שייט בעין גב

אטרקציה ייחודית לילדים בצפון – שייט בכנרת עם דייגי קיבוץ עין גב, היוצאים מדי יום שישי מהמזח בנמל עין גב.

משפחות עם ילדים, הורים סבים וסבתות המטיילים בצפון, מוזמנים לאטרקציה מיוחדת במימי הכנרת בימי שישי -הפלגה על גבי ספינת שייט היוצאת מהמזח בנמל עין גב אל שדה הדייג בכנרת, תוך כדי השייט, צופים בסירת דייגים אמיתית בפעולה.

מנחם לב, קפטן סירת הדייגים מסביר על ענף הדייג ופעולת הדייגים בעזרת מיקרופון אלחוטי אותו שומעים בספינת השייט כשאנשי הצוות, לבושים בבגדי דייגים עם שכמיות נגד רטיבות, מדגימים כיצד דגים בעזרת מכשירי רדאר לזיהוי להקות הדגים מהסוגים השונים.

ברגע שזיהה הרדאר להקת דגים, תשמע קריאת קפטן לב: עוגן! הדייגים יזרקו למים רשת הקפה באורך 250 מטר שתקיף את הדגים, שבעזרתה יעלו את השלל אל הסירה  – סרדינים, דגי אמנון, קרפיונים ושפמנונים.

עוד במהלך השייט – תצפית והסבר על מיני הציפורים בכנרת והאכלת שחפים תוך כדי ההפלגה בזמן שתקבלו מענה על השאלה המתבקשת – דייג אוהב דגים?
במהלך השייט תוגש שתייה חמה וקרה ועם החזרה אל המזח, ניתן להשלים את החוויה במסעדת הדגים של עין גב, ליהנות מארוחת דגים משובחת מול נוף הכנרת.

שייט בעין גב, שייט דייגים בכנרת - אטרקציות לילדים בצפון
ספינת הדייגים ורשת ההקפה. צילומים: תיירות עין גב

ענף הדייג בעין גב פועל מאז ימי הקמת הקיבוץ. חובבי הדייג ישמחו לבקר גם במוזיאון העוגנים בקיבוץ, שם ניתן לראות עוגנים עתיקים, מפות ישנות, כלי דייג עתיקים ועוד, מתקופות שונות שמתארות את סיפור הדייג בכנרת.
אטרקציה נוספת לילדים בעין גב – הנגריה של סבא יוסי בקצה הדרומי של המעגן, מציעה משחקיה מעץ בצורת ספינת פיראטים ופעילויות יצירה לילדים בעץ.

משך השייט: שעה, רצוי בתיאום מראש. מותנה בתנאי מזג האוויר ובעונות הדייג בכנרת.

פרטים והזמנות, תיירות עין גב – 04-6658008, 054-5658006
 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה הדרכה ימי שישי בשעה 13:30 - מומלץ לתאם מראש בהתאם לעונות הדייג בתשלום

איך מגיעים?

, קיבוץ עין גב מכביש 90 פונים בצומת צמח לכיוון הצד המזרחי של הכנרת לכביש 92 עד לקיבוץ עין גב - המעגן נמצא בקצה המערבי של הקיבוץ. אביב

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה