גן החיות התנכי בירושלים

גן החיות התנכי הוא מקום שתמיד כייף לחזור אליו עם הילדים, שימצאו בו עניין בכל גיל אם זה הפילים שמבלים באמבטיות הבוץ והחול, הפינגווינים או הג'ירפות, תצוגת הזוחלים, גן הפסלים המקסים, פינת הליטוף וגן החיות לילדים.

החיות שוכנות בתצוגות רחבות המפוזרות בין שבילי הגן לאורך המדרונות בנוף הירושלמי וכמעט שלא נוצרת תחושה של כלובים או סורגים כמו שהיו בגני החיות של פעם.

מה חדש בגן החיות התנכ"י? 

טוי הג'ירפה
נולדה בגן החיות התנ"כי בירושלים בדיוק באותו היום בו זכתה נטע ברזילי באירוויזיון עם השיר טוי, והביאה שמחה גדולה למדינה שלמה. למרות שבדרך כלל בחירת השם נדחקת לסוף אחרי כל הטיפולים והדאגה לבעלי חיים שנולדים בגן ועשויה לקחת ימים ואף שבועות, אך זה לא היה המקרה הפעם. שתי השמחות שהתקיימו ממש באותו היום נתנו את ההשראה למטפלי הגן, שמיד בבוקר יום ראשון לאחר הלידה והזכייה החליטו ששמה בישראל יהיה כשם השיר הזוכה TOY.

טוי נולדה בריאה וחזקה, במשקל של מאה ק"ג ובגובה של 1.6 מטרים. היא כרגע מעבירה את זמנה עם אמא לילה, ובקרוב כבר תוכל לצאת החוצה לחצר, שם תפגוש את ההיפופוטמים, הזברות, היעלים וושאר בעלי החיים הנמצאים בחצר אפריקה בגן החיות.

לפרטים: 053-9382409

אטרקציות בגן החיות התנכי:
בגן החיות התנכי מוצג אוסף של בעלי חיים עם דגש על בעלי חיים שחיו בארץ בתקופת התנ"ך ומוזכרים בו כמו הדובים והאריות, הברדלס והתנין והוכחדו מהארץ בעיקר החל מתחילת המאה ה-20. דגש נוסף באוסף הם בעלי חיים מרחבי העולם הנמצאים בסכנת הכחדה כמו הפיל האסיאתי והשימפנזה וחשוב לציין כי כל בעלי החיים שמתגוררים בגן הם ילידי שבי מזה מספר דורות ולא ניצודו בטבע. גן החיות שהתחיל כפינת חי קטנה ברחוב הרב קוק במרכז ירושלים, כבר בשנת 1928, עבר בהמשך מספר מיקומים נוספים בהתאם לקצב התפתחות העיר עד שהועבר אל המיקום הנוכחי בשנת 1993.

בין האטרקציות העיקריות שילדים מאוד אוהבים בגן החיות הם הפילים והקופים, הג'ירפות והפינגווינים שאפשר לראות אותם שוחים מעל ומתחת למים בזכות התצוגה החכמה שמאפשרת לצפות בהם מהצד צוללים אל תוך הבריכה השקופה.

אטרקציה נוספת לילדים שאסור לפספס הוא גן הפסלים המיוחד של האדריכל האיטלקי מריו בוטה והאמנית האמריקאית ניקי דה-סנט פאל שיצרו בגן פסלים צבעוניים מצופים מוזיאיקה בסגנון גאודי עם הרבה דמיון ויצירתיות.

לקראת היציאה מהגן אל תוותרו על תצוגת ביתן החיות הקטנות, בה בעלי החיים והזוחלים מוצגים על רקע ציורים ותפאורה שמדמים את הסביבה הטבעית שלהם ויוצרים אשליה תלת מימדית. לאחרונה נפתחה  בגן החיות התנ"כי תצוגת טיגריסים הכוללת מגוון של אזורים המשמשים את הטיגריסים הסומטריים למסתור ולמשחק-בריכות ומפלים, משטחי שיזוף, מצוקים ומרחבי דשא.

BUGS
עוד בגן החיות – למי שלא מסתפק בדבר האמיתי – מיצג תלת מימדי לילדים המלווה ברוח, מים, ועשן. מוקרן כל היום באודיטוריום שבמפלס הכניסה.

פינת הליטוף
פינת הליטוף המחודשת פתוחה לקהל בכל שעות היום.

גן החיות לילדים
היכרות עם בעלי חיים ידידותיים ב"בית חי" בשעות: 11:00-17:00.
בימי האביב והקיץ מומלץ לבקר בשעות הבוקר המוקדמות או אחה"צ כאשר מזג האוויר נעים יותר.

צילום: עדי פיליפסבורן

לפרטים: 053-9382409

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה פינת ליטוף זוחליה פינות משחק חוגים לילדים רכבת הדרכה מזנון ימים א'-ה' 17:00 - 9:00 יום ו' וערבי חג – 16:30 – 9:00 יום שבת וחג 17:00 - 10:00 הכניסה לגן החיות עד כשעה לפני סגירת הגן. בתשלום

מחירים

ילדים - עד גיל 3 - חינם, מעל 3 - 42 ש"ח מעל גיל 18- 55 ש"ח

איך מגיעים?

ירושלים, דרך אהרון שולוב 1, מנחת (ליד קניון מלחה) ירושלים ברכב פרטי - בכניסה לירושלים ימינה לציר הרצל, לכיוון הר הרצל. ברמזור השני שמאלה, ומייד שוב ימינה לכביש ''בגין דרום''. על כביש ''בגין דרום'' ישר עד לצומת גולומב. בצומת גולומב ישר לכיוון קניון מלחה, ומשם ימינה לגן החיות בהתאם לשילוט. בתחבורה ציבורית - קו 26 מהר הצופים, דרך התחנה המרכזית, קו 33 מהר נוף ובית וגן, קו 99 - האוטובוס האדום היוצא מהתחנה המרכזית. כל השנה

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות

מה באזור?

תגובה אחת

השאר תגובה