בית התפוצות

תערוכה לילדים – גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי. צילומים: יעקב בריל

בית התפוצות מזמין את כל המשפחה לגלריית הגיבורים – תערוכה שהיא מתחם ענק של כיף ידע וחוויה לילדים ולהורים, משחקים אינטראקטיביים סביב גיבורי התרבות של העם היהודי לאורך הדורות, המשלבים הנאה וחשיבה.

הגלריה למשפחה נמצאת באגף החדש של בית התפוצות בו מוצגות תערוכות המשלבות אמצעי מולטימדיה ודגש על סיפורים אישיים ואופטימיים שמספרים את הסיפור הגדול של העם היהודי לדורותיו – תצוגה חדשה ומרשימה של אוסף המודלים של בתי הכנסת, תערוכת הגיבורים בגלריה למשפחה עם פעילויות לילדים ותערוכות נוספות כמו תערוכה מיוחדת על בוב דילן והתערוכה בעקבות מבצע משה שמספרת בסרטים את הסיפורים האישיים של יהודי אתיופיה.

איך מתכננים מוזיאון לעם היהודי? צוות התכנון בחר בדרך ייחודית. הוא יצר מוזיאון שבו מוצג הסיפור המורכב וסוגיות הבסיס שליוו את היהודים בזמנים ובמקומות שונים לאורך ההיסטוריה ועד היום. התצוגה לוקחת את המבקרים למסע שבמסגרתו הם מגלים וחוקרים את סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי. במהלך הביקור מתאפשרת לילדים הצצה אל התרבות היהודית, שמתוכה עולה סיפור רלוונטי המעורר הזדהות עם העבר ומתחבר להווה.

בית התפוצות - פעילויות לילדים

התצוגה החדשה היא חגיגה של יצירה והתחדשות, היא פלורליסטית ונותנת ייצוג לפסיפס של העם היהודי ולכן היא גם רלוונטית ומאפשרת הזדהות עם הסיפור היהודי הגדול, ולפיכך "הסיפור הזה הוא גם שלי". ברוח זו, כל אחת מהתערוכות שנפתחות באגף החדש, מייצגת חלקים מהעקרונות הללו.

בילוי במוזיאון העם היהודי – בית התפוצות, בת"א…

בית התפוצות - ספר שורשים, תערוכת בתי הכנסת

תערוכת בתי הכנסת – התצוגה החדשה

בית הכנסת אז והיום – הללויה: כינוס, תפילה ולימוד
תצוגת הקבע הוותיקה של בית התפוצות עברה מהפך משמעותי – תערוכה חדשה מציגה באופן חדש ומעורר מחשבה את אוסף דגמי בתי הכנסת של בית התפוצות – לתצוגה הולכים עם מכשירי אודיו שבלחיצה על מספר הדגם מספרת סיפור אישי ועדות של אנשים אמיתיים שזוכרים את בתי הכנסת מילדותם. תערוכה מומלצת לחובבי ארכיטקטורה, הסטוריה ומורשת, אשר בזכות אמצעי המולטימדיה מצליחה להנגיש את הסיפור לקהל רחב יותר. מומלץ להצטרף אל ההדרכות בתערוכה המתאימות לילדים.

פעילות לילדים בתל אביב, תערוכת הגיבורים בית התפוצות
גלריית הגיבורים של בית התפוצות. צילום: יעקב בריל

תערוכה חדשה לילדים: גיבורים – פורצי הדרך של העם היהודי
תערוכה לילדים לילדים, בגילאי 6 – 12 ולכל המשפחה, המציגה את גיבורי העל היהודים לאורך ההיסטוריה: מדענים, הוגים, מהפכנים, אנשי תרבות, ספורטאים, אמיצים, ומובילי כלכלה. בתערוכה תצוגה מקסימה ואינטראקטיבית שהפיקה לירון צברי ותציע המון פעילויות לילדים שילמדו את הנושא באמצעים פייזיים והתנסות כיפית לכל המשפחה. מידע למבקרים בתערוכה…

תערוכת בוב דילן – FOREVER YOUNG
התערוכה בבית התפוצות – מוזיאון העם היהודי, מציגה את דמותו החידתית של בוב דילן באמצעות סרטים, צילומים,
דימויים, כרזות, מוצגים והרבה מוסיקה. היא מספרת על המהפכה שחולל דילן, על השפעתו על המוסיקה ומוסיקאים ברחבי. העולם ובארץ ונוגעת גם ביהדותו של דילן ובקשר שלו עם ישראל.

תערוכת מבצע משה: 30 שנה אחרי
תערוכת מדיה בבימויה של הבמאית אורלי מלסה, המביאה את סיפורן של עשר משפחות מעולי מבצע משה, לפני 30 שנה.
בסיפוריהם מתארים גיבורי הסרטים את חוויותיהם במסע הארוך של קליטתם בחברה הישראלית, על האורות והצללים של מסע זה.

פעילויות לילדים
במוזיאון בית התפוצות מתקיימות פעילויות ילדים והדרכות לקבוצות של משפחות ובתי ספר לכל אורך השנה ובמיוחד בחופשות ובחגים. למידע נוסף לחצו כאן…

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382224 tours@bh.org.il כל המשפחה חנות, הדרכה, בית קפה ראשון עד רביעי: 10:00 – 19:00 | חמישי 10:00 עד 22:30 (הגלרייה לילדים – עד 19:00) |  שישי 9:00 - 14:00 | שבת 10:00 - 15:00 | בנוסף ייתכנו בבית התפוצות ימים סגורים לרגל אירועים. מומלץ להתקשר לפני ההגעה. בתשלום

מחירים

עד גיל 5 - כניסה חינם | 45 ש"ח לילד מעל גיל 5 45 ש"ח למבוגר | אזרח/ית ותיק/ה וסגל אונ' ת"א: 22 ש"ח עולים חדשים, חיילים (באזרחי): 22 ש"ח. חיילות וחיילים במדים – כניסה חינם, בהצגת תעודה. עבור הדרכה פרטית (פחות מ-15 משתתפות) תיגבה תוספת של 150 ₪. מחיר הכניסה כולל כניסה לכל התערוכות של בית התפוצות. ההנחות בתוקף עם הצגת תעודה מזהה. אין כפל הנחות

איך מגיעים?

תל אביב וגוש דן, קמפוס אוניברסיטת תל אביב מאחורי אוניברסיטת תל אביב, שער 2, רח' קלאוזנר, ת"א כל השנה

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה