חצר תל חי

חצר תל חי
חצר תל חי

חצר תל חי הוא האתר בו התקיים בי"א באדר בשנת תר"פ (ה-1 במרץ 1920) הקרב המפורסם של תל חי, אחד הקרבות שהפכו לסמלי המאבק על הגנת ארץ ישראל. למחרת הקרב חצר תל-חי פונתה אמנם, אבל על המיתוס שהתגבש סביב הקרב עם מילותיו האחרונות של יוסף טרומפלדור "טוב למות בעד ארצנו" ועל פסל האריה השואג שנבנה לזכר הקרב בסמוך לחצר תל חי, התחנכו דורות של ילדים, בני נוער וחיילים.

עם הקמת המדינה, חצר תל חי שוחזרה ונבנתה מחדש כמרכז תרבות ומוזיאון לתולדות ההתיישבות, שמושך אליו כל שנה מבקרים רבים המגיעים למקום על מנת ללמוד את סיפור הקרב המפורסם של תל-חי.

האתר עבר שדרוג והתצוגה בו כוללת מיצגי מולטימדיה המשולבים במבנה הבזלת המשוחזר המוקף במדשאות וגנים, פינות צל וחניון פיקניק, מול נופי עמק החולה, הגליל והגולן.

חצר תל חי - אטרקציות ואתרים בצפון ובגליל העליון
חצר תל חי – הצצה מבפנים

פסל האריה השואג
בקרבת מקום, ליד קיבוץ כפר גלעדי נמצא פסל האריה השואג, שהפך לסמל הקרב על תל חי והמאבק על הגנת הארץ בכלל, אותו הקים הפסל אריה מלניקוב בשנת 1934. הפסל בגובה של כמעט 4 מטרים, בנוי מאבן אחת במשקל של 22 ק"ג ובנייתו נמשכה כ-3 שנים.

פעילויות לילדים ולמשפחות
בחצר תל חי מתקיימים מעבר להדרכות לבתי ספר וקבוצות גם פעילויות לילדים ומשפחות – בתיאום מראש בלבד.
בין הפעילויות – טיולי עששיות, סיורים בחצר ועלייה  לאריה השואג, פעילויות יום לילדים וסיורים מודרכים במערכת המיצגים, צילום בבגדי חלוצים, משחקי אתגר, כתבי חידה, חפש את המטמון על שביל ישראל, טיול אל פסל האריה השואג ופעילויות נוספות לקבוצות.

לעדכון על הפעילויות מומלץ להתקשר לאתר לפני ההגעה: 053-9382874

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382874 telhai@galil-elion.org.il 6-12, בני נוער סרט הדרכה הדרכה בימים ראשון עד חמישי16:00-09:00 | שישי ושבת -
החצר פתוחה בין 10:00 ל-13:00
בתשלום

איך מגיעים?

צפון, חצר תל-חי הגליל העליון על כביש 90 עוברים את קרית שמונה, כ-2 ק"מ אחרי צומת מצודות (צומת גיבור), פונים שמאלה לכיוון מנרה ומיד שוב שמאלה לתוך הקמפוס המערבי (הישן) של מכללת תל-חי - משם שילוט עד חצר תל חי. כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה