מוזיאון המדע בירושלים ע"ש בלומפילד

מוזיאון המדע בירושלים
053-9382657

מוזיאון המדע בירושלים מזמין ילדים והורים ללמוד על מדע בדרך פשוטה ואטרקטיבית, דרך סיורים בתערוכות המוזיאון וצפיה והשתתפות בהדגמות מדעיות, בתיאטרון מדע ובסדנאות בניה. הפעילויות מתאימות לילדים מגיל 4 ומעלה.

במוזיאון המדע מוצגות תערוכות עם מוצגים אינטראקטיביים, המלווים במגוון של פעילויות לילדים כדוגמת התערוכה מדע זה כל הסיפור – תערוכת ספרי ילדים ישראליים המסבירה עקרונות מדעיים, באמצעות שילוב של איורים וטקסטים עם מוצגים מדעיים רלוונטיים לכל סיפור ותערוכות נוספות.

פעילויות לילדים ולהורים במוזיאון המדע

לגעת במים
 בתוך בריכות מים בחצר מוזיאון המדע בירושלים מוצבים מוצגי ענק והורים וילדים מוזמנים להפעילם, להבין את תכונות המים ולהתנסות במכונות שבנה האדם כדי לנצל את המים לתועלתו. בין המוצגים: סיבוב גלגלי ענק ושאיבה של מים בדומה לאופן בו שאבו מים להשקיית פרדסי הארץ בסוף המאה ה-19; שאיבת מים באמצעות בורג ענק שהמצאתו מיוחסת לארכימדס; בניה של סכרים ותעלות והעברת כלי שיט שונים בין בריכות בדומה לתעלת פנמה ועוד.

הצגה – המסע של דרווין
הצגה מצחיקה על דרווין, המדען הנודע, ועל אליזבת, הציפור שרצתה להיות שונה. דרווין חוזר לביתו לאחר מסעו הארוך מסביב העולם ובבית מחכה לו חיית המחמד שלו: אליזבת הציפור הגנדרנית. אליזבט, שרואה את הציפורים שאסף דרווין במסעו מקנאה מאוד ומשכנעת את דרווין לעשות לה "שיפוץ" קטן ולהחליף לה כמה איברים. מופע מדעי הומוריסטי שמתייחס לעקרונות המרכזיים של האבולוציה.
מידי שבת בשעה 13:00, 15 שקלים (בנוסף לכרטיס הכניסה למוזיאון)

סדנת בניה לילדים 
הילדים בונים ממטרה צנטריפוגלית מקשיות שתיה וייקחו איתם הביתה למזכרת.


על מוזיאון המדע בירושלים
הכל התחיל במעבדה של פרופ' בשם פיטר הילמן, שבתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת, כינס קבוצה של אנשי אקדמיה סביב מטרה משותפת: להקים בית קבוע שיציג את המדע לקהל הרחב, לבני נוער וגם לילדים הקטנים.

מוזיאון המדע בירושלים הוא מוזיאון פעיל המלמד ומציג את הנושאים בדרך מרתקת וחווייתית, מותר וצריך לגעת במוצגים ואף שומרת לא תנזוף בכם ובילדים אם נגעתם או הזזתם משהו.

מומלץ להתכונן לביקור לפני שמגיעים אל מוזיאון המדע בירושלים בעזרת אתר האינטרנט של המוזיאון, או במודיעין שבכניסה, ולבחור עם הילדים תערוכות ומוצגים מסקרנים, לתכנן סיור מן הכבד אל הקל, ולהתחיל בתערוכות הכבדות יותר שדורשות יותר ריכוז ותשומת לב.

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382657 3-6, 6-12 סרט הדרכה הדרכה מזנון שעות פעילות: ימי חול - 10:00 – 18:00 | שישי וערבי חג - 10:00 – 14:00 | שבת וחג - 10:00 – 16:00 | ימי ראשון - סגור בתשלום

מחירים

ילדים עד גיל 5 בחינם, ילדים מגיל 5, חיילים, נכים וסטודנטים: 25 שקלים, מבוגר: 30 שקלים, אזרח ותיק: 15 שקלים

איך מגיעים?

ירושלים, רח' רופין, האוניברסיטה העברית, גבעת רם, ירושלים המוזיאון נמצא בשדרת המוזיאונים סמוך לאוניברסיטה העברית בגבעת-רם - ירושלים. מתל-אביב - בכניסה לעיר פונים ימינה לשדרות הרצל, ברמזור אחרי בתי-המלון לפנות שמאלה לרח' וולפסון. בפנייה הראשונה ימינה לכיוון האוניברסיטה ובכיכר שמאלה. המוזיאון משמאלכם. כל השנה

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה