אגדת המלך שלמה- סרטי ילדים 2018

אגדת המלך שלמה- סרטו של חנן קמינסקי: סרט האנימציה הישראלי הראשון לילדים עם עודד מנשה, עדן הראל, אורי ליזרוביץ וחנה לסלאו

ל

אגדת המלך שלמה, עיבוד קולנועי הומוריסטי של אגדות חיים נחמן ביאליק ואגדות עם המתבססות על הסיפור התנ"כי.

זהו סרט משעשע אך גם מחכים, אודות מלך אגדי בימי מלכותו הראשונים, בעודו נער צעיר לאחר שקיבל את המלוכה מאביו, המלך דוד. המום מיופייה של מלכת שבא, אשר מגיעה לירושלים כדי לנסות אותו בחידות, שלמה מתאהב בה ממבט ראשון. בלהיטותו להרשימה, הוא מפר את מצוות אביו ומשחרר מבטן האדמה את השד הנורא אשמדאי. אשמדאי משתלט על ממלכתו של שלמה ומעיף את שלמה למדבר יחד עם חברו הטוב, טובי השועל. שם הוא פוגש את הנסיכה נעמה שמתאהבת בו ועוזרת לו למצוא את השמיר, הייצור הפלאי היכול לחצוב באבן ולהחזיר את אשמדאי לבטן האדמה ובכך, לשים קץ לעריצותו ולתאוותו לכוח.

 ח

חנן קמינסקי: בחרתי להאיר את דמותו יוצאת הדופן של שלמה באמצעות סיפור הרפתקאות מרגש, אך יחד עם זאת מלא הומור ומשעשע. חשוב היה לי להתמקד ברוח המיוחדת אשר שרתה על מלכותו של שלמה לאורך כל שנות שלטונו, תקופה מופלאה ויוצאת דופן בתולדות עמנו, אשר התאפיינה ביחסי שלום ואחווה בין עמי האזור ובקשר ההדוק שהתקיים בין התרבויות השונות ששיגשגו שם.

נוכח מציאות קשה אותה אנו חווים כיום, האפשרות לספר סיפור בו הטוב גובר על הרע, החוכמה והענווה מנצחות את הרשע וחמלה, חברות ונאמנות באות על שכרן, זהו האתגר הגדול ביותר לו זכיתי בכל שנות עבודתי.

ח

יוצרי הסרט:

במאי: חנן קמינסקי

תסריט: חנן קמינסקי

מפיקות: עדנה קוברסקי ואלינור קוברסקי – עדן הפקות

מוסיקה: עדי כהן

מנהל אמנותי: מיכאל פאוסט

עיצוב דמויות: בשמת אגיוף

עיצוב פס קול: אביב אלדמע

הופק כקופרודוקציה ישראל-הונגריה

מנהלת הפצה: לירון אדרי

חברת הפקה: סרטי יונייטד קינג

מפיקים: משה אדרי ולאון אדרי – יונייטד קינג

ח

ח

הסרט ייצא בהקרנת טרום בכורה חד פעמית בפורים- 28.2 עד ה- 3.3

 יציאתו הרשמית לאקרנים: 22.3.18

 אורך הסרט 80 דקות

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה בתשלום

מה באזור?

אין תגובות

השאר תגובה