המסע לירושלים מנהרות הכותל המערבי

המסע לירושלים. צילום: יח"צ

המסע לירושלים מנהרות הכותל המערבי אתר תיירות חדש המספר את סיפור נדודי העם היהודי מכל קצוות תבל ועד שובו לירושלים עם מיצגים בטכנולוגיה אינטראקטיבית מתקדמת, יותר ממאה סצנות דרמטיות וסרטי מידע אנימטיביים.

המסע לירושלים מנהרות הכותל המערבי נמצא בתוך מנהרות הכותך באולם ממלוכי מפואר. במשך למעלה מעשר שנים עמל צוות ההקמה על בניית מפת נדודי היהודים בעולם ועריכת תחקיר מעמיק על כל אחת מתפוצות ישראל, שבעקבותיהם נכתבו תסריטים דרמטיים הפותחים צוהר אל חייהם של יהודים בכל שנות הגלות ובכל קצוות תבל – האתגרים, התלאות והגעגועים התמידיים לירושלים ולארץ ישראל.

המסע לירושלים מנהרות הכותל המערבי מעמיד על נס את הישגו המופלא של העם היהודי- השמירה על זהותו הרוחנית, המוסרית והתרבותית בכל מקום ובכל תנאי. במשך אלפיים שנה נשאו יהודים את עיניהם מכל מקום בעולם אל מקום אחד – לירושלים, אל שריד בית המקדש.

המסע לירושלים מנהרות הכותל המערבי:
• בחמש השנים הראשונות הפרויקט מיפה את מפת נדודי היהודים במשך 2500 שנה למכלול שלם הכולל מפת ענק של תנועתם על פני הגלובוס.
• הוכנו 63 "ספרי תפוצה" בכל ספר הסיפור המלא של תולדות היהודים מהגעתם ועד צאתם מאותה תפוצה.
• צוות קבוע של 17 אנשים ליווה את הפרויקט מתחילתו ואליהם הצטרפו מאות בעלי מקצוע שונים (אוצרים, תחקירנים, תסריטאים, במאים, מתרגמים, מגיהים, עורכים ועוד עשרות בעלי מקצוע נוספים)
• הפרויקט שינה את מיקומו שלוש פעמים שבכל פעם המטרז' המיועד הכפיל את עצמו.
• צולמו 128 דרמות תקופתיות בהשתתפות למעלה מ- 420 שחקנים וכ- 700 ניצבים להם נתפרו 420 תלבושות ייחודיות.
• למעלה מרבע מיליון תמונות נסרקו לצורך הכנת הסרטונים.
• התוכנה כוללת 600 קטעי אנימציה.
• הסרטונים עוסקים בנדודים לירושלים מ-9 ארצות מוצא: מערב אירופה, מזרח אירופה, המסלול הפרסי-עיראקי, צפון אפריקה, צפון אמריקה, דרום אמריקה, הודו, תימן אתיופיה ומסלול ארץ ישראל.

המוקד פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00
לפרטים והזמנת סיורים :  5958* או באתר של הקרן למורשת הכותל המערבי- לחץ כאן…

פרטי המקום
נשמח לדעת!5958* א' – ה' - 9:30-18:00, כניסה אחרונה ב17:00 ו' - 7:00-12:00 (בשעון קיץ פתוח עד 13:00) מוצ״ש - סגור בתשלום

מחירים

מחירים לבודדים וקבוצות עם מדריך הקרן למורשת הכותל : מבוגר - 25 ₪ ילד מגיל 5, אזרח ותיק, חייל וסטודנט* - 15 ₪ *וכן בעלי מוגבלויות (בהצגת תעודת נכה)

איך מגיעים?

ירושלים והסביבה, הכותל המערבי בירושלים

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה