חופשת לג בעומר: עדכון לוח החופשות והחגים 2017

חופשת לג בעומר

חופשת לג בעומר תזוז השנה ביום אחד, בעקבות הודעה של משרד החינוך על עדכון לוח החופשות והחגים 2017 שקובע אחרי שבת ה-13 במאי, הילדים יחזרו לבתי הספר והגנים ליום אחד ואז יצאו לחופשת ל"ג בעומר.

משרד החינוך עדכן היום כי בעקבות פניית הרבנות הראשית לישראל בעניין חופשת ל"ג בעומר כדי להמנע מחילול שבת – החופשה תעבור מיום ראשון ה-14 במאי 2017 (י"ח אייר התשע"ז) ליום שני ה-15 במאי 2017 (י"ט באייר התשע"ז).

המשרד ייבצע את ההתאמות הנדרשות לצורכי המוסדות בימים הקרובים וצוין כי נעשתה פנייה בנושא לארגוני המורים. בהתייחס לבחינת הבגרות במחשבים שאמורה היתה להתקיים ביום שני ה- 15.5.2017, מציינים במשרד כי זו תדחה ובמקומה ייקבע מועד חלופי. המשרד יפרסם בראשית השבוע הקרוב הודעה מסודרת למוסדות החינוך אודות המועד החדש. חכו עם המדורות  – יש לילדים עוד יום לאסוף עצים…

עדכון 27.4.2017

הסאגה עדיין רחוקה מלהסתיים… הצעה של ארגון המורים בירושלים להקדים את המדורות ליום חמישי ואת החופש ליום שישי נדחתה על ידי ארגוני המורים, יש מחאות הורים סביב הסוגיה שהודיעו שלא ישלחו את הילדים לבית הספר ביום ראשון ובנתיים משרד החינוך עדיין לא עדכון על שינוי נוסף והחופשה אמורה לצאת לדרך ביום שני ה-15 במאי.

"יונתן ברנסקי, המתמודד על ראשות הבית היהודי התייחס לסוגיה וציין כי ״ישנם ימי חופש מיותרים בלוח השנה של בתי הספר בישראל. הפער בין ימי החופשה של ההורים לאלו של תלמידים איננו הגיוני" המתמודד הוסיף ואמר שאם וכאשר הוא יהיה שר החינוך, הוא יורה להקים ועדה משותפת יחד עם ועדת החינוך, ארגוני ההורים וארגוני המורים על מנת למצוא פתרון לצמצום ימי החופשה. עוד ציין "בסוגיה הנוכחית של הזזת חופשת ל״ג בעומר בגלל החשש לחילול שבת, לו אני הייתי שר החינוך, הייתי תומך בהצעת ארגון ההורים בירושלים שקיבלה גם את תמיכת הרב הראשי לישראל ומקדים את המדורות ליום חמישי בלילה ואת החופשה ליום שישי כדי להרבות אהבת חינם ולהפסיק את מחול השדים שהתפתח סביב הנושא״

אנחנו כמובן נמשיך לעקוב ולעדכן…

אין תגובות

השאר תגובה