הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים 2016

ארנבון- הצגה בערבית בפסטיבל תיאטרון הבובות בירושלים. צילום סמיר ג'מאמעה

פסטיבל הבובות של ירושלים חוגג השנה 25 שנה במתכונת חגיגית מתמיד: עשרות הפקות מישראל ומחו"ל, הצגות בכורה, ZOOOO – אירוע חוצות ייחודי, מופעי קברט מתחת לכיפת השמיים ואירועים נוספים, ב-4 ימים גדושים למבוגרים, לילדים ולגיל הרך.

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בירושלים בהפקת תיאטרון הקרון, יתקיים השנה במהלך אוגוסט במספר מיקומים – תיאטרון הקרון וגן הפעמון, תיאטרון החאן והגלריה בתחנת הרכבת.

מופעי חוצות לכל המשפחה
בפסטיבל יתקיימו כ-40 מופעים שונים, הפקות מחו"ל והפקות מקוריות ישראליות והצגות בכורה למבוגרים והצגות לילדים. הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות מאפשר למבוגרים, לילדים ולפעוטות, בילוי שהוא הרבה מעבר להצגה. מעבר למגוון ההצגות בסגנונות שונים של עולם תיאטרון הבובות, ההפקות הטובות ביותר בארץ ובעולם, מציע הפסטיבל מגוון אירועי חוצות לכל הגילאים. מתחם ה-ZOOOO – גן חיות אמנותי בגן הפעמון, יער הטוטם המופלא – סדנת יצירת טוטמים של חיות, קברט – במה חופשית המשלבת מוסיקה ובובות באווירה המיוחדת של תיאטרון החאן ועוד.

 

פיראט באמבט. צילום דאפי ספונר
פיראט באמבט. צילום דאפי ספונר

ZOOOO זרקור מיוחד בפסטיבל השנה הוא עולם בעלי החיים – בעלי חיים שימשו מאז ומתמיד כגשר להבנת עולם הילד בספרות ילדים ובעולם התיאטרון. בפסטיבל יקבל עולם בעלי החיים דגש בהצגות, ובעיקר בהצגות לילדים. הדבר יבוא לידי ביטוי גם במתחם מיוחד בגן הפעמון: ZOOOO. חתן פרס ישראל לתיאטרון לשנת 2016, הדס עפרת, מוביל את המתחם שהוא גן חיות אמנותי של בובות ודימויים חזותיים. קבוצה של כ-15 אמנים מתחומי אמנות שונים: בובנאות, מחול, אנימציה ועיצוב יצרו מתחם מגוון עם עבודות שונות המתייחסות לגן חיות.  הפרויקט מיועד לכל המשפחה והוא יפעל בימי הפסטיבל בשעות אחה"צ והערב.

נושא בעלי החיים יבוא לידי ביטוי גם בחצר תיאטרון החאן, המאיירת אורית ברגמן תקיים בחצר את 'יער הטוטם המופלא', סדנה עם ילדים בה הם יאיירו ביחד על גבי טוטמים של חיות שיוצבו ברחבה. פעילות זו תיצור תנועה במראה החצר שלמעשה תתהווה תוך כדי התקדמות ימי הפסטיבל.

ים קטן. צילום יוסי צבקר
ים קטן. צילום יוסי צבקר

הפסטיבל מציע מגוון הצגות גם לגיל הרך, (גילאי 2-4 ), "הפסטיבל רואה בכל ילד ובכל גיל צופה תיאטרון שיכול ליהנות מתרבות איכותית, המאתגרת את חושיו ומעבירה לו חוויה יצירתית ומלאת דמיון" אומרת דליה יפה- מעיין, המנהלת האמנותית של הפסטיבל ומנהלת תיאטרון הקרון.

גם השנה יתארחו בפסטיבל הצגות רבות לגיל הרך, הבולטת ביניהן היא אדון וגברת בחופשת קיץ (גרמניה), קרקס בובות פיוטי, כמעט ללא מילים, בה יחזו הילדים בקרקס החיות של בני זוג משעשעים. הצגה נוספת היא בלונים, בה בלונים, בובות, אנימציה ומשחק הופכים לבמת משחק תיאטרונית, שפונה לקהל ילדים מגיל שנה ומעלה. תיאטרון הקרון יעלה עם חמש הפקות חדשות לילדים: ים קטן – הצגת בובות מתחת למים, למה בכה הדג? – עיבוד לסיפורי החיות של עודד בורלא, טיול לילי – מסע פנטזיה אל תוך חלום של ילדה ועוד שתי הפקות ביכורים מתוכנית הלימודים של הקרון.

דגש נוסף בהצגות בפסטיבל השנה הוא על שילוב של מסורות שונות של תיאטרון בובות יחד עם תאטרון בובות עכשווי פורץ גבולות.  "האמן המרכזי שיגיע מחו"ל הוא יאנג פיי (Yeung Fai), מאסטר סיני שהביא למערב את המסורת הסינית של בובות כפפה", אומר שחר מרום, אחד מהמנהלים האמנותיים של הפסטיבל, "בהצגה המרגשת למבוגרים Hand Stories, משלב פיי בין אמנות בובות הכפפה למולטימדיה והקרנות כשהוא מגולל באוזניי הקהל את הסיפור האוטוביוגרפי שלו ושל משפחתו, הארוג בהיסטוריה המרתקת של סין במאה ה-20 ובמפגש בין סין המסורתית לתרבות המערב" מוסיף מרום. בנוסף יציג פיי גם הצגה לילדים, "אופרה פקין".

OPERA PEKIN - YEUNG FAI
OPERA PEKIN – YEUNG FAI

הלהקה הצרפתית Pelele היא להקת בובנאים עליזה ותוססת המשלבת מסורות תיאטרון בובות בשילוב עם הומור עכשווי ומוסיקה חיה: קרקס הבובות – הצגת קרקס לילדים בשילוב מריונטות ייחודיות. Don Cristobal – הצגה למבוגרים בסגנון "פאנץ' וג'ודי. סגנון זה חוגג את מסורת בובות הכפפה האירופאית שהתבססה כסאטירה פוליטית עם הומור פרוע על מוקדי הכוח בחברה. האמן דוד אספינוזה (David Espinoza) מספרד מציג על במה מיניאטורית, דמויות אנושיות קטנות מגודל אצבע. הקהל צופה דרך משקפות בעולם הנפרש לפניו. זהו תאטרון המשתמש באמנות תיאטרון הבובות בכדי להציג מצבים עכשוויים של התרבות, המערבים תשוקה ובדידות במפגש עם העולם המודרני.

תיאטרון בובות – לא רק לילדים – דוד אספינוזה (David Espinoza) ספרד

"אך בובות הן לא רק לילדים", אומר שחר מרום, "וחשוב לנו להציע בילוי לכל גיל", הפסטיבל מציע למבוגרים בילוי לילי מלא -Jerusalem Puppet Triple – המשלב בכרטיס אחד שלוש חוויות: בילוי לשעת ערב מוקדמת ב ZOOOO ובהמשך הלילה צפייה בהצגת תיאטרון והופעת קברט תחת כיפת השמיים. לקינוח – בירה ראשונה חינם להורים שלא נוהגים… במתחם הביר גארדן שבתחנה הראשונה.

בין ההצגות שישתתפו בפסטיבל לתיאטרון בובות – ירושלים 2016 : בבכורה – גשם קיץ, טיול לילי, למה בכה הדג?, שלושה ליצים וזמרת. הצגות נוספות בפסטיבל בלונים, גוליבר, קרקס בובות, פיראט באמבט, תהיה בריא מוריס מגי, ציפור הגשם, בלילה חלמתי חיות, קו נקודה, יואל אמר, כשהכל היה ירוק ועוד.

לפרטים בטלפון : 02-6232782

הפסטיבל לתיאטרון בובות – ירושלים 2016
15-18 באוגוסט
תיאטרון הקרון | מתחם הרכבת | תיאטרון החאן | גן הפעמון
להזמנת כרטיסים ולוח ההופעות המלא באתר תיאטרון הקרון לחצו כאן…

פרטי המקום
נשמח לדעת!02-6232782 כל המשפחה בתשלום ובתיאום מראש בלבד, חלק מהאירועים בתשלום וחלקם בחינם

מחירים

הצגות ילדים: 45 ₪ - במכירה מוקדמת. בימי הפסטיבל: 65 ₪. הצגות מבוגרים: 65 ₪ - במכירה מוקדמת. בימי הפסטיבל: 90 ₪. **מכירת כרטיסים מוקדמת, בין התאריכים: 21/7 ועד גמר המלאי ולא יאוחר מה- 11/8. אירועים מיוחדים: 10/ 20/ 35 ₪. מבצע כרטיס משולב למבוגרים Jerusalem Puppet Triple - 100 ₪ (הצגת מבוגרים לבחירה + zoooo+ קברט ובירה).

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה