טיול לשבת עם הילדים: יום הנדידה בשמורת עין אפק

טיול לשבת עם הילדים, שמורת עין אפק קרית ביאליק
חורף בשמורת עין אפק קרית ביאליק

רגע לפני שהחורף מתחיל קבלו רעיון: טיול לשבת עם הילדים אל שמורת אפק שליד קרית ביאליק בה חוגגים בשבת בבוקר את יום הנדידה, או אולי טיול עם הילדים בשמורת עינות צוקים שליד ים המלח בה תוכלו להשתתף בפעילויות צפרות וסיורים מודרכים או לחגוג את יום הלוטרה בנחל שניר שבצפון

טיול לשבת עם הילדים בשמורת הטבע עין אפק

טיול בשמורת הטבע עין אפק מספק הצצה אל נדידת הציפורים והטבע בסתיו – להכיר אנפות, קורמורנים וציפורי שיר נודדות במסלול שביל הביצה, בין בריכות מים טבעיות וגשרי עץ, טחנת הקמח הצלבנית וצמחיית מים וגדה. תוכלו לחוות עם הילדים טיבוע ציפורים לכל המשפחה, לשמוע הרצאת טבע מרתקת, להצטרף לסיור מודרך בשמורה, לראות מיצג אורקולי ולתצפת עם הטלסקופ על אחו הג'מוסים.

היכן: שמורת טבע עין אפק

מתי: ימי שבת 11.11, 18.11, 25.11, בשעות 10:00-15:00

הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 22 ₪, ילד 9 ₪), חינם למנויים.
צילום: רשות הטבע והגנים

 

 

פעילות לשבת עם הילדים בשמורת עינות צוקים: לעוף עם ציפורים

בשמי ישראל חולפות כעת מאות אלפי ציפורים שעושות את דרכן מאירופה לאפריקה. חלקן הגדול יעצרו אצלנו למנוחה ולתדלוק לפני ההמראה ליעד הבא. שמורות הטבע עיינות צוקים מהוות תחנה חשובה לאותן ציפורים הבוחרות לנדוד מעל בקעת הירדן וים המלח. לכבוד הנדידה הגדולה נערוך טיבוע ציפורים וסיורים לכל המשפחה בשמורה החבויה. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

היכן: שמורת טבע עיינות צוקים

מתי: ימי שבת בחודש נובמבר, בשעות: 09:00 – 11:00 יצאו סיורים כל שעה עגולה ובמהלכם תתקיים פעילות טיבוע הציפורים. בנוסף יצאו סיורים לשמורה החבויה ללא פעילות טיבוע בשעות: 12:00 ו- 14:00.
הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 29 ₪, ילד 15 ₪), חינם למנויים

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה – מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).

עיינות צוקים. צילום: דורון ניסים
טיול לשבת עם הילדים בשמורת עיינות צוקים. צילום: דורון ניסים

פעילות לילדים בשבת בנחל שניר: יום הלוטרה

מגיעים עם הילדים לטיול בצפון ומשתתפים ביום הלוטרה בשמורת נחל שניר. הלוטרה הינה טורף ממשפחת הסמורים הנמצא בסכנת הכחדה, ניזונה בעיקר מדגים ופעילה בד"כ בשעות החשיכה. בואו ללמוד על החיה המיוחדת והמסקרנת בהפנינג לכל המשפחה הכולל סיורים מודרכים עם חוברת "הרפתקה בשמורה", פעילות מומחזת, שעת סיפור, קיר צביעה ענק, צפייה בסרט על אורח חייה של הלוטרה, סדנאות יצירה ופינת איפור.

היכן: שמורת טבע נחל שניר

מתי: שבת 11.11, בשעות 10:00- 14:00 (סיורים ייצאו בשעות 10:30, 12:00, 13:30)

הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר ( מבוגר 28 ₪, ילד 14 ₪), חינם למנויים

לפרטים נוספים: www.parks.co.il

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה