שילב בנמל

בית ספר להורות החדש של שילב שהוקם לאחרונה בנמל תל אביב, מציע להורים ולהורים שבדרך מגוון קרסים וסדנאות לתקופה החשובה ביותר של התפתחות הילדים.
 
בשילב הורות יתקיימו: מסלול הורות, המלווה את התפתחות ההורות, בתקופת ההריון והלידה ובשלושת השנים הראשונות, לצד תוכנית משלימה של קורסים, סדנאות לנשים בהריון ולאחר לידה, ופעילויות מעשירות ומגוונות להורים וילדים.

מסלול ההורות של בית הספר נבנה בהנחיה וייעוץ פדגוגי של  פרופסור עמירם רביב – פסיכולוג חינוכי וקליני, כיהן כראש החוג לפסיכולוגיה וכראש המגמה הקלינית של הילד.

המסלול הינו מסגרת בת שלוש וחצי שנים, המלווה את התפתחות ההריון, הלידה וההורות בגיל הרך, בשנים אשר לדעת מומחים רבים הינן בעלות חשיבות רבה.

שילב הורות מציעה את המסלול המלא, על מנת לרכוש את הידע ההורי על כל היבטיו, בהתאם לתקופה הרלוונטית בהורות, אך יחד עם זאת, קיימת אפשרות להורים ולהורים שבדרך לבחור בחלקים מהמסלול ולהצטרף לסדנאות והרצאות בודדות.

רן אורן, מנהל שילב הורות, אמר היום: "אנו מאמינים שעל הלימוד להיעשות באופן חוויתי ומהנה, תוך הקשבה להורה ויצירת דיאלוג עימו, על מנת להעצים אותו ולהעניק לו כלים לשפר את יכולתו להתמודד עם המשימה הלא פשוטה, אך הכל כך מספקת של להיות הורה".

מסלול ההורות של בית הספר נבנה בהנחיה וייעוץ פדגוגי של פרופסור עמירם רביב – פסיכולוג חינוכי וקליני, כיהן כראש החוג לפסיכולוגיה וכראש המגמה הקלינית של הילד. דקאן פסיכולוגיה במרכז ללמודים אקדמיים.

שימש כפסיכולוג ראשי בשירות הפסיכולוגי-ייעוצי במשרד החינוך. עוסק מזה עשרות שנים בכתיבת חומרי הדרכה להורים, בייעוץ לטיפוח והעשרה קוגניטיבית ורגשית באמצעות ספרות ילדים.
לאחרונה היה שותף עם הילי כוכבי לכתיבת "המדריך הישראלי להורים".

מסלול ההורות

תחילת המסלול – בטרימסטר השני להריון (בין חודש רביעי לשישי).
תקופת ההריון תוך מתן דגש על כיצד ניתן לחוות הריון בריא ומהנה, במטרה להקל על האם וללמדה כיצד להעניק לעובר את התנאים הטובים ביותר.
• השינויים הפיזיולוגיים וכיצד נכון להתמודד איתם, מהי הפעילות הגופנית הנכונה, מהי התזונה המתאימה להריון ועוד.
• לימוד וביסוס הקשר הזוגי על מנת שיוכל לתמוך בהורות בצורה הטובה ביותר ותוך כדי כך נבנה חזון משותף להורות. 
• הכנה  ללידה, ייעוץ בבחירת בית החולים, לימוד זיהוי סימנים מוקדמים ללידה, לימוד תפקיד המלווה, משככי כאבים בלידה ועוד.
• לימוד על הנקה, והתכוננות מעשית לקראתה. הכנה להנקה, נכונה ומעשית כפי שתוצג בקורס, מצמצמת את הקושי בתקופה הראשונה, ומעלה את הסיכוי להצליח להניק. כמו כן, נלמד על דרכים נוספות להזנה והכרת ההיבטים השונים הקשורים להזנת התינוק בתקופה הראשונה.
• הכנה להורות במובן המעשי והכנה לשבועות הראשונים בבית. ככל שרמת המוכנות לתקופה זו גבוהה יותר, כך יש יותר ביטחון ושקט נפשי להורים. הביטחון והשקט של ההורים מוקרנים לתינוק והופכים את החוויה לטובה יותר עבור המשפחה. במסגרת ההכנה המעשית ילמדו בין היתר – הלבשה, רחצה, החלפה ועוד. הלמידה תעשה דרך חוויה והתנסות ובשימוש של בובות והנחייה אישית.

לאחר הלידה – ליווי ההורים בתקופה הראשונה בבית באמצעות ייעוץ טלפוני. כמו כן, "שילב הורות" מציעה את האפשרות לשלוח אנשי מקצוע הביתה – התמיכה והסיוע בתקופה הראשונה יכולים להעניק שקט רב וחשובים ביותר בחודשיים הראשונים. 

מהחודש השלישי, המשך המסלול בנוי לפעילויות של ההורים עם הקטנים.
לאחר כשלושה חודשים תמשכנה פגישות ההורים וליווי ההתפתחות ההורית. בשלושת השנים הראשונות נלמד ונכיר את התפתחות התינוק מההיבטים המוטוריים, הרגשיים, הקוגניטיביים והחברתיים וכן מההיבטים של התפתחות המח, התפתחות השפה והתפתחות החושים.
בנוסף, ילמדו גישות ודרכים להתמודדות עם שאלות הקשורות לנושאים מגוונים כגון שינה ותזונה של תינוקות –לימוד והכרת הידע הקיים בתחום ביחס לאפשרויות הטיפול השונות.

לאורך התהליך כולו יהיו שזורים תכנים הנוגעים לתקשורת בין אישית ולזוגיות.

בהתאם לגיל הילד תלמד תקשורת עם הילדים, תיווך הורי נכון, הענקת מסגרת וגבולות כסמכות הורית, מול מתן חופש ומרחב להתנסות ולמידה. וחשוב ביותר, לימוד כיצד לאזן את המעורבות ההורית, על מנת ליצור מסגרת משפחתית מאוזנת ובריאה.

התכנים יועברו בארבעה אופנים משולבים, של הרצאות, קבוצות הורים, סדנאות ופגישות אישיות.

התוכנית המשלימה

לצד מסלול ההורות, מציע בית הספר תוכנית משלימה ובה מגוון רחב של פעילויות מלאות בחוויה, התנסות והנאה.

במסגרת התוכנית המשלימה, יוצעו קורסים ופעילויות רבות ומגוונות כגון : יוגה לנשים בהריון, התעמלות לנשים בהריון ונשים אחרי לידה, פעילויות מוסיקה להורים וילדים, עיסוי תינוקות, תיאטרון ילדים, שעות סיפור ועוד פעילויות רבות ומגוונות שיונחו על ידי המורים הטובים בארץ בתחומם.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חדר משחקים פינות משחק שעת סיפור חוגים לתינוקות חוגים לילדים הכנה ללידה חוגי הורות פינת החתלה ימי הולדת (בתיאום מראש) הדרכה בית קפה הרצאות להורים הינן בשעות הערב (18:00-20:00 ו – 20:00-22:00) וכן בימי שישי בשעות הבוקר. פעילויות של הורים וילדים בשעות אחר הצהריים ( 16:00-18:00) ועוד. בתשלום ובתיאום מראש בלבד

מחירים

40 ₪ - 50 ש"ח לאדם

איך מגיעים?

המרכז, נמל תל אביב נמל תל אביב, כניסה לנמל ממול לרחוב דיזנגוף, מול רדיו 102 FM כל השנה

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה