יום העצמאות לילדים ביד מרדכי – אירועי עצמאות 2017

אתר שחזור הקרב ביד מרדכי. צילום: גלעד קוולרציק

קיבוץ יד מרדכי שהינו אחד הסמלים הבולטים של גבורה ועצמאות, מזמין אתכם לשחזור חוויתי של הקרב ההיסטורי מול צבא מצרים במלחמת העצמאות, ולביקור במוזאון של הקיבוץ.במסגרת הפעילות יוכלו המבקרים להתחפר בתעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים ושיריונית, להכיר את כלי הנשק ששימשו את הלוחמים, לשמוע סיפורי גבורה.  
לרגל יום העצמאות הפעילות ללא תשלום!


* שימו לב: ביום העצמאות לא תתקיים פעילות בבית הדבש של יד מרדכי שיהיה סגור למבקרים.

 

יום העצמאות לילדים ביד מרדכי – אירועי עצמאות 2017:
ביום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-69 אתרי מורשת , ובניהם מוזאון יד מרדכי ואתר שיחזור הקרב. הפעילות תתקיים ביום שני, ה2.5 בשעות, 10:00, 12:00 ו- 14:00.

אתר השחזור. צילום: ניר צפריר
אתר השחזור. צילום: ניר צפריר

השנה קיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם לחגוג בביקור באתר שחזור קרב תש"ח המשופץ ובמוזאון הקיבוץ "משואה לתקומה". באתר שיחזור הקרב יוכלו המבקרים לשמוע על תולדות הקרב, לרוץ בתעלות ההגנה והקשר, לטפס על טנקים, לעלות לגבעת הפסל של מרדכי אנילביץ ולצפות על האזור ולהנות מחוויה קיבוצית ייחודית. בנוסף, יוכלו המבקרים להתרשם ממוזיאון משואה לתקומה המספר את סיפורו של העם היהודי באירופה טרם למלחמת העולם השניה, מלחמת העולם והחיים בגטו, מרד גטו וורשה ותקומת העם היהודי כל זאת בעזרת תצוגות חדשניות של גטו ורשה ובונקר המורדים ברחוב מילא 18.

אתר שחזור הקרב. צילום: גלעד קוולרציק
אתר שחזור הקרב. צילום: גלעד קוולרציק

אתר שחזור הקרב, שבזכות חשיבותו הוכרז כאתר הנצחה לאומי המיועד לשימור, משחזר את סיפור הגבורה הייחודי של לוחמי יד מרדכי בקרב מול צבא מצרים. באתר שדה הקרב דגמים של עשרות לוחמים, עמדות התגוננות, מחילות קשר ותצפית מרהיבה על האזור.

אתר השחזור. צילום: ניר צפריר
אתר השחזור. צילום: ניר צפריר

ביום העצמאות יתקיימו סיורים מודרכים באתר, שמתארים את הקרבות וסיפורי הלוחמים. בנוסף, באתר יוכלו הילדים להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה 6 ימים. המבקרים יתרשמו מכלי הנשק מהתקופה, יתגנבו בתעלות הקשר ואף יטפסו על הטנק ההיסטורי.
מתי ? בתאריך ה-2 במאי 2017
הסיורים יצאו בשעות : 10:00, 12:00, 14:00

שימו לב: ביום זה לא תתקיים פעילות חוויה קיבוצית ובית הדבש יהיה סגור למבקרים.

לפרטים על פעילויות לילדים ביד מרדכי : 053-7106976

לפרטים נוספים אודות יד מרדכי…

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-7106976 חינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

אין תגובות

השאר תגובה