9072710 / http://etgarim1.co.il/

חוות הזיתים אלאדין, כפר רות
בסיורים לפסח בחוות אלאדין מאכילים את תרנגולי החופש (חג החרות), שותלים בעציץ שמקבלים הביתה (חג אביב), מכינים פיתה מקמח מצה (חג המצות) ושומעים על החי והצומח בחווה.
מתי: בכל חופשת פסח בתאום מראש
מחיר: 35 ש"ח לאדם
לפרטים ותיאום: 054-3141822/4

הבובות של סבא מוטי, גינתון
להוציא חיוך מעץ – סבא מוטי פותח בחג הפסח את סדנת האומן והגלריה שבביתו, במושב גינתון לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה. הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך.
בתצוגה: בובות מורכבות מ-20 עד-30 חלקים, כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה החל מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד בלט. בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.
במהלך החג יקיים סבא מוטי גם פעילות יצירתית לילדים שבמהלכה יוסבר על תהליך העבודה ובהמשך, יחד עם המשתתפים, יבנה סבא מוטי בובת עץ/חבל על פי בחירתם וטעמם. הילדים בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע וסבא מוטי ילווה אותם בתהליך ההרכבה בתום ההרכבה הבובה תסע איתם הביתה. מתאים לילדים ומבוגרים כאחד
מתי: 12-13/4 בשעות 10:00-16:00, 14/4 10:00-14:00. מומלץ להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הפעילות. זמן פעילות משוער: 60-90 דקות. ברישום מוקדם בלבד
מחיר: התצוגה ללא תשלום. הפעילות במחיר 55 ₪ (מתוך זה עלות הבובה 50 ₪).
הפעילות מותנית במזג אויר נאה, במקרה של ספק נא להתעדכן
ליצירת קשר: 050-6688680 motishvartz@walla.co.il www.motispuppets.co.il
לפרטים נוספים על כל הפעילויות ורכישת כרטיסים בהנחה: עמותת תיירות חבל מודיעין – www.thm.org.il

אטרקציות לילדים בפסח בחינם בכפר האמנים עין הוד

חגיגה של אמנות רב-תחומית, מוסיקה ונגני רחוב, תיאטרון ארמא – תיאטרון רחוב – Arma Theatre
מחול עכשווי ברחבי הכפר, מעגלי קפוארה אנגולה, סיורים ברחבי הכפר, בגלריה המרכזית של אמני עין הוד ובמוזיאון ינקו דאדא, בתי אמנים פתוחים לקהל הרחב, סדנאות לילדים ולכל המשפחה
חוה"מ פסח 12.4.17 – 14.4.17
כל האירועים והפעילויות פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום לראשונה בכפר האמנים עין הוד, יתקיימו בחוה"מ פסח (12.4.17 – 14.4.17) אירועים ייחודיים לכפר הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום וייחתמו בטקס המסורתי הידוע "עגל הזהב"-
טקס שריפת העגל המסורתי שמעוצב מידי שנה ע"י אמן אחר.

הקהל הרחב יוכל לבקר בבתי האמנים, בתערוכות חדשות בגלריות השונות, להשתתף בסדנאות של הדפסי ליטוגרפיה, צילום, זכוכית ויטראז', קרמיקה, חימר ולהשתתף בסיורים תיאטרליים המודרכים ע"י שחקנים מרחבי הכפר בסמטאות הכפר הקסומות וגני הפסלים. מופעי מחול, תיאטרון רחוב, מעגלי קפוארה אנגולה ונגני רחוב יתקיימו בפינות שונות בכפר.

במסגרת אירועי החג יופיעו נגני רחוב באתרים השונים ברחבי הכפר שינגנו וישירו מוסיקה עממית מהבלקן ויוון עם נגיעות של ג'אז ישן ושירי ארץ ישראל ואמני הקפוארה יקיימו מעגלי קפוארה אנגולה במשחק, ריקוד, מוסיקה ושירה בהשתתפות קהל הילדים וכל המשפחה.

במסגרת "מחול עכשווי בכפר" בניהולו האמנותי של הכוריאוגרף ליאור לב רקדני הסדנה למחול עכשווי חיפה יופיעו בקטעים מתוך המופע "בננעות"-מופע מחול אינטראקטיבי מאת דנה רוטנברג ובקטע מתוך "Step Count" מאת ליאור לב ולהקת האולפן למחול מרכז מירב חוף הכרמל יופיעו בריקוד "סכיזופרניה" מאת גל בר תור-רינגל, "אח שלי" מאת ורדית לוי זמיר, "בקצב הלב" מאת רעות ויינברגר וקטע מתוך "Step Count" מאת ליאור לב.

גיל בכר וליסה ג'יקובסון מתיאטרון ארמא, תיאטרון רחוב שפיתח שפת תיאטרון פיזי-ויזואלי רב-תחומי יפזרו דמויות תיאטרליות ברחבי הכפר ויקיימו ג'אם ליצירה בהשראת כפר האמנים עין הוד בשיתוף מורי ותלמידי הבית לתיאטרון פיזי של בית הגפן בחיפה.

הקהל יוכל לבקר בגלריה המרכזית של עין הוד בתערוכה הקבוצתית החדשה "לא הכל שחור או לבן", בתערוכת היחיד של האמן צבי גרטי ובתערוכה מעבודותיה של אלה רעיוני ממייסדי הכפר. הגלריה, פועלת בעין הוד עם הקמת הכפר ושותפים לה כל אמני הכפר ואורחיהם, ומוצגים בחלליה השונים כל תחומי האמנות והאמנויות: ציור, פיסול, צילום, ויטראז', קרמיקה\ תכשיטים ואובייקטים אמנותיים שונים.

מוזיאון ינקו דאדא יהיה פתוח לקהל הרחב בחסות בנק הפועלים ויוכל לבקר ב-4 התערוכות הפוליטיות של האמנים איתי זלאיט, עמוס רוג'ר, גונטר קרייבסקי ופס דיי דין המציגות במוזיאון ויוכל לקבל הדרכה בתערוכת הקבע של מרסל ינקו ובתערוכה "החיים הבלתי אפשריים" של הלית מנדלבליט.
בתוספת תשלום סמלי יוכלו המבקרים גם להינות ב"מעבדאדא"- מרחב ייחודי של הפעלה לכל המשפחה ברוח הדאדא.

כפר האמנים עין הוד
http://www.ein-hod.org  | www.facebook.com/einhodvillage | 04-9842029

חוגגים מוקדם בגן החיות התנ"כי בירושלים

בגן החיות התנ"כי, מרבית הפעילויות יתקיימו דווקא בשבוע שלפני החג, בזמן חופשת בתי הספר, מי שבכל זאת יעדיף להגיע בימי חול המועד יוכל להשתתף בסדנה "יורדים אל הים" – סדנה אינטראקטיבית העוסקת בים וביצורים המופלאים שבו. הסדנה תתקיים בימים ד', ה', ג' 12, 13, 18 באפריל בשעה 16:00 באמפיתאטרון של גן הפסלים. הסדנה מפנה זרקור לשימור יצורי הים המרתקים כמתאבן לפתיחת אקווריום ישראל, ירושלים.
בנוסף, לכל אורך חופשת הפסח יתקיימו מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים, בשעות 11:00 – 17:00 מדי שעה בכיתת ה"בית חי". בימי שישי וערבי חג הפעילות תתקיים בשעות 11:00 – 14:00.
במשך כל ימי החג יהיה ניתן ליהנות גם מרצף של האכלות מודרכות, אימון פילים על פי שיטה ייחודית המספקת לפילים איכות חיים גבוהה, מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים ועוד.
בתאריכים 12, 13 באפריל יופעל מערך הסעות ללא תשלום מחניון הגן הטכנולוגי לגן החיות ובחזרה, לנוחות המבקרים
שעות פעילות הגן: ימים א' – ה' 9:00 – 18:00, שישי וערבי חג 9:00 – 16:30 שבת וחג 10:00 – 18:00
מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪ כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה
לפרטים נוספים:2-6750111 0 http://www.jerusalemzoo.org.il/

VTR : https://www.youtube.com/watch?v=zZ-Gkwk0rak&feature=youtu.be

ומה קרה בשנה ה-41? פסח בפארק נאות קדומים
"מתוצרת הארץ" – החיים לאחר הנדודים במדבר
את סיפור יציאת מצרים וארבעים השנים בהן נדדו בני ישראל במדבר כולם מכירים, אך איך נראו החיים בישראל לאחר תום הנדודים?
את התשובה לכך יהיה ניתן לחוות במהלך חול המועד פסח, בפארק נאות קדומים. המבקרים בפארק יגיעו אל אזור התעשייה החקלאי של הכפר הקדום "חרמשית", בו יפגשו מגוון כלים חקלאיים קדומים ודמויות שישתפו חוויות מחייהם ה"חדשים", ויספרו כיצד הפכו עם כניסתם לארץ, מרועי צאן לעובדי אדמה.
בנוסף, תתקיים ההצגה "מעשה בשני אחים" והמופע המוסיקלי "הקשה בבקשה".
מתי: 12-14 באפריל, ט"ז-י"ח בניסן. ימים ד'-ה' 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב- 15:00), יום ו' 9:00-13:00 (כניסה אחרונה ב- 11:00).
"הניווט לכנען" – חווית ניווט משפחתית לאור ירח
עם שקיעת השמש ורדת החשיכה, הופך פארק נאות קודמים למקום מסתורי וקסום, אידיאלי לניווט שטח לאור הכוכבים.
לאורך מסלול הניווט, שיתפרש על פני 2 קילומטרים, יחכו למשתתפים בתחנות הניווט שאלות וקושיות הקשורות לחג הפסח.
על מנת להתחמם לקראת הניווט, יתקיימו לפני היציאה 'ניווט חימום' קצר וסיור מרתק בין מתקנים חקלאיים. כל משפחה תקבל, לפני היציאה לניווט, תדרוך מפורט ומפת ניווט של הפארק.
יש להגיע עם נעלי הליכה נוחות ופנס, מומלץ להביא מצפן. סוף הניווט יוגש כיבוד קל, ותתקיים הגרלת הפרסים.
מתי: יום רביעי, 12.4, ט"ז בניסן, בין השעות 18:30-22:00. מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3.

מחיר: 40 ₪ למשתתף מגיל 3 (תשלום נפרד לפעילות ולסיור)
לפרטים מלאים על כל פעילויות פסח בנאות קדומים: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il
VTR : https://www.youtube.com/watch?v=Dg7JQAfiMDE

פסח במטה יהודה
פסח הוא זמן אידאלי לביקור במטה יהודה. האביב מגיע, ועימו מזג אוויר נעים, כאשר הירוק מסביב והפריחה עדיין מככבים בכל פינה ושפע אטרקציות לכל המשפחה ממתינות למבקרים שיגיעו לבלות במהלך ימי החג.
בחוות סוסי האדמה המבקרים ילמדו לזהות את הסימנים הקטנים שנותנים לנו הסוסים, ומה משמעותם, בסטודיו של אולה ברנר יקיימו כיתות אומן ייחודיות של ניפוח זכוכית ובמרכז המבקרים YVEL יפעילו סדנאות יצירה מיוחדות.
בנוסף, במרכז המבקרים של יקב קסטל יפתחו את השערים למבקרים במלך חול המועד ויציעו טעימות ממגוון היינות של היקב, וחובבי הקלאסי יוכלו להגיע ל-3 קונצרטים (אחד מהם מיוחד לילדים) במנזר לטרון.
לפרטים מלאים על כל האטרקציות התיירותית באתר "תיירות מטה יהודה- הלב הירוק": http://tour-yehuda.org.il/
VTR: https://www.youtube.com/watch?v=gjLQDhiuFuQ – ניפוח זכוכית אצל אולה ברנר. צילום: גיל לוי

פסח בחבל מודיעין
חג הפסח הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל בנופים ירוקים, ליהנות ממזג האוויר החמים המגיע עם בוא האביב וכמובן להשתתף במגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין, במרחב הכפרי של יערות בן שמן.
בין שלל הפעילויות במרכז הארץ יתקיימו חגיגה אפריקאית בניצוחה של להקת אפריקנה בפארק הקופים, "יריד המושב" במבוא מודיעים – יום חווייתי עם מוסיקה יהודית, אומנות וטיפול ייחודיים ובכפר חשמונאי ילמדו כישורים הכרחיים לכל בני ישראל כמו כתיבה בקולמוס, ירי בחץ וקשת ועוד.
בנוסף, בפארק נאות קדומים יצאו למסע מרתק לחוות איך נראו החיים בישראל לאחר שתמו 40 השנים במדבר, אצל סבא מוטי יתקיימו סדנאות מיוחדות ליצירת בובות העץ המפורסמות שלו, יחד עם המבקרים,
בחוות אלאדין יאכילו את תרנגולות החופש, ישתלו בעציצים ויכינו פיתות מקמח מצה וביער בן שמן יתקיים ניווט מהנה, המתאים לכל המשפחה.
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים בהנחה: www.thm.org.il
בונים את הנגב מבוץ, בצריף בן-גוריון בשדה בוקר
אין זה סוד שאחת משאיפותיו הגדולות של דוד בן-גוריון הייתה להפריח את הנגב. בצריף בן-גוריון, בקיבוץ שדה בוקר, מגשימים את חזונו של ראש הממשלה הראשון ומזמינים להגיע אל האתר במהלך חג הפסח ולהקים את הנגב מחימר על גבי מפת ענק שתונח במתחם.
בתים, כבישים, מפעלים, סירות במפרץ אילת ושלל מבנים עשויים בוץ כמיטב דמיונם של המבקרים, יטפסו מעלה מעלה בימי חול המועד, עד שתושלם הקמתו של הנגב כולו.
במהלך הביקור יחשפו המבקרים לסיפורים מימי ראשית הנגב – איך הוא החל ולאן התפתח ועד כמה חזה דוד בן גוריון את העתיד.

בנוסף, ביום רביעי, ה-12/4, בשעה 15:00 תתקיים ההצגה "דלת הקסמים", בה שזורים דמויות משיריה המוכרים של נורית הירש כמו ברבאבא, הבית של פיסטוק, אביניבי ועוד רבים.
בערב של אותו יום, בשעה 19:30, יוקרן במדרשת בן-גוריון הסרט, "בן גוריון: אפילוג", הכולל ריאיון אבוד עם ראש הממשלה הראשון, החושף כנות נדירה, מפוכחת ומרתקת של בן-גוריון על המדינה שכה אהב.
פעילויות הבנייה בבוץ יתקיימו בימים רביעי וחמישי ה-12-13/4 בין השעות 10:00-16:00.
מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר. הבנייה בבוץ והצגה כלולות במחיר הכניסה. כרטיס לסרט במחיר של 15 ₪ לאדם.
שעות פתיחה בחול המועד פסח, 12-13 באפריל: 8:30-17:00, יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
לפרטים נוספים: www.bgh.org.ilאו בטלפון 08-6560469
VTR : https://www.youtube.com/watch?v=s4fmdSkThnE&feature=youtu.be

חוגגים ומטיילים בהר הנגב
ימי אביב הם הזמן הנכון לטייל בהר הנגב: החוות החקלאיות והשדות הרחבים מציעים שלל פעילויות וטעמים שאין להשיג באף מקום אחר – יינות מכרמים מקומיים וגבינות עיזים משובחות, אירוח בדואי אמיתי טעימות דבש ומירקות העונה. תיירות הר הנגב מזמינה מטיילים, זוגות ומשפחות ליהנות מכל השפע הזה, מסיורים מודרכים וטיולים במדבר הפורח, לאור יום או לאור ירח, במזג האוויר הנפלא הצפוי בפסח תשע"ז. לצאת לטיולים לאור ירח במדבר, לקפוץ לביקור בצריף בן גוריון המחודש או לצאת למסלול בדרך האוהלים המחברת כפרים בדואיים קטנים ונסתרים מן העין. לצאת לטיול עששיות בחשכה או לצפות בנשרים דרך טלסקופים בשעות הבוקר בגן לאומי עבדת. בפארק 'חץ וקשת מדברי' הבלונים מחכים לחיצים שיצליחו לפוצץ אותם ובחוות כרמי הר הנגב פינת החי מזמינה ללטף. אפשר להיכנס אל מרכז המבקרים מכתש רמון ולשחק במשחק בילוש 'מי אכל את העקרב הצהוב' או לקפוץ אל מפעל 'פארן' לסבונים טבעיים ולצאת לסיור מודרך מלא ניחוחות. בחוות האלפקות יגזזו את צמר האלפקות ויערכו סיורים במפעל הצמר ובמרכז 'בטבע' הכינו פעילות אסטרונומיה מלאת כוכבים. חלונות הגלריות והמסעדות ברובע דרכי הבשמים במצפה רמון לבשו חג והם מזמינים לטעימות של מאפים, אומנות, רוקחות, צורפות ועוד. חובבי האקסטרים יוכלו ליהנות מפעילויות סנפלינג על קצה המצוק, לגלוש על הדיונות הזהובות עם 'דרור במדבר', לעלות על Wild Cat, רייזר או אופניים ולחוות את המדבר כפי שלא נחווה מעולם. במרכז התרבות החדש במצפה רמון 'מעבר' (האנגר אדמה לשעבר) יתקיים 'מלאכפלה' – פסטיבל אלטרנטיבי ענק בו יתקיימו סדנאות במגוון נושאים: מלאכות עתיקות, סדנאות מדע לילדים, מפגשים מוזיקליים, סדנת גששות ומודעות מדברית, סדנת סיתות והדלקת אש באבני צור, סדנת תנועה להורים וילדים, סדנת גילוף בעץ, סדנת רוקחות מקקטוסים ועוד ועוד!
הפעילויות בתשלום.
לפרטים מלאים www.negevtour.co.il או בטלפון 055-8912136


אטרקציות לילדים בצפון הקרוב

היכן מטיילים בחוה"מ פסח? בחוה"מ פסח מבקרים בחוות טורבינות הרוח בקיבוץ מעלה גלבוע ומרכז המבקרים על שם שלמה שמלצר ז"ל אשר פתוח לקהל הרחב

ביקור מרתק אשר כל כולו אנרגיה מהטבע ולמען הטבע והאדם. חגיגה של איכות סביבה ואנרגיה מתחדשת "וירוקה", טכנולוגיה מתקדמת המשולבת בנוף קדומים, מבט לעבר פרוייקטי האנרגיה המתחדשת בטכנולוגיה "אגירה שאובה" והשדות הפוטו וולטאים (אנרגיה סולארית) משלימה את האזור כולו למרכז של אנרגיות מתחדשות של רוח, שמש ומים.
שעות פתיחה חוה"מ פסח 12-14/4/17
12-13/4 ד'-ה' 10:00-17:30
14/4 יום שישי 10:00-12:30
הביקור בחוות הטורבינות על בסיס מקום פנוי

לפרטים נוספים 052-8114645 או במייל nrg.gilboa@gmail.com
מחיר כניסה אחיד 17 ₪ בלבד למבקר מעל גיל 5
מה מציע מרכז המבקרים בחוות טורבינות הרוח בגלבוע: :

מתחילים בתצפית ייחודית על עמק בית שאן והגלבוע, שומעים את סיפורם של שאול ויונתן וסיפורה של ההתיישבות בעמק ועל ציונות אקולוגית. מקבלים הסבר על הצורך לייצר אנרגיות ממקורות מתחדשים, משחקים במשחקים אינטראקטיביים ללימוד עקרונות בניית טורבינה והפעלתה, צופים בסרט על כוחה של הרוח באודיטוריום משוכלל. יוצאים לסיור רגלי של 700 מטר ב"שביל הטורבינות" להכרת מקרוב של הטורבינה ותצפית על תחנת הכוח החדשה בטכנולוגיית "אגירה שאובה". חובבי השירה העברית ייהנו מאוד משירי ארץ ישראל, בנושא הרוח, המופיעים על טורבינות בחווה.

במהלך החג יופעלו במתחם החווה גם סדנאות יצירה (בתשלום נפרד) של עפיפונים, שבשבות רוח, מתנפחים ללא תשלום ועוד. בסמוך לחוות טורבינות הרוח נמצא חניון קק"ל מוסדר לעריכת פיקניקים ובמקום פועלת קפיטריה לכיבוד קל, שתייה וחטיפים.

מרכז המבקרים יפתח לקהל במהלך כל ימות השנה, ובכל מזג אוויר, למעט תנאים קיצוניים, ושבתות.
מרכז המבקרים ע"ש שלמה שמלצר בחוות הטורבינות בגלבוע הינו מותאם ונגיש למבקרים בעלי מוגבלויות וכן הגישה לטורבינת הרוח הראשונה. יתר "שביל הטורבינות" הינו דרך כורכר סלולה המתאימה לעגלות ילדים בלבד.

חידון משפחתי בגן לאומי ציפורי| ציפורי
ימי רביעי וחמישי 12-13.4.17, טז, יז, בניסן תשע"ז.
בין השעות 10:00-15:00
מחיר כרטיס: מבוגר 28, ילד 14, אזרח ותיק 14
סיורים מודרכים במפעל המים הקדום, (יש להצטייד בפנסים), וברחובות העיר ציפורי.
נחוד חידות בבית הכנסת הקדום, נקנח במופע צלילים ייחודי.
סדנאות לילדים: חפירה ארכיאולוגית, וכתיבה בכתב קדום (ללא תשלום), סדנאות פסיפס וציור על כדים (בתשלום סמלי).
טלפון להתקשרות: 04-6568272
דוא"ל: gl.zipori@npa.org.il
כתובת אתר אינטרנט: http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/zippori

פסטיבל אפיקודג בדג בכפר בחג פסח וחול המועד | יוקנעם מושבה
דגים אדומים מחכים, לדייג המצליח להעלותם בחכה, דג האפיקומן. אגם לדייג, השכרת ציוד לדייג, וחנות, ציוד קמפינג פיקניק, צעצועים, ועוד.
חווית דייג לילדים והורים עם הדרכה וציוד, מתנפחים רטובים יבשים , פינת צינון , סירות פדלים,(לא בשבת). ליטוף דגים, בימבות לקטנים, ברכת כדורים, טרמפולינה, ברכת שכשוך, כדורים מרחפים עם חץ וקשת, ארגז חול מחפרונים, מתחם לפיקניק ומנגלים, מזנון, שרות לניקוי דגים.
קמפינג למשפחות עם אוהלים {בתאום מראש} בתוספת תשלום. לילה באגם עם קרוונים (בתאום מראש) בתוספת תשלום.

פסטיבל הזעתר בחוות דרך התבלינים, פסטיבל חקלאי לכל המשפחה| בשדות בית לחם הגלילית
11-17/4/2017 , ט"ו בניסן – כ"א בניסן, ימים שלישי – שני
מתקיים בשעות 10:00-16:00 (ערב חג ויום שישי עד 15:00)
בית לחם הגלילית
הכניסה חופשית לפסטיבל, מגוון פעילויות חינמיות או בתשלום סמלי.
7 ימים של פסטיבל חקלאי רצוף פעילויות וסדנאות, שפע תבלינים, מוזיקה, ניחוחות וחוויה משפחתית אמיתית.
"מתחם הזעתר" : 3 סדנאות חוויתיות – סדנת זעתר מסורתית, סדנת כדורי לאבנה מתובלים וסדנת ספריי זעתר טיפולי (40-45 ₪ לכלל הפעילויות | 20 ₪ לפעילות בודדת)
סיור בטרקטור בעקבות הזעתר ושדות הגידול (20 ₪ לילד | 15 ₪ הורה מלווה)
מאהל הזעתר – זולת התרעננות עם קפה חזק, תה צמחים, שש-בש ועוד. ללא תשלום!
מעגל מתופפים – ללא תשלום! (מתקיים בתאריכים: 12-15/4 , 17/4 בין השעות 11:00-14:30)
מתחם בועות סבון ריחניות – ללא תשלום!
סיור רגלי לשדות התבלינים וערוגות הזעתר – ללא תשלום! (11:00-15:00)
כתב חידה בשדות התבלינים – ללא תשלום!
בית קפה כשר לפסח מול שדות התבלינים

* כלל הפעילויות והתבלינים כשרים לפסח!
04-9533405 | tavlinim@012.net.il | www.derech-hatavlinim.co.il | f

הקרקס החקלאי מושב היוגב
הקרקס החקלאי מושב היוגב

פסח אביבי בקרקס החקלאי| במושב היוגב בכניסה לעמק יזרעאל
11.4-17.4, ימי שלישי עד שני
בין השעות: 10:30-15:00 מופע קרקס בשעה 12:30
מחיר כרטיס: 48 שח
יש צורך בהרשמה מראש על מנת לוודא את מקומכם
מהו אביב בקרקס החקלאי?
פריחה, גינות ירק, פרפרים, צחוק, חדי אופן, חיבור…
בקרקס החקלאי תוכלו ליהנות מהחיבור לטבע, למשפחה, לאתגר ולצחוק של החיים
סדנאות ופעילויות שונות של קרקס וחקלאות
מופעי קרקס מרשימים ומצחיקים לילדים ולמבוגרים כאחד
ובעיקר, יום שכולו כיף אביבי לכל הגילאים

טלפון להתקשרות: 054-5500274, 054-5500175
דוא"ל: agricircusinfo@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: www.agricircus.com

פסח בקטופותי – חוויה חקלאית| בית לחם הגלילית
בין התאריכים: 8-17/4/2017
פתוח בין השעות: שבת וחול המועד 09.00-16.00 (כניסה אחרונה 14.30),
שישי וערבי חג 09.00-14.00 (כניסה אחרונה 12.30)
40 ש"ח כניסה לילד ומבוגר
25 ש"ח לסלסלה משפחתית
אירוע מיוחד בפסח – הכנת לביבות מתפו"א שנקטפו ישר מהשדה
במהלך החג ניתן יהיה לקטוף: תפו"א , גזר בשלושה צבעים, שום טרי, שומר, קולורבי, סלק לבן ואדום, חסה, ברוקולי, כרובית, כרוב, אפונה, צנונית, פטרוזיליה, כוסברה, תרד, לחילופין יהיה בנוסף: תותי שדה, מלפפונים, עגבניות שרי, קישואים.
טלפון להתקשרות: 054-5507480
דוא"ל: ktofoti@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: www. ktofoti.co.il
יקב יפתחאל| אלון הגליל
הבקתה פתוחה בחג ובכל חול המועד:
בערבי חג ובימי שישי בין 10:00-14:00
בשבתות ובימי החג : בין 10:00-17:00
סיורים ביקב ובכרם לקבוצות בתיאום מראש.
טעימות וקניות יין ודבש עם בונוס של תערוכה בגלריה שבקומה השנייה.

מחלבת תנובה אלון תבור| במרכז המבקרים של תנובה באלון תבור
חוה"מ פסח (12-13/4/17 וגם 18/4/17)
בין השעות: 8:00-16:00
מחיר כרטיס: 20 ש"ח
הכניסה מגיל 5 ומעלה – מותנה בהצגת ספח ת.ז.. ברישום טלפוני מראש.
במרכז המבקרים של תנובה במחלבת אלון תבור תוכלו לשמוע את סיפורה של כל טיפת חלב מהרפת ועד למוצר המוגמר, ולהכיר את תולדותיה של תנובה שנולדה ופועלת בעמק מאז 1926.
גם אתם מוזמנים לגלות את רזי התעשייה, להירתם לעזרתנו בפתרון תעלומת סידן מוזרה ולהתענג על השוקו והמעדנים.
טלפון להתקשרות: 04-6408140
דוא"ל: orlia@tnuva.co.il
כתובת אתר אינטרנט:www.tnuva.co.il
סטודיו סלימה| בכניסה לקיבוץ חפציבה
הזמנה לכולם: משפחות, זוגות, ילדים ונוער
רוצים להתנסות בחוויה מיוחדת? מרגשת? מגבשת?
חוה"מ פסח – 13/4 ו-14/4 שעות: 9:00 – 15:00 בתאום מראש
סדנא לקליעת סלים: בואו לגלות את האומן הטמון בכל אחד ואחת ולהכין סלסלה, עשויה מחומרי טבע. הסל מתאים כ: ממעד לבקבוק יין/שמן, סלסלה למצות ומבטא את האומן הטמון בכל אחד ואחת.
אין צורך בניסיון אמנותי וכל אחד מצליח. הבנים מאוד אוהבים!
משך המפגש: תלוי במוצר הנבחר, מ- 45 דקות ומעלה.
מחיר: סדנא: מ-50 ₪ ומעלה (תלוי במוצר הנבחר) מבקר: 20 ₪. האירוח כולל כיבוד קל.
ליצירת קשר סימה: 050-6464205
כתובת מייל: salima2004@gmail.com
כתובת האתר: www.salima.co.il
יציאת מצרים בכפר קדם| הושעיה
יום ד' 12.4 ט"ז בניסן, יום ה' י"ז בניסן, יום ו' י"ח בניסן , יום א' כ' בניסן.
שעת התחלה: 11:00
מחיר כרטיס: 85 ₪
*מגיל שנתיים ומעלה
כפר קדם מזמין אתכם לספר ולשחזר את סיפור יציאת מצרים, במהלך חול המועד. נפגש בכפר קדם (מצרים), נתלבש בלבוש רועים כאבותינו ונתחיל בהכנות למסע. נרד אל דיר העיזים על מנת להכין גבינה, ניזכר ברועים יעקב, משה, דוד, נכיר את התפקיד המרכזי של עדר הצאן בחיי בני ישראל, נחלוב ונגבן גבינה במו ידינו כצידה לדרך.
נעלה על החמורים ונזדרז על מנת שהמצרים לא יתפסונו ונצא אל החורשה, עם הפתעות בדרך. במהלך הטיול נשלח יונת דואר עם מסר מרגיע. נשוב לכפר קדם, נקרא את המסר שכתבנו ונסכם את המסע. הביקור מותנה בהזמנה מראש.
טלפון להתקשרות: 04-6565511,
דוא"ל: info@k-k.co.il

אופק בשטח טיולי אופניים וג'יפים| בית לחם הגלילית
השכרות אופניים לבודדים ומשפחות
חול המועד פסח תאריכם 12-14 לאפריל .16 לאפריל ערב חג .ו18 לאפריל איסרו חג.
בין השעות: 09:00-19:00
עלות השכרת אופניים וקסדה 80 שקלים .
רכיבה עצמית עם מפה בשדות בית לחם הגלילית .
וגם ג'יפ בשטח
בין התאריכים 2-17/4/17
בין השעות: 09:00-19:00 – סגורים בשבת וחג . בתאום מראש .
טיול שעה –ג'יפ עם נהג מדריך עד 8 מקומות -400 שקלים .
טיול שעתיים –ג'יפ עם נהג מדריך עד 8 מקומות -700 שקלים .
טיול ג'יפים עם נהג ומדריך . מסלול נחל ציפורי ומקורותיו דרכי נוף יערות ציפורי ותצפיות נוף.
מתאים לכל המשפחה יציאה בתאום מראש מחניית חוות דרך התבלינים בית לחם הגלילית .
טלפון להתקשרות:04-8283050 נייד 0522662181
דוא"ל:ofek@adi.org.il
כתובת אתר אינטרנט:ofek-il.com
אחוזת ציפורי ספא ואירוח| מושב ציפורי
בכל חג הפסח, בין השעות 09:00-16:00
מחיר 550₪ לזוג במזומן בלבד
תכנית הארוע-45 דקות עיסוי זוגי 45 דקות גקוזי פרטי לנוף הזיתים המדהים וארוחה חלבית
טלפון 0503100343| 04-6464575
mira.zippori@gmail.com
www.zippori-spa.co.il
04-6468317 משרד האחוזה

פסח ב"שדות"| יקב שדות, מושב שדה יעקב
בין התאריכים: 12.4-14.4, החל משעה 08:30
כניסה הכוללת סיור ביקב ללא עלות.
במהלך הימים הנ"ל היקב ומרכז המבקרים הצמודים לכרמים יהיו פתוחים לקהל הרחב. ניתן להזמין ממגוון ייינות היקב לצד תפריט האוכל הכשר שלנו, ולהנות מנוף העמק והכרמל.
טלפון להתקשרות: 052-8446228 , 054-3205072
דוא"ל: asa@sadot-winery.com
roi@sadot-winery.com
כתובת אתר אינטרנט: www.sadot-winery.com

טיולי סוסים בחוות גזית"| מושב אביטל
בין התאריכים: 2-17.4.17, החל משעה 09:00
120 ש"ח לטיול רכיבה קבוצתי של שעה
80 ש"ח לטיול רכיבה קבוצתי חצי שעה
טיול סוסים לזוגות, משפחות וקבוצות, רכיבה לקטנטנים במתחם החווה
טלפון להתקשרות: 050-3314443
דוא"ל: gazit.ranch@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: www. gazit-ranch.co.il
סנדוויץ' מאניה ביקב עמק יזרעאל| קיבוץ חנתון
תאריך האירוע: 31.3.17 ד' ניסן יום שישי
בין השעות: 10:00-15:00
כניסה וטעימת יין בחינם
דוכני סנדוויצ'ים בתשלום
רגע לפני הפסח ובזמן שכולם כבר זורקים את הקמח מהבית אנחנו ביקב עמק יזרעאל דואגים לתת פייט.
מזמינים אתכם לקרנבל של מלא יין מעולה וסנדביצ'ים משגעים שימלאו לכם את המצברים עד סוף החג.
דוגמאות לכריכים מהמעדנייה
מהים : טונה מהמעשנה בקונפי שום מקורמל, הרינג צפוני אמתי, סרדינים שורפים אש ועוד
מהיבשה : בקר מעושן במייפל תפוחים, ישראלי של 4 נקניקים טחינה גולמית ולימון כבוש, ועוד
טבעוני: כריך ירקות שרופים עם טחינה גולמית ופסטו, כריך ירוק מידי עם אבוקדו, סלרי וירוקים.
טלפון להתקשרות: 054-3211345 4-8708701 0
דוא"ל: טל:0 מייל:winery@jezreelwinery.com
כתובת אתר אינטרנט: www.jezreelwinery.com

אביב במוזיאון העמק| קיבוץ יפעת
בחול המועד פסח, ימים רביעי, חמישי, שישי – טז'-יח' ניסן תשע"ז, 12-14/4/2017
בין השעות: 10:00-14:00
25 ₪ למבוגר ולילד מעל גיל 2
בישול קניידלעך על פתילייה, משחק בחצר גרוטאות, פארק טרקטורים- ג'ונדיר העמק, פינות יצירה אביביות, עבודה בנגריית חלוצים, סיורים מודרכים, ועוד…
טלפון להתקשרות: 04-6548974
דוא"ל: yifmuseu@yifat.org.il
כתובת אתר אינטרנט: www.pioneers.co.il
בעקבות סוד הפרעונים בדבורת התבור| שדמות דבורה
בין התאריכים : 10.4-18.4.17, החל משעה: 09:00
39 ש"ח למבוגר 49 ש"ח לילד.
פעילות מיוחדת בעקבות סוד החניטה של הפרעונים. סיור חוויתי שבמהלכו יגלו המבקרים מהם חומרי הכוורת המיוחדים שבעזרתם אפשר היה לשמר מומיות ויצפו כיצד מכינות אותו אלפי הדבורים במצפה מיוחד מוגן מעקיצות – ישר מהטבע. הילדים יכינו שוקולד דבש על מצה, שכמיית דבורה, וציור קלף מצרי. באולם גידול המשי היחיד בישראל יצפו באלפי פקעות המשי הלבנות ובבקיעת הזחלים. אירוע הקורה רק פעם אחת בשנה באביב .
טלפון להתקשרות: 046769598 0505637645
דוא"ל: bee@tour-galilee.co.il
כתובת אתר אינטרנט: www.dvorat-hatavor.co.il
"מסע הגילויים בבית שטורמן"| מוזיאון בית שטורמן עין חרוד
בתאריכים: 12-16/04/17 טז ניסן – כ ניסן תשע"ז
בין השעות: 15:30 -09:00 (ב- 16.4 משעה 09:00-12:00)
35 ₪ לילד ,20 ₪ למבוגר
כרטיס רגיל ללא פעילות פסח 25 ₪ מבוגר, 15 ₪ לילד
סיור חוויתי ברחבי המוזיאון הכולל בתוכו משחק, יצירה, כתב סתרים ועוד שלל הפעלות לכלל המשפחה.
טלפון להתקשרות: 04-6486328
דוא"ל: Marketing@beit-shturman.co.il.
כתובת אתר אינטרנט: http://www.beit-shturman.co.il
רוה אתגרים
סגווי שטח ברוה אתגרים| בית לחם הגלילית
בואו ליהנות מחוויה חדשה יוצאת דופן ולא שגרתית אשר תשדרג לכם את יום הגיבוש שלכם לבלתי נשכחת.
לאחר תדריך בטיחות וקבלת מגונים נצא לדרך קסומה בעמק יזרעאל.
הרכיבה על הסגווי מוגבלת לגיל 16 ומעלה ומשקל 45-118 קילו בלבד, ואסורה לנשים בהריון!
עלות למשתתף הינה 150 ₪
טיול ריינג'רים חוויתי בנהיגה עצמית לנחל ציפורי:
נצא למסלול ממושב בית לחם הגלילית לכיוון שמורות האלונים בין השדות הפורחים ושופעי בוץ נמשיך למעין עין יבקע (מעיין הסוסים), נחצה את נחל ציפורי וניסע לאורכו. ונחזור בין הפריחות והשדות הירוקים.
אורך המסלול הינו כ שעה וחצי
הנהיגה עצמית
למסלול מתלווה מדריך
בכל ריינג'ר עד 5 -3 נוסעים.
הנהיגה לבעלי רישיון נהיגה בלבד מגיל 21+- יש להצטייד ברישיון בתוקף!!!
עלות לריינג'ר 3 מקומות – 280 ₪
עלות לריינג'ר עד 5 מקומות – 450 ₪

פיינטבול ברוה אתגרים| בית לחם הגלילית
פיינטבול היא פעילות שמטרתה העיקרית היא חווייתית, אך בנוסף לכך היא תורמת לגיבוש ועבודת צוות, לתכנון אסטרטגי, לעבודה תחת לחץ ולפיתוח הביטחון העצמי.
אצלנו בפיינטבול חוויה מאמינים בשירות ובטיחות !!
ציוד הגנה (מסיכות פנים, שחפצים ועוד) ויורדים לשחק מלאי מקומות מסתור,
לקבוצה מצטרף מדריך האחראי על המשחק ומפעיל אותם במשימות צבאיות מיוחדות.
עלות למשתתף הינה 80 ₪ ל 150 כדורים
פרטי יצירת קשר:
רוה אתגרים
בית לחם הגלילית
077-7080299
WWW.RAVEATV.CO.IL
keren@raveatv.co.il
מומלץ בתאום מראש
פתוח כל השבוע

תחרות צילום SELFLESS במוזיאון וילפריד| קיבוץ הזורע
בין התאריכים: 12-14/4, 16/4
בין השעות : 10:00-14:00
חינם בחסות בנק הפועלים
בעקבות התערוכה SELFLESS המוצגת במוזיאון, תתקיים פעילות של איפור והכנת אביזרים להכנת צילום "כל מה שהוא לא אני". הצילומים יועלו לאינסטגרם עם התיוג #selfless_wilfrid והתמונה עם כמות הלייקים הגדולה ביותר תזכה בפרס.
טלפון 049899566
מייל wilfridmus@gmail.com
אתר wilfrid.org.il

מרימים כוסית לפסח ב-PLUGIN| רמת ישי, אקליפטוס 3 (ליד הסטריט מול)
בין התאריכים: 2-09.04.2017
שעות הפעילות: החל מ-11:00 ועד לשעות הקטנות של הלילה
חבילות ייעודיות ומוזלות לכבוד החג
3 שעות של חגיגת קריוקי וריקודים המלווה בתפריט עשיר וחגיגי , בר משובח והטבה מדליקה ומיוחדת לפסח! DJ מנחה אירוע על חשבון הבית לאירועים בעלי 35 אורחים ומעלה!
בואו ליהנות מחוויית בילוי מקורית ובלתי נשכחת!
טלפון להתקשרות: 054-4305986 מרים ליכטר
דוא"ל: myriam.lichter@pluginco.il
כתובת אתר אינטרנט: www.plugin.co.il

גן לאומי בית שערים- מנורות במערות
אירוע לכל המשפחה בבית שערים המרהיבה. בואו לפגוש דמויות מן העבר במפגש אישי, ללמוד כתב עברי קדום, להתחפש למשפחה מימי המשנה והתלמוד, לחוות אומץ במערות ולהתפלל אתנו. מופע כלייזמרים כמיטב המסורת העתיקה ינעים את זמנכם ותחנות הפעלה ויצירה יעסיקו את כל המשפחה.
תחנות הפעלה והסברה ביום רביעי 12.4, מופע כלייזמרים על הדשא ביום חמישי 13.4.17 בשעות 17.30 ו-ו19.30היכן: גן לאומי בית שערים
רביעי וחמישי 12-13.4, בשעות 10:00-15:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

פסח אביבי בקרקס החקלאי| מושב היוגב בכניסה לעמק יזרעאל
בין התאריכים: 11.4-17.4 ימי שלישי עד שני
בין השעות: 10:30-15:00, מופע קרקס בשעה 12:30
מחיר כרטיס: 48 שח
יש צורך בהרשמה מראש על מנת לוודא את מקומכם
מהו אביב בקרקס החקלאי?
פריחה, גינות ירק, פרפרים, צחוק, חדי אופן, חיבור…
בקרקס החקלאי תוכלו ליהנות מהחיבור לטבע, למשפחה, לאתגר ולצחוק של החיים
סדנאות ופעילויות שונות של קרקס וחקלאות
מופעי קרקס מרשימים ומצחיקים לילדים ולמבוגרים כאחד
ובעיקר, יום שכולו כיף אביבי לכל הגילאים

טלפון להתקשרות: 054-5500274, 054-5500175
דוא"ל: agricircusinfo@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: www.agricircus.com

פעילות ברפת שביל פרות החלב| בית לחם הגלילית
פתוח כל השנה יום יום בין השעות 10.00-16.00
גם בחופשת הפסח –
החל מיום ראשון 02.04.2017 עד יום רביעי 19.04.2017
שעות הפעילות 10:00-16:00
42ש"ח לכל משתתף
משלמים על כל משתתף (ילד או מבוגר) החל מגיל שנתיים וחצי
למי נותנת הפרה חלב? איפה התרנגולת ישנה בלילה? "שביל פרות החלב" מזמין אתכם לחוויה חקלאית מרתקת לכל המשפחה! 7 תחנות עם המון פעילות.מתחילים בחדר ההמלטה, למה ולמי הכינה הפרה עטין מלא חלב? בזמן שהילדים מאכילים את העגלות הגדולות עם אתים, הבוגרים מקבלים הסבר מרתק על הזרעה מלאכותית וגנטיקה, , מתנסים יחד בחליבה ידנית,מגמיעים את העגלים בחלב מבקבוק, מכינים מוצרי חלב ונהנים מ"משתה חלבי" של שוקו וחמאה על מצה פרי ידיכם. ואז… מקבלים מבט אל העתיד "ההייטקיסטי" ברפת החדשה עם "רובוט החליבה"!!! שמנקה, מרכיב, חולב, מחטא, נותן אוכל, שוקל, והכול בלי אף אדם לידו. מדהים!!!
כשרות: הרפת כבר 3 שבועות לפני חג הפסח כשרה לפסח.
אזהרה: אסור להכניס חמץ לאתר. המקום מקפיד על הכשרות.
טלפון להתקשרות: 0523275682
דוא"ל: brandes_z1@bezeqint.net
אתר אינטרנט – shvilparot.co.il
בקבוקים | רמת ישי אקליפטוס 5
יריד מכירות 6+1 יינות ישראלים לפסח
בתאריך: 23.3.17, בין השעות: 18:30-22:30
49 ש"ח כניסה , גביע קריסטל מתנה, טעימות יין ממיטב היקבים חופשי כל הערב | אין צורך להזמין מקום – יש בשפע!

"ברווזים בכפר"- מרכז מבקרים| כפר ברוך
בתאריכים: 3-9/4, 11-15/4, 17-18/4
שעת התחלה: 10:00, כניסה אחרונה ב-16:00
43 ש"ח לאדם מגיל שנתיים
סיור מודרך מקצועי ומרתק על עולם עופות המים, בנוסף, פינת ליטוף ופינת יצירה.
טלפון להתקשרות: 04-6540882, 052-6577591
דוא"ל: barvazimbakfar@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: www.barvazimbakfar.co.il.

גן יפני| חפציבה
חגיגת אביב 2017 לכל המשפחה בגן היפני בחודש אפריל ובחופשת הפסח| חפציבה
בין התאריכים: 1-31/4/2017
גן פרטי. רק בתיאום מראש והרשמה לסיור מודרך. השעות גמישות ניתן להזמין גם סיור לילי.
מחירים בין 10-25 תלוי בגיל ובמספר המשתתפים.
חגיגת אביב 2017 לכל המשפחה בגן היפני בחודש אפריל ובחופשת הפסח.
"סוד הגן היפני" גן פרטי קטן וקסום בגלבוע, מול נוף מדהים לעמק חרוד. גן יפני-ישראלי של קיבוץ חפצי-בה. הביקור בגן בתיאום בהרשמה לסיור מרתק. בריכת דגי זהב, פסלי עגורים, גשר אבן וצמחים כולם קשורים בתרבות יפן.
בהדרכות לבוגרים על חג האביב ביפן והדמיון לחג שלנו וגם "אגדה יפנית".
בהדרכות לילדים ומשפחות סיור פעיל המשלב אביזרים מקוריים מיפן, סיפור עם יפני משעשע לחג האביב ודפי צביעה איכותיים של פרחים ותרבות ביפן.
לקבוצות בהזמנה מיוחדת, מפגש העשרה של הקרנת תמונות מרהיבות על גנים, צמחייה ופריחה ביפן.
טלפון להתקשרות: 054-6634348
דוא"ל: gilamit.hb@bezeqint.net
כתובת אתר אינטרנט: גן יפני חפצי-בה

טיולי רכיבה על סוסים בחוות דובי| קיבוץ רמות מנשה
בחוה"מ פסח כולל שבתות 2-17/4/17
שעת התחלה: 9:00
120 ש"ח לטיול רכיבה קבוצתי של שעה
מתאים לכל הגילאים מגיל 8 ומעלה , גם לאנשים ללא ניסיון רכיבה
טיול סוסים לזוגות, משפחות וקבוצות, טעימות רכיבה לקטנטנים במתחם החווה
טלפון להתקשרות: 04-9895743, 0542274737
דוא"ל: havat.dubi@gmail.com
כתובת אתר אינטרנט: http://www.dubiranch.co.il/

ענף המזון דברת ( המקום כשר בפסח)| קיבוץ דברת

בחדר האוכל של קיבוץ דברת, פונדק התבור, תמצאו ארוחות בוקר וצהריים לקבוצות בתיאום מראש.
במהלך כל חופשת חול המועד
שעת התחלה: 12:00
מחיר ארוחה: 50 ש"ח כולל מע"מ
טלפון להתקשרות: 0502027584
דוא"ל: anaf.hamazon584@gmail.com

פסח במרכז המבקרים של תמר כנרת בצפון הארץ

מגוון פעילויות לילדים ולהוריהם במרכז המבקרים.
סיורים מודרכים החושפים את סיפור החלוצים שהשיבו את התמר לאץ ישראל וחנות מבקרים גדושה בתמרים, רוטבי סילאן, מוצרי תמר ופעילויות שונות.

בין התמרים בחצר של קבוצת כנרת ממשיך ופועם ליבה של ההיסטוריה.
אגדה שהתחילה בחזון של חלוצים, חברי הקיבוץ, שרצו להשיב אל ארץ התנ"ך את התמר, רצון שהפך לחלום חלום שהפך למציאות.

מרכז המבקרים של תמר כנרת מביא לקהל הרחב מביא את סיפור חזונם של אותם חלוצים ומציע למבקרים לחוות את ארץ ישראל החקלאית והחלוצית, לטעום ממגוון התמרים הגדלים במטעי הקיבוץ, להתחקות אחר גלגולו של החזון שהפך למציאות וליהנות ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים כאחד.

במרכז המבקרים נהנים ממגוון פעילויות: טועמים, לומדים ונהנים
טועמים – טועמים ממגוון התמרים הגדלים במטע הקיבוץ, מריחים תבלינים מיוחדים מהגליל ולוגמים את יינות הגולן.
לומדים – יוצאים למסע אל ראשית כיבוש האדמות בעמק הירדן באמצעות סרטון מרהיב ומהנה באורך של 10 דקות.
נהנים – נהנים ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים כאחד ולומדים להכיר מקרוב את החקלאות
המודרנית והאתגרים העומדים בפני מגדלי התמרים בארץ.

"לכבוש את השממה אפשר בעקשנות, באמצעים, בניסיון ובתבונה" – כתב בן ציון ישראלי באחד מיומני מסעותיו.
החלום הזה התחיל לפני 80 שנה עם 17 לירות בכיס והרבה אמונה בדרך למסע שלא נגמר. שני חולמים, חברי קבוצת כנרת, בן ציון ישראלי ועמרם רבר, חמושים ברוחו המפעמת של הוזה תמרים ידוע, שמואל סטולר, יצאו למבצע מסוכן וסודי – המבצע להשבת התמר. הם פילסו את דרכם בין ביירות, דמשק ואירן, בין נהרות הפרת והחידקל אל תוך עירק, בין סכנות ודרכים עקלקלות עד שהגיעו אל החוטרים הנכספים, אותם הבריחו בדרך לא דרך על
גבי גמלים ומשאיות, בין גבולות אויב, כשרק דבר אחד אוחז בליבותיהם – החלום להצמיח היסטוריה בארץ ישראל – להשיב מגלות בבל אל ארץ התנ"ך את התמר.
החוטרים נטעו בגנה של רחל המשוררת והחלו לצמוח, כשאט-אט הם מצמיחים איתם את העמק שעל גדות הכנרת, פושטים אל מרחבי ערבות הירדן ומפריחים את השממה עד לסדום – התמר שב הביתה.

80 שנה אחרי ובחצר כנרת ממשיכים להגשים מדי יום בעקשנות את הניסיון, והתבונה שהביאו איתם החלוצים ממסעם. אותו חזון ממשיך ונקטף בגבעה שמעל הכנרת ממטעי התמרים, נארז בקופסאות, נמזג אל צנצנות המכילות בתוכן את טעמה של האגדה הציונית שהתגשמה בחצר של קבוצת כנרת ועדיין מפעמת בלבבות אנשיה.

תמרים מכל קשת הזנים, עשירים ברכיבים תזונתיים בריאים וממריצים, סילאן טבעי וממרחים המערבבים טעמים נפלאים של חלבה, אגוזים ושוקולד בדבש תמרים טהור – כל אלו הם התמצית של אותו חלום שהתחיל בליבם של חלוצים עם אמונה תמימה וממשיך להתגשם מדי יום בחצר כנרת.

סיורים מודרכים:
במסגרת הפעילויות במרכז המבקרים אפשר ממש לצעוד במשעולי ההיסטוריה.
שלושה סיורים מודרכים מוצעים לקהל הרוצה להשלים את החוויה ולטעום אותה ממש מקרוב.

– סיור שיבת התמר התרבותי לארץ ישראל
בחלומו ראה בן ציון ישראלי את עץ התמר שב לארץ. העץ שהיה אחד מסמלי הארץ וכמעט שלא הוזכר בה הוחזר אליה אודות לנחישותו של בן ציון ישראלי וחברו איש נהלל יאני אבידוב. בסיור מוצג מסלול הבאת החוטרים הראשונים מעיראק דרך קליטתם באדמת העמק, מסופר סיפור מימוש חלומם של בן ציון ויאני בנטיעת גן רחל והמטע שלימים נקרא גן בן ציון לזכרו ובסופו עוקבים אחר נטיעתם של החוטרים ופיזורם מהעמק ביישובי הבקעה והערבה.

– סיור במעלה הגבעה
"כשאמא באה הנה יפה וצעירה אז אבא על הגבעה בנה לה בית…"
זו לא רק שורה מתוך שיר שהוא נכס צאן ברזל בזמר העברי אלא התייחסות לאותם צעדים ראשונים היסטוריים. בסיור זה צועדים בצעדים שנעשו בו זמנית בהיסוס ובביטחון על-ידי אותם חלוצים חולמים ומגשימים שבאו מארצות רחוקות להגשים חזון. שלושת הבתים הראשונים עומדים על טילם ומספרים את סיפורה של הגבעה שהיא גם ראשיתה של קבוצת כנרת וכל אשר התרחש באותם ימים של תחילת המאה הקודמת.

– סיור בין משוררות:
רחל ונעמי נחות בבית העלמין האחת ליד רעותה. ברצף שירתן הן מספרות על בניין ארצנו. בסיור זה מודגש עד כמה רב הדמיון בין נעמי לרחל. בפני המטיילים מובא סיפורן האישי ומסומנים השירים שהיו לנכס צאן ברזל ומהווים ציוני דרך במסלול חייהן של אותן יוצרות
גדולות. זהו סיור שמלווה בזמרת שיריהן תוך כדי חשיפת האירועים והמקומות שעזרו להן להיות כל כך מיוחדות.

הכירו את החנות של תמר כנרת:
בסמוך למרכז המבקרים קיימת החנות של תמר כנרת שבה ניתן לערוך היכרות מקרוב אחר המוצרים המיוחדים של החברה:
זני התמרים השונים, הסילאן המוכר והאיכותי של תמר כנרת, המופק ממטעי התמרים הראשונים בארץ, הממוקמים בעמק הירדן שעל שפת הכנרת. האקלים והמיקום הגאוגרפי נותנים לתמרים של תמר כנרת טעם נהדר, המייחדים אותו, הסילאן הטבעי של תמר כנרת מתוק באופן טבעי ללא תוספות כלשהן ולכן בריא ומתאים לאכילה עם מגוון מאכלים.
וגם מגוון רחב של רטבי סילאן בטעמים אשר הותאמו במיוחד למאכלים שונים ומאפשרים להוסיף טעמים חדשים למנות השונות ולהפוך כל ארוחה למהנה.
ממרחים על בסיס תמרים כתחליף בריא ואיכותי למריחה על לחם, מקפא ביתי או עוגת גלידה. בתוספות שונות של אגוזי מלך, חלבה ושוקולד.
ובנוסף מליות תמר, מארזי מתנה לחגים ולכל הזדמנות ועוד עשרות מוצרים למטבח ולבית המעצימים את חוויית הבישול והאירוח.

איך מגיעים?
מומלץ פשוט לכתוב ב־ Waze תמר כנרת. מרכז המבקרים נמצא בסמוך לכניסה לקיבוץ כנרת, כחמש דקות נסיעה מטבריה ומצומת צמח.

שעות פתיחה:
ימים א-ה: 09:00 – 19:00
ימי שישי וערבי חג: 09:00 – 16:00
ימי שבת וחג: 9:00 – 21:00

הסיורים בתאום מראש.

 

פסח בתיירות מרום גולן
טיולי סוסים וטומקארים עם נוף ופריחות אביביות

11-17 באפריל 2017

בחג החירות והאביב מציעים בתיירות מרום גולן לחגוג באווירה משפחתית עם טיולי סוסים וטומקארים, מסעדת בוקרים כשרה ועוד. בתיירות מרום גולן מציעים ליהנות מטיולי סוסים במרחבי הגולן, ממאגרי המים, פריחות הבר ומטעי הפרי. הילדים הקטנים יכולים ליהנות מרכיבה מודרכת על סוס בשטח החווה (המאנז') בליווי אחד ההורים. הסוסים מאולפים ונוחים לרכיבה ומתאימים גם לרוכבים מנוסים ולמתחילים.

יש לתאם את שעת הטיול מראש.
מחיר לטיול של שעה ורבע: 180 שקלים לאדם.

רכיבה של כ-10 דקות בשטח החווה (המנאז') בליווי אחד ההורים.
הרכיבה מתאימה לגילאי 3 עד 10.
מחיר: 38 שקלים לילד.

טיולי טומקארים רחבים ובטיחותיים המתאימים לכל המשפחה. הילדים יכולים לשבת לצד ההורים חגורים עם קסדות ולטיול יכולים להצטרף גם התינוקות, על ידי חיבור כיסא התינוק.
מחיר לטומקאר זוגי- 365 ₪, מחיר לטומקאר לארבעה אנשים 490 ₪.
משך הטיול בין שעה לשעה ורבע.

ניתן לקבל 20% הנחה דרך קופונים באינטרנט.
עוד במרום גולן- סדנאות אמנים, תצפית מהר בנטל בגובה 1,200 מטר מעל פני הים לעבר סוריה ישובי הגולן ועמק קונטרה ומסעדת בוקרים כשרה- המציעה תפריט בשרי ומיוחד לחג הפסח, כולל מנות ילדים.

לפרטים והזמנות – טיולי סוסים וטומקארים – 04-6960483.
תיירות מרום גולן- www.meromgolantourism.co.il

 

אירועי פסח בירושלים:

פסטיפסח – במוזאון ארצות המקרא ירושלים.

יריד מצרים העתיקה, מופעי ג'גלינג, פירמידות מסתוריות, חידות ומשימות ועוד.
הכניסה והפעילות חינם לכל המשפחה בחוה"מ פסח!

מוזאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את כל המשפחה ל"פסטיפסח"! בואו לבקר בפירמידות הסודיות, להשתתף במופע הג'גלינג של החרטום המבולבל, לחזות בהצגות תיאטרליות על מצרים העתיקה, להיחשף לסודות הכנת הפפרירוס ועוד. הכניסה והפעילות ללא עלות לכל המשפחה בחוה"מ פסח

בימים ד'- א' (12-16.4) ייערך במוזאון יריד פסח שיחזיר את המשתתפים חזרה בזמן אל מצרים העתיקה. במסגרת היריד הילדים מוזמנים לבקר בפירמידות מסתוריות, לפתור חידוני ספינקס מהעולם העתיק, לחשוף את סודות כתבי החרטומים, להשתתף במופעי ג'גלינג של החרטום המבולבל, לצפות בהצגות תיאטרליות מהמיתולוגיה המצרית, ולפענח כתבי סתרים. בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה באוהל יציאת מצרים בעלות סמלית.

לראשונה במוזיאון! שבוע לפני חוה"מ, בימים א'- ה' (2-6.4), ייערך סיור ייחודי למשפחות "חלומות פרעה", במסגרתו יקבלו המשתתפים משימות מאתגרות, יפענחו כתבים קדומים וחידות חשבוניות, יתחפשו לדמויות ממצרים העתיקה ועוד. בתום הסיור תערך פעילות יצירה בה יכינו הילדים טבעת חותם ייחודית ממצרים.

בנוסף, אפליקציית משחקים וחידות חדשה למוזיאון! המוזיאון ממשיך להתקדם ולפתח פלטפורמות חדשניות לחוויה מוזיאלית בלתי נשכחת – אפליקציה חדשה תעניק חוויית סיור עדכנית המתאימה לצעירים ומשפחות הכוללת חידות, משימות ומשחק אינטראקטיבי אשר יוביל את המבקרים לאורך הגלריות מחידה לחידה.
כמו כן, לרשות המבקרים עומדת אפליקציה נוספת של המוזיאון המאפשרת לכל המשפחה לסייר בתערוכת "בין דוד לגוליית – חידת קיאפה" באופן עצמאי בליווי מדריך קולי משעשע לילדים על העיר הקסומה מהקרב המפורסם בין דוד לגוליית.

• "פסטיפסח"- יריד מצרים העתיקה במוזאון
היריד יתקיים בימים רביעי, חמישי (12-13.4), בין השעות 10:00-17:00. וביום שישי וראשון (14.4, וה- 16.4) בין השעות 10:00-13:30. הפעילות מיועדת לכל המשפחה, ללא עלות. החל מ- 10:30, יוכלו המשתתפים לקחת חלק בסדנת יצירה ייחודית בתשלום סמלי. עלות ההשתתפות 20 ₪.

• "חלומות פרעה"-
הסיור יערך שבוע לפני חוה"מ, בימים ראשון- חמישי (2-6.4, ו'- י' בניסן) בשעה 11:30, משך הפעילות כשעה ומיועדת לילדים מגיל 6-12. בתום הסיור יכינו הילדים טבעת חותם ייחודית ממצרים.
עלות הפעילות: 25 ₪ למשתתף. מותנה בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.

• סיורים למבוגרים, מיועדים לקהל הרחב בחוה"מ פסח

בחול המועד פסח (12-13.4): בעברית בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. באנגלית בשעות: 10:30, 12:30. בצרפתית ביום רביעי ה- 12.4 בשעה 12:30.

יום שישי וערב חג שני (14.4 וה-16.4): בעברית בשעות: 11:00, 12:00, 13:00. באנגלית בשעה 10:30.

חוגגים את חג הפסח באתרי הכותל המערבי
הקרן למורשת הכותל פותחת את שעריה ומזמינה את הציבור הרחב לחגוג את חג הפסח בביקור חוויתי באתרי הכותל.
בין האתרים הפתוחים לציבור בחג הפסח- ברכת כוהנים ברחבת הכותל; סיור שורשים מארץ המוצא של משפחתכם ועד לירושלים; סיורים במנהרות הכותל; ביקור בבית המקדש עם משקפות מציאות מדומה ועוד.
הקרן למורשת הכותל פותחת את שעריה בפני הציבור הרחב ומזמינה את המטיילים בחג בפסח לחוויה ייחודית וערכית במקום המשלב מפגש מרתק בין ישן לחדש, בין עתיק ומודרני.
בחג הפסח הקרב ובא כל האתרים של הקרן למורשת הכותל המערבי שיהיו פתוחים לציבור וניתן להזמין סיורים האתר האינטרנט: www.thekotel.org או בטלפון 5958*.
בנוסף תתקיים ברחבת הכותל ברכת כוהנים המסורתית, בה לוקחים חלק רבבות עם ישראל ומאות כהנים מעוטרים בטליתות המברכים באהבה את עם ישראל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברכת הכהנים תתקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי.
ברכת הכהנים המסורתית תתקיים ברחבת הכותל המערבי כנהוג בחול המועד פסח, י”ז בניסן, ה-13 באפריל, 2017. למעוניינים להשתתף במעמד כדאי להגיע מוקדם! מומלץ להשאיר את הרכבים בחניוני חנה וסע של הרכבת הקלה (בגבעת התחמושת או בהר הרצל), לנסוע עם הרכבת עד תחנת העירייה ומשם ללכת מספר דקות ברגל לכותל המערבי.
האתרים שניתן לבקר בהם במהלך חול המועד פסח-
• מבט אל העבר- משקפות מציאות מדומה לביקור ב"בית המקדש": חווית מציאות מדומה של סיור וירטואלי בבית המקדש. במסגרת יוזמה חדשנית הוקם בכותל חדר חוויה ייעודי המציג חווית מציאות מדומה ב360 מעלות של בית המקדש. החוויה הראשונה מסוגה מאפשרת למבקר להיכנס לתוך העולם הוירטואלי על כל חושיו ולהרגיש כאילו הוא עומד בבית המקדש. האתר לוקח את המבקר למסע אחורה בזמן אל תקופת בית שני ומאפשרת לו לעמוד במרכז ההתרחשות ולחוות את הר הבית ובית המקדש במלוא הדרו. החוויה מכילה תוכן עשיר ומקיף, המחבר את המבקר לבית המקדש ומאפשר לחוות את העיר ירושלים ובית המקדש בפרט, תוך חיבור המבקר למקום והעצמת הקשר לכותל המערבי. המבקר המגיע לחוויה חובש קסדת מציאות מדומה ונשאב לתוך עולם מקראי הקם לתחייה לנגד עיניו. שם הוא פוגש דמויות מרכזיות כגון הכהנים והכהן הגדול, ומבקר בכל הנקודות המרכזיות בהר הבית, מקשת רובינסון המרשימה דרך הסתיו המלכותי, עזרות בית המקדש והדודבדבן שבקצפת, היכל בית המקדש השני.
• ה"מסע לירושלים"-אתר ראשון מסוגו אשר מספר את סיפור נדודי העם היהודי, מכל קצוות תבל, עד שובו לירושלים, בזווית אישית כל אחד לפי מוצאו. כל מבקר מוזמן לצאת למסלול אישי (על פי ארץ מוצאו), בו יוכל לעמוד בצמתי ההכרעה הדרמטיים של התפוצה היהודית ממנה הגיע ולקבל בעצמו את ההחלטות שקיבלו אבות אבותיו במהלך שנות הגלות הארוכה. "המסע לירושלים" עושה שימוש בטכנולוגיה אינטראקטיבית מתקדמת, המשלבת בין למעלה ממאה סצנות דרמטיות וסרטי מידע אנימטיביים, היוצרים הזדהות והבנה עם סיפורו המופלא של העם היהודי.

• מרכז שרשרת הדורות- אחד האתרים המרתקים בירושלים, המספר את בצורה מוחשית את סיפורו של העם היהודי לדורותיו באופן שלא ניתן להישאר אדישים כלפיו. באתר ניתן לחזות במייצג אומנות מרהיב, המעורר את כל החושים, עמודי זכוכית עצומים כשכל אחד מייצג חוליה בשרשרת הדורות של העם היהודי. בניית מרכז שרשרת הדורות נמשכה כשבע שנים, במהלכן התגלו באתר ממצאים ארכיאולוגיים מרתקים אשר שולבו במרכז, על גביהם שולבו יצירות אומנות מודרניות המשקפות את המפגש בין חדש לישן בירושלים. מרכז שרשרת הדורות, ממוקם סמוך לרחבת הכותל, הוא בנוי בתוך חללים תת קרקעיים עתיקים, על גבי שרידים בני מאות ואלפי שנים. באתר תשעים טונות של זכוכית, שנפרסו והונחו, שכבה על גבי שכבה, ביצירה מרשימה ומעוררת השראה. על אומנות הזכוכית חרוטים שמות המייצגים את שושלת הדורות של העם היהודי. מהאדם הראשון, דרך אברהם אבינו ושרה אימנו עד שיבת העם היהודי לירושלים בעת החדשה. הביקור מסתיים במופע אור-קולי מיוחד המציג את סיפורו המרגש של משה עמירב, אחד ממשחררי ירושלים במלחמת ששת הימים.

• מנהרות הכותל- הסיור לוקח את המבקר במנהרת הזמן חזרה לירושלים הקסומה והקדומה. מדרגות הכניסה של מנהרות הכותל מובילות את קהל המבקרים לעולם תת-קרקעי קסום, בו כל אבן מספרת סיפור. בתחנת הפתיחה ניתן להביט בדגם פיזי של הר המוריה – המקום בו הוקם לימים בית המקדש. באמצעות חלקים מודולריים לומד המבקר את תולדות ההר והסביבה. במקביל, ניתן לצפות בהדמיה תלת-ממדית חדישה ומרהיבה של הר הבית, המאפשרת מבט ב-360 מעלות על מבנה בית המקדש השני. האנימציה ממחישה את שלבי הבנייה והחורבן שעברו על הר הבית ועל הכותל מאז ועד היום. במהלך הסיור יגלו המבקרים מבנים וממצאים ארכיאולוגים נדירים, המספרים את סיפורה של העיר ירושלים לפני אלפי שנים ויכירו את החיים וההרגלים של אבות אבותינו וכן ילמדו על האדריכלות ושיטות בניה קדומות, שהעסיקו את חוקרי ירושלים מאות בשנים. לפרטים נוספים ולהזמנת סיורים- www.thekotel.org או 5958*
אפיקומן בעתיקה – חוגגים את פסח ברובע היהודי
* סדנאות יצירה לילדים * מעגל מתופפים * כליזמרים * סיורים מומחזים * סיורי עששיות על החומות * סיורים מודרכים ושלל פעילויות נוספות

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים מזמינה את הקהל הרחב להגיע לירושלים וליהנות ממגוון אירועים והפעלות לכל המשפחה: מחפשים את המטמון עם אפיקומן לפותרים נכונה, משחק ניווט וסיורים ברחבי הרובע היהודי במהלך ימי חול המועד פסח, 12-13.4.17, (טז'-יז' בניסן תשע"ז).
סיורים מודרכים באתרי החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי:
החברה לשיקום ופיתוח הרובע מזמינה את הקהל לסיורים מודרכים באתרי החברה העתיקים והמרגשים המחברים בין העבר וההווה.
הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון – סיור מרתק ברחבי הגן הארכיאולוגי ובמוזיאון מרכז דוידסון הכולל הפעלה לילדים – משחק "אפיקומן בגן", חפש את המטמון ברחבי הגן הארכיאולוגי ובסופו "אפיקומן" לפותרים נכונה.

סיורים בעברית יתקיימו כל שעתיים בין השעות 11:00-17:00. סיורים באנגלית בשעות 12:00, 14:00, 18:00.
בית כנסת החורבה – סיור עוצר נשימה בין כתלי בית כנסת החורבה, עם תצפית מרהיבה של 360 מעלות על כל ירושלים ממרומי כיפת בית הכנסת, וביקור בקומת הארכיאולוגיה של בית הכנסת. בנוסף יוכלו המבקרים להתרשם מהיציאה התת קרקעית החדשה אל רחבת הקרדו, דרך הקשת הביזנטית שנחשפת לקהל הרחב בימים אלה.
סיורים בעברית יתקיימו מדי שעה עגולה בשעות 11:00, 12:00, ובין 14:00-17:00.
סיורים באנגלית יתקיימו בשעות 11:30, 14:30, 15:30, 17:30.
הרובע ההרודיאני – סיור מרגש בין בתי הפאר של אצולת ירושלים, בעיר העליונה של ימי הבית השני כולל הפעלה לילדים: "משחק ניווט" מאתגר בין בתי אצולת ירושלים של ימי הבית השני. סיורים בעברית יתקיימו כל שעתיים בין השעות 11:00-17:00. המעוניינים בסיור בשפה האנגלית יוכלו לקבל "מדריך קולי".
"עושים סדר" – סדנאות ופעילויות לילדים ברחבת הקרדו
בנוסף לסיורים המרתקים, מוזמנים הילדים ליהנות ממגוון הפעלות מיוחדות ברחבת הקרדו. הפעילות תתקיים בכל שעה עגולה, בין השעות: 11:00-17:00, למעט שעה 13:00. בתכנית, יוכלו הילדים להשתתף בחידון ארבע קושיות על החג ומנהגיו, לקחת חלק במסע קסום בעקבות העולים לרגל וליהנות מחוויה מוזיקלית במעגל מתופפים בליווי מדריך דרבוקות מקצועי.

לרגל חול המועד, מעניקה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי למבקרים 'הנחת אפיקומן'- ומציעה כרטיס כניסה "הכל כלול" בעלות של 130 שקלים בלבד לכל המשפחה, או כרטיס בודד בעלות של 50 שקלים למבוגר, ו- 30 שקלים לילד.
הופעות ופעילות ברחבי הרובע היהודי ללא תשלום
במהלך ימי חול המועד יתקיימו ברחבי הרובע היהודי הופעות פתוחות לקהל של כליזמרים במוקדים שונים. בנוסף, יקיימו הכליזמרים סיור מוזיקלי ססגוני ברחובות הרובע פעמיים ביום.
לנוחות המבקרים במהלך חוה"מ, 4 מתחמי מנוחה ברחבי הרובע היהודי עם מחצלות, צלונים ופינות יצירה לילדים.
סיורים יצאו ממרכז המידע החדש לתייר ברחבת בית כנסת ה'חורבה':
החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי תקיים סיורים רבים במהלך חול המועד שיצאו ממרכז המידע לתייר (הסיורים בתשלום):
סיורים מומחזים ברובע היהודי, כולל כניסה אל הרובע ההרודיאני בשיתוף חב"ד בקרדו: סיור מומחז שיתחקה אחר הגעתם של יהודים אל העיר העתיקה, ובמהלכו יפגשו המשתתפים דמויות היסטוריות ירושלמיות: כהן מימי

הבית השני תושב שכונת היוקרה של "העיר העליונה", משה מונטיפיורי וגם את מפקד כוחות הלגיון הירדני בירושלים – הקולונל עבדאללה א- תל שיספר מדוע בחר לתקוף את בית הכנסת "החורבה" ועוד.
הסיורים יתקיימו בימי חול המועד בשעה 11:00 13:00 ו 15:00.
בין חורבה לתפארת: סיור מרגש בעקבות חולמים, סופרים ועולי הרגלים, בין הישן לחדש, בשילוב כניסה למוזיאון חצר ישוב הישן. הסיורים יתקיימו בשעות 11:00, 13:30, 16:00
אל הרינה ואל התפילה: סיור בעקבות בתי הכנסת של הרובע היהודי, כולל כניסה לבית כנסת החורבה ואל "ארבעת בתי הכנסת הספרדים" ברחבי הרובע. הסיורים יתקיימו בשעות 11:30, 14:00, 16:30

פסיפסים בעיר העתיקה: סיור בעקבות "מפת מידבא" ופרויקט הפסיפסים החדש והמרהיב ברחבת הקארדו המקורה, כולל כניסה לאתר ה"מגדל הישראלי". הסיורים יתקיימו בשעות 11:30, 14:00, 16:30.
עתיקות בחשיכה: סיור חוויתי ומיוחד, בו יצעדו המבקרים בעלטה בינות לעתיקות הרובע ההרודיאני, רובע האצולה המפואר של ימי הבית השני, ולסיום ערב שירה מרגש. הסיור יתקיים בשעה 19:30

ירושלים שיר הלל: סיור עששיות וזֶמר מרגש על חומות העיר העתיקה, צעידה לאור ירח וכוכבים ברחבי הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, כולל תצפית אל עיר דוד והר הזיתים. ולקינוח מוזמנים המשתתפים לשירה במרומי המגדל הצלבני. הסיור יתקיים בשעה 20:30.

לפרטים נוספים, מחירים, והזמנת כרטיסים מראש: 4987*
או באמצעות אתר האינטרנט www.rova-yehudi.org.il

 

אטרקציות לילדים בפסח – יפו העתיקה
חגיגת אביב תיאטרלית ומעוררת השראה לכל המשפחה מהבוקר ועד הלילה
חול המועד פסח 12-15/4
עיריית תל- אביב –יפו, המחלקה למופעים והחברה לפיתוח יפו העתיקה, מזמינה את הקהל הרחב בחול המועד פסח
(12-15/4) לחגיגת אביב צבעונית לכל המשפחה, המספקת למבקרים זמן איכות ליצירה ולהשראה, זמן לתרבות, זמן יפו.
האירועים יתפרשו על פני כל שעות היום והערב ויותאמו הן למשפחות וילדים המחפשים פעילות מהנה ומעשירה והן למבוגרים וצעירים המחפשים בילוי עדכני, מרתק וייחודי.
בין הפעילויות: הצגות ילדים צבעוניות המשלבות בובות ענק ותיאטרון חפצים, סדנאות יצירה, משחק ניווט חוויתי לכל המשפחה, תערוכת פלסטלינה ART פסטיבל תיאטרונטו להצגות יחיד מופעים מוסיקליים אינטימיים בבתי אמנים ובמרכז המבקרים, מיצגי תאטרון רחוב סיורים מומחזים ועוד
בחול המועד סוכות (12-15 באפריל) תתקיים ביפו העתיקה חגיגת אירועים אביבית לכל המשפחה ביוזמת עיריית תל- אביב –יפו, המחלקה למופעים והחברה לפיתוח יפו העתיקה. האירועים שיתקיימו בשעות היום ובשעות הערב כוללים אירועים תיאטרליים, אמנותיים וחוייתיים לכל הגילאים.
במסגרת האירועים יתקיימו מספר מופעים תיאטרליים ססגוניים וצבעוניים. המבקרים ביפו העתיקה יוזמנו לקחת חלק במסיבת התה הידועה מסיפורו של לואיס קרול "עליסה בארץ הפלאות" וכמו כן, לצאת למסע בתקופות היסטוריות שונות בשני מופעים מלאי הומור הכוללים בובות ענק ובובות על קביים בהפקת "תיאטרון מסתורין" ללא תשלום. לצד מופעים אלו יתקיימו בכיכר קדומים שתי הצגות של "תיאטרון המפתח": "הנעל הכתומה" ו"אי המטמון" ללא תשלום ופעילויות יצירה לילדים בהשראת האביב. במרכז המבקרים "תמונות יפואיות" יתקיימו שתי הצגות תיאטרון בובות לילדים של תיאטרון הבובות "באמבולה": "פיטר פן" ו"בת הטוחן" (עוץ לי גוץ לי).
החל משעות הערב יוכלו המבקרים ליהנות ממיצגי רחוב של תאטרון "מסתורין" הכוללים דמויות ענק סוריאליסטיות וייחודיות. כמו כן, תתקיים סדרת מופעים אינטימיים בבתי אמנים ביפו העתיקה ובמרכז המבקרים ויריד אמנים.
בין התאריכים 11-15.4 (ימים שלישי עד שבת), יוכלו משפחות המבקרים ליהנות מחויה מעשירה ומאתגרת, משחקי ניווט ופתרון כתב חידה ברחבי יפו העתיקה לכל המשפחה. במסגרת הפעילות יוזמנו המבקרים בעזרת הנחיות שיינתנו להם דרך הנייד לטייל ברחבי יפו העתיקה וללמוד על ההיסטוריה שלה בדרך מהנה ויצירתית .שעתיים של חוויה שבמרכזה יעזרו המבקרים לתקן את מכונת הזמן של הפרופסור המשוגע שמסכנת את האנושות וזאת בעזרת מעבר בין תחנות ופתרון חידות שונות.
במוזיאון יפו העתיקה תוצג בכל ימי החג התערוכה "פלסטלינה ART" תערוכה מקורית וראשונה מסוגה, 'פלסטלינה ארט' , תערוכה בינלאומית ורחבת היקף, המציבה במרכזה את חומר הגלם המוכר והאהוב, הפלסטלינה – CLAY. מאות יצירות צבעוניות, מעוררות חושים והשראה, של אמנים מובילים מהארץ והעולם, נוצרו במיוחד לתערוכה זו. 'פלסטלינה ארט' מציגה יצירות מתחומי עשייה מגוונים: איורי ספרי ילדים בפלסטלינה, סרטי אנימציה בפלסטלינה, קולנוע וצילום בפלסטלינה, ציור, פיסול, תבליט בפלסטלינה, פרסומות בפלסטלינה, פרויקטים חברתיים בפלסטלינה, בניהם מקדמת את המודעות למען ילדי 'וראייטי' ישראל.

לצד אירועים אלו יתקיים ביפו העתיקה בין התאריכים 13-15.4 פסטיבל תיאטרונטו ה- 27 להצגות יחיד. "תיאטרונטו" הינו פסטיבל של הצגות יחיד, המאפשר לשחקן ליצור דיאלוג ישיר עם הקהל, והינו אחד הפסטיבלים הוותיקים והמובילים בתחום התיאטרון, שייסד יעקב אגמון ובעקבותיו נוסדו פסטיבלים נוספים ברחבי העולם. פסטיבל תיאטרונטו מופק ע"י בימות 2000 ותיאטרון יפו ונתמך ע"י מנהל תרבות – משרד התרבות והספורט, עיריית תל אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, עיריית עכו, מרכז תיאטרון עכו והחברה לפיתוח עכו העתיקה, בנק דיסקונט, בנק לאומי וחברות נוספות.

פירוט אירועי יום למשפחות וילדים 10:00-17:00
12,13/4-ימים רביעי וחמישי – זמן להשראה וליצירה בכיכר קדומים – הכניסה חופשית
מופעים תיאטרליים ססגוניים וצבעוניים בכיכר קדומים,מתחם סדנאות יצירה – בכניסה חופשית לקהל הרחב.
TEA TIME – מסיבת התה
הכובען המטורף הנמנמן והארנב הממהר, הופכים את יפו העתיקה לארץ של פלאות בהשראת יצירתו הבלתי נשכחת
של לואיס קרול "אליס בארץ הפלאות".המבקרים ביפו העתיקה יוזמנו להשתתף במסיבת התה המפורסמת , בה הזמן זוחל,, קופץ ומדלג.
מופע בובות ענק,תאטרון חפצים, באינטראקציה הומוריסטית עם הקהל (בשיתוף תאטרון מסתורין).
מועדי המיצגים: 12,13/4 – ימים רביעי וחמישי – בכל חצי שעה עגולה, החל מ- 10:00-16:00
דרק- עוד- רגע – הדרקון הענק
מיצג תיאטרלי נע, מלא הומור לכל המשפחה, בהשתתפות דמויות ענק מרהיבות, בניהן דרקון אדום ענק מימדים המחפש חברים חדשים….בעוד שדרקונים לרב אינם מצטיינים בחברותיות, דרק-עוד-רגע מוכיח שיש דרקונים נוגעים ללב (בשיתוף תאטרון מסתורין).
מועדי המיצגים: 12,13/4 – ימים רביעי וחמישי – בכל חצי שעה עגולה, החל מ- 10:00-16:00

הצגת "הנעל הכתומה" בכיכר קדומים – כניסה חופשית לקהל הרחב
שחקן נודד, קצת מבולבל, עומד לבד מול קהל. בעזרת תלבושות וכמה מסכות הוא מציג הצגה מלאת תסבוכות. סנדלר מאוהב, משרת מורעב ואדון רשע אחד בקומדיית מסיכות מוסיקלית על נעל משאלות מיוחדת במינה.כתיבה ובימוי: דקלה כץ, משחק: אבי זליכה
• מועדי ההצגות – יום רביעי ה- 12.4.17 בשעה 11:00 ובשעה 13:00
הצגת "אי המטמון" בכיכר קדומים – כניסה חופשית לקהל הרחב

עיבוד לספרו הקלאסי של רוברט לואיס סטיבנסון בסגנון תיאטרון חפצים – סיפורו של ג'ים הוקינס היוצא למסע מלא הרפתקאות בעקבות מפת האוצר. משחק ובימוי: אבי זליכה. מועדי ההצגות – יום חמישי ה- 13.4.17 בשעה 11:00 ובשעה 13:00
תאטרון בובות לילדים "באמבולה" במרכז המבקרים "תמונות יפואיות" בכיכר קדומים – *כניסה חינם למחזיקי דיגיתל
• פיטר פן – הסיפור על הילד הנצחי, שרצה להישאר ילד תמיד, מלחמתו בקפטן הוק הרשע, ומסעו עם וונדי ג'ון ומייקל לארץ לעולם לא. בשיתוף תיאטרון "באמבולה". מועדי ההצגות– יום רביעי ה- 12.4.17 בשעה 14:00 ובשעה 15:00

• בת הטוחן (עוץ לי גוץ לי) – עיבוד מוסיקלי לאגדה על השדון הקטן שבא לעזרתה של בת הטוחן בהופכו קש לזהב. בשיתוף תיאטרון "באמבולה".מועדי ההצגות– יום חמישי ה- 13.4.17 בשעה 14:00 ובשעה 15:00
*הכניסה להצגות תאטרון הבובות במרכז המבקרים, כרוכה בתשלום סימלי של 20 ש"ח לאדם וכוללת ביקור במרכז המבקרים.
למחזיקי כרטיס דיגיתל הכניסה חינם.
מספר המקומות מוגבל ומותנה בהרשמה מראש באתר www.oldjaffa.co.il
'הרפתקה ביפו' – משחק ניווט וכתב חידה לכל המשפחה
בין התאריכים 11-15.4 (ימים שלישי עד שבת), יוכלו משפחות המבקרים ליהנות מחויה מעשירה ומאתגרת, משחקי ניווט ופתרון כתב חידה ברחבי יפו העתיקה לכל המשפחה. במסגרת הפעילות יוזמנו המבקרים בעזרת הנחיות שיינתנו להם באמצעות הנייד ,לטייל ברחבי יפו העתיקה וללמוד על ההיסטוריה שלה בדרך מהנה ויצירתית .שעתיים של חוויה שבמרכזה יעזרו המבקרים לתקן את מכונת הזמן של הפרופסור המשוגע שמסכנת את האנושות וזאת בעזרת מעבר בין תחנות ופתרון חידות שונות.
הפעילות כרוכה בעלות סימלית של 15 ש"ח, פרטים נוספים באתר www.oldjaffa.co.il

תערוכת פלסטלינה ART במוזיאון יפו העתיקה 7.4 – 31.8
מוזיאון יפו העתיקה מזמין לתערוכה מקורית וראשונה מסוגה, 'פלסטלינה ארט' , תערוכה בינלאומית ורחבת היקף, המציבה במרכזה את חומר הגלם המוכר והאהוב, הפלסטלינה – CLAY. מאות יצירות צבעוניות, מעוררות חושים והשראה, של אמנים מובילים מהארץ והעולם, נוצרו במיוחד לתערוכה זו.'פלסטלינה ארט' מציגה יצירות מתחומי עשייה מגוונים: איורי ספרי ילדים בפלסטלינה, סרטי אנימציה בפסלטלינה, קולנוע וצילום בפלסטלינה, ציור, פיסול, תבליט בפסלטלינה, פרסומות בפלסטלינה, פרויקטים חברתיים בפלסטלינה, בניהם מקדמת את המודעות למען ילדי 'וראייטי' ישראל.
פרטים נוספים באתר www.jaffamuseum.co.il

אירועי ערב ולילה ביפו העתיקה 20:00-22:00
13-15.4 פסטיבל תיאטרונטו ה- 27 להצגות יחיד
"תיאטרונטו" הינו פסטיבל של הצגות יחיד, המאפשר לשחקן ליצור דיאלוג ישיר עם הקהל, והינו אחד הפסטיבלים הוותיקים והמובילים בתחום התיאטרון, שייסד יעקב אגמון ובעקבותיו נוסדו פסטיבלים נוספים ברחבי העולם. פסטיבל תיאטרונטו מופק ע"י בימות 2000 ותיאטרון יפו ונתמך ע"י מנהל תרבות – משרד התרבות והספורט, עיריית תל אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, עיריית עכו, מרכז תיאטרון עכו והחברה לפיתוח עכו העתיקה, בנק דיסקונט, בנק לאומי וחברות נוספות.
13.4 מיצגי רחוב של תאטרון מסתורין, יפגשו ויפתיעו את המבקרים עם דמויות ענק סוריאליסטיות וייחודיות.
מופעים מוסיקליים בבתי האמנים ובמרכז המבקרים "תמונות יפואיות" –
סדרת מופעים אינטימיים בבתי אמנים ביפו העתיקה ובמרכז המבקרים.
בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל
פרטים נוספים באתר יפו העתיקה, טלפון להזמנת המופעים בבתי אמנים 03-6037686
המופעים –
• יום רביעי 12.4.17 בשעה 20:00 – הגלריה של מיכאל קאופמן – רציף העלייה השנייה 2 נמל יפו
מפגש בין קצב הסמבה הברזילאי לדבקה הים תיכונית ברזיל בניחוח המזרח.
הווירטואוז הברזילאי מרסלו נמי – גיטרה , אסף חכימי – קונטרבס ודני בנדיקט – כלי הקשה
• יום חמישי 13.4.17 בשעה 20:00 – מרכז המבקרים כיכר קדומים
ארבע העונות של ויוולדי – כשקלאסי פוגש את הג'אז– דוקטור שלומי גולדנברג – סקסופון , דוקטור עמית ויינר – פסנתר , רינת מסיקה – שירה.
• יום שבת 15.4.17 בשעה 20:00 בית "טאג' מאהל" כיכר קדומים 12 – העץ הוא גבוה – אלי מגן ועדי רנרט
נגן הקונטרבס והזמר אלי מגן והפסנתרן – עדי רנרט במופע המשלב את השירים היפים של ארץ ישראל עם קטעי ג'אז בעיבודים מיוחדים.
למבקרים באירועי חוה"מ פסח לכל המשפחה – הטבות בבתי העסק והמסעדות בכיכר קדומים – ארוחות ילדים משתלמות וטעימות במחירים מיוחדים – 12-13 באפריל בשעות 10:00-17:00
לבאי אירועי הערב ופסטיבל תאטרונטו – דילים מפנקים לארוחות ערב, בירה ויין. לקבלת ההטבות יש לציין שאתם אורחי תיאטרונטו. 13-15 באפריל 18:00-22:00


חוגגים פסח במטה יהודה
פסח הוא זמן אידאלי לביקור במטה יהודה. האביב מגיע, ועימו מזג אוויר נעים, כאשר הירוק מסביב והפריחה המרהיבה עדיין מככבים בכל פינה ושפע אטרקציות לכל המשפחה ממתינות למבקרים שיגיעו לבלות במהלך ימי החג.

בחוות סוסי האדמה המבקרים ילמדו לזהות את הסימנים הקטנים שנותנים לנו הסוסים, ומה משמעותם, בסטודיו של אולה ברנר יקיימו כיתות אומן ייחודיות של ניפוח זכוכית ובמרכז המבקרים YVEL יפעילו סדנאות יצירה מיוחדות.
בנוסף, במרכז המבקרים של יקב קסטל יפתחו את השערים למבקרים במלך חול המועד ויציעו טעימות ממגוון היינות של היקב, וחובבי הקלאסי יוכלו להגיע ל-3 קונצרטים (אחד מהם מיוחד לילדים) במנזר לטרון.
לפרטים מלאים על כל האטרקציות התיירותית באתר "תיירות מטה יהודה- הלב הירוק": http://tour-yehuda.org.il/

מה: להכיר את הסימנים של הסוסים בחוות סוסי אדמה
סדנת סוסים מיוחדת, בה לומדים את הסימנים הקטנים שנותנים לנו הסוסים, ומה משמעותם.
אם שמים מספיק לב, אפשר לראות סימנים ברורים בטביעות פנים, שינויים, ריחות, חוויות הווה וזיכרונות חקוקים נמצאים בכל מבט שהסוס נותן. בנוסף, לומדים גם את הסימנים בחווה, כמו המשמעות של קילשון בערימת חציר אחת מתוך 3.
בכל פעילות יינתנו גם שיעורי רכיבה, והיא כוללת גם ארוחות קלות.
מחיר: 150 ₪ ליום פעילות
מתי: ימי חול המועד פסח וחופשת בי"ס משעה 8:30- 13:30
לפרטים נוספים: 050-6540760 www.terrahorses.weebly.com

מה: כיתות אומן מיוחדות לפסח בסטודיו של אולה ברנר – סטודיו לניפוח זכוכית במושב אביעזר
הסטודיו הייחודי מזמין לבקר בפסח, ולצפות בהדגמות ניפוח זכוכית מהפנטות.
הסטודיו יקיים, שלוש כיתות אמן, בהן המבקרים יזכו להרצאה מרתקת על מקורות ניפוח הזכוכית, על ייחודיות החומר וכן על עולם ניפוח זכוכית בישראל ובעולם, צוות הסטודיו ידגים בין היתר פיסול בזכוכית חמה של גביעי יין (לכבוד פסח) וכלי זכוכית אחרים.
בנוסף, ניתן יהיה להשתתף ביום זה גם בסדנת חוויה, סדנה ייחודית זו מיועדת לקבוצות של 3-5 אנשים, המעוניינים להתנסות בעצמם בעבודה עם זכוכית: לגעת בחומר, להרגיש את חום האש, לפסל וליצור. משך הסדנא כ-20 דקות לאדם.
מחיר: לכבוד החג ההשתתפות בסיור הינה 20 ₪ לאדם (במקום 25 ₪) וילדים בכל הגילאים ההשתתפות ללא תשלום. מחיר סדנא: 130 ₪ למשתתף. בתיאום מראש בלבד.
מתי: בימים חמישי ה-13 באפריל 2017, וביום ראשון ה- 16 באפריל 2017. שלוש כיתות אמן בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00
לפרטים נוספים: 052-3873185 olya.brener@gmail.com אתר הסטודיו: olyastudio.co.il

מה: סדנאות מיוחדות לפסח במרכז מבקרים Yvel במושב מוצא
YVEL הינו מותג תכשיטי יוקרה כחול-לבן. במהלך פסח, יתקיימו ברכז המבקרים סיורים מודרכים וסדנאות מיוחדות להורים וילדים.
סדנת חשיבה: סדנא זו נערכת בכיתת הלימוד של בית הספר מג'מריה בה הסטודנטים של בית הספר לצורפות הופכים למנטורים של האורחים, ויחד עם שימוש בכלי העבודה וחומרי הגלם, יוצרים תכשיטים תוך כדי משחק חשיבה יוצר. מותאם לגילאי 9 ומעלה (בנים ובנות).
סדנת פנינים: סדנא זו נערכת במחלקת הפנינים של Yvel בה כל אורח מקבל שקית פנינים, חוט ומחט מיוחדת. בסדנא לומדים על הפנינים השונות המצויות בעולם, איך להשחיל פנינים בטכניקות שונות וייחודיות לחברה, יחד עם השחלת מנעול. בסוף הסדנא כל משתתף מקבל צמיד פניני מים מתוקים.
מחיר: כניסה לאתר וסיור מודרך (בשפות שונות): 25 ₪ לאדם. סדנה: 185 ₪ לאדם, (ללא עלות כניסה). כל ההכנסות הם תרומה לבית הספר והמיזם החברתי מג'מריה.
מתי: 12,13,16/4/17 בין השעות: 9:00-16:00 *בתאום מראש
לפרטים נוספים: 02-6735811 שלוחה 104/ 054-8132106 joel@yvel.com

פעילות מרכז המבקרים של יקב קסטל ביד השמונה בפסח
במהלך חול המועד פסח, יפתח היקב את שערי מרכז המבקרים, במשכנו החדש, לביקורים הכוללים סיור ביקב, מעבר באולם המיכלים ובמרתף החביות וטעימה ממגוון היינות, בליווי גבינות.
מתי: במהלך חול המועד, בתיאום מראש בלבד
מחיר: 130 ₪
לפרטים נוספים: office@castel.co.il 02-5358555

פסטיבל פסח במנזר לטרון – פניני מוסיקה קלאסית
"פטר והזאב"
אגדה מוסיקאלית לילדים (4 עד 10) של המלחין הגדול מהמאה ה-20 – סרגיי פרוקופייב (עיבוד מוסיקאלי לחליל וכלי קשת) קונצרט החושף את הילדים למוסיקה ולכלי הנגינה.
אביה רוט – שחקנית & תזמורת הפסטיבלים הירושלמית בהדרכתו של ולדימיר ברשביץ'.
מתי: יום שישי 14.04.2017 בשעה 12:00
מחיר: 50 ₪
מופע לזכר מרסדס סוסה
מרסדס סוסה – זמרת הנשמה, הנחשבת לגדולה שבזמרות אמריקה הלטינית שזכתה לכינוי "קולה של דרום אמריקה" ו"קולו של רוב השקט" בזכות עשרות שירים שלה כמו: "אלפונסינה והים", "גראסיאס אה לה וידה" ועוד.
מופע מלא כוח ועוצמה, שכל שיר בו מוגש ברגישות מצמררת של סילביה קיגל הזמרת הדרום-אמריקאית הייחודית, בליווי של אנסמבל "לטינו-ארגנטינו" בהדרכתו של נתן פורמנסקי.
מתי: יום שבת 15.04.2017 בשעה 12:00
מחיר: 80 ₪, ילד 60 ₪, גמלאים 65 ₪
טנגו-כליזמר-דיקסילנד
שילוב מרתק של טנגו ארגנטינאי, דיקסילנד, רגטיים, בלוז, סווינג, כליזמר הונגרי ורומני. כל הסגנונות המוסיקאלים במופע מלהיב ועליז בביצוע וירטואוזי של הנגנים: יעקב יכנין – קלרינט & טניה אמסטיסלבסקי – פסנטר & גרגורי נחימזון – כינור ןאיגור אוקון – טרומבון & מיכאל ברגר – קונטרבס
מתי: יום שני 17.04.2017 בשעה 12:00
מחיר: 80 ₪, ילד 60 ₪ גמלאים 65 ₪
לפרטים נוספים והזמנות: www.pearl-music.co.il 02-53356954

לפרטים מלאים על כל האטרקציות לילדים בפסח ולא רק באתר "תיירות מטה יהודה- הלב הירוק": http://tour-yehuda.org.il

פסח בעתיקה של באר שבע 2017

הפנינג וסיורים לכל המשפחה בעיר העתיקה החדשה בבאר שבע
חוה"מ פסח, 12-13.4.17, החל מ- 10:00

שפע פעילויות במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה, לראשונה – סיורים מודרכים שיצאו מרחבת באר אברהם בליווי שחקני תיאטרון הפרינג', שוק מדרחוב ומופעי רחוב בקק"ל, פסטיבל ילדות ישראלית בפארק קרסו למדע, פסטיבל מפה ומצה במתחם הקטר, סדנאות ייחודיות במוזאון הנגב לאמנות ועוד

סיורים תיאטרליים מודרכים בעיר העתיקה – 10:00-14:00
סיורים מודרכים לכל המשפחה יצאו במיניבוסים כל שעה עגולה מרחבת מרכז מבקרים באר אברהם. הסיורים יעברו במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה וילוו בסיפורים היסטוריים ופיקנטיים אודות העיר העתיקה בבאר שבע. לראשונה ילוו הסיורים בקטעים תיאטרליים בביצוע שחקני תיאטרון הפרינג', שיפגשו את המבקרים במוקדי התיירות ברחבי העיר העתיקה.
• הסיורים ללא תשלום
• בהרשמה מראש
• לפרטים נוספים: officeatika@br7.org.il, 08-6464980.

מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם – המחזת סיפור אברהם ושרה והופעה חיה של להקת ג'ויאה
אתר מורשת חדשני המספר את סיפורה של באר המים המפורסמת ואברהם אבינו המארח הידוע, משכין השלום הראשון בעולם והאב הרוחני של שלוש הדתות המונותאיסטיות. במרכז תכנים חווייתיים ומיצג תלת ממד.
בחוה"מ פסח, בימים רביעי וחמישי, 12-13.4 יתקיימו במרכז סיורים מודרכים הכוללים הדרכה מקצועית ע"י צוות מדריכים בלבוש אותנטי שילוו את המבקרים מרגע הכניסה ועד לסיום הפעילות ויעברו יחד איתם חוויה אור קולית בסיום ההליכה ייהנו המבקרים מסרט תלת ממד מרהיב, חוויתי ומרגש ויבקרו בבאר המקראית – מקור האמונה והשלום. בחצר המקראית יצפו המבקרים בהמחזה קצרה של סיפור אברהם ושרה וביקור שלושת המלאכים.
ברחבה החיצונית של המתחם ימוקם דוכן הרשמה ומידע לסיורים הרכובים בעיר העתיקה ויהיו פינות ישיבה מוצלות, קיר צילום אטרקטיבי ולהקת נגני "ג'ויאה" שיקבלו את פני המבקרים באווירה אותנטית קצבית.
• שעות הפעילות: 9:00-17:00.
• הפעילות בתשלום.
• האתר נגיש
• הרשמה לסיורים מראש.
• לפרטים נוספים: 08-6234613

פסטיבל "מפה ומצה", הצגות ילדים ומופע אקרובטיקה במתחם הקטר 70414
מתחם הקטר 70414 מזמין אתכם ליהנות מאירועי פסח בעתיקה באווירה קסומה והשנה מארח המתחם את פסטיבל "מפה ומצה" בשיתוף משרד התרבות והמועצה לשימור אתרי מורשת בישראל.
זוהי השנה השנייה לקיום הפסטיבל ב-12 אתרי מורשת בארץ, שמתחם הקטר 70414 בבאר- שבע הוא אחד מהם. במסגרת הפסטיבל יתקיימו במתחם סיורים מודרכים כל שעה עגולה, מופעים והצגות לכל המשפחה והמבקרים יוכלו ליהנות ממתחמי סדנאות מעולם הרכבות, מתחם ציורים לקטנטנים בקרון הסדנאות ומתחם בועות סבון.
יתקיימו במתחם הצגות ילדים, יופיעו מספרי סיפורים ברוח ספרות ישראלית ויתקיים מופע ליצנות לכל המשפחה. כמו כן יתקיימו סיורים מודרכים באתר ובאטרקציות השונות:
מיני מוזיאון אינטראקטיבי – שתי קומות של מייצגים חדשניים, מודרניים ואינטראקטיביים, טאבלטים עם חידונים ומשחקים, אוזניות שמע עם שירי רכבות, תמונות מחיי התחנה, מיצג מרהיב ייחודי בסוגו על העיר באר שבע, המוצג על גבי חול, והכל תוך למידה על התקופה ועל העיר באר שבע.
קרון הטרקלין – מסע בין סיפורים וזמנים. הולוגרמות המוקרנות על גבי בובות, המספרות את סיפור הנסיעה ברכבת בתקופות שונות בארץ ישראל. חוויה מרתקת לילדים. במקום נמצא קטר קיטור מקורי, אחד מבין 13 קטרי קיטור בעולם כולו וקרון הסדנאות, בו הילדים נהנים מזמן יצירה בנושא רכבות. בקרון ערכות יצירה וכלי כתיבה. הקרון ממוזג ומוסיקת רקע מנעימה את זמן השהות בו.

פעילות מיוחדת לפסטיבל:
ביום רביעי, 12.4 –
הצגה: שלוש פנדות וזהבה אחת – תיאטרון הקרון, בשעה 11:00 – עיבוד מפתיע וססגוני לאגדה הקלאסית "זהבה ושלושת הדובים". לילה אחד מיקי מבינה שהיא גדלה: השן מתנדנדת, החולצה לוחצת… בקרוב כבר לא תוכל לשחק עם חברתה הבובה זהבה. יחד הן בורחות ליער קסום ומסתורי: כיצד עץ התפוחים מדבר? ממה צוחקות הפטריות? מהו סוד הדייסה של אימא-דובה? ואיך קטן יכול להיות תמיד גדול וגדול תמיד קטן? חמש בובות, ארבעה שירים, שלושה דובי פנדה, זהבה אדמונית אחת, וילדה אמיצה במסע מרגש ומצחיק אל היער ובחזרה.

12:30 שעת סיפור: העץ הנדיב
13:30 מופע קסמים לילדים/ הקוסם צוף
15:00 שעת סיפור: "אבא עושה בושות" של מאיר שלו
13:30-15:00 שרונית הליצנית מופע ליצנות לילדים

13.4 יום חמישי
11:00 מופע הקרקס של החנונים (ברחבה צמוד לקרון) – תיאטרון הפרינג' באר שבע – צמד "החנונים" מגיע לכבוש את לבבות הקהל במופע המשלב אקרובטיקה וליצנות. מופע קרקס קומי ומרגש לכל המשפחה, ללא מילים ובשיתוף הקהל. היא- מסודרת ודייקנית והוא- מפוזר ומגושם. באופן מפתיע הזוג המוזר מתאהב, ודברים מתחילים להשתבש. במהירה סיפור האהבה מתגלגל לשרשרת אירועים מצחיקים ובלתי צפויים, שיסחפו אתכם ברגעי אהבה ומשבר. בואו לצחוק יחד אתם ובעיקר עליהם, להחסיר פעימה מפעלולי אקרובטיקה מדהימים ואולי אף לזכות לעוף עם הזוג המופלא על הבמה.
14:00 מופע אימפרוביזציה (ברחבה צמוד לקרון) / תיאטרון הפרינג' באר שבע
מופע בידור מאולתר לגמרי, חברתי, בועט ומצחיק עד דמעות, המבוסס כולו על רעיונות מהקהל ומשלב מערכונים וקטעים מאולתרים לחלוטין. שחקני האימפרוביזציה הנם בוגרי "גודמן" בית הספר למשחק בנגב ושחקני תיאטרון הפרינג' באר שבע.
12:00-15:00 "שמחה רבה אביב הגיע פסח בא" (ברחבה צמוד לקרון ) / ראש חוצות
הפעלות משעשעות לכל המשפחה

• שעות פעילות האתר: ימים א'- ה' 9:00-17:00, יום ו' 9:00-13:00
• לפרטים נוספים: 08-6234613, שלוחה 2, www.katar70414.org.il, rsv@katar70414.org.il
• האתר מונגש לנכים
• הפעילות ללא תשלום

פארק קרסו למדע: רביעי וחמישי 9:00-17:00,
פארק המדע הגדול בארץ ובו שילוב של מוזאון אינטראקטיבי וגן מדעי עם פעילויות לכל גיל. בפסח בעתיקה יתקיים פסטיבל ילדות ישראלית – מגוון רחב של משחקי ענק ברחבת הדקלים – דמקה, סולמות וחבלים, משחקי זיכרון, סנוקר רגלי ועוד. בנוסף – 13 תערוכות מדע שכולן כיף וחוויה, גן משחקי מדע, סרט תלת ממד, הדגמות וניסויים מדעיים ויצירה מדעית.
• תשלום – דמי כניסה לפארק
• לפרטים נוספים: 08-6252600

מוזאון הנגב לאמנות והמוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח:
מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע הינו המרכזי ביותר בדרום וממוקם במבנה בית המושל מהתקופה העות'מאנית. במוזאון יוצגו בפסח שתי תערוכות: תערוכת האמן הידוע , דב הלר, "מסעות", ותערוכה של האמנית הצעירה, זאודיטו יוסף, "פירורי פחם".
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח ממוקם במבנה מרשים ובו חצר שהפכה לגן סמלי עם מזרקה מעוטרת. במוזאון מוצגת בפסח התערוכה "מכתוב".
בחוה"מ פסח, ימים רביעי וחמישי, 12-13.4 יתקיימו במתחם המוזאונים פעילויות מיוחדות לחג:
יום רביעי – 12.4, 10:00-19:00:
הדרכות משותפות לשני המוזאונים בכל שעה עגולה. בסיום ההדרכות יתקיימו סדנת ציור בצבע וסדנת יצירה בפחם ותתקיים פעילות לחג ברחבת המוזאון.
יום חמישי, 13.4 – 10:00-16:00
הדרכות משותפות לשני המוזאונים בכל שעה עגולה ובסיום ההדרכות יתקיימו סדנאות ציור בצבע וסדנת יצירה בפחם ותתקיים פעילות לחג ברחבת המוזאון.
• הפעילות בתשלום.
• מתאים למשפחות מגיל 5-120.
• לפרטים נוספים: 08-6993535
גלריית טרומפלדור: ימים רביעי וחמישי 12-13.4
גלריה בשיתוף המחלקה לאמנות מאוניברסיטת בן גוריון. במסגרת פסח בעתיקה תוצג התערוכה "אליהו גת", אוצר: רון ברטוֹש. אליהו גת (1987-1919) היה מגדולי הציירים בישראל, קולוריסט פראי ורשם עדין, אמן ההבעה הסוערת והמבע היצרי, ומאהב חסר תקנה של נופי הארץ. בתערוכה, יוצגו מבחר מציוריו מכל שנות יצירתו.
• שעות פעילות: 10:00-17:00
• הכניסה ללא תשלום, כולל סיור מודרך בתערוכה
• לפרטים נוספים: 08-6247706

בית האמנים:
חוה"מ פסח, ימים רביעי וחמישי, 12-13.4, בין השעות 10:00-13:30
גלריות בהן מגוון אמנויות. המקום מופעל על ידי עמותת "יוצרים בנגב" ומוצגות בו תערוכות מתחלפות ויצירות מקומיות. במסגרת אירועי פסח בעתיקה מוצגת תערוכה מיוחדת "דיאלוג". הכניסה ללא תשלום
• לפרטים נוספים: 08-6273828

תיאטרון הפרינג'
תיאטרון הפרינג' הינו תיאטרון ייחודי הפועל בלב העיר העתיקה. בפסח יציע התיאטרון הצגות לכל המשפחה –
יום רביעי, 12.4 – 11:00, 14:00
"הקרקס של סבתא פשקה" – הכירו את בונק – הליצן הציוני הראשון ואת פַּשְקַה, אהובתו. קומדיה מרגשת לכל המשפחה (מתאים לילדים מעל גיל 4) בה הצופים מצטרפים לסיפור עלייתם השובב של בונק ופשקה, בימים בהם לטלפון הייתה אפרכסת והקומקום עוד שַרק. ההצגה משלבת אלמנטים קרקסיים, מוזיקליות עשירה וניחוח של פעם.
חמישי – 11:00, 14:00
ההצגה "מעמקי הים" – אי שם במעמקי הים שוכנת תיבת אוצר יפה, ומי גר בתוכה? מתמנון זקן ומלומד ועד מדוזות תזזיתיות, מחתול ים מלכותי ורגוע ועד אבו נפחא מנוזל ופרוע – איך מסתדרים יחד בתיבה אחת יצורים כל כך שונים? ומה קורה כשעל התיבה מאיים כריש גדול ונורא? ההצגה היא הרפתקה במצולות ללא מילים, לילדים מגיל 3, הרוקמת כקסם בועות, בובות ומוזיקה לסיפור יפיפה עם מוסר השכל.
• הפעילות בתשלום
• לפרטים נוספים: 08-6466657

מרכז מבקרים השער לנגב
ימים רביעי וחמישי, 12-13.4, 10:00-16:00
סיור מרתק במרכז המבקרים החדש השער לנגב מציע למבקר סיור מרתק בעבר-הווה-ועתיד על הנגב המתפתח והפוטנציאל האדיר הגלום בו. המבקרים ייהנו מהתנסות ערכית, חדשנית באמצעות מיצגים אינטראקטיביים. בחצר יתקיים יריד נגבי ובו דוכני תצוגה ומכירה של תוצרת מקומית וסדנאות יצירה. המבקרים ייהנו מהתנסות ערכית וחדשנית המונגשת באמצעות מיצגים אינטראקטיביים. בפסח בכל שעה עגולה ייצא סיור מודרך במרכז שיספק גם היכרות עם הקהילות בנגב.
• הפעילות בתשלום
• לפרטים נוספים: 1-800-215-216

מרכז הצעירים: ימים רביעי וחמישי, 12-13.4, 10:00-14:00
תערוכת גרפיטי INDOOR – "יד חופשית" בגלריית מרכז הצעירים, אוצר – אבי טל (Spine). מרכז הצעירים בחברת כיוונים מפעיל בשנים האחרונות מיזם לפיתוח וקידום אמנות עצמאית בדרום. במסגרת המיזם פועלים מספר רב של פרויקטים ובניהם, הפקת תערוכות אלטרנטיביות בגלריית מרכז הצעירים. ביולי 2016 הושקה תערוכת "יד חופשית" אשר תוצג בגלריה במשך שנתיים, והעוסקת בחיבור בין הממסד לאנטי-ממסד, בין החוץ לפנים ובין השטח האורבני לבין הקירות הפנימיים של מבנה ציבורי.
על היצירות המציגות בתערוכה עבד אוצר התערוכה אבי טל (Spine) יחד עם עוד ארבעה אמני גרפיטי – Remo, Sliz, Dope ועורק, במשך יותר מ-40 שעות ומעל ל-200 פחיות צבע אשר כיסו את כל קירות הגלריה באמנות גרפיטי אוטנטית.
• הפעילות ללא תשלום
• לפרטים נוספים: 08-6205000

בתים פתוחים:
אמנים מקומיים בעיר העתיקה פותחים את הסטודיו והגלריות שלהם לקהל הרחב ללא תשלום בחוה"מ פסח, 12-13.4.
RedLine – מעבדה דרומית לאמנות, לפרטים נוספים: רח' הפלמ"ח 72, 052-8519047.
הסטודיו של יהודית מאיר –בין השעות 10:00-13:00, הסטודיו ממוקם בבית טורקי עתיק, הפסלים מוצגים בחצר הפנימית והמוצלת ועל קירות החצר תלויים תבליטי הקרמיקה והמודלים לקירות שיצרה האמנית. לפרטים נוספים: רח' טרומפלדור 11, 08-6275906.
סטודיו קשתות –בין השעות 10:00-12:00, סיור בסטודיו "קשתות" בלב העיר העתיקה במקום קסום בבית עות'מאני. לפרטים נוספים: רח' מורדי הגטאות 119, 052-6620585, 054-6447525.
מג'יק ספליטס – סטודיו אמנות בזכוכית. כפר דרום 34, 054-7310171.

חנייה חינם בעיר העתיקה

מערב פסח ראשון – תתאפשר חניה חופשית בתחומי חניה מוסדרת (כחול – לבן): 10.04.2017 מיום ב',יד' בניסן תשע"ז, 0 , שעה 18.04.2017 ועד ליום ג' – כב' בניסן תשע"ז, 8:00 9:00.

פסטיבל תור הזהב באשדוד
מתחם התרבות אשדוד, חול המועד פסח, 12-15 אפריל 2017
תערוכות לכל המשפחה- "בשביל הזהב" תערוכה ארכיאולוגית ותערוכת "חולות הזמן", סיורים מודרכים, הרצאות וסדנאות, שיח גלריה, מופעים מוזיקליים, הפקות מקור לפסטיבל ועוד.
פסטיבל תור הזהב, חוגג את שנתו החמישית, בארבעה ימים של חגיגה רב תרבותית.
אשדוד, עיר המאופיינת במגוון של תרבויות, עיר בה מתרכזות כ-100 קהילות יהודיות מתפוצות ישראל. עיר ששמה לה למטרה להעמיק את הקשר בין הקהילות השונות לבין מורשתן והפכה להיות מהערים המובילות בקידום התרבות הישראלית.
הפסטיבל מציג את הקשר בין התרבויות היהודיות השונות לבין התרבות המוסיקלית המאפיינת כל אחת מהן, ויצירת פסיפס המחבר בין כל קצוות הקשת בחברה הישראלית. פסטיבל תור הזהב מציג את הרב תרבותיות והעושר התרבותי שהביאו הקהילות היהודיות מרחבי העולם לישראל בכלל ולאשדוד בפרט. במסגרת הפסטיבל מתקיימים שיתופי פעולה חד פעמיים המשקפים את הפתיחות התרבותית בתרבות היהודית והישראלית עד ימינו אנו.
הפסטיבל יתקיים בחול המועד פסח, בימים רביעי-שבת, 12-15 באפריל, בהשתתפות למעלה מ-120 אמנים ויוצרים בהם: התזמורת האנדלוסית אשדוד, הסימפונית אשדוד, הרכבים מוזיקליים, זמרים, סולנים חזנים ועוד שיופיעו במתחמי התרבות של אשדוד: אמפי אשדוד, המשכן לאמנויות הבמה, בית יד לבנים, מרכז מונארט לאומנויות, כיכר המשכן והמוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן.
מוטי מלכא, מנהל אמנותי של פסטיבל תור הזהב: " פתיחות ורב תרבותיות – כאן ועכשיו. עולם תוכן זה היונק מתקופת תור הזהב בספרד, מלווה אותנו מאז התחלנו צעדינו בפסטיבל תור הזהב המתקיים זו השנה החמישית בעיר אשדוד. מנעד האירועים, הקונצרטים והמופעים המוצעים כאן משקפים חזון זה של יצירה גדולה ושל פתיחות ורב תרבותיות. אני מזמין אתכם להיות שותפים לחזון הזה."
ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד: "פסטיבל תור הזהב מביא לקדמת הבמה את הסיפור התרבותי האמיתי של הציונות והחברה הישראלית ומהווה מראה לעושר התרבותי של כלל קהילות ישראל. אתם מוזמנים להצטרף אלינו באשדוד לפסטיבל שכולו חוויה תרבותית שורשית ועכשווית".
הפקה: המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל, יעוץ אמנותי: אלי גרינפלד, מנהל אמנותי: מוטי מלכא
מוזאון לתרבות הפלשתים:
בשביל הזהב Golden Waze- תערוכה ארכיאולוגית מיוחדת לרגל פתיחת הפסטיבל
התערוכה תהיה פתוחה לקהל החל מ-12.4.17
בתערוכה מככבים תכשיטים עתיקים, מטבעות וממצאים היסטוריים – עשויים כולם מזהב, אשר נמצאו בחפירות
ארכיאולוגיות שנערכו בארץ-ישראל. המבקרים בתערוכה יתבקשו ללכת "בשביל הזהב" הממוספר.
"חבל על הזמן" סדנת יצירה ופעילות לכל המשפחה בהשראת התערוכה 'חולות הזמן'
ימים רביעי וחמישי, 13.4.17- 12.4, 11:00-13:00
בואו עם הילדים ליהנות מיצירה חווייתית של שעון חול מחומרים מזדמנים ושעונים אישיים מחומרים מן הטבע.
מתאים לגילאי 4-12, כרוך בהרשמה מראש: 089568111 (המשכן לאמנויות הבמה) / 086224799 (במוזאון לתרבות הפלשתים)
"שש-בש"- קונצרט בין-תרבותי לרגל התערוכה "בשביל הזהב"
יום רביעי, 12.4.2017, 19:00
"שש-בש" הוא הרכב מוסיקלי יהודי-ערבי שנוסד על ידי חברי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, מתוך אמונה כי מוסיקה היא שפה המקשרת בין הלבבות, וביכולתה לבנות גשר אמיתי בין העמים.
כרוך בהרשמה מראש: 089568111 (המשכן לאמנויות הבמה) / 086224799 (במוזאון לתרבות הפלשתים)
במהלך ימי הפסטיבל יתקיים סיור מודרך לכל המשפחה בבתי כנסת בעיר אשדוד
יום חמישי, 13.04.17, שעה 17:00
בית הכנסת הוא מקום להתכנסות ותפילה, אך במהותו, בסגנונו ובעיצובו שונה הוא מקהילה אחת לאחרת. מדוע נכנסים יחפים לבית הכנסת הקראי? מדוע זקני הקהילה האתיופית מעדיפים לא ללמד את הצעירים להתפלל בניב העתיק? כיצד מתבטאת שמירת המסורת למול התחדשות והשתלבות בחברה?
משך כל הסיור כשלוש שעות בליווי מדריך מהמוזאון.
איסוף ופיזור במוזאון לתרבות הפלשתים, רח' השייטים 16, אשדוד.
כרוך בהרשמה מראש: 089568111 (המשכן לאמנויות הבמה) / 086224799 (במוזאון לתרבות הפלשתים)
"מה זה עושה בצלחת שלי? מה אכלו כאן ואיך לאורך ההיסטוריה"- הרצאה וסדנת בישול מפי דר' אורי מאיר צ'יזיק
יום שישי, 14.04.2017, 10:00-13:00
ד"ר אורי מאיר צ'יזיק, מומחה להיסטוריה ולפוליטיקה של הרפואה והתזונה, יספר בהרצאה על התפתחות התזונה האנושית מימי המהפכה החקלאית ועד ימינו. הרצאה וסדנת בישול כשרה.
שיח גלריה – עם גלית ליטני, אוצרת התערוכה "חולות הזמן"
יום שבת, 15.04.2017, 11:00-12:00
"חולות הזמן", תערוכת המחווה לעיר אשדוד לרגל 60 שנה להיווסדה, חושפת את עברה של אשדוד
זמני פתיחת המוזיאון לתרבות הפלשתים בחוה"מ פסח:
ימים רביעי וחמישי – 9:00-21:00
יום שישי ושבת – 10:30-13:30
בחול המועד פסח הכניסה לתערוכות במוזאון חופשית, בחסות בנק הפועלים

מופעים במשכן לאמנויות הבמה אשדוד:
חגיגת רמבטיקו ובוזוקי עם ההרכב היווני הוותיק Athinaiki Kompania (???????? ????????)
יום רביעי 12.4.17, 21:00, המשכן לאמנויות הבמה
להקת "אתניקי קומפניה" הוותיקה מגיעה לפסטיבל תור הזהב במחווה מיוחדת לגדולות זמרות הרמבטיקו רוזה אשכנזי וסטלה חיסיקיאל. הלהקה המצליחה, המגיעה לארץ לראשונה מסלוניקי, שומרת על צביון מוזיקת הרמבטיקו והלאיקה בביצועים אותנטיים של יצירות ותיקות לצד חדשות.
מחווה לזמר הרגשות סאמי אלמגריבי- הפקה מיוחדת לפסטיבל
יום חמישי, 13.4.17, 21:00, המשכן לאמנויות הבמה
ערב מיוחד וחד פעמי מיצירותיו של סאמי אלמגריבי, מי שהיה זמר, חזן, מלחין ומשורר ואחד ממבצעיה הגדולים ביותר בכל הזמנים של המוזיקה המסורתית הפופולארית האנדלוסית והחזנות של יהודי מרוקו. מצעירותו כתב ושר על אהבות, געגועים ופרידות וזכה לקבל את הכינוי "זמר הרגשות".
בהשתתפות: אמיל זריהן, בנימין בוזגלו, ליז ממן (נכדתו של סאמי אלמגריבי), אלברט גיגי (מבכירי תלמידיו של סאמי), אסתר רדא והזמרת אביר אל-עבד (מרוקו) ובליווי התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד והפסנתרן עמרי מור.
"עמק הפרחים"- געגועים לאהובה עוזרי ז"ל- בהפקה מיוחדת לפסטיבל
דקלון וסגיב כהן מארחים את: גלי עטרי, יואב יצחק וישי לוי
מוצ"ש, 15.4.17, 21:30, המשכן לאמנויות הבמה
בשנה האחרונה כבשו דקלון וסגיב כהן את הארץ עם המופע "עמק הפרחים" – משירי אהובה עוזרי, אותה גם אירחו במהלכו. הרגעים המרגשים בהם הריע לה הקהל באהבה אדירה כשעלתה לבמה, מהדהדים גם אחרי לכתה.
בימים אלה ממשיכים השניים להנציח את זכרה של המוזיקאית הדגולה שהלכה לעולמה. במופע יבוצעו מיטב שיריה של עוזרי ובהם: "צלצולי פעמונים", ״עמק הפרחים״, ״קול קורא״, ״אמי אמי״, ״היכן החייל״, "ילדה קטנה במזח" , "אלילת האגם" ועוד, לצד שירים מהרפרטואר העשיר של דקלון וכהן. מנחה אורח: מתי סרי.
כלייזמר חובק עולם- התזמורת הסימפונית אשדוד בחגיגת כלייזמרים- אורח מיוחד: השחקן ג'קי לוי
יום רביעי 12.4.17, 20:30, בית יד לבנים
מופע המפגיש את חצרות העיירה היהודית עם שלל תרבויות וסגנונות מוסיקליים- מהצ'ארדש ההונגרי ועד הניגון הרומני צועני. המופע בליווי התזמורת הסימפונית אשדוד, סוחף את הקהל למסע בין ניגוני חתונה, דרך ריקודי חסידים – ועד לניגוני מירון ארצישראליים.
בהשתתפות: וירטואוז חליל הפן הבינלאומי קונסטנטין מוסקוביץ (קישינב) , אמן הכינור הבינלאומי מירל רזניק, אשף האקורדיון אמיל אייבינדר, ואמן הקלרינט הבינלאומי חנן בר-סלע.
המופע בליווי התזמורת הסימפונית אשדוד, מנצח- רפי קדישזון, מנהל אמנותי- חנן בר-סלע.
יונינה- מופע אביבי
יום רביעי, 12.4.17, 20:30, אולם מונארט
לאחר שכבשו את הרשת עם הסרטונים הביתיים שלהם, הצמד המוסיקלי "יונינה" (יוני ונינה טוקייר) מגיע לבמה בהרכב מורחב למופע מלא נשמה. השניים יוצרים מיזוג בין ניגון ישראלי לפופ מערבי, בסגנון פולק אקוסטי עם הרמוניות עדינות. במופע ייחשפו שירים מקוריים מתוך האלבום שבדרך, לצד קאברים מהסרטונים האהובים.
קלידים: אלון רדעי, כלי הקשה: ניר ברנר
"הדרן עלך"- שירת הבקשות- אורח מיוחד: יהודה סעדו
יום רביעי, 12.04.17, 21:30, בית הכנסת שאר ישוב
בהשתתפות הפייטן רבי דוד אדרי ואנסמבל הפייטנים הישראלי של המרכז לפיוט ושירה אשדוד. בתכנית מחרוזות פיוטים נבחרים מתוך שירת הבקשות: "דודי ירד לגנו", "ידיד נפש", "שחר אבקשך", "אדיר לא ינום" ופיוטים אותם כתבו משוררי תור הזהב- מרבי יהודה הלוי, רבי שלמה אבן גבירול ועד רבי אלעזר אזכרי, רבי דוד אלקיים ורבי דוד בוזגלו.
שירת נשים מתימן – גילה בשארי ולהקתה
יום רביעי 12.4.17, 19:00-19:45, 20:15-21:00, לובי המשכן
שירת הנשים של בנות תימן היהודיות היא שירה המושרת בשפה הערבית המבטאת את חיי היום יום של האישה. העבודות השונות, החיים בבית, השמחות (כמו טקס החינא), העצב ועוד. הנשים הן שחיברו את השירים שעברו בעל פה מדור לדור.
"בוסתן ספרדי"- הצגת תיאטרון, הבימה
יום חמישי, 13.4.17, 20:30, אמפי אשדוד (משך ההצגה- כשעתיים וחצי)
הצגת תיאטרון "הבימה" הוותיקה, אותה כתב נשיא המדינה לשעבר יצחק נבון ז"ל, מגיעה לפסטיבל "תור הזהב" – ומספרת את סיפור יהדות ספרד בירושלים של שנות ה-30.
המחזה מתאר את הווי שכונת אהל משה הספרדית, והחיים התוססים של דייריה הרוויים בשירת קודש וחול, בסיפורים משעשעים ובהומור בשפת הלאדינו. בין תמונה לתמונה, שזורים שירי אהבה וכאב, שמחה ויגון, רומנסות ותיקות שהעוברות מדור לדור, והן מושרות עד היום בפי בני הקהילה הספרדית ברגש רב ובגעגועים.
בהשתתפות: יעקב כהן, רובי פורת שובל, פולי רשף, אילן ליבוביץ, גיא זו-ארץ, אורי בנאי, דפנה ארמוני, גלית גיאת ואחרים. במאי: צדי צרפתי.
שירת נשים מפרס- שרונה יהאן פירוז (אמה של ריטה) והרכב נשים
יום חמישי 13.4.17, 19:00-19:45, 20:15-21:00, לובי המשכן
בתרבות הפרסית יש מקום מיוחד לשירת הנשים, בין אם בשירי שמחות, שירי עבודה וכמובן שירי הערש שיוצרים חיבור עמוק בין האם הפרסיה לילדיה. ערב מרגש עם שלוש דורות של זמרות פרסיות בליווי הרכב מוסיקלי עשיר.
"ישמח חתני", ישראל, 2016
יום חמישי, 13.4.17, 19:30, בית יד לבנים
מעל 350,000 צופים בדרמה מצחיקה ומחממת לב על קהילת מוסאיוף השלווה והאוהבת. קהילת הנשים אשר יוצאות למאבק נגד הרב, נחושות לאחד מחדש את הקהילה ולשמר את מסורתה. בימוי: אמיל בן שמעון, תסריט: שלומית נחמה. הסרט זכה לביקורות מהללות והיה מועמד ל-5 פרסי אופיר. שחקנים: אוולין הגואל, אורנה בנאי, יגאל נאור, עינת שרוף, אביב אלוש, איציק כהן ורבים אחרים.
פיוט על הבר – מארחים את פרוייקט "סטייק סחראווי" במחרוזת פיוטים מתוך " יגל יעקב"
יום שישי, 14.04.17, שעה 12:00, לובי המשכן לאמנויות הבמה
ביצוע מחרוזות פיוטים לפסח העוסקים בנושאים: גאולת ישראל, יציאת מצרים ושירת הים, אותם כתבו משוררי תור הזהב: רבי יהודה הלוי, רבי שלמה אבן גבירול ועד למשוררי המגרב של הדורות האחרונים: רבי דוד חסין ורבי דוד בוזגלו. ביצוע: הפייטן מימון מני כהן ואנסמבל הפייטנים הישראלי יחד עם תלמידי המרכז לפיוט ושירה אשדוד.
לילת אלבסיסה
מוצ"ש, 15.4.17, 21:30, בית יד לבנים
מדי ראש חודש ניסן, מקיימים היהודים בני הקהילה הטוניסאית את טקס "לילת אלבסיסה" – כל בני המשפחה מתאספים ובאים כאיש אחד. גדול המשפחה מערבב את תערובת הבסיסה. אם המשפחה יוצקת שמן לתוך התערובת, אותה בוחשים באמצעות מפתח- סמל לפתיחת השנה החדשה – שתהא מלאה בנסים, פרנסה וגאולה.
בליווי תזמורת בת 10 נגנים, פותחים הזמר שלום בוכניק וצוות וואלד שניין עם זמירות ומנהגי הקהילה הטוניסאית.
Shefita שפיטה
מוצ"ש, 15.4.17, 21:30, אולם מונארט
הדיווה Shefita, שהתפרסמה בזכות גרסאות הכיסוי הים תיכוניות שלה ללהיטי הרוק הגדולים Karma Police, Lithium, You Oughta Know מגיעה לראשונה לפסטיבל תור הזהב, למופע בליווי 5 נגנים.
בימים אלו היא עובדת על אלבום, מופיעה עם להקתה בארץ ובחו"ל, וסוחפת את הקהל אל חוויה מוסיקלית שמחה והומוריסטית.

מחירי כרטיסים:
אירוע/ מופע מחירי כרטיסים
בוסתן ספרדי 69-99
אתניקה קומפניה 79-139
סמי אלמגריבי 69-139
עמק הפרחים 69-109
כלייזמרים 69-79
לילת בסיסה 69-79
הסרט ישמח חתני 25-30
שפיטה 69-79
יונינה 69-79
פיוט על הבר 10
סיור בתי כנסת 10
סדנת יצירה "חבל על הזמן" 35
הרכב מוסיקלי "שש בש" 40
סדנת בישול ד"ר צ'יזיק 80

לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים בטלפון 08-9568111
או באתר הפסטיבל: www.torhazahav.co.il

פסח בצריף בן-גוריון מגשימים את החזון
ובונים את הנגב מחימר – פסח 2017

פעילות בניה בחימר על גבי מפת ענק של הנגב
ההופעה "דלת הקסמים" עם שיריה של נורית הירש
והקרנה של סרט הריאיון האבוד "בן גוריון: אפילוג"

צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר, חול המועד פסח, 12-13 באפריל 2017

אין זה סוד שאחת משאיפותיו הגדולות של דוד בן-גוריון הייתה להפריח את הנגב. בצריף בן-גוריון, בקיבוץ שדה בוקר, מגשימים את חזונו של ראש הממשלה הראשון ומזמינים להגיע אל האתר במהלך חג הפסח ולהקים את הנגב מחימר על גבי מפת ענק שתונח במתחם.
בתים, כבישים, מפעלים, סירות במפרץ אילת ושלל מבנים עשויים בוץ כמיטב דמיונם של המבקרים, יטפסו מעלה מעלה בימי חול המועד, עד שתושלם הקמתו של הנגב כולו.
במהלך הביקור יחשפו המבקרים לסיפורים מימי ראשית הנגב – איך הוא החל ולאן התפתח ועד כמה חזה דוד בן גוריון את העתיד.

בנוסף, ביום רביעי, ה-12/4, בשעה 15:00 תתקיים ההצגה "דלת הקסמים", בה שזורים דמויות משיריה המוכרים של נורית הירש כמו ברבאבא, הבית של פיסטוק, אביניבי ועוד רבים.
בערב של אותו יום, בשעה 19:30, יוקרן במדרשת בן-גוריון הסרט, "בן גוריון: אפילוג", הכולל ריאיון אבוד עם ראש הממשלה הראשון, החושף כנות נדירה, מפוכחת ומרתקת של בן-גוריון על המדינה שכה אהב.

פעילויות הבנייה בבוץ יתקיימו בימים רביעי וחמישי ה-12-13/4 בין השעות 10:00-16:00.
מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר. הבנייה בבוץ והצגה כלולות במחיר הכניסה.
כרטיס לסרט במחיר של 15 ₪ לאדם
שעות פתיחה בחול המועד פסח, 12-13 באפריל: 8:30-17:00, יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.

לפרטים נוספים: www.bgh.org.ilאו בטלפון 08-6560469

 

פסח 2017 ב"קסם המדבר – החוויה הבדואית בנגב"
סיורים וסדנאות בדואיות לכל המשפחה בתל באר שבע, בואדי עתיר ובדריג'את

"הולכים בתל" – תל באר שבע – יומיים של אירוח בדואי וסדנאות מסורתיות
חול המועד פסח, בימים רביעי וחמישי 12-13.4 בין השעות 11:00-15:00

הרשות לפיתוח הנגב בשיתוף רשות הטבע והגנים מביאות את קסם המדבר בפסח השנה לאתר תל באר שבע, הממוקם בכניסה לישוב הבדואי תל שבע. באווירה מדברית קסומה, מתובלת בצבעים, ריחות וצלילים בדואיים תוכלו לסייר אל מרחב חייו של אברהם אבינו בתל באר שבע, עיר מנהל קדומה מתקופת המלוכה, אל הבאר העמוקה ואל מפעל מים מדהים בבטן האדמה.

במסגרת אירועי פסח יתקיימו בגן הלאומי סיורים מודרכים בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00. וסדנאות בדואיות בין השעות 11:00-15:00. הסדנאות הבדואיות ואוהל האירוח ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

• אוהל אירוח בדואי מסורתי ואותנטי- אוהל פתוח לכל המבקרים עם קפה מר, תה מתוק ונגן בדואי מסורתי.
• סדנת צמחי מרפא , בת המדבר – סדנא להכנת מרפאים המבוססים על מסורת בדואית משפחתית בת למעלה מ-400 שנים.
• סדנת רקמה בדואית, רקמת המדבר – סדנת רקמה עם הזדמנות להכיר את הנשים הבדואיות.
• סדנת חינה מסורתית – ציורי חינה אותנטיים המועברים על ידי נשים בדואיות, חוויה לכל המשפחה.
• סדנת תכשיטים בדואים מסורתיים על ידי נשים בדואיות.
• סדנת רפאות כדים מצוירים בכתב ערבי ועברי.

היכן: גן לאומי תל באר שבע – אתר מורשת עולמית
מתי: רביעי וחמישי 12-13.4, בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
עוד באתר: מתחם "פעילות ארכיאולוגית" בתשלום.
לפרטים נוספים: כנסו לדף הפייסבוק "קסם המדבר", או שלחו מייל ל: bedo.tourism@gmail.com
לפרטי הגעה לתל באר שבע: אתר רשות הטבע והגנים http://www.parks.org.il. טלפון: 08-6467286.

פרויקט ואדי עתיר – מסורת וטכנולוגיה בת קיימא
חוויה משפחתית בחג הפסח, ימים ד'-ו' 12-14.4, בין השעות 11:00-16:00.
פרויקט ואדי עתיר פותח את שעריו לקהל הרחב בפסח הקרוב ומאפשר הצצה נדירה לאחד הפרויקטים האקולוגיים המיוחדים בארץ. הפרויקט הינו אחת מספינות הדגל של החקלאות המתקדמת בארץ ושל התיירות הבדואית בנגב, מדובר בחווה חקלאית ייחודית המשלבת את הידע המסורתי של החברה הבדואית עם טכנולוגיה פורצת דרך. בחווה ישנן חממות לגידול עשבי תיבול ומרכז לגידול ירקות אורגניים ממאגר זרעים ייחודי שנאסף מהפזורה הבדואית ונשמר במקום, ללא הנדוס גנטי. כמו כן ישנם שטחים רחבי ידיים בהן נמצאות חיות השוכנות במקום.
בפסח תתקיים בחווה פעילות מיוחדת לכל המשפחה: הרצאות על המיזם הייחודי, סיורים מודרכים, הרצאות על חקלאות מדברית וסדנאות. ניתן גם לקנות מוצרי חלב, צמחי מרפא וקוסמטיקה תוצרת מקומית.
• משך הסיור כשעה וחצי.
• לפרטים נוספים והזמנות: 08-9170040.
• מחיר: 15 ₪ כניסה לאדם מגיל 8.

דריג'את – המערה שבהר – חוויה כפרית אותנטית
אתר התיירות שבכפר מציע חוויה תיירותית מרתקת למי שרוצה להיחשף לתרבות מעט אחרת. החוויה כוללת סיור מודרך אל המורשת התרבותית של התושבים הפלאחים המתגוררים כיום בכפר.
במהלך הסיור ניתן להתפנק באירוח כפרי אוטנטי על פי מיטב המסורת הפלאחית של תושבי המקום. בסיור תשמעו סיפור אנושי מרתק, בו שלובים חייהם של אנשים מקסימים, המשמרים את מסורתם, ואת תרבותם הקדומה עד עצם היום הזה –
מוצע לשלב יחד עם הסיורים ארוחות בוקר קלות, ארוחות צהרים וארוחות ערב עשירות ואותנטיות. ניתן לקבל ארוחה ללא חמץ/ ארוחה צמחונית.
• לפרטים, עלויות והזמנות: גא'בר – 054-7969576, gabera66@gmail.com.
http://www.drejat.co.il/

חוויה לכל המשפחה במרכז המבקרים חלב בראשית
חוות הגמלים "בראשית" מזמינה אתכם לבוא עם כל המשפחה ליום כיף משפחתי, הכולל אירוח במאהל בדואי אותנטי, מתחם פיקניק ענק, סיורים מודרכים, פינות יצירה לילדים, פינת ליטוף ייחודית ומפגש מרתק וכיפי עם משפחת הגמלים. במקום יש מזנון ותחנת רענון.
• עלות כניסה- 5 ₪ בלבד.
• מרכז המבקרים נמצא בפאתי כפר תראבין, 5 דקות מצומת להבים
• לפרטים נוספים: 077-5560212. 053-8227929 . 052-4406455.
• http://www.bereshitmilk.com

 

פסח בצבע בלונדע -מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, חגיגה של סדנאות ופעילויות לכל המשפחה!
בכל חג הפסח, ייפתח לונדע מוזיאון הילדים במתכונת רצופה עם שפע של פעילויות מיוחדות בצבעים שעוד לא חוויתם…
לונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל יפתח בימי חג הפסח (ב11-17.04) במתכונת רצופה מהבוקר ועד הערב. מומלץ לשריין כרטיסים מראש כדי להבטיח את מקומכם בחגיגה.
בואו להשתתף בסקר הצבעים האינטראקטיבי של ישראל!
לכבוד החג מכינים בלונדע, חגיגת אביב צבעונית במיוחד, מסלולי הדרכה על פי צבעים, סקר הצבעים הגדול של ישראל (נושא פרסים), במתחם האירועים של המוזיאון תעלה פעמיים ביום ההצגה "צבעים" של תיאטרון הפרינג' ממנה הילדים יצאו לסדנאות יצירה, סדנאות גרפיטי על קיר ענק והפעלות עם קובייה הונגרית.
"פסח 2017 " אומר אלעד אזולאי מנהל לונדע- מוזיאון הילדים של באר שבע "יהיה חגיגי במיוחד. לונדע לובש צבעים חדשים עם שפע של פעילויות המשלבות משחק ולמידה כפי שלונדע מציג. הקמנו מתחם גרפיטי ענק, הצגה לכל המשפחה, סדנאות יצירה ומשחק ועוד ועוד. יש כאן בילוי מושלם למשפחות"
המוזיאון מעודד למידה חווייתית באמצעות משחקים מקוריים ואינטראקטיביים, התנסות וחישה והוא הבילוי האולטימטיבי למשפחות. המוזיאון מספק מרחב עצום של למידה חוויתית, רכישת ידע דרך סקרנות טבעית, כייף והנאה, ומבטיח שעות של בילוי משפחתי. זהו המוזיאון הראשון בארץ, בו המתחמים הם רב-גילאיים ותוכננו במטרה לספק עניין משותף למשפחות שלמות יחד, על מנעד הגילאים הרחב של ילדיהן. לכבוד החג, צוות ההדרכה הכין שפע פעילויות והפעלות משפחתיות שיבטיחו לכם בילוי איכותי משותף עם הילדים.
כמות המבקרים מוגבלת לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולא לשכוח גרביים, משום שהכניסה ללונדע היא ללא נעליים. המוזיאון בעל גישה נוחה ואזורי התארגנות, מזנון, מתחם באיכות גבוהה במיוחד לפעוטות והוא עומד בכל תקני הנגישות.
בחג הפסח, 11-17.04, ימי חג וחול המועד פתוח רצוף 09:30-18:30,
ימי שישי וערבי חג 09:30-14:00
לונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל
רחוב דוד הראובני 25, באר שבע
מומלץ להזמין מקומות מראש דרך אתר האינטרנט www.lunada.co.il, 08-6226926
יש להצטייד בגרביים – הכניסה למקום ללא נעליים

אודות הלונדע – המוזיאון נפתח בשנת 2015 והוא נקרא על שם שלושת האחים: ג'ק, ג'וזף, ומורטון מנדל, אשר תרמו 5 מליון דולר להקמתו. את המרכז ותכניו יזמה, אצרה ופיתחה חברת Playplus, בראשותן של תמר הדר ואפרת אדיב, עבור עיריית באר שבע. לונדע- מוזיאון הילדים של באר שבע מספק מרחב עצום של חוויות פיזיות, רגשיות וחינוכיות, לשם מיצוי מלוא פוטנציאל הלימוד החווייתי של הילדים, ממקום של סקרנות טבעית, כייף והנאה, ומבטיח שעות של בילוי משפחתי.

אודות המרחבים בלונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע, המחולקים לפי נושאים ופעילויות:

רואים עולם: התמצאות בכדור הארץ ובחלל, כולל מבוך, מגדל פיקוח, הכרת חיות העולם, הכרת מערכת השמש, כח המשיכה ועוד, משאבים: איך מנהלים משאבי זמן, כסף ותזונה, בהיבטים האישיים, החברתיים והמשפחתיים. איך מנהלים תקציב, איך בונים לוח זמנים ליציאה בזמן מהבית למשל, וגם עומדים בו, טטריס מזונות ועוד.
במרחב אמנות ומוזיקה אמנות ממוחשבת, צלילים מיוחדים, קיר אורות ועוד, במרחב רגשות וביטוי עצמי מוצג באמצעים ויזואליים טווח הרגשות, באופן המסייע להתמודד, להכיל ולהביע את עצמנו אל מול הסביבה. במרחב שפות עמדת שידור, הקראה וצילום של הקראת מגילת העצמאות, משולבת מילים בשפות שונות, משחקי ארץ עיר ועוד. במרחב התיאטרלי במה עם תאורה מתחלפת ושלל תלבושות, עמדת צילום, בימוי והפקה של סצינות משחק. עוד במקום מרחבי זזים גדולים מעודדי פעילות אקטיבית, כשגולת הכותרת היא חדר חושך שחוצים אותו לייזרים בנוסח "משימה בלתי אפשרית" ומשחק קליעה למטרה עם תותחי כדורים ענקים, שלא ניתן להצליח בו ללא עבודת צוות, וכן מרחב זזים קטנים לפעוטות. עוד במקום שני חללי חוץ, מרפסת וחצר משחקים ייחודיים, דוגמת משחק סולמות וחבלים בתלת מימד ועוד, מעוצבים ברוח המקום.

 

אין תגובות

השאר תגובה