יום העצמאות בדרום: פעילות לכל המשפחה ביד מרדכי

אתר שחזור הקרב ביד מרדכי. צילום: גלעד קוולרציק

קיבוץ יד מרדכי חוגג את יום העצמאות ה70 למדינה באחד מסמלי הגבורה החשובים של מלחמת תש"ח: פעילות לכל המשפחה באתר שחזור הקרב ללא תשלום

 

קיבוץ יד מרדכי ואתר שחזור הקרב המהווה את אחד הסמלים הבולטים של גבורה ועצמאות בפעילות מיוחדת לכבוד יום ההולדת ה70 למדינה ו75 שנים לעליה לקרקע ביד מרדכי. במסגרת הפעילות אתר שחזור הקרב וכלל אתרי המורשת ביד מרדכי פתוחים חינם לקהל המבקרים:

באתר הקרב יוכלו המבקרים להתחפר בתעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים ושריונית, להכיר את כלי הנשק ששימשו את הלוחמי, לשמוע  סיפורי גבורה ועוד.

אתר שחזור הקרב, שבזכות חשיבותו הוכרז כאתר הנצחה לאומי המיועד לשימור, שופץ ושודרג לאחרונה באמצעות המועצה לשימור אתרים ואגף מורשת במשרד רוה"מ.

האתר משחזר את סיפור הגבורה הייחודי של חברי יד מרדכי ולוחמי הפלמ"ח בקרב מול צבא מצרים. סיפור קרבות יד מרדכי היה אחד מהפרקים ההרואיים בתולדות מלחמת העצמאות ומילא תפקיד חשוב בהגנה על הנגב והמדינה כולה. המבקרים מוזמנים לשמוע את סיפורם של המגנים, כ 150 חברי קיבוץ ולוחמי פלמ"ח שהצליחו לעצור מעל ל-2,000 חיילים מצרים ולעכב את התקדמותם צפונה כשיעדם לכבוש את תל אביב.

באתר יוכלו המבקרים להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה 6 ימים. המבקרים יתרשמו מכלי הנשק מהתקופה, יתגנבו בתעלות הקשר ואף יטפסו על הטנק ההיסטורי.

במקביל יוכלו המבקרים לעלות לגבעת הפסל של מרדכי אנילביץ, באנדרטת המשוריין ילמדו על סיפור פינוי הילדים שחולצו תחת אש, ולבקר במוזיאון משואה לתקומה המספר את סיפורו של העם היהודי באירופה טרם מלחמת העולם השנייה, החיים בגטו, מרד גטו ורשה ותקומת העם היהודי.

YAD-MORDECHY

 

פעילות לכל המשפחה ביד מרדכי: יום חמישי 19/04/2018 בשעות 09:00 ועד 16:00

ביום זה לא תתקיים פעילות חוויה קיבוצית ובית הדבש יהיה סגור למבקרים.

אתר שחזור הקרב נגיש לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

לפרטים נוספים בטלפון: 053-7106976

לכל אירועי יום העצמאות 2018…

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-7106976 כל המשפחה חינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

אין תגובות

השאר תגובה