חוות טורבינות הרוח בגלבוע

חוות טורבינות הרוח בגלבוע
חוות טורבינות הרוח מעלה גלבוע של חברת אפקון. צילום: אסף לב

חוות טורבינות הרוח בגלבוע היא מתקן אקולוגי להפקת אנרגיה ירוקה מהרוח, הממוקם בקיבוץ מעלה גלבוע ולצידו מרכז מבקרים המציג את סיפורו של המקום, הסברים על הטכנולוגיה הייחודית וההיסטוריה של האזור.

מה מציע מרכז המבקרים בחוות טורבינות הרוח בגלבוע: הסיור בחוות הרוח מתחיל בתצפית על עמק בית שאן והגלבוע, שומעים את סיפורם של שאול ויונתן בגלבוע, סיפורם של המתיישבים בעמק ועל ציונות אקולוגית. במרכז המבקרים על שם שלמה שמלצר שומעים הסבר על הצורך לייצר אנרגיות מקורות מתחדשים, משחקים במשחקים אינטראקטיביים ללימוד עקרונות בניית טורבינה, צופים בסרט על כוחה של הרוח באודיטוריום משוכלל.

לאחר ההסברים, יוצאים לסיור רגלי של כמה מאות מטרים אל שביל הטורבינות להכרות מקרוב של הטורבינה ותצפית על תחנת הכוח החדשה הפועלת בטכנולוגיית אגירה שאובה. חובבי השירה העברית ייהנו מאוד משירי ארץ ישראל, בנושא הרוח, המופיעים על  טורבינות בחווה.  ביקור אשר כל כולו אנרגיה מהטבע ולמען הטבע והאדם, חגיגה של איכות סביבה ואנרגיה מתחדשת וירוקה, טכנולוגיה מתקדמת המשולבת בנוף קדומים, מבט לעבר פרויקטי האנרגיה המתחדשת בטכנולוגיית אגירה שאובה והשדות הפוטו וולטאים (אנרגיה סולארית) משלימה את האזור כולו למרכז של אנרגיות מתחדשות של רוח, שמש ומים.

פעילויות לילדים בחוות הטורבינות בגלבוע
במהלך החופשות והחגים, מופעלות במתחם החווה סדנאות יצירה לילדים (בתשלום נפרד) ליצירת עפיפונים, שבשבות רוח, מתנפחים ללא תשלום ועוד. בסמוך לחוות טורבינות הרוח נמצא חניון קק"ל מוסדר לעריכת פיקניקים ובמקום פועלת קפיטריה לכיבוד קל, שתייה וחטיפים.

מרכז המבקרים ע"ש שלמה שמלצר בחוות טורבינות הרוח בגלבוע. צילום: אסף לב
מרכז המבקרים ע"ש שלמה שמלצר בחוות טורבינות הרוח בגלבוע. צילום: אסף לב

מרכז המבקרים ע"ש שלמה שמלצר בחוות הטורבינות בגלבוע מותאם ונגיש למבקרים בעלי מוגבלויות וכן הגישה לטורבינת הרוח הראשונה. יתר "שביל הטורבינות" הינו דרך כורכר סלולה המתאימה לעגלות ילדים בלבד.

מרכז המבקרים פתוח לקהל באמצע השבוע במהלך כל ימות השנה ובכל מזג אוויר, למעט בתנאים קיצוניים.  הביקור בחוות הטורבינות על בסיס מקום פנוי.

לפרטים נוספים – חוות טורבינות הרוח בגלבוע: 053-9382854

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382854 כל המשפחה א-ה 8:30 - 17:00 | שישי עד 12:30 | בחודש אוגוסט סיורים למשפחות בשעות 12:00 ו-14:00 ובשישי בשעה 10:00 | שבת סגור. בתשלום

מחירים

עד גיל 5 - הכניסה חינם | מעל גיל 5: 20 ש"ח | 17 ש"ח לקבוצות 25 ש"ח / בקבוצה 22 ש"ח

איך מגיעים?

קיבוץ מעלה גלבוע כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה