אירועי יום ירושלים 2017 בעיר העתיקה

טיילת החומות, אטרקציות לילדים בירושלים
טיילת החומות - אחת האטרקציות לילדים בירושלים

חגיגות יום ירושלים בסימן 50 שנים לשחרור ואיחוד העיר עם מופע אורקולי גדול במיוחד על חומות העיר העתיקה, מאה רחפנים בשמיים שייצרו מיצג מרשים ומופעים של מיטב אמני ישראל. 

אירועי יום ירושלים 2017 בעיר העתיקה:  חגיגות יום ירושלים ייפתחו השנה באירוע המרכזי במלאות 50 שנה לשחרורה ולאיחודה של ירושלים. הטקס, ביוזמת שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת סמלים וטקסים ח"כ מירי רגב, ובליווי משרד התרבות והספורט, יתקיים מול חומות העיר העתיקה בירושלים ביום ראשון ה-21 במאי 2017 בשעה 20:30.

האירוע יתקיים במעמד נשיא המדינה מר ראובן ( רובי) ריבלין, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, השר לענייני ירושלים ומורשת ח"כ זאב אלקין וראש העיר ירושלים מר ניר ברקת.
האירוע מופק על ידי מרכז ההסברה שבמשרד התרבות והספורט, בשיתוף החברה העירונית "אריאל".

צילום: הרשות לפיתוח ירושלים
צילום: הרשות לפיתוח ירושלים

מדובר במיצג אומנותי ראשון מסוגו שייערך על חומות העיר העתיקה שיביא את סיפורה של ירושלים, החל מתקופת המקורות דרך הקרבות וסיפורי הגבורה ועד לימינו. מופע אורקולי עוצר נשימה שיוקרן על חומות העיר העתיקה באורך של 250 מטר. כ-100 רחפנים יטוסו בשמי ירושלים וייצרו מיצג שטרם נראה בישראל.

עוד יופיעו באירוע מיטב אמני ישראל, שרית חדד, אביתר בנאי, שולי נתן, אברהם טל, עידן עמדי, בן סנוף, עמיר בניון ועוד – שיבצעו עיבודים חדשים לכמה מהשירים הידועים שנכתבו לאורך השנים על ירושלים.

שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת סמלים וטקסים, מירי רגב: "אין עוד עם בעולם שיש לו זיקה כל כך עמוקה וארוכת שנים לעיר הבירה שלו כמו שיש לעם היהודי על ירושלים. מעולם לא הייתה ירושלים כל כך בנויה, משגשגת, פורחת כמו שהיא היום ומעולם לא היה מיצג מולטימדיה מרהיב כזה על חומות העיר – בואו בהמוניכם לחגוג עם ירושלים ביובל לשחרורה ולאיחודה".

אירועי יום ירושלים 2017 בעיר העתיקה
הכניסה חופשית

המיצג יתקיים בשער יפו, על חומות העיר העתיקה.
המיצג ימשך בין התאריכים 23.5 – 17.7

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חינם

מחירים

ללא תשלום

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

2 תגובות

השאר תגובה