כנס הבלוגרים בתחום התיירות – tbex מגיע לראשונה לירושלים

פסטיבל האור 2017, מסלולי טיול בירושלים, 50 שנים לירושלים

400 בלוגרים מרחבי העולם הגיעו לישראל לכנס ומפגש של בלוגרים תיירותיים המתקיים לראשונה בירושלים, שיטיילו, יחוו, יצייצו וישתפו את החוויות שלהם מהביקור בירושלים ובישראל במדיות השונות.

 

הכנס הבינלאומי השנתי של בלוגרים ועיתונאים בתחום התיירות, TBEX, מתקיים לראשונה בישראל, בין ה-20 ל-22 במרץ, במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה וברחבי ירושלים וצפויים להגיע אליו מעל ל-400 בלוגריות ובלוגרים מעשרות מדינות ברחבי העולם על מנת לסקר, לחוות, לצייץ ולספר את סיפורה של ירושלים. "ירושלים נבחרה כיעד הבינלאומי הראשון לקיום הכנס, בשל ההיסטוריה והרב תרבותיות העשירה שלה", ציינו מארגני הכנס.

הכנס יכלול שלושה ימי פעילות לבלוגרים שיכללו סדנאות והרצאות בבנייני האומה,  ומגוון פעילויות וטיולים בירושלים שמטרתם לשמש כתוכן איכותי לכתיבה עצמאית החל מהדרכות באתרים היסטוריים, סדנאות חומוס, ביקור במרכזים קהילתיים רב-תרבותיים  ועד לסיורים בעקבות האומנות והתרבות בעיר.

TBEX הוא האירוע הגדול ביותר בעולם בתחום התיירות עבור בלוגרים, עיתונאים ואנשי תוכן ומקצוע בענף והוא מגיע לחשיפה של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. "ירושלים נבחרה כיעד הבינלאומי הראשון לקיום הכנס, בשל ההיסטוריה והרב תרבותיות העשירה שלה. מארגני הכנס ציינו כי ירושלים היא יעד פופולארי ומוערך עבור אנשים רבים ברחבי העולם והם בטוחים שמשתתפי הכנס ימצאו בירושלים סיפורים וחוויות ייחודיות.

איש האתרוגים שוק מחנה יהודה, טיול עם הילדים בירושלים
מבקרים אצל איש האתרוגים שהחנות שלו היא אחת האטרקציות של שוק מחנה יהודה

 

זו הפעם הראשונה שאירוע TBEX מגיע למזרח התיכון והוא מתקיים ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים ובסיוע ותמיכה של עיריית ירושלים, משרד התיירות ומשרד ירושלים ומורשת.

בלוגרים בפעולה
בלוגרים בפעולה בירושלים – סלפי גם לחומוס

אילנית מלכיאור, הממונה על התיירות ברשות לפיתוח ירושלים:" במטרה למנף את הרבגוניות הנדירה הקיימת בירושלים ולטובת הפיכתה ליעד תיירותי ראשון במעלה, אנו נרגשים לקראת הכנס שיחשוף מיליוני צעירות וצעירים ברחבי העולם למתרחש כאן ועכשיו בירושלים ולכל המרכיבים בייחודיותה כעיר תיירות בינלאומית. כנס הבלוגרים השנתי שייערך בירושלים ולראשונה בישראל – הוא פרי מאמץ משותף ומשולב של הרשות לפיתוח ירושלים, משרד התיירות, משרד ירושלים ומורשת והעירייה."

בנובמבר האחרון, הגיעה לישראל משלחת מקדימה לכנס אשר כללה 22 ממובילי הבלוגרים בתחום התיירות בעולם. הביקור הניב חשיפה כוללת של כ-2 מיליון איש. "ישראל מצטיירת בתקשורת כמקום קצת מסוכן ומאוד דתי, אבל המציאות הייתה שונה במהותה ממה שציפיתי תחילה," כך סיכמה שרה ריצ'רד (אחת מכתבות התיירות הידועות בבריטניה) את התרשמותה מישראל בעקבות הביקור.

שר התיירות יריב לוין, רואה בכנס הבלוגרים נדבך נוסף במדיניות המשרד. "כנס הבלוגרים הוא אחד ממגוון פעולות השיווק והמהלכים שאנו מובילים במסגרת מדיניות השיווק החדשנית במשרד התיירות. הסיבה לשימוש במדיות חדשות, אישיות וממוקדות יותר כמו אירוח בלוגרים מובילים מרחבי העולם לקידום התיירות בירושלים, נעוצה במספרים והנתונים השנתיים: יותר ויותר צעירות וצעירים מרחבי העולם מגלים עניין בישראל בכלל ובירושלים בפרט כיעד תיירותי", ציין לוין.

השר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "ירושלים משגשגת ופורחת כלכלית איננה רק משימה עירונית כי אם יעד אסטרטגי-לאומי ממדרגה ראשונה. לירושלים יש את כל מה שצריכה עיר – והרבה יותר מכך – על מנת להפוך ליעד תיירותי מרכזי. כנס בלוגרים שכזה, הבוחר בירושלים כיעד לקיום פעילותו השנתית, הוא אינדיקציה לעניין שהעיר מעוררת בעולם."

ראש העיר, ניר ברקת הוסיף, כי "מדובר בערוץ תקשורת בעל השפעה מכרעת על הדרך שבה יסופר סיפורה של ירושלים בעולם. באמצעות תקשורת אישית, ויזואלית ובלתי אמצעית, תוצג ללא מתווכים המציאות הירושלמית כפי שהיא, על מגוון תושביה, אתריה, נופיה, ריחותיה וטעמיה."

TBEX הוא גוף בינלאומי המאגד תחתיו בלוגרים ובלוגריות מעולם התיירות. בכל שנה מתקיימים שלושה כנסים בינלאומיים: בארה"ב, אירופה וביעד משתנה. השנה ירושלים נבחרה כיעד הראשון לשנת 2017. ב- 20 במרץ יתקיים אירוע הפתיחה הגדול בסינמה סיטי בירושלים עם השחקן ההוליוודי קורין נמק (פארקר לואיס), ב-21 במרץ יתקיים ערב תרבות מיוחד במוזיאון ישראל וחזיון לילי במגדל דוד וב- 22 ינעל הכנס במסיבה ותצוגת אופנה במתחם התחנה.

לפרטים על הכנס הקרוב…

 

 

אין תגובות

השאר תגובה