מוזיאון ניסכו לתיבות נגינה עתיקות

מוזיאון ניסכו נמצא בקצה הדרומי של כפר האמנים עין והוד הוא אחד המקומות המיוחדים שיש לעין הוד להציע לבילוי אחר עם הילדים שמשאיר אצלם רושם וזכרון גם הרבה אחרי שצלילי תיבות הנגינה הסתיימו.

ניסים ניסכו, אספן של תיבות נגינה – או בשפתו כלי נגינה מכניים, מקיים סיור באוסף תיבות הנגינה העתיקות שלו, בין תיבת הנגינה העתיקה ביותר שגילה כמאתיים שנה והגליל שלה עשוי מעץ, תיבת נגינה פשוטה מאפריקה, תיבה מגרמניה שהופעלה על ידי מטבעות בתחנת הרכבת, תיבה ניידת צבעונית עם קוף שמוחא כפיים ועד אורגן מכני ענק שמנגן כולו לבד.

ניסכו מצליח לרתק את הילדים בסיור הקצר במקום, מסביר מזה מסרק, פרפר ומפוח ומדגים את הנגינה בתיבות המיוחדות, לפעמים גם בליווי שירה שמדהימה את הילדים המופתעים.

הכל בגלל אדיסון
אין ספק שתומס אדיסון, ממציא הפטיפון לא יהיה אורח רצוי במוזיאון ניסכו, בגלל ההמצאה שלו שהביאה לידי סיום את עידן תיבות הנגינה ולמר. ניסכו יש כנראה חשבון פתוח איתו… בחגים מתקיימים במוזיאון סיורים חוויתיים לילדים – הילדים יוכלו להפעיל ולהאזין לצלילים הקסומים שמופקים באמצעות תיבות נגינה עתיקות בנות יותר מ-100 שנים. 

הילדים לומדים כיצד תיבות הנגינה ניבנו ולכל ילד תינתן הזדמנות להפעיל ולשחק בתיבות הנגינה ובאוסף צעצועי קפיץ מהגדולים בארץ בחנות שבכניסה לתצוגה ואפשר גם לקנות תיבת נגינה קטנה ממגוון התיבות המכניות שפועלות עם מגוון מנגינות שונות.

לא לוותר – לפני היציאה תבקשו ממנו שיראה לכם את דוד – הרובוט הקטן שהוא בנה ונשאיר לכם הפתעה קטנה לגלות לבד מה הוא יודע לעשות חוץ מלהתקדם בקצב מכני…

לפרטים: 053-9382300

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חנות הדרכה בחגים מתקיימים במוזיאון סיורים בכל יום (כולל שישי ושבת) בכל שעה עגולה, בין 9:00-17:00, בשאר השנה - בתיאום מראש. בתשלום

מחירים

25 ₪ למבוגר, 15₪ לילד

איך מגיעים?

, כפר האמנים עין הוד במרכז הכפר פונים לפני מוזיאון ינקו דאדא ימינה בעקבות השילוט עד הקצה הדרומי של הכפר. כל השנה

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות

מה באזור?

תגובה אחת

  1. במבט ראשון נראה קצת עלוב וגיבוב של תיבות נגינה ישנות, אבל אל תיתנו למראה הזה להפחיד אתכם! ניסן, אשר תחביבו הינו איסוף תיבות נגינה וכלי נגינה מכניים עתיקים, מציג ומפעיל אותם בתורה נחמדה ומושכת. הילדים, וגם המבוגרים, היו מוקסמים מאוד.

    שווה להגיע אפילו במיוחד!

השאר תגובה