מוזיאון המשחקים

 מוזיאון המשחקים בראש העין נמצא בשלבי תכנון ויהיו בו מתחמי חוויה ופעילות לילדים, בני נוער ומבוגרים עם מתחמים מוזיאליים וחדרי טיפול במשחק שיבנו ביוזמת עמותת עלו"ה ובשיתוף עיריית ראש- העין.

הפרויקט שהינו ראשון מסוגו בארץ נמצא בימים אלה בשלבים ראשוניים של תכנון לקראת הקמתו העתידית במהלך 2010.

מוזיאון משחקים הוא פרויקט ייחודי שיפעל להעלאת המודעות לחשיבות המשחק, יקדם את המחקר בתחום ויעודד שילוב משחק בתחומי חיים רבים.

הפרויקט מוקם ביוזמת עמותת עלו"ה, העמותה לטיפול וקידום המשחק בישראל. ההשקעה הכוללת במוזיאון מוערכת כ-20 מיליון שקלים, אשר יגויסו מקרנות פרטיות וציבוריות.

מטרתם של יוזמי הפרויקט הינה להחזיר את המשחקים של פעם להיות חלק מעולם התוכן החברתי, הן של ילדים והן של בוגרים, אשר נשאבו לשיח הטכנולוגי, המנוכר, ומאבדים בהדרגה את היכולת לתקשר ולפעול בהדדיות ובשיתוף.

המוזיאון יהווה בית לתערוכות מתחלפות בנושא משחקים, יוצגו אוספים מיוחדים ונדירים, המלמדים על התפתחות הישוב בארץ ועל התפיסות החינוכיות בתקופות השונות, כפי שבאו לידי ביטוי במשחק וכן עבודות של ממציאי משחקים מתקופות שונות.

במוזיאון אף יוקם מרכז מידע והדרכה ארצי בתחום המשחק. יתקיימו בו  תכניות השתלמות לצוותים חינוכיים, ימי עיון והרצאות והוא יעודד מחקר בתחום המשחק. 
בתחום הרגשי, המרכז ילווה על ידי החוג לעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן.

עוד באגף מעבדה לפיתוח משחקים, חממה לפיתוח משחקים וספרייה להשאלת משחקים שתהיה פתוחה לתושבי האזור. המוזיאון ייבנה בקרבת היכל התרבות והספריה העירונית של ראש העין.

לב-ליבו של המוזיאון הוא אזור המשחקים הפעיל, אגף שיכלול משחקים ומוסיקה, משחקים בין-דוריים, חדר משחקי שלום, מתחם יער, מתחם מים ועוד..

בכל מתחם יועברו האלמנטים בצורה חווייתית, לדוגמא: במתחם היער, מתחם הבנוי כיער אמיתי עם עצים וצמחיה, יהיה מעבר בין עונות השנה שיומחש לנמצאים בו ע"י אפקטים חווייתיים כגון אלמנטים שירדו מהעצים, תאורה וקול.

בחדר משחקי השלום, משחק המחשב Peace maker, שפותח ע"י אסי בורק, יועבר כמשחק תפקידים – מנהיגים ואזרחים, מפגש בין שני העמים ועוד ובמתחם הבין דורי ישחקו הילדים במשחקים של פעם, משחקי קופסא ומשחקי רחוב כגון: קלאס, סבתא סורגת, 5 אבנים, משחק הפרדס ועוד. באגף זה יושם דגש על התאמה לצרכים מיוחדים, כדי לאפשר גם לילדים עם צרכים מיוחדים להשתלב בחברה המשחקת.

משה סיני, ראש עיריית ראש העין: "הרעיון להקמת מוזיאון המשחקים הוא רעיון נפלא. הבחירה בראש-העין כעיר בה יוקם המוזיאון, מחממת את הלב, בייחוד נוכח העובדה כי 75% מתושבי העיר הם צעירים, והרי ידוע כי שאר אוכלוסיית ראש-העין צעירה ברוחה. אנו נשמח מאד לשתף פעולה עם העמותה, על פי כל הנהלים והכללים, ואני מקווה שחזון הקמת המוזיאון אכן יקרום עור וגידים, לרווחת תושבי העיר ותושבי המדינה כולה".

פרטים מלאים בקרוב…

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה פינות משחק הדרכה בתשלום

איך מגיעים?

המרכז, ראש העין פרטים מלאים על המוזיאון בקרוב... כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה