רייזר העמק הנעלם: טיול רייזרים בעמק המעיינות

רייזר העמק הנעלם. צילום: ליברמן

חדש בעמק המעיינות: רייזר העמק הנעלם- חווית שטח בנהיגה עצמית בנופים המרהיבים של הגלבוע ועמק המעיינות
חוויות ניר דוד המפעילים בין השאר את גן החיות האוסטרלי גן גורו ופארק המעיינות, משיקים את חווית רייזר העמק הנעלם המאפשרת להעלם לכמה שעות מהשגרה היומיומית, לחווית שטח בנהיגה עצמית, שכל כולה מרחבים פתוחים, נופים מרהיבים, אדרנלין, טבע, מים והיסטוריה מרתקת בלב ליבו של העמק. הטיולים בנהיגה עצמית ברכבי kawasaki מתקדמים בעלי ארבעה מקומות ומלווים במדריך.

ברייזר העמק הנעלם הותאמו מסלולים המתאפיינים בשילוב של נהיגת שטח מאתגרת אך גם רגועה ונעימה, לאורך נחל חרוד, בדרכים מפותלות ותלולות בהרי הגלבוע ובמרחביו הפתוחים של עמק המעיינות, דרך בריכות הדגים ולאורך מסלולה של רכבת העמק ההיסטורית. המסלולים כוללים תצפיות מרהיבות, מקומות היסטוריים, נחלים ומעיינות וגם עצירת קפה שטח בכל נסיעה.
המסלולים שנבחרו הינם באורכים שונים ומתאימים למשפחות עם ילדים, זוגות, חגיגת אירועים מיוחדים, ימי גיבוש ועוד.
המסלולים החדשים שהושקו- רייזר העמק הנעלם: טיול רייזרים בעמק המעיינות:

מסלול מגלים את הגלבוע
במסלול זה נגלה פינות נעלמות בעמק חרוד ובגלבוע, נגלה אותן תוך כדי נסיעה בעמק עצמו ובתצפיות המדהימות עליו מפינות נסתרות בגלבוע. את טיולנו נתחיל מחניון הרייזרים, ראשיתו של מסלולנו יקח אותנו מערבה לאורך נחל חרוד בינות לבריכות דגים עם שלל ציפורים, שדות ומטעים חקלאיים, באתר "תל יוסף הישנה" נעצור לשמוע בקצרה את סיפור התיישבותם ההיסטורי של חלוצי העמק. לאחר החלפת נהגים, נתחיל לטפס אל רכס הרי הגלבוע בדרך מיוערת ומפותלת שתיקח אותנו לכתף שאול. כאן, בתצפית המרהיבה נזכה להתבשם מנופו המשגע של העמק שלנו, ניזכר בקינת דוד ובסיפור נפילתם של שאול ויהונתן, זה המקום להתרענן בקפה ותה צמחים ובשתיה קרה ומאפים. הזדמנות נוספת להחלפת נהגים, מכאן נמשיך את דרכנו מזרחה, נחצה את העמק הנעלם ונעצור לתצפית נוספת, משגעת לא פחות על חלקו המזרחי של העמק.
כשפנינו מזרחה נתחיל את דרכנו למטה חזרה לעמק, כשעמק המעיינות נפרש לפנינו במלוא תפארתו.

אורך המסלול כ-31 ק"מ
משך המסלול כשעתיים וחצי, מחיר לאדם ברכב לזוג בלבד* -280 ₪
מחיר לאדם ברכב לארבעה – 230 ₪.

כתף שאול מעין חרוד
הר הגלבוע.

סודות נחל חרוד
במסלול זה נגלה פינות נעלמות לאורך נחל חרוד, אותו תחצה דרכנו מספר פעמים, נעבור גם בין בוסתנים, שטחים חקלאיים ובריכות דגים.
את טיולנו נתחיל מחניון הרייזרים, נחצה את כביש 669 ומשם נמשיך צפונה לכיוון תל זוהרה ובוסתניו המובילים אל אפיקו של נחל חרוד, אל גשר הקנטרה נגיע לאחר שנחצה את הנחל בחצייה אתגרית, ומתחת לקשתותיו המרשימות של הגשר המתנשא לגובה רב מעל הנחל נעצור להפסקת התרעננות קצרה שתיכלול מספר פינוקים.
לאחר החלפת נהגים נצא לכיוון מסילת רכבת העמק ההיסטורית והמחודשת, ניסע לאורכה באוויר הפתוח ואם יתמזל מזלנו נוכל לבדוק גם מי מהיר ממי הרכבת או הרייזר.
גם דרכנו חזרה מערבה עוברת דרך שטחים חקלאיים רבים, הפעם נחצה גם בריכות דגים ונזכה לצפות בשלל הציפורים המאכלסות אותן, אחרי חצייה מעניינת נוספת של הנחל, נחזור עם מנה מכובדת של אדרנלין טעון אל נקודת היציאה.
אורך המסלול כ-18 ק"מ
משך המסלול כשעה וחצי, מחיר לאדם ברכב לזוג בלבד* – 200 ₪
מחיר לאדם ברכב לארבעה – 150 ₪
*כל הרכבים הם רכבים בעלי ארבע מקומות ישיבה.
המחיר לאדם ברכב לזוג בלבד, מתייחס לרכב בו לא יצטרפו אנשים נוספים.

כידוע, "חוויות ניר דוד" נמצאת בעמק המעיינות סמוך להר הגלבוע, כשעה וחצי בלבד מגוש דן, ומציעה מגוון של חוויות. גן גורו הפארק האוסטרלי ובו צמחייה ובעלי חיים מאוסטרליה הרחוקה. טיולים בפארק המעיינות באמצעי תחבורה שונים. 41 צימרים המזמינים לנופש קסום ורגוע ובנוסף ניתן ליהנות מימי כיף וגיבוש לקבוצות על שפת נחל האסי.

טיולי רייזרים בדרגות קושי שונות
חוויה בגלבוע – טיולי רייזרים לכל המשפחה

איך מגיעים:
רייזר העמק הנעלם נמצא בכניסה לגן השלושה (סחנה) על כביש 669 עפולה בית שאן.
במעגל התנועה הראשון בצומת פונים שמאלה ומגיעים לחנייה הנמצאת מול חניון גן גורו.

הסיורים יוצאים כל יום בשעות: א'-ה' + שבת/חג – 9:00 I 11:00 I 13:00 I 15:00
שישי/ערב חג – 9:00 I 11:00 I 13:00
לפרטים והזמנות, מרכז ההזמנות זמין לשירותכם בטלפון: 053-9382462, במייל: shivuk1@nirdavid.org

רייזר העמק הנעלם: טיול רייזרים בעמק המעיינות:
טיולי הרייזרים מתקיימים בהזמנה מראש בלבד.
הנהיגה ברייזר מותרת לבני 21 ומעלה, המחזיקים רשיון נהיגה (B) בתוקף של שנה לפחות ומותנית בהפקדת רישיון נהיגה בתוקף.
נסיעה ברייזר מותרת מגיל 3 ומעלה (עם בוסטר).
תנאי ביטול (באתר)
כמות משתתפים : 2 רכבים מינימום
ציוד נלווה (משקפי אבק)

רייזר העמק הנעלם: טיול רייזרים בעמק המעיינות בטלפון : 053-9382462

לפרטים נוספים אודות גן גורו…

למידע נוסף אודות פארק המעיינות….

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382462 shivuk1@nirdavid.org 3 ומעלה, כל המשפחה הסיורים יוצאים כל יום בשעות: א'-ה' + שבת/חג - 9:00 I 11:00 I 13:00 I 15:00 שישי/ערב חג - 9:00 I 11:00 I 13:00 בתשלום

מחירים

150-275 ש"ח

איך מגיעים?

רייזר העמק הנעלם נמצא בכניסה לגן השלושה (סחנה) על כביש 669 עפולה בית שאן. במעגל התנועה הראשון בצומת פונים שמאלה ומגיעים לחנייה הנמצאת מול חניון גן גורו. כל השנה

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה