חופש גדול 2016: סיורי לילה ופעילויות לילדים בשעות הערב

עששיות אל מול הים. רשות הטבע והגנים

בחום הנוכחי שמאפשר לבלות עם הילדים רק במקומות מוצלים וממוזגים, אתרים רבים הבינו שכדאי להאריך את שעות הפעילות וליצור פעילויות לילדים ולמשפחות בשעות הערב הקרירות יחסית. בין הפעילויות תוכלו להצטרף אל סיורי עששיות וספארי לילה, קמפינג ולינת שטח משפחתית, טיולי שקיעה ופעילויות נוספות.

חופש גדול 2016 : סיורי לילה ופעילויות לילדים בשעות הערב :
סיורי לילה בגן גורו
מחפשים חוויה שונה ומרגשת לכל המשפחה? גן גורו מזמין אתכם לסיורים ליליים מודרכים לילדים ולכל המשפחה.
במהלך הסיור המודרך פוגשים המבקרים את בעלי החיים האוסטרלים, בשעות לא שגרתיות, ולומדים אודות היתרונות שבפעילות בלילה. הסיור מתקיים באווירה נינוחה, ההליכה בין החיות בחושך, המפגש המיוחד איתם, הקומזיץ בסוף הסיור והלינה במתחם האוהלים בתוך גן החיות, מייצרים אווירה ייחודית וחוויה מיוחדת. הסיורים יתקיימו במהלך חודש יולי ואוגוסט.
סיורי לילה בגן גורו…
קיפצובהלילה: פעילויות לילדים בלילות החופש הגדול בקיפצובה
כשחודשי הקיץ עוד לפנינו והטמפרטורות מטפסות, זה הזמן להפוך יום ללילה ולצאת לפעילות משפחתית מרעננת.
במהלך אוגוסט יהיה פארק קיפצובה פתוח הפארק בימי שלישי וחמישי עד השעה 21:00.
כחלק מהפעילויות המיוחדות לקיץ יתקיימו סיורי שקיעה ועששיות הכוללים ביקור בגת העתיקה, הסבר על ייצור היין בעת העתיקה, טעימת ענבים בשלים מהגפנים בכרמי היין של צובה, עצירה באנדרטה לזכר ישראל הפלמ"חניק לתה עם צמחי תבלין מתובל בסיפור הקמת הקיבוץ ע"י הפלמחניקים.
קיפצובהלילה…
קיפצובלילה צילום אורלי עובדיה
קיפצובלילה צילום אורלי עובדיה

פעילויות הלילה של הלונדע
הלונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, מוזיאון חדשני בקונספט ייחודי, שמעודד למידה חווייתית באמצעות משחקים מקוריים ואינטראקטיביים,מזמין אתכם לביקור אולטימטיבי של התנסות, חישה ולמידה לכל המשפחה. בימי חמישי החל מה24.7 יתקיימו בלונדע פעילויות לילה במוזיאון – בפעילות יתקיים סיור לילי הורים וילדים מוזמנות להצטרף לחוויה ולעלות על עקבותיהם של גמדי הלונדע…
פעילויות הלילה של הלונדע…

פעילויות לילדים בלונדע. צילום: גל נמט
פעילויות לילדים בלונדע. צילום: גל נמט

פעילות בציר לילית ביקב יפתחאל
יקב יפתחאל מזמין את הילדים ואת כל המשפחה לפעילות מיוחדת ביקב ובכרם. הפעילות תכלול תחילה הגעה למרכז המבקרים וקבלת תדריך ראשוני, בציר ענבים ידני בכרם לסלסלות בכרם שליד היקב, חזרה לחורשת האקליפטוס להמשך התהליך: הפרדת הענבים מהשזרות, מעיכת הענבים וסחיטתם במכונת סחיטה לילדים, מילוי התירוש בבקבוק אישי, פיקוק הבקבוק בפקק שעם ויצירת תווית אישית לבקבוק. פעילות הבציר הלילית תתקיים בימי שלישי החל מה-3 באוגוסט בשעה 19:30 עם קומזיץ וכיבוד קל.
בוצרים ונהנים ביקב יפתחאל…

בוצרים ונהנים. צילום: יקב יפתחאל
בוצרים ונהנים. צילום: יקב יפתחאל

סיורי עששיות ברמת הנדיב
בילוי מיוחד בשעות ערב מוקדמות לאור עששיות בגנים הקסומים של רמת נדיב. הסיור מלווה בהדרכה שמתמקדת בנושאי התיישבות וחלוציות עם ערכים אקולוגיים שונים. הסיור אורך כשע-שעתיים (בהתאם לקבוצה) למידע וסף : 04-6298111 או במייל info@ramathanadiv.org.il.

סיור עששיות ברמת נדיב.
סיור עששיות ברמת נדיב.

מבלים בלילות בשמורות ובגנים:
פסטיבל כדורים פורחים
בפארק הבשור יתקיים גם השנה פסטיבל כדורים פורחים החל מיום חמישי 21.7 בשעה 16:00 ועד אור הבוקר ביום שישי 22.07. בפסטיבל המבקרים יוכלו לצפות בבכלי הטיס הציוריים שיגיעו במסגרת אירוע נודד ממעיין חרוד למרגלות הגלבוע אל מעיין הבשור בנגב הצפוני. בערב יום חמישי ייערך מופע קרקס עם פירוטכניקה ולוליינות מדהימה ולאחריו מופעGlow מרהיב של כדורים פורחים, מוארים ומרקדים במקצב מקפיץ. למחרת, אור ליום שישי עם הזריחה, ייערך מטס של כ-16 כדורים פורחים מהארץ ומחו"ל שירחפו מעל הפארק עד היעלמותם בקצה האופק. ניתן להמשיך לבלות בפארק לאחר המטס. במקום יהיו דוכני מזון בתשלום.

כדורים פורחים בבשור - עמית לבקוב
כדורים פורחים בבשור – עמית לבקוב

סיורי שקיעה ועששיות במבצר נמרוד
סיור חווייתי ובלתי שגרתי בנבכי המבצר לאור כוכבים ועששיות. בלילה, עת מתמלא המבצר קסם וחידה נצא לסיור עוצר נשימה בין מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים שיחזירו אותנו לאווירת ימי הביניים. הסיור מתקיים במבצר נמרוד וההשתתפות בו מותנית במינימום נרשמים. הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*.

עששיות בקיסריה העתיקה
סיור ערב חווייתי בעתיקות קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי המוביל אל העיר העתיקה, ביקור בנמל העתיק ובהיפודרום. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר. הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

עששיות בגן הלאומי כוכב הירדן
טיול לילי באווירה קסומה ולאור עששיות במבצר המרשים ביופיו. נתצפת אל אורות עמק הירדן ושכנתינו מדינת ירדן. נהלך בנבכי המבצר, במעבריו הנסתרים ונגלה את צפונותיו של "כוכב הרוחות". הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

סיור עששיות בקסטל. צילום: רשות הטבע והגנים
סיור עששיות בקסטל. צילום: רשות הטבע והגנים

סיורי ערב בעקבות צבי הים
צבי הים, שחיו באלפיהם בים התיכון עומדים כיום בסכנת הכחדה מסיבות שונות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לסיור חווייתי לכל המשפחה, שילווה בהסברים ופעילות המותאמת למשפחות בנושא החוף החולי והצלת צבי הים.
בסופו של הסיור מגיעים לחוות הקינון והפקח מבצע פתיחת קן שבקע על מנת לספור את הביצים שבקעו ולראות אם נותרו צבונים חיים. הסיור מתקיים בחוות הקינים בחוף הכרמל. הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

סיפורי ים מסביב למדורה בחוף הבונים
פעילות ערב לכל המשפחה. שירים וסיפורי ים מסביב למדורה לכל הלנים בחניון הלילה בחוף הבונים ולמי שרוצה לחוות לילה בים לאור המדורה.

עששיות בתל אפק
נצא באור אחרון וניכנס ללילה כמו גחליליות. לאורך הסיור נספר את סיפורם של האבנים, הקארדו העתיק, המבצר המרשים, ואפילו החלונות המיוחדים יספרו לנו את סיפורם. נפגוש דמויות מהעבר הרחוק והקרוב. בבית המושל המצרי נהנה מקבלת פנים מסורתית ונתחמם עם תה חם ונתכבד במתוקים.

עששיות בגן לאומי תל אשקלון
סיור לילי המפגיש היסטוריה, טבע ואנשים. למי מותר לעבור בשער בן אלפי השנים? איפה המקום בו נחרצו גורלות והיכן ה"קניון" הרומאי? נפעיל יחד את הבאר כמו בימים עברו ולקינוח נשתה תה מצמחי הגן.

"חכמים בלילה" בהרודיון
מראות המדבר לאור הירח קסומים מתמיד והמרחבים מרמזים כטומנים בחובם סוד. כשממלכת הלילה מחליפה את ממלכת היום, בע"ח הנסתרים מהעין יוצאים מהמסתור ומשמיעים קולם למרחוק ובעקבות כל אלו נצא גם אנו לחקור נתיבותיהם. נתחיל את הערב בהרצאה מרתקת בנושא התאמות בע"ח למדבר, ולאחר מכן נצא לשטח לטיול משפחות לאור ירח – סיור לילי על ספר המדבר.

לפרטים נוספים על סיורי הלילה וטיולי יולי 2016 עם רשות הטבע והגנים…

פעילויות ליל ירח מלא בעמק המעיינות
תחת הכותרת 'ליל ירח מלא בעמק המעיינות' יתקיים ביום חמישי ה – 21.7 בעמק המעיינות בפעם הראשונה לילה שכולו פעילויות ליליות. במסגרת הלילה המיוחד אותה יזמה המועצה האזורית עמק המעיינות יקיימו אתרי התיירות ברחבי המועצה שלל אירועים אשר יפתחו את שעריהם בשעות לא רגילות עם פעילויות מיוחדות למשפחות במחירים סמליים של 10 ₪ בלבד למשתתף. עוד יתקיימו סיורים מודרכים לכל המשפחה ללא תשלום במסלולי טיול ברחבי עמק המעיינות, מופעים מוסיקליים בכניסה חופשית לקהל, ארוחות מיוחדות במסעדות האזור עם טעימות מיוחדות לערב, אירוע ריצה לילי ועוד חוויות רבות ונוספות במזג האוויר האידיאלי של שעות הערב בעמק המעיינות. רוב הפעילויות במחיר 10 ₪ בלבד ובתיאום מראש באתר המועצה האזורית עמק המעיינות.
פעילויות הלילה בעמק המעיינות…

גן השלושה- סחנה.  צילום : יחצ
גן השלושה- סחנה. צילום : יחצ

לילה מהאגדות בשביל התגליות
מי לא רוצה להפוך לדמות בסיפורי האגדות? להתהלך ביער המסתורי עם מספר הסיפורים ולפגוש את הפיה הקסומה והשדונים הקטנטנים? לפתור חידות וליהנות מחווייה מהאגדות? במהלך חודשי יולי אוגוסט עם רדת החשיכה יהפוך הגן הבוטני לגן קסום עם אוירה מופלאה ומרתקת, מלאת צלילים, סיפורים, משחקים והפעלות למבקרים. לראשונה בארץ מוזמן קהל המשפחות 'להיכנס לאגדות' ויחד עם הילדים ליהנות מחווייה לילית מרתקת בגן הבוטני ובשביל התגליות שיהפוך למסלול מתפתל המשתרע לאורך מאות מטרים, טומן בחובו פינות חמד מפתיעות בהם יתרחשו מפגשים מפתיעים עם דמויות שמסמלות את חוויית הילדות הגדולה מכל – האגדות.
בגן ימתינו למבקרים דמויות מסיפורי האגדות ביניהם: שדונית שובבה, גמד מכרות חרוץ, פיה קסומה, מספר סיפורים ועוד שילוו את הילדים בשביל התגליות שהואר בתאורה קסומה ומיוחדת ואפקטים של גחליליות, הקרנות על צמרות העצים והצמחים באזור, מוסיקה וצלילים קסומים שקיימים רק באגדות.
לילה מהאגדות בשביל התגליות...

לילה מהאגדות בגן הבוטני. צילום: רפי דלויה
לילה מהאגדות בגן הבוטני. צילום: רפי דלויה

בין שקיעה לזריחה: פעילויות לילדים ואירועים בחופש הגדול בערבה
מתארחים בדרום? יורדים לאילת? בדרך מחכות לכם בערבה שפע פעיליות ואירועים המתקיימים בשעות הנעימות של הלילה – כוכבים בערבה בפארק תמנע, חגיגה אסטרונומית לכל המשפחה עם סיורי לילה וצפייה מודרכת עם טלספקופ נייד הגדול במדינה, סדנאות, הרצאות, מוזיקה ועוד. בכפר האומנים צוקים מזמינים אתכם לשמוע סיפוק אישי ולהיחשף ליצירות, להשתתף בהפנינג ועוד. בנאות סמדר תתקיים הופעה של overthinking להקת אינדי רוק מקורי מקומית וגם הופעה של אחותנו הקטנה. טיולים לאור ירח מלא לכל המשפחה עם בית ספר חצבה, מלטפים תנין בקרוקולוקו חוות התנינית עיר אובות, מבקרים במרכז וידור לחקלאות בחצבה, סדנאות שוקולד בעין יהב, משחקי ניווט בנוף צוקים ועוד.
לפרטים נוספים….

טלסקופ הנייד הגדול במדינה. יונתן כלפה הדובה הגדולה
טלסקופ הנייד הגדול במדינה. יונתן כלפה הדובה הגדולה

פרטי המקום
נשמח לדעת!חלק מהאירועים בתשלום וחלקם בחינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה