קייטנות קיץ 2017: הרשמה לבתי הספר של החופש הגדול

קייטנות קיץ 2017: הרשמה לבתי הספר של החופש הגדול

נפתחה ההרשמה לקייטנות קיץ 2017: תכנית בתי הספר של החופש הגדול יוצאת לדרך גם השנה ולילדי כיתות א'-ג' יש מה לעשות בקיץ
לידיעת ההורים: נפתחה ההרשמה ל"בתי הספר של החופש הגדול". ההרשמה: באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות
שיא כל הזמנים: כ-450 אלף תלמידים מכל רחבי הארץ ייהנו מקייטנות הקיץ של משרד החינוך.

קייטנות קיץ 2017: הרשמה לבתי הספר של החופש הגדול: 
v בשנת תשע"ו השתתפו 203,411 תלמידים – מדובר בגידול של יותר מפי שניים.
v קייטנות הקיץ של משרד החינוך יפעלו עד ה-21 ביולי, בשעות 08:00-13:00.
v הקלה משמעותית בנטל: הקייטנות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1-4 (ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט).
v יתקיימו פעילויות תרבות, העשרה לימודית, חוגים, ימי שיא בנושאים ערכיים.
v רמת פעילות גבוהה שמופעלת על ידי מורים מקצועיים: המסגרות החינוכיות יופעלו על ידי צוותי המורים של בית הספר.
v הנושא המרכז השנה הוא "ירושלים"- כולל התנסויות חווייתיות, למידה מגוונת באמצעות חוגי העשרה, ספורט, חינוך סביבתי ומעורבות חברתית, למידה באמצעות מרכזי למידה אינטראקטיביים, מועדון קריאה וסדנת כתיבה יוצרת. כמו כן, ישולבו בפעילויות ימי שיא סביב נושאים ערכיים.
v מסגרות החינוך כוללות גם את החינוך המוכר שאינו רשמי.

בחופשת הקיץ יוכלו תלמידי כיתות א', ב' והשנה גם ג' ליהנות ממסגרת חינוכית בחינם, או בעלות בסיסית בלבד. כל 253 הרשויות שבתחומן בתי ספר יסודיים נענו ל"קול קורא" שפרסם המשרד, והביעו נכונות להפעיל את תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" בקיץ תשע"ז, בבתי הספר הרשמיים והמוכרים שאינם רשמיים (מוכש"רים). השנה התכנית תתרחב ותכלול גם את תלמידי כיתות ג.
כ- 450 אלף תלמידי כיתות א'-ג' צפויים ליהנות בקיץ הקרוב מהתכנית, במסגרתה יחשפו למגוון חוגים ופעילויות העשרה בתחומי הדעת ובתחום החברתי ערכי. התלמידים ייהנו מחוגים מגוונים, פעילויות ספורט, פעילות בנושא זהירות בדרכים, סיור במוזאונים ועוד.

להלן נתוני השתתפות תלמידים בשנים קודמות:
2014 / תשע"ד – 168,094
2015 / תשע"ה – 185,060
2016 / תשע"ו- 203,411

התכנית תקל על נטל התשלומים של ההורים ותחסוך לכל משפחה סכום כולל של עד כ- 1,000 ₪, לילד. התכנית מעניקה שוויון הזדמנויות ותאפשר להורים להמשיך בשגרת יום עבודתם.

עלויות להורים:
 v רשויות באשכולות למ"ס 1-4. לדוגמה: ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט – משרד החינוך משתתף במימון מלא של התכנית המופעלת. ההורים אינם משתתפים במימון התכנית. העלות להורים תתבצע בהתאם לאשכול הסוציואקונומי.

v רשויות באשכולות למ"ס 5-7. לדוגמה: אשדוד, אשקלון, חיפה, נתניה, ראשון לציון, זבולון, מעיליא – בנוסף להשתתפותו של משרד החינוך במימון התכנית תהיה השתתפות של הורים, כאשר גובה השתתפותם של ההורים בעלות התכנית הוא 300 ₪ לכל תלמיד משתתף, לכל פרק הזמן.

v רשויות באשכולות למ"ס 8-10. לדוגמה: הוד השרון, הרצליה, כפר סבא, מודיעין, תל אביב-יפו, בנוסף להשתתפותו של משרד החינוך במימון התכנית תהיה השתתפות של הורים. גובה השתתפותם של ההורים בעלות התכנית באשכולות אלו הוא 450 ₪ לכל תלמיד משתתף לכל פרק הזמן.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "מדובר בבשורה אדירה להורים! השנה הרחבנו את הפעילות גם לילדי כיתות ג', ואנחנו עדים לגידול מאוד מרשים במספר התלמידים שיגיעו הקיץ הזה למסגרות החינוכיות של משרד החינוך. אנחנו מעניקים מסגרות קיץ איכותיות שמופעלת על ידי צוותי הוראה מקצועיים, בתשלום אפסי עבור השכבות החלשות, או בתשלום סמלי עבור השכבות החזקות. אני מזמין את ההורים, מכל רחבי הארץ, לרשום את ילדיהם למסגרות הקיץ שלנו".

לפרטים נוספים באתרי העיריות

אין תגובות

השאר תגובה