מוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה

מוזיאון ראשונים פתח תקווה מציע מקום חווייתי לכל המשפחה עם משחקים, צילומים, הצגות תיאטרון ופעילויות נוספות לילדים.

במקום ישנם שני חללים משחקיים וידידותיים המזמינים את הקהל "להיכנס" למושבה פתח-תקווה.

המוזיאון ידידותי ומעוצב כסביבת מושבה קסומה הממחישה איך נראו בתים במושבה, איך בישלו, איך התגוננו, מה לבשו, איך נראתה הספרייה, מה קראו ובמה שיחקו ילדי המושבה. התצוגה משלבת כלים, אביזרים, רהיטים, צילומים, ספרי ילדים ומשחקים מקוריים.

בנוסף, יוכלו המבקרים ליהנות ממגוון פעילויות ממוחשבות ומשחקיות המזמינות את הילדים להתלבש, לשחק ,להצטלם ולפעול בתוך חוויית המושבה של פעם.

טלפון:  03-9286309/4 | 03-9286300/316

המוזיאון מתאים לביקורים פרטיים, משפחתיים וקבוצתיים, תוכניות ומפגשים תיאטרליים לקבוצות מגיל הגן ועד חטיבה עליונה,למבוגרים ולקבוצות יעודיות.

פעילויות לקבוצות גני ילדים
במוזיאון ישנן תכניות מגוונות לגיל הרך. צוות ההדרכה במוזיאון כולל שחקנים, אנשי מחקר, אנשי הדרכה וחינוך בתחומי מורשת, היסטוריה ולימודי ארץ ישראל, ובכל מפגש עם הילדים ישנם מספר שלבים: הצגה הכוללת סיפורים מהמושבה פתח תקווה, ביקור פעיל בתערוכה כולל משחקים ופעילויות לילדים, ולסיום – סדנת יצירה.

הצגות לילדים במוזיאון
במוזיאון ישנן חמש הצגות קבועות לילדים, אותן ניתן להזמין במהלך כל השנה, והן משלבות משחק, תערוכות וסדנאות. כל הפעילויות מתאימות כאירוע משפחות וכפעילות אחר הצהריים. משך המפגשים כשעה וחצי – שעתיים.

הבובה ימימה
הצגה – תערוכה – סדנה
הילדה מרים מחפשת את בובתה ימימה, שנעלמה בימי ראשית המושבה פתח – תקווה. הסיפור האישי מכניס את הילדים לעולם המושבה הצעירה ולחיי המייסדים וילדיהם. הקהל שותף להתרחשות ומתחבר רגשית לבובה ולחיפושים אחריה, במקביל ללמידה ולהעשרה. בסדנה, יוצרים הילדים בובה זזה.

חצרות המושבה

תכנית תיאטרלית פעלתנית
יוכבד יוצאת מדפי ההיסטוריה של המושבה פתח תקווה ומובילה את הילדים בין חצרות הראשונים, במפגש המאפשר למשתתפים לחוות את ההיסטוריה בחושיהם. פעילות חוויתית של העשרה והנאה במאפיה, בצלמנייה, במתפרה, במכבסה, בגינת התבלינים ובפוסטה (דואר).

 

יוצאים מהכלים
תערוכה – תיאטרון – משחק – סדנה
פיית הכלים האגדית אוספת לתיבתה את כלי המטבח הישנים של סבתא ועושה בהם שימוש דמיוני ומפתיע. בעקבותיה חוקרים הילדים את הכלים בתערוכה, מפעילים אותם, משחקים במשחקים שפותחו במיוחד לתכנית (משחק לוטו ומשחק חותמות יצירתי) ואף מכינים עוגיות. שילוב של חוויה והעשרה.

מְשַׂחֲקִים במושבה
תערוכה – תיאטרון – משחק – סדנה
אוצר קסום של צעצועים ישנים מתגלה במפתיע בחנות צעצועים מודרנית במוזיאון. הילדים מוזמנים לשחק ולהתנסות במשחקים ובצעצועים המיוחדים של ילדי המושבה ולצפות בסרט מקורי הממחיש את חווית הילדות בימי המושבה הרחוקים. בתערוכה הפעילה משחקים הילדים במשחקים, צעצועים, תלבושות, מצגות, פנס קסם, ספרי ילדים, ועוד. בסדנה, יוצרים הילדים משחק אישי.

 

רכבת הסיפורים
תערוכה – תיאטרון – משחק – סדנה
גמדון הסיפורים המשעשע מזמין את הילדים לארץ הסיפורים האגדית, שם הם פוגשים דמויות מתוך סיפורים, בהצגה מפתיעה, על רקע מצגת ציורים מרשימים. בתוך כך נחשפים הילדים לז'אנרים ספרותיים מגוונים (סיפור היסטורי, משל, אגדה, שיר ועוד). בתערוכה הפעילה הם משתעשעים בפנס קסם של סיפורי ילדים, ספרים, מצגות מחשב, תלבושות, משחקים ועוד. בסדנה יוצר כל ילד מזוודת סיפורים אישית משלו. התכנית משתלבת בתכני האוריינות, השפה והספר, הנלמדים בגן.

פרטי המקום
נשמח לדעת!03-9286309/4 | 03-9286300/316 כל המשפחה הצגות פתוח לביקורי יחידים ומשפחות בימי שבת 10:00-13:00 הכניסה חופשית | בימים אחרים בתיאום מראש

איך מגיעים?

המרכז, רחוב ארלוזורוב 30, פתח תקוה כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה