פארק ספיר

אם אתם בדרך לאילת או בדרך הביתה תוכלו לעצור בנווה מדבר אמיתי במרכז הערבה, אגם שמותר לדוג בו,  עם מטע תמרים,  ודקלי עץ הדום, פארק פסלים ואפילו מטע צעיר של עצי באובב ממש כמו בנסיך הקטן עם מטוס קטן כמו ההוא של סנט-אכזופרי.

פארק ספיר הוא נקודת חן ייחודית באזור הצחיח של הערבה התיכונה שהושקעו בו הרבה אהבה, מאמצים ומשאבים ע"י קק"ל והמועצה האזורית ערבה תיכונה בתקווה שהקהל שיהנה מהשהייה במקום ישאירו נקי ומטופח גם למבקרים הבאים. 

בפארק יש תאורה סביב האגם עד חצות, מנגלים ונקודות תחומות באבנים להבערת אש, שירותים, ברזיות ושולחנות המפוזרים באזורים המוצלים, באגם יש דגים שמותר לדוג אותם ואוכלוסיה של ברווזים, וציפורי מים נוספות שהקהל מתבקש שלא לפגוע בהם.

במקום צמחייה ייחודית שהושקע עמל רב לקליטתה במקום – דקלי הדום (דקל מיוחד המתפצל לכמה גזעים מתוך בסיס מרכזי אחד) מהווים את המקום הכי צפוני העולם בו נמצא העץ ו-50 עצי באובב שנשתלו לפני מס' שנים ומהווים את הריכוז הכי גדול בארץ של העץ.

גן שעשועים ומתקנים לילדים ולגיל הרך הוקמו באזור חורשת התמרים, במרחק הליכה קצר מהאגם, ופסל סביבתי – החיים במדבר – שהוקם ע"י 5 פסלות מהאזור בשיתוף ילדי האזור, ומסמל את החיים במדבר מתחילתו לתקופותיו השונות ופעמון הידידות – מתנת ממשלת תיאלנד לחקלאי הערבה.

יש להישמר ולהיזהר כפי שנהוג בטבע בתנאי המדבר (עקרבים, נחשים, קוצי תמר ועוד..), לשתות מים ולהקפיד על שהייה בצל בשעות החמות של היום.

שימו לב כי הרחצה באגם אסורה ומסוכנת.

המטוס של הנסיך הקטן בפארק ספיר שבערבה

בקצה השמיים ובסוף המדבר … המטוס של סנט-אכזופרי 

ניתן להזמין לינה באזור (מומלץ בעונת הסתיו-חורף-אביב) – 1-800-225-007 או בטלפון: 08-6582007

הצילום באדיבות מח' תיירות "לב הערבה"

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה גן בוטני פינות משחק מקום למנגל מקום לפיקניקים מעיין חינם

איך מגיעים?

על כביש הערבה (כביש 90), כ- 4 ק"מ דרומית לעין יהב בצד המערבי של הכביש, מצפון לאזור התעשייה ספיר. כל השנה

מה באזור?

תגובה אחת

  1. רשום כניסה חופשית. הגענו למקום ומסתבר שסגור בגלל כמה חיילים גובניקים שיצאו לטייל. לא היה רשום באתר ואחרי שיחה לממונים מסתבר שזאת בעיה שלנו.

השאר תגובה