מרכז גרמצ'ין – ביתא ישראל אתיופיה

מרכז גרמצ'ין בית שאן, ביתא ישראל, מרכז התרבות האתיופית בבית שאן

מרכז גרמצ'ין, מציע הכרות עם התרבות והמסורת המיוחדת של יהודי אתיופיה – ביתא ישראל בביקור ומפגש עם רחל אלמו, ישראלית יוצאת אתיופיה שעלתה לבדה בגיל 10 לישראל ומספרת את סיפור חייה המרתק דרך צלילים וטעמים, אמנות ופולקלור.

המרכז הפועל בחצר ביתה של חווה אלמו בבית שאן, מוקף בציורי  קיר המתארים את החיים של ביתא ישראל בכפר יהודי טיפוסי באתיופיה. חווה מקבלת את פני המבקרים בלבוש אתיופי מסורתי ומציגה לתיירים ולישראלים המבקרים בביתה, עולם תרבותי של מנהגים ומסורת, מספרת על החיים באתיופיה ועל קשיי המסע הארוך לישראל וההשתלבות בארץ.

גרמאצ'ין שפרושו באמהרית – הגאווה שלנו, הוקם על ידי חווה שהיא אשת חינוך ומנחת קבוצות בוגרת מכון אדלר, כדי לקרב בין תרבות יהודי אתיופיה לבין החברה הישראלית ולחזק בקרב יוצאי אתיופיה את הגאווה במוצאם.

במרכז המבקרים ניתן להשתתף בחוויה אתיופית לקבוצות ומשפחות הכוללת הסבר על התרבות והמורשת של יהדות אתיופיה, ללמוד על טקס הקפה, להתכבד בכיבוד קל ומאכלים אתיופיים, לצפות בסרטון קצר ובתיאום מראש ובתוספת תשלום גם להנות מארוחה אתיופית מסורתית, להשתתף בסדנאות פיסול בחימר, קליעת צמות, קליעת סלים, הכנת בובות ומשחקי ילדות מאתיופיה, אפיית לחם דבו או הכנת אינג'רה, לצפות בלהקת ריקוד או להקת מוזיקה אתיופית ופעילויות נוספות.


הפעילות מתאימה לכל הגילאים, משפחות, קבוצות ויחידים וניתן לקיים במרכז ימי הולדת וימי גיבוש או לשלב את הביקור במקום במסגרת טיול באזור בית שאן ועמק המעיינות.

הביקור במקום בתיאום מראש בלבד.

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382475 3-6, 6-12 ימי חול:9:00 עד 23:00, שישי עד שעה לפני כניסת שבת, במוצאי שבת כשעה לאחר צאת השבת. בתשלום ובתיאום מראש בלבד

איך מגיעים?

צפון, ארז 3 בית שאן שכונת נוף הגלעד בית שאן - קרוב ליציאה הדרומית של בית שאן לכיוון כביש הבקעה-כביש 90 כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה