5 משחקי טאבלט חינוכיים להורים ולילדים

משחקי טאבלט

אפליקציות חינוכיות מאפשרות לילדים והורים להרוויח זמן איכות משותף עם משחקים בעלי ערך מוסף. קבלו 5 הצעות למשחקים שיכולים ללוות אתכם בבית, בטיול משפחתי או אפילו בנסיעה.

ילדים רגילים לצפות במסכים מגיל צעיר והתפקיד של ההורים הוא להתאים עבורם תכנים רלוונטיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשלב בין אפליקציות חינוכיות עם ערך מוסף. יש הרבה אפליקציות שניתן להתקין על טאבלט ולהרוויח באמצעותן זמן איכות משותף.
הנה למשל 5 משחקים חינוכיים לטווח רחב של גילאים:

1. שירי ילדים של הטלוויזיה החינוכית
הטלוויזיה החינוכית היא בין אמצעי התקשורת המפתיעים והטובים בישראל. הבעיה היא שרק חלק מהילדים וההורים מכירים את תכני החינוכית, ולכן המשחק המשותף הוא הזדמנות להיחשף אליהם.
הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות אפליקציה שמחוברת לערוץ היו-טיוב של החינוכית ומאפשרת בחירה ברשימות השמעה שונות. ההורים והילדים יכולים לבחור רשימות השמעה על פי נושא ומקור ולחגוג ביחד גם בנסיעות משותפות ברכב.

להורדה באייפד

להורדה באנדרואיד


2. חיות בתמונות

זוכרים את הספר הקלאסי של חיות בתמונות? אז עכשיו הוא מגיע גם בצורה של אפליקציה. שיתוף הפעולה בין ההורים לילדים בא לידי ביטוי בשאלות, תמונות וקבצי קול. באפליקציה יש גם קריינות וקולות מקוריים של חיות, כך שהחוויה עצמה מושלמת גם לילדים יחסית גדולים.

להורדה באייפד

להורדה באנדרואיד

 

3. לוח הכפל
כל הורה מחפש דרך להפוך את לימודי החשבון בבית הספר היסודי למשחק כיפי ומרענן. אם אתם מחפשים פעילות משותפת לזמן הפנוי בסופי שבוע או אפילו בשגרה, כדאי שתשלבו את אפליקציית לוח הכפל במכשיר הנייד שלכם.
בעזרת האפליקציה תוכלו ללמד את הילדים את הבסיס הראשוני של עולם החישוב ולבחור בין רמות קושי שונות. האפליקציה ידידותית מאוד, מתכתבת עם תכני בית הספר ומשאירה הרבה מקום לדמיון ויצירתיות.

להורדה באייפד

להורדה באנדרואיד

4. משחק זיכרון "שמעון"
מדהים עד כמה מכשיר טכנולוגי יכול לשנות לחלוטין את החוויה של המשחקים הקלאסיים, בלי לפגוע באותנטיות שלהם. הדוגמא לכך היא משחק הזיכרון שזוכה לחידוש מרענן באפליקציית "שמעון" (במקור "סיימון").
מטרת המשחק היא לחקות במדויק רצף שמוצג על עיגול עם ארבע חלקים בצבעים וצלילים שונים. הדגש במשחק הזה הוא לא רק על תחושת התחרותיות, אלא גם על הפעילות בין ההורים לילדים ועל האופן שבו הם מפרים אחד את השני.

להורדה באייפד

להורדה באנדרואיד

 

5. ספיד טריוויה
המשחק האולטימטיבי להורים וילדים הוא ספיד טריוויה. בזכות האפליקציה הייעודית אפילו לא צריך להחזיק כרטיסיות או לזכור את השאלות בעל פה, כי הכל מופיע על המסך בצורה ידידותית למשתמש.
כדאי להחליף תפקידים עם הילדים, לראות את סיכומי התשובות כדי ללמוד מהן ולשלב סרטונים להעשרת הידע. אפשר לשחק באפליקציה עם הילדים במהלך נסיעה ארוכה (עם ההורה שלא נוהג, כמובן) או בחופשה משפחתית בארץ ובחו"ל.

להורדה באייפד

להורדה באנדרואיד

אין תגובות

השאר תגובה