ניווט משפחות בטבע

משחק ניווט לכל המשפחה. צילום עגור

ניווט הוא דרך נפלאה לצאת לחיק הטבע, לצאת מהשגרה, לטייל בשבילים, לבלות עם המשפחה והחברים, ולרענן מיומנויות שכבר נשכחו מאז שהמציאו את הווייז. עגור – אירועי ניווט מארגנת פעילויות ניווט למשפחות, לקבוצות, לארגונים, לבתי ספר ולמוסדות. ניווטים כמו פעם, בלי GPS , בלי אפליקציות ובלי מסכים.

הניווט מאפשר למשתתפים לגלות בעצמם מקומות חדשים תוך כדי החוויה של הבילוי החברתי. לפעילות שלנו מתלווה תמיד ערך מוסף בצורת חידון, הפעלה או הרצאה. מפתיע לגלות כל פעם מחדש, כמה מהר נסחפים הנווטים הוותיקים והצעירים אל השבילים, אל הטבע והנוף, אל האתגר ואל הרצון להתקדם הלאה לאורך הנתיב.

אורך המסלולים משתנה ונע בין 1.5 ק"מ ל 5 ק"מ. המסלול על שבילים נוחים להליכה, וכל משפחה בוחרת לעצמה את האורך, את הקצב ואת הזמן, בהתאם למה שמתאים לה. בכל ניווט יש לנו גם מסלול מיוחד למשפחות מנוסות שמעוניינות בניווט מאתגר יותר ובמסלולים ארוכים יותר.

בניווטים שלנו לא נדרש ידע מוקדם בניווט. מפת הניווט מפורטת מאד, מעודכנת ופשוטה לקריאה. תמיד תקבלו הסבר לפני היציאה על המפה, על עקרונות הניווט החשובים, ועל דגשים בטיחותיים.  כל שנותר זה לבחור את השותפים שלכם לדרך, לצאת איתם וליהנות ביחד.

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה – קיץ 2017
טיול ניווט בטבע לכל המשפחה – קיץ 2017

הניווטים שלנו מתאימים לכל גיל. הילדים נהנים מן החופש ויוצאים מגדרם למצוא את התחנות. ההורים והסבים/סבתות נהנים גם הם מהחופש ומהבילוי המשפחתי האינטימי. הקטנטנים ישמחו אם תביאו מנשא או תיקחו אותם על הכתפיים אבל השבילים נוחים להליכה וכולם יכולים ללכת ברגל. חלק מהאתרים מתאימים גם לניווט לבעלי צרכים מיוחדים.

הפעילות מתקיימת ביערות שונים ברחבי הארץ בצפון במרכז ובדרום. כמו כן אנחנו מנווטים גם בנמל תל אביב, ביפו העתיקה, בירושלים, בעכו ובפארקים עירוניים. הציוד הדרוש למטיילים במסלול הניווט הוא מים, כובע, נעלים נוחות, וציוד לפיקניק שאחרי.

ניווט משפחתי עם עמיגור בפסח. צילום: עמיגור.
ניווט משפחתי עם עגור בפסח. צילום: עגור.

התחלת המסלול מתחילה במקום המפגש ובזמן שיקבע, מתכבדים בקפה ומאפה, מקבלים הדרכה על המפה ועל האיזור… ויוצאים לדרך. כל משפחה מקבלת מפת ניווט של האיזור עם נקודות ציון המסומנות עליה, אשר נמצאות בשטח. מסלול הניווט הוא מעגלי, ומתוכנן באופן כזה המאפשר לבחור את הנתיב ונקודות הציון אשר רוצים ומסוגלים לעבור בהן. אורך המסלול נע בין ק"מ וחצי לשלושה, על שבילים נוחים ובטוחים ואם אחד מבני המשפחה רוצה להשאר ולנוח על המחצלת בזמן שהשאר מנווטים… גם זה אפשרי.

לכל פעילות מותאם חידון בנושאים הקשורים למקום, להיסטוריה ולטבע, גם לקטנטנים וגם לגדולים. אז חוץ מהעובדה שנורא נהנים, גם חוזרים הביתה קצת יותר חכמים. בסיום הפעילות מפנקים עם אוכל מפנק, לילדים מתקיימת פעילות יצירה – כדי שההורים יוכלו ״להתאושש״, ואז כולם מתכנסים לטקס קבלת תעודות נווטים צעירים, אותה אפשר להראות בגאווה למחרת בגן או בכיתה.
לפרטים נוספים בטלפון: 053-7106960

www.agurnivut.com

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-7106960 כל המשפחה בתשלום

איך מגיעים?

אביב, בקיץ, סתיו

אירועים ופעילויות

תאריך שם הפעילות

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה