סיורים בחינם ביום העצמאות

מרכז המבקרים אשכול של מקורות צילום דוברות מקורות.

לכבוד יום העצמאות: "מקורות" פותחת את שעריה לקהל הרחב- במהלך יום העצמאות מרכז המבקרים באתר "אשכול" והאתר ההיסטורי "ספיר" פתוחים לקהל הרחב ללא עלות

לכבוד יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ולרגל חגיגות 80 שנה ל"מקורות" ממשיכה "מקורות" במסורת, ופותחת את מתקניה המרכזיים לקהל הרחב ללא עלות. במסגרת הביקורים ייהנו המבקרים מסיורים מרתקים המציגים את ההיסטוריה של החברה ואת ההתפתחות הטכנולוגית אותה קידמה החברה כחלק מפיתוח משק המים בישראל.

סיורים בחינם ביום העצמאות:

סיורים במתקן אשכול

במתקן הדגל של "מקורות", בו ממוקם מתקן הסינון הרביעי בגודלו בעולם, ידגימו למבקרים, בעזרת הדרכות, סרטונים, אנימציות ועוד, את התהליך העובר על טיפת המים ממקורה בכינרת ועד הברז הביתי.
מיקום: מול קיבוץ חנתון, כביש 784.
שעות פעילות האתר: 9:00- 15:00, משך הסיור כשעה, בתיאום מראש.

מתקן ספיר של חברת מקורות פתוח לקרהל הרחב צילום דוברות מקורות
מתקן ספיר של חברת מקורות פתוח לקרהל הרחב צילום דוברות מקורות

סיורים באתר ההיסטורי "ספיר"
אתר ספיר מהווה את התחנה הראשונה של 'המוביל הארצי', ה. באתר ממקומות שלוש משאבות ענק, בבונקר תת קרקעי, המעלות את המים מאות מטרים, מהכנרת ועד לאתר "אשכול". המבקרים יוכלו לצפות במשאבות המקוריות, , הפועלות במקום מאז הפעלת המוביל הארצי, בשנת ב1964. הסיורים כוללים ביקור בתחנת השאיבה החצובה בהר ומלווה בסרטים וסיפורים מימי ההקמה.
מיקום: על כביש 90, צפונית מערבית לכינרת, בפניה לחוף חוקוק.
שעות פעילות האתר: 10:00-14:00, משך הסיור כשעה, בתיאום מראש.

הסיורים מספקים הזדמנות ייחודית למבקרי האתרים להיחשף לתהליכים בתחום המים השזורים בסיפור הקמת המדינה ומשמעות הסיפור ההיסטורי, במסגרתו חוברו יישובי מדינת ישראל הצעירה לתשתיות מים אשר אפשרו את קיומה ופיתוחה עד ימים אלה.

הסיורים יתקיימו ללא תשלום אך כרוכים בתיאום מראש בטלפון: 1-800-250-270
לפרטים נוספים: www.mekorot.co.il

אין תגובות

השאר תגובה