ארץ חלב ודבש: מחלבות, דירים, מכוורות ורפתות לשבועות

יד מרדכי

חג השבועות הלוא הוא חג המים, חג מתן תורה, חג הביכורים ואחד מסמלי החג הוא הפסוק "… ולהעלתו מן הארץ ההוא אל ארץ טובה ורחבה אל ארץ זבת חלב ודבש…" (שמות פרק ג' פסוק ח'). לכבוד חג החלב והדבש אספנו בשבילכם במיוחד רשימה של מחלבות ומכוורות שתוכלו לבקר בהם לקראת ובמהלך החג ולטעום מביכורי החלב והדבש של העונה:

 

מפת החלב- מחלבות דירים ורפתות: 

רפת הרדוף – חלב אבל אורגני
בקיבוץ הרדוף קמה הרפת האורגנית היחידה בארץ שמזמינה אתכם להנות מסיור חוויתי בחווה הכולל מפגש ואירוח עם משקה מצמחי הגינה ותמרים אורגנים, משקים את העגלות מבקבוק ומכינים ארוחה אורגנית לפרות, מאכילים את התרנגולות בגרעינים מכף היד ואוספים את ביצי החופש מתאי ההטלה. משם ממשיכים לסיור בערוגות והכרות סוגי הירקות הגדלים בחווה ולסיום – מכינים ביחד ארוחה הכוללת חביתות, סלטים ופיתות – הכל טרי ואורגני.
איפה: קיבוץ הרדוף
טלפון: 0537106948
החוויה האורגנית ברפת קיבוץ הרדוף
החוויה האורגנית ברפת קיבוץ הרדוף
החווה של חוה – פעילות חליבה והדגמה בדיר
בחווה של חוה מזמינים אתכם להנות מחוויה אותנטית של חליבת עיזים והכנת גבינות מהחלב. בנוסף תוכלו לפגוש מקרוב מגוון גדול של בעלי חיים, ברווזים, ברבורים, סוריקטות, חמורים, גמל ואפילו ג'מוס ענק העונה לשם ג'ימי.
איפה: קיבוץ חפץ חיים
טלפון: 053-9382907
פינות ליטוף ופינות חי בחווה של חווה. צילום: החווה של חווה
חליבת עיזים בחווה של חווה. צילום: החווה של חווה
חווה בגבעה 
בחווה בגבעה בגבעת ברנר תוכלו להנות מחליבת עיזים, פינת ליטוף ופעילויות מיוחדות לשבועות: הכנת טנא וזר לראש, רכיבה על האתונות, עבודת דייש עם שיבולי החיטה ועוד.
איפה: גבעת ברנר
טלפון: 053-7106954
 צילום: חווה בגבעה
צילום: חווה בגבעה
מחלבת צאלה
במחלבת צאלה תתקיים לכבוד שבועות חגיגה בלבן: שלושה ימים של הפנינג שבועות. בשישי- הפנינג מכירה חגיגי לכבוד החג עם הקונדיטורית דנה נוריוף זוודה, בעלת קונדיטוריית קשושה, מכירת מגשי אירוח של גבינות, קינוחים, עוגות, פסטות, לחמים, קישים, ריבות, מטבלי ירקות, יין בוטיק ועוד. ובשבת וראשון- סיורים מודרכים במשק, הדגמה של הכנת גבינה, ביקור בדיר הכבשים וטעימת גבינות.
איפה: חוות הבודדים משק צאן
טלפון: 077-7295712
שירת רועים
מחלבת שירת רועים הינה מחלבת בוטיק, המייצרת גבינות איכותיות מחלב צאן. לכבוד שבועות יתקיימו פעילויות לילדים ולכל המשפחה בינהן סדנת גיבון לילדים, פינת ליטוף והאכלת עזים, השקת גבינות מיוחדות, תפריט מיוחד לשבועות של השף אביב וייס ועוד.
איפה: קיבוץ לוטם
טלפון: 052-2548052
מחלבת שירת רועים. צילום: מיכאל הוכששטר
מחלבת שירת רועים. צילום: מיכאל הוכששטר
לגעת בטבע
חוות לגעת בטבע בכפר הירוק היא חווה ובה סיורי טבע וחקלאות, במקום משק חקלאי המציע חוויות לכל המשפחה. תוכלו ליהנות יחד עם הילדים מטיול בעגלת נוסעים רתומה לטרקטור, סיור מודרך ברפת, סיור מודרך בלול המטילות, חצר חיות משק עם פינת האכלה ועוד.
איפה: הכפר הירוק
טלפון: 053-7106975
פינות ליטוף ופינות חי בלגעת בטבע בכפר הירוק
פינות ליטוף ופינות חי בלגעת בטבע בכפר הירוק

הפנינג שבועות במחלבת אלטו

בימים חמישי-שישי, 17-18 במאי, יתקיים במחלבת אלטו הפנינג מהמעדנייה ובית הקפה בצמוד לדוכנים בחוץ עם מוסיקה, טעימות ומבצעים מיוחדים לחג על גבינות ותוצרת המעדנייה- פלטות גבינות עזים גורמה אלטו- בהזמנה מראש, מגוון לחמי מחמצת שאור, מבחר עוגות גבינה, מאפים וקישים, מארזי שי מיוחדים ומוצרים תוצרת גלילית: שמן זית, דבש, יין, טחינה, ממרחים, קונפיטורות ועוד.

איפה: קיבוץ שמרת, גליל המערבי
טלפון: 04-9854802

חוות אלטו. באדיבות אוצרות הגליל
חוות אלטו. באדיבות אוצרות הגליל
מפת הדבש – מכוורות:
יד מרדכי
חגיגת שבועות בקיבוץ יד מרדכי: בואו ללמוד על הדבש, לטעום דבש, להכיר את תהליך הפקת הדבש, להתחפש לחלוצים ולהגיע לעמדת צילומי שבועות מסורתית על רקע קוביות חציר ונופים קיבוציים. בנוסף תהנו מסיור בטרקטור הקיבוצי, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" וביקור באתר שחזור הקרב.
איפה: קיבוץ יד מרדכי
טלפון: 053-7106976
צילום: יד מרדכי
צילום: יד מרדכי
יערת הדבש
חוגגים שבועות ביערת הדבש: סיור במכוורת, צפייה בסרט על חיי הדבורה, לבישת חליפת דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה, ואפילו תוכלו ללטף באהבה את הדבורים וכמובן לטעום מסוגי הדבש.
איפה: אלוני אבא
טלפון: 053-9382303
צילום: כוורת יערת הדבש
צילום: כוורת יערת הדבש
אוטובוס הדבש BEEBAR
אוטובוס הדבש שבמכוורת מושב גילת מזמין אתכם לטעום מגוון סוגי דבש: הדרים, אקליפטוס, אבוקדו, אשל, חמניות, פרחי בר וכותנה, לרכוש דבש ומוצרי מכוורת. בימי חמישי הופך מרכז המבקרים למפגש חברתי, הגשת בירה, שתייה קלה, הקרנה של משחקי ספורט כאשר סביב נשמרת אווירת הכוורת.
איפה: מושב גילת
טלפון: 0539382819
אוטובוס הדבש
אוטובוס הדבש

אין תגובות

השאר תגובה