טיפים לרכישת פינת לימוד לקראת החזרה ללימודים

טיפים לרכישת פינת לימוד: שנת הלימודים התחילה והתרגשות גדולה במיוחד אוחזת בהורים ובתלמידים רבים הנכנסים לראשונה לשערי בית הספר לכיתה א'. וזה הזמן להיערך עם ריהוט חדש לחדר הילדים הכולל מערכת לימודים חדשה עם משטח עבודה נח ומתאים לחדר ועם מקום אחסון עבור הספרים והמחברות, ובעיקר מקום המתאים כדי להקנות לילדים הרגלי למידה טובים.

רהיטי דורון השיקה מגוון רחב של מערכות לימוד, המשלבות משטחי עבודה נוחים ומגוונים וכן משלבים פתרונות אחסון יעילים ומעוצבים לכל דרישות האחסון הנדרשות מתלמידים החל ממדפים צבעוניים, כוורות תלויות, כוורות רצפתיות ושידות למיניהן.
מערכות הלימוד מורכבות ממשטח עבודה בגובה של 76-78 ס"מ לפי התקן וסגנונות מגוונים למערכת לפי האפשרויות בחלל, מידות גמישות וסידורי ישיבה נוחים. החל ממערכות פינתיות, ישרות, משתלבות ועוד.

מה צריך לשאול וחשוב לדעת לפני הרכישה?

  1. למי מיועדת מערכת הלימוד החדשה? מה מינו וגילו? שאלות אלו הן חשובות, בשביל להגדיר את השימושיות והצבעוניות של פינת הלימוד.
  2. מה הגדרת השימוש המצופה? האם מערכת הלימוד מיועדת לשימוש כעמדת מחשב? מיועדת להכנת שיעורים? מיועדת למשתמש אחד בלבד? מה מקום האחסון הנדרש?
  3. בחנו את מידת ההתאמה והצבעוניות לחלל החדר אליו מיועדת מערכת הלימוד. האם הצורך הוא בפינת לימוד פינתית לחדר או מיועדת לעמוד ליד קיר ישר בחדר? מהם הרהיטים הנוספים בחלל החדר? האם המערכת משתלבת היטב עם הריהוט בחדר? האם מתאימה לחלל המיועד עבורה?
  4. תכננו היטב את מיקום נקודות החשמל והתקשורת ביחס לשולחן. נקודות החשמל הן עוגנים למיקום השולחן בחדר ללא הסתבכות עם קווי חשמל ותקשורת מיותרים בחדר.
  5. בדקו את כניסת האור הטבעי לחדר ומקמו את שולחן העבודה בהתאם, ביחס לחלונות בחדר וביחס לדלת הכניסה לחדר.
  6. נסו להגדיר את טווח התקציב שהנכם מוכנים להשקיע ברכישת מערכת הלימוד. הגדירו את תקציב המקסימום שהנכם מוכנים אליו, קחו בחשבון כי ברוב המקרים תעזרו גם בחברת הובלה והרכבה שתגבה סכום נוסף.
  7. בדקו את עצמכם- האם מערכת הלימוד מיועדת להיות בחדר זמני או שמיקומה יהיה קבוע לשנים רבות? שיקולים כמו – דירה שכורה? מעבר דירה מתוכנן בשנים הקרובות? תכנון שיפוץ בבית? שינויים מיועדים בחדרים? האם מערכת העבודה אמורה לשמש עוד ילדים בבית במהלך השנים?
  8. רצוי מאוד להצטייד בשרטוט מדוייק של החדר ולהציגו בעת ההתייעצות עם הנציגים בחנות. במידה ואין לכם שרטוט רשמו את מידות החדר המדויקות, זכרו למדוד במספר מקומות שונים עבור גובה החדר והן עבור רוחב נישות לארונות, התחשבו בפאנלים והורידו את המידה הנכונה.
  9. נסו לקבוע פגישה מתוכננת לקבלת ייעוץ עם נציג החברה וכך גם תחסכו זמן יקר.

לדברי אסף טייכמן, סמנכ"ל רהיטי דורון: "בחירת הרהיטים לחדרים צריכה להיות מותאמת לחלל החדר, תוך התחשבות באור הטבעי הנכנס לחדר ותוך מחשבה על הצרכים העתידים של הילדים בחדר. חשוב מאוד לערב ולשתף את הילד בבחירת מערכת הלימוד המיועדת עבורו ובחירת הצבעים ומיקומה בחדר. שותפות בתהליך הבחירה יעצים את הילד, ויראה לילד שהוריו מתעניינים בדעתו, מתייעצים איתו ודעתו משפיעה ובהחלט גדל בשנה"

פינת לימוד. צילום: איתי סיקולסקי
פינת לימוד. צילום: איתי סיקולסקי

לרגל החזרה ללימודים: איך לצבוע את הקירות בפינת הלימוד של הילד?

קניתם לילד פינת לימוד יוקרתית לרגל השנה החדשה, השקעתם בריהוט איכותי – כדי שהוא יהנה ללמוד, אבל מה עם להשקיע מחשבה בקירות שעוטפים את פינת הלימוד? מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint, מותג הצבע מקבוצת אשטרום, נותנת לנו כמה עצות איך כדאי לצבוע את פינת הקריאה הביתית.

תחימת אזור פינת הלימוד
לפני שניגשים למלאכת הצבע והעיצוב, צריך להחליט היכן נמקם את פינת הלימוד והקריאה, ואם עיצוב החדר מאפשר לתחום אותה. צריך לוודא שהפינה מתאימה לקריאה או לימודים הן במהלך היום והן במהלך הערב כשכל בני הבית נמצאים. כדי לבודד את פינת הלימוד והקריאה משאר חלקי הבית או החדר, כדאי לצבוע ולעצב אותה בצורה ייחודית. לגודל פינת הלימוד יש השפעה גם על אופן צביעת הקירות – האם היא חולשת על פני חדר שלם או שהיא נמצאת בפינת חלל מרכזי? זה ישפיע על הצבעים והגוונים שנבחר. אם זו רק פינה בחלל החדר, כדאי לצבוע את הקירות הסמוכים אליה בצבע שונה משאר החלל, כדי ליצור את ההפרדה.

בחירת גוונים קרים
צבעים קרים הם צבעים מומלצים לפינות קריאה: כחול, סגול וירוק. צבעים אלה, בעוצמות שונות, משרים על פינת הקריאה אווירה נינוחה ושלווה. חשוב לזכור כי ההתאמה האישית חשובה לא פחות: כלומר, אם הצבע שהכי מרגיע את הילד שלך ויוצר לו תחושה נעימה הוא צהוב, צביעת קיר צהוב בפינת הקריאה תיצור עבורו מרחב קריאה מפנק, שיאהב להיות בו. כל צבע שנבחר, חשוב שיתאים לסגנון החדר הכללי ולאווירה שנרצה ליצור. כמו כן, הכרחי גם להתייחס למה שקיים בחדר- ריהוט, טקסטיל, ריצוף, פתחים וכו'. תרגישו חופשי להשתמש בדמיון ובצבעים, שימוש יצירתי רק יפתח את הדמיון בזמן הקריאה ויעצים את החוויה. זרמו עם הילדים בבחירת הצבעים כדי שירגישו שהפינה מבטאת את רחשי ליבם, אך גם הכווינו אותם לבחירה שתהיה נכונה ותיצור פינה נעימה המאפשרת קריאה נינוחה, ולא איזור עמוס שיכול לבלבל את העיניים ולהפריע לקריאה. ביחד תמצאו את שביל הזהב.

התאמת התאורה לגווני הקירות
סביבת הקריאה היא בעלת השפעה מכרעת על איכות הקריאה ועל יכולת הריכוז בזמן הקריאה. כדי ליצור סביבה אופטימלית לקריאה בספר או במסך מרצד, חשוב להסתכל על מכלול החדר ולעשות את הבחירות העיצוביות בהתאם. פינת קריאה עם ספרים מחייבת תאורה בהירה וחזקה יחסית שתאיר את דפי הספר. השילוב בין התאורה הטבעית והתאורה המלאכותית הקיימת בחדר לבין צבעי הקיר – חייב להתאים. קירות כהים מעניקים לחדר אווירה אינטימית או אווירה אצילית של חדר עבודה/ קריאה אנגלי עתיק, והם מחייבים תאורה טובה לקריאה. גם בחללים שטופי אור, ניתן לצבוע את הקירות בגוונים חזקים יחסית ולראות היטב את דפי הספר. בשנת 2017 פינת הקריאה היא כבר לא רק לקריאת ספרים- בבתים רבים הקריאה עברה לטאבלט או למסך מרצד אחר. למסכי הקריאה יש תאורה פנימית, ולכן התאורה החזקה בחדר אינה הכרחית, אך עדיין עדיף לא לקרוא בחושך, אלא בסביבה מוארת ברמה מסויימת שלא תזיק לראייה.

שילוב אלמנטים דקורטיביים
כדי שפינת הלימוד תהיה מקום חביב על ילדיכם, אפשר להעניק לה אופי, או להוסיף לה נושא. ניתן לעשות זאת באמצעות צביעת הקירות על ידי שבלונות, איורים על הקירות, מדבקות קיר ועוד. גם תליית לוח על הקיר ותחימתו באמצעות צבע, יכולה ליצור אלמנט דקורטיבי ושימושי. העיקר שתצליחו להביא לידי ביטוי את הרצונות של הילדים ותיצרו פינה שבה ירצו  לבלות, לקרוא וללמוד.

צבע של bg paint. צילום: ניר עצמון
צבע של bg paint. צילום: ניר עצמון

בהצלחה!
המידע באדיבות מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מקבוצת אשטרום.
לפרטים נוספים בטלפון: 08-6874236 או באתר

אין תגובות

השאר תגובה