בוסתן לבונה

בוסתן לבונה במושב אלמגור של משפחת לישנסקי, פתוח  לביקורים ולסיורים  מודרכים לכל המשפחה בין עצי פרי וצמחי תבלין אקזוטיים מכל העולם.

בכל עונה אפשר לראות ולטעום בבוסתן פירות וצמחי תבלין מיוחדים שרובם אינם מוכרים בארץ כמו תמרהינדי, ג'ק פרוט (בתמונה),  גרגר פנמה,  פיטאיה וקובו,  לונגן וליצ'י,  מורולה, מיני גויבות מווייטנאם ואפריקה, שעועית הגלידה שבתרמילו שערות לבנות שמזכירות צמר גפן מתוק, פרי השוקולד, ועוד.

בוסתן לבונה הוקם על ידי משפחת לישנסקי תוך שיתוף פעולה עם פרופ' יוסי מזרחי מאוניברסיטת בן גוריון, המתמחה בגידול פירות אקזוטיים.

בוסתן לבונה של משפחת לישנסקי מספר גם את סיפורה של מחתרת ניל"י ואת סיפורו של יוסף לישנסקי, סבו של יוסי לישנסקי, אשר הואשם ע"י הטורקים בבגידה ונתלה בדמשק.

יוסי לישנסקי, איש אדמה וטבע, מדריך  את הסיורים הקבוצתיים במקום ומתבל אותם בסיפורי אגדות על העצים והעשבים במקום. תוך כדי הסיורים תשמעו את סיפורו האישי כנצר למשפחת לישנסקי הוותיקה שהתיישבה בגליל, ואת סיפורו  של ארגון  ניל"י.

היוזם והמפעיל של בוסתן לבונה הוא שישי דרעי לישנסקי, שבחר לשלב בבוסתן את שתי אהבותיו: אהבתו לטבע ולאדמת הארץ והאהבה לבישול. שישי,  שף במקצועו הקים וניהל את מסעדת מוסקט שבמצפה הימים. בבוסתן בין  עצי הפרי שבילי הליכה, ספסלי ישיבה, בר טעימות, ובין כל אלה מוגשות ארוחות מיוחדות מעשה ידיו של שישי.

שישי מאמין בבישול מינימליסטי, תוך כדי שימוש בחומרים טריים שמקורם בטבע. את מטעמיו מייחד ניצול חומרי הגלם מאזור הגליל והגולן, אשר מתובלים בעשבי התבלין ופירות הבוסתן.

בוסתן לבונה ממוקם במושב אלמגור בצפון הכנרת, צופה אל בית הכנסת העתיק והכנסיות בכפר נחום ורמת הגולן.

משך הסיור המודרך כשעה וחצי, והוא מלווה בטעימות מפירות הבוסתן, ליקרים מפירות מיוחדים ועוד הפתעות טעימות.
הסיורים מתאימים למשפחות, ימי כיף של חברות ועוד. ימי פעילות הבוסתן: א'-ו' בתאום מראש בלבד.

טלפון לתיאום סיורים: 052-5385757.
 

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!מסעדה הסיורים בבוסתן מתקיימים בימים ראשון עד שישי בתיאום מראש בלבד. בתשלום ובתיאום מראש בלבד

מחירים

40 ש"ח למשתתף

איך מגיעים?

, במושב אלמגור בצפון הכנרת למגיעים מהמרכז בצומת עמיעד פונים ימינה למושב אלמגור כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה