מוזיאון העמק קיבוץ יפעת

מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת מספר את סיפורם של חלוצי העלייה השנייה והשלישית בעמק יזרעאל, אשר הגיעו לעמק להגשים את החלום הציוני – יישוב הארץ, הפרחת השממה, עבודת האדמה והגנה על היישוב היהודי בארץ ישראל.

 

מוזיאון העמק ע"ש עודד ארצי בקיבוץ יפעת מתעד, מציג ומספר את סיפורם המופלא של מתיישבי העמק, החלוצים שהתיישבו בו בשנות העשרים של המאה העשרים, ועד הקמת המדינה. מוזיאון העמק מתרכז בסיפורם של הקיבוצים והמושבים בעמק, שמעשיהם היוו אות ומופת להתפתחות החברה הישראלית, ולעיצוב דמותה ותרבותה טרם הקמת המדינה.

 

מוזיאון העמק הנו חלק מהמרכז ללימודי ההתיישבות בעמק יזרעאל העוסק בסיפורו של העמק. המוזיאון נמצא בקיבוץ יפעת ובו נמצאת תצוגה מהגדולות בארץ בנושא ההתיישבות, המספרת את סיפור החלוצים בעמק בשנים 1911 – 1951.

 

בתצוגה: תמונות, חפצים, מבנים, בגדים, כלי עבודה, מחרשות, טרקטורים וכלי חקלאות מאז ועד היום. במקום נמצא פארק טרקטורים תוצרת ג'ונדיר, בו יוכלו ילדים לטפס על טרקטורים, לרכב על בימבות ג'ונדיר בשלל גדלים וסוגים ולהתנסות בנהיגה בטרקטור בעזרת סימולטור.

ההדרכה שמה דגש על סיפורים אישיים וסיפורי מקום. הביקור במוזיאון וההדרכה  מתמקדים במסרים ובערכים החברתיים והלאומיים כפי שבאו לידי ביטוי במעשה החלוצי: בצורך בלקיחת אחריות חברתית, בחשיבות המעשה, יציקת תכנים יהודיים- חילוניים וטיפוח סובלנות, עזרה ושותפות גורל, ובראש ובראשונה בחיזוק הקשר בין עם לאדמתו. הפעילות במרכז ללימודי ההתיישבות בעמק יזרעאל קשורה בסיור ובפעילות במוזיאון, וכן מאפשרת פעילות מגוונת באתרים בעמק – אתרי התיישבות, טבע ונוף.

 

שעות פתיחה:

א' – ה': 09:00 – 15:00
ו': בתיאום מראש
שבת וחג: בתיאום מראש

ח

ח
לקבוצות בהזמנה מראש, בכל יום ושעה
טלפון: 6548974- 04
פקס: 6548129- 04
או בדוא"ל: yifmuseu@yifat.org.il

 

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה א' – ה': 09:00 – 15:00| ו': בתיאום מראש | שבת וחג: בתיאום מראש בתשלום

מחירים

מגיל 3- יום חול 20 ש"ח, שבת 30 ש"ח יום חול/ שבת 25 ש"ח. כניסה לגמלאי / סטודנט / נכה (בהצגת תעודה רלוונטית)- יום חול/ שבת 13 ש"ח

איך מגיעים?

עמק יזרעאל, קיבוץ יפעת כל השנה

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות
03.04.2018 פסטיבל מפה ומצה פסח 2018

פסטיבל מפה ומצה יוצא לדרך בפסח הקרוב – חגיגה של מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות ילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור וקיימות וחידון נושא פרסים באתרי המורשת של ישראל בסימן סיפורה של המדינה…

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה