מדריך אירועים ופעילויות לילדים בחנוכה 2016

חג חנוכה מגיע ואיתו גם ימי החופשה שלעיתים קשה לנו כהורים למלא לילדים בעניין והנאה. במיוחד בשביל זה הכנו את מדריך אירועים ופעילויות לילדים בחנוכה ברחבי הארץ – פסטיבל הצגות של תיאטרון אורנה פורת בתיאטרון גבעתיים, מבחר הצגות ילדים בתיאטרון המדיטק בחולון, פעילויות חג במרכז המבקרים של מיכל נגרין, סדנת צילום באור ובחושך, פעילויות מיוחדות בלונדע ועוד…

מדריך אירועים ופעילויות לילדים בחנוכה 2016:

פסטיבל חנוכה בתיאטרון גבעתיים – תיאטרון אורנה פורת
פסטיבל חנוכה של תיאטרון אורנה פורת יתקיים השנה במהלך חול המועד סוכות עם מבחר הצגות לילדים בכל הגילאים, הצגות מובחרות ואהובות וגם הצגות בכורה כמו מולאן. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 26 בדצמבר ועד ה-1 בינואר בנוסף להצגות יתקיים הפנינג חגיגי רחב עם פעילויות לילדים ולכל המשפחה, עמדות יצירה, משחקים ועוד.. בין ההצגות שיעלו על במת פסטיבל הצגות הילדים בגבעתיים בחנוכה: ההצגות אדיסון, אי המטמון, אלאדין, בלונים, האוצר שאינו נגמר, הנעליים של אדון סימון, זהבה ושלושת הדוביםשבת הזהב, האוצר שאינו נגמר, בגן של ביאליק, חברים על הגשר, תיאטרון פצפון, ליצן החצר ועוד ועוד.
עוד על פסטיבל חנוכה של תיאטרון אורנה פורת…

חברים על הגשר. צילום: תיאטרון אורנה פורת

חברים על הגשר. צילום: תיאטרון אורנה פורת

הצגות ילדים לחנוכה בתיאטרון המדיטק בחולון עיר הילדים
תיאטרון המדיטק בחולון עורך השנה את פסטיבל הצגות הילדים בעיר ומזמין אתכם להשתתף בחגיגה.אז מי שמחפש את הבחירה האיכותית לבילוי משפחתי עם הילדים עם מבחר הצגות שזכו לשבחי הביקורות והקהל, הצגות עטורות פרסים, שהקו המחבר ביניהן הוא הנאה לילדים ולהורים ורמת הפקה בלתי מתפשר בטוח יהנה. בין ההצגות שיעלו – ההצגה חתול תעלול מאת ספרו של דוקטור סוס, ההצגה אריה הספריה, בן המלך והעני, ילדי בית העץ, שבת בבוקר, פרפרים בבטןמלכת השלג ועוד.
עוד על פסטיבל הצגות ילדים לחנוכה בתיאטרון המדיטק בחולון…

אריה הספריה. צילום: בני גם זו לטובה
אריה הספריה. צילום: בני גם זו לטובה

פעילויות חנוכה לילדים במרכז המבקרים של מיכל נגרין
מרכז המבקרים של מיכל נגרין מתהדר ומתקשט לכבוד החג ומזמין אתכם עם הילדים להגיע לפעילות בלתי נשכחת מלאה בקסם וצבע לכבוד חנוכה. פעילות החג כוללת סיור בין המיניאטורות, התכשיטים, חפצי הנוי והקריסטלים, סרט המציג את דרכה של מיכל נגרין, סדנה להכנת סביבון ענק מקושט בגרפיקה הייחודית של המותג, בעיטור אבני חן וקריסטלים או הכנת שרשרת דגלים מעוצבת וקינוח קפה ועוגה בקפה גלרייה.

הרשמה מראש לפעילויות חנוכה: 053-7106984

לפרטים נוספים על פעילות חנוכה במרכז המבקרים של מיכל נגרין…

חנוכה במרכז המבקרים של מיכל נגרין צילום אלכסנדר דודין
חנוכה במרכז המבקרים של מיכל נגרין צילום אלכסנדר דודין

פעילויות חנוכה לילדים במוזיאון יד לשריון בלטרון
פארק לטרון יד לשריון מזמין אתכם הורים וילדים למסע בין גיבורים וחווית ביקור מיוחדת בה תוכלו להכיר את מורשת הגבורה המפוארת החל מיהושע בן נון, יהודה המכבי וקרב החשמונאים ועוד. במקום תוכלו להנות מתצפית מרהיבה על כל עמק אילון ועל הישוב הקדום אמאוס, סיורים מודרכים על ידי החיילים, טיפוס על טנקים צמודי מדרגות, פינות יצירה, פעילות לייזר טאג מיוחדת ועוד.
עוד על פעילות חנוכה במוזיאון יד לשריון בלטרון…

מוזיאון יד לשריון לטרון.
מוזיאון יד לשריון לטרון.

חוויה חקלאית לכל המשפחה בקטופותי
קטופותי שוכן במושבה טמפלרית אטרקציה קולינרית המתאימה לילדים ולהורים כאחד ומציעה מגוון פעילויות חקלאיות כייפיות לכל בני המשפחה ובסוף היום תחזרו הביתה עם סלים גדושים בכל טוב. המבקרים במהלך החג מוזמנים ליהנות מחוויית קטיף עצמי של מגוון פירות וירקות העונה, האכלת עיזים, שאיבת מים במשאבה עתיקה והשקיית הערוגות (ללא תשלום), פינת יצירה ופעילות מיוחדת לכבוד חנוכה – הכנת לביבות ישר מהשדה!
למידע נוסף על פעילויות חקלאיות למשפחה בקטופותי בחנוכה…

מבלים בחנוכה בקטופותי.
מבלים בחנוכה בקטופותי.

פעילויות חנוכה לילדים בפארק קרסו למדע
פארק קרסו למדע מזמין אתכם במהלך חופשת החג וגם בשבתות לבלות ולהנות מ-13 מתחמי משחקים המלאים בהדגמות, ניסויים ומשחקים, סרט בתלת מימד, פעילויות יצירה ועוד. לכבוד חג חנוכה- פעילות חג מיוחדת הכוללת סדנאות להכנת סביבונים בתלת מימד, משחקי תעתועי ראייה, פעילות נגינה וסאונד, סדנא לקישוט סופגניות, מופע מוזיקלי מיוחד ועוד.
עוד על חנוכה בפארק קרסו למדע…

פעילויות חנוכה בפארק קרסו למדע.
פעילויות חנוכה בפארק קרסו למדע.

שבוע אתרי המורשת בישראל 2016
השנה שבוע אתרי המורשת בישראל יתקיים במהלך ימי חג החנוכה. הזדמנות טובה להצטרף לסיורים מודרכים, טיולים אל העבר, העברת מסרים בקודים, הטמנת קפסולת זמן, משחקי פיענוח וחידונים, סדנאות יצירה ומשחקים, אוספי חנוכיות, מכתבים, כלי נשק, סמלים, עתיקות ופעילויות לכל המשפחה בחנוכה באתרי מורשת ברחבי הארץ.
עוד על שבוע אתרי מורשת 2016…

גן לאומי קומראן צילום ארכיון רשות הטבע והגנים
גן לאומי קומראן צילום ארכיון רשות הטבע והגנים

פעילויות וסדנאות חנוכה לילדים בגינת אוכל
גינת אוכל מציעים פעילויות וסדנאות לכל המשפחה בחנוכה עם סדנאות יצירה ופעילויות הקשורות באוכל לילדים ולהורים. מוזמנים להגיע לפרדס ההדרים ולגינה האורגנית עם סיורים בגינה ובפינת החי, להכין סופגניות לכבוד החג, סדנאות תיפוף, סיור בכוורת הדבורים, הכנת פוקאצ'ות בתנור, קטיף פירות הדר ועוד.
עוד על חנוכה בגינת אוכל…

פעילויות וסדנאות לכל המשפחה - חנוכה 2016 בגינת אוכל.
פעילויות וסדנאות לכל המשפחה – חנוכה 2016 בגינת אוכל.

פעילויות חנוכה בצפון- גן גורו ופארק המעיינות
לכבוד חג החנוכה גן גורו הפארק האוסטרלי ופארק המעיינות שבעמק המעיינות מזמינים את הציבור לחוויה ייחודית של סיורים מודרכים לאור עששיות בשעות הדמדומים, המזמנים הצצה אל מגוון התנהגויות ופעילויות של בעלי החיים. במסגרת הפעילות תיערך גם סדנה להכנת עששיות מחומרים ממוחזרים. במהלך סיור העששיות בגן גורו יפגשו המבקרים בקואלה, שועלים מעופפים, קזואר ועוד, יצפו בהאכלה של בעלי החיים ואף יוכלו ללטף ולהאכיל קנגורו. סיור העששיות בפארק המעיינות יכלול סיור רכוב והליכה רגלית קלה על כביש אספלט, כ-400 מטרים, מעין שוקק, דרך בריכת טחנת הקמח ותל שוכה.
עוד על חנוכה בגן גורו ופארק המעיינות…

חנוכה במרכז מהותי המחודש
מרכז מהותי בתל אביב התחדש לאחרונה בעיצוב ותכנית פעילות חדשה. בין הפעילויות שיתקיימו בחג חנוכה תעלה ההצגה המבוססת על הספר מסע ברץ האור. סיפורו המיוחד של אור וחברו הטוב, קופי הקוף, היוצאים יחד למסע שופע התרחשויות בעקבות מפת אוצר מסתורי שמצאו.  העלילה מביאה לקדמת הבמה ערכים משמעותיים מחיי היום יום של כל ילד, דוגמת שיתוף פעולה, חברות אמת, הקשבה לזולת, ועוד. ההמחזה שובת הלב, מכניסה את הילדים לאווירה הקסומה של הסיפור, מזמנת לכל ילד ביטוי אישי, ומאפשרת לכל אחד להצטרף להרפתקה רבגונית ומלאת מעוף. בתום ההצגה תתקיים פעילות יצירה ברוח העלילה. בנוסף תוכלו להשתתף בפעילות הקבועה של מרכז מהותי – כוכב הסרט הוא אני ועוד.
עוד על חנוכה במרכז מהותי…

מרכז מהותי המחודש. צילום: ליאור אבולעפיה
מרכז מהותי המחודש. צילום: ליאור אבולעפיה

חנוכה בפארק מיני ישראל
פארק המיניאטורות מיני ישראל מזמין אתכם להעביר את ימי חג החנוכה עם המשפחה- הורים וילדים, סבתות ונכדים מוזמנים להגיע למיני ישראל ולהנות מפעילות חנוכה מיוחדת- בכל יום במהלך החג יתקיימו סיורים מודרכים (11:00 ו-13:30) ברחבי הפארק, במהלכם יספרו המדריכים סיפורים מרתקים על המודלים השונים, בשילוב אנקדוטות מסיפורי חנוכה – "על הניסים ועל הנפלאות", נס פח השמן וניצחון המכבים. בנוסף, מוזמנים המבקרים לפתור את כתב החידה המשפחתי – כמובן שניתן גם לזכות בפרסים וגם לגלות את המקומות הכי יפים של המדינה, סדנת יצירה צבעונית וחגיגית והצגת הילדים סיפורים מהבוידעם.
עוד על חנוכה בפארק מיני ישראל…

מיני ישראל, לוח חופשות וחגים, אטרקציות לילדים במרכז
חוגגים עם כל המשפחה בפארק מיני ישראל.

חוגגים חנוכה עם החיות בזנזיבר
זנזיבר במושב בצרה מזמינים אתכם לבלות את חג החנוכה עם הטבע והחיות. בואו להנות בימי חופשת החג עם פינת ליטוף ומשחקייה הממוקמות בצמוד לרפת גדולה, 250 מטר של דשא מוצל, בעלי חיים כמו עיזים ותיישים, עגלים, תרנגולות, שרקנים, ברברים, ברווזים, תוכים, עופות. במהלך חנוכה בין התאריכים 26-31.12.2016 החווה תהיה פתוחה כל יום בין השעות 09:00-16:00. במזג אוויר סוער המקום סגור.
עוד על זנזיבר במושב בצרה…

 

חנוכה בזנזיבר
חנוכה בזנזיבר

חנוכה בקיבוץ יד מרדכי
קיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם, משפחות וילדים לפעילות חנוכה חווייתית בקיבוץ הכוללת: מסע בעקבות שמן הזית, פעילות בבית הדבש והדבורה ∙ הכנת צנצנות זיתים, פתיחת כוורת וגם: ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" ובאתר שחזור הקרב.
עוד על חנוכה ביד מרדכי…

סיור בקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור. צילום: גלעד קוולרצ'יק
סיור בקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור. צילום: גלעד קוולרצ'יק

חנוכה בחינם בקניון שער הצפון
קניון שער הצפון מזמין את כל הילדים והמשפחות לפעילות חנוכה חינמית וחופשית לכולם – במהלך ימי החג פסטיבל הקרקס מגיע לקניון ואתם מוזמנים להצטרף לחגיגה עם אקרובטים ופעלולנים, סדנאות יצירה באווירת קרקס, שישה מתחמים ודוכני משחק קרקסי שבהם תוכלו לזכות בפרסים שווים ועוד.
עוד על חנוכה בחינם בשער הצפון…

פסטיבל הקרקס ,שער הצפון קרית אתא-כניסה חופשית -צילום איוונט
פסטיבל הקרקס ,שער הצפון קרית אתא-כניסה חופשית -צילום איוונט.

חנוכה בגיימלנד פיינטבול שפיים
בחנוכה הזה במהלך חופשת חג החנוכה מקיים גיימלנד פיינטבול שפיים פעילויות חנוכה לילדים הכוללות מבצעים על מחירי הכניסה, משימות מיוחדות במבוך בטבע, פיצות, פינות פיקניק ועוד. בוא עם כל החברים והמשפחה לחווית אקשן ואדרנלין מיוחדת.
עוד על חנוכה בגיימלנד פיינטבול שפיים… 

צילם: גיימלנד
חנוכה בגיימלנד פיינטבול שפיים. צילום: גיימלנד

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה
בחג חנוכה יש אלטרנטיבה- הורים וילדים מוזמנים לניווט משפחתי במיוחד הכולל חידון בנושא חג חנוכה ומפת ניווט עם נקודות מסומנות עליה. במהלך הניווט תוכלו לבחור את קצב ההליכה, איפה תעצרו, מה יהיה אורכו של המסלול ואיפה עוצרים לנשנש את ארוחת הפיקניק.המסלול נע לבחירתכם בין שני ק"מ לחמישה ק"מ, על שבילים נוחים ובטוחים. ואם אחד מבני המשפחה רוצה לרבוץ על המחצלת בזמן שהשאר מנווטים – גם זה אפשרי.
עוד על ניווט משפחתי בטבע בחנוכה…

טיול ניווט בטבע לכל המשפחה - חנוכה 2016. עמיגור כושר וניווט.
טיול ניווט בטבע לכל המשפחה – חנוכה 2016. עמיגור כושר וניווט.

חנוכה בדג בכפר במושבה יקנעם
בפארק הדייג חוגגים את חנוכה ומזמינים את הילדים ואת כל המשפחה להנות ממבחר פעילויות דייג, שייט בסוגים שונים של סירות, סדנה להכנת סביבונים במיוחד לחנוכה שתתקיים בשבת של חנוכה, טרמפולינות ומתנפחים, אזורי ישיבה ופיקניק נעימים, ירי בחץ וקשת ועוד.
לפרטים נוספים אודות פעילויות חנוכה בדג בכפר…

סדנה להכנת סביבונים בדג בכפר.

סדנה להכנת סביבונים בדג בכפר

סודות האור- סדנת צילום לחנוכה בבני עטרות
במושב בני עטרות יתקיים במהלך חופשת חג החנוכה סדנת צילום מיוחדת לילדים בגילאים 8 ומעלה של 4 שעות ומספר מצומצם של משתתים. בסדנה המשתתפים יוכלו להתעמק, להתרכז, ליצור, להפעיל את הדמיון והסקרנות ולהנות מחווית הצילום עם המצלמה האישית שלהם בטלפון. בסוף הסדנא תתקיים מסיבת ציור באור, טכניקת צילום מיוחדת.
עוד על סודות האור- סדנת צילום לחנוכה בבני עטרות…

סדנת צילום בבני עטרות בחנוכה. צילום: אלדד מאסטרו
סדנת צילום בבני עטרות בחנוכה. צילום: אלדד מאסטרו

פעילות חנוכה בברווזים בכפר
בלב עמק יזרעאל, במשק חקלאי פעיל, תמצאו את מרכז המבקרים המיוחד – "ברווזים בכפר". במרכז המבקרים תוכלו לראות מבעד לביצה כיצד גדלים ומתפתחים האפרוחים, ולהתרגש עם בקיעתם וצאתם לאוויר העולם.
כמו כן, אתם מוזמנים לסיור לימודי מפתיע ומרתק באווירת הכפר – חוויה חושית וייחודית, המלווה בהסברים לקהל של מבוגרים, ילדים ונוער. חדרי ההדרכה והאולם המרכזי ממוזגים ונעימים, סגורים בפני הקור והגשם (אם יגיע…).
בנוסף, פינת ליטוף של אפרוחים בני יומם, ופינת יצירה בנושא הברווז, הביצה והנוצה. ובמיוחד לחנוכה – פינת היצירה שלנו לובשת חג עם ויטראז'ים צבעוניים, בנוסף לעבודות המוכרות והאהובות של כל ימות השנה.
עוד על אירועי חנוכה בברווזים בכפר…

פעילויות חנוכה בברווזים בכפר. צילום: ברווזים בכפר.
פעילויות חנוכה בברווזים בכפר. צילום: ברווזים בכפר.

חנוכה בקארטינג בילו
בקארטינג בילו מזמינים אתכם להעביר את חופשת החנוכה בכיף במסלול המירוצים המהיר והגדול בארץ. במיוחד לחנוכה, מבצע בין השעות 11:00-16:00 55 ש"ח לנסיעה של 10 דקות במקום 65 ש"ח.
עוד על חנוכה בקארטינג בילו…

מתחם קארטינג חדש בבילו סנטר.
מתחם קארטינג חדש בבילו סנטר.

פעילויות חנוכה בקיפצובה
במהלך חופשת חנוכה, בכל יום, יסתובב קפיצי הקנגורו ויחלק הפתעות לילדים, כמו כן מוזמנים ההורים והילדים לקבל לפידים ולהצטרף לתהלוכת לפידים שתצא בכל יום בשעה 16:30 לצלילי שירי חנוכה עם "קפיצי" הקנגורו עד לחוות השוקולד גליתא. (מסלול קצר המיועד למשפחות ולילדים קטנים). מידי ערב, בסיום תהלוכת הלפידים (16:45) תתקיים הדלקת נרות וחלוקת סופגניות עם שוקולד בחוות השוקולד גליתא (לאורחי גליתא וקיפצובה). בכניסה לפארק יקבל כל ילד שובר אישי לקבלת פרס מגליתא ו-3 שוברי מתנה מקיפצובה. בנוסף יקבלו מבקרי הפארק יקבלו ברכישת קפה הפוך בגליתא פרלין חינם.
עוד פרטים על חנוכה בקיפצובה… 

תהלוכת הלפידים של קיפצובה.
תהלוכת הלפידים של קיפצובה.

סיור סיפור בחווה בתל אביב בחנוכה
החווה בתל אביב מזמינה אתכם להנות בחופשת החנוכה מפעילות מיוחדת שתתקיים לאורך החג בחווה בתל אביב. הפעילות לילדים בחווה כוללת סיור סיפור בעקבות יהודה המכבי, מסע אליו תצאו ותעזרו לו למצוא את כד השמן האבוד. המשתתפים בסיור יהפכו בעצמם ליהודה המכבי עם תחפושות, במהלך הסיור תעברו בתחנות שונות ברחבי החווה, בין הפיקוסים תוכלו למצוא את סמלי החג, בשדרת הדקלים, בבית הבאר יתקיים ניסוי עם שמן שיעזור לפתור את התעלומה, תסיירו במטע הזיתים, נכין פעילויות יצירה, נדליק נרות חנוכה ועוד.
להרשמה לפעילויות צלצלו: 053-7106944
עוד על פעילות חנוכה בחווה בתל אביב…

חנוכה בחווה
פעילות חנוכה בחווה בתל אביב.

פעילויות חנוכה במדעטק
מדעטק חיפה דואגים שבחג החנוכה לילדים לא ישעמם ולשם כך יארח המדעטק את המייצג הטכנולוגי הייחודי "גרידי" המאפשר לכל משתמש להלחין בקצב ומלודיה באופן מהיר חוויתי ומהנה. בנוסף לכך, המדריך לגלקסיה, אירוע שזכה להצלחה גדולה בקיץ, ישאר כדי לתת למי שלא ביקר הזדמנות נוספת לראות. פסטיבל החלל "המדריך לגלקסיה" מציע מוצגים מרתקים מהחלל ושלל פעילויות מיוחדות ברחבי המדעטק: מסע וירטואלי בחלל בעזרת משקפיים חכמים, הדגמות מומחזות בנושאי חלל, הדפסה תלת ממדית של דגמים מעולם החלל במעבדה לייצור דיגיטלי, כמו גם הפלנטריום הדיגיטאלי, הקולנוע הרב- חושי "סינמטריקס" שיקרין סרטי חלל (שניהם בתשלום נוסף), כניסה לתוך הקפסולה של תא הפיקוד הרוסי ועוד. גם עבור הקטנטנים במדעטק מתקיימת פעילות במרכז החדש לגיל הרך עם מגוון אטרקציות ופעילויות לילדים.
עוד על חנוכה במדעטק…

פעילויות חנוכה לילדים במדעטק.
פעילויות חנוכה לילדים במדעטק.

פעילויות חנוכה בטכנודע- המדריך לגלקסיה
מוזיאון הטכנודע בחדרה מציג: חנוכה של אור וכוכבים עם המדריך לטרמפיסט בגלקסיה – הטיסה לחלל יוצאת מפארק ומוזיאון המדע בטכנודע חדרה עם תופעות מדעיות מרתקות, מתחמי משחקים ופעילויות שונות, חידון חלל אינטראקטיבי, ביקור מודרך בפלנטריום ועוד.
עוד על חנוכה בטכנודע…

חנוכה בטכנודע.
חנוכה בטכנודע.

חנוכה בפינת החי בגברעם
פינת החי בגברעם מזמינים אתכם להעביר את חופשת החנוכה בכיף עם המון פעילויות וחיות. בפינת החי תוכלו לפגוש איילים, אלפקות, למורים, ארנבות, שרקנים, אפרוחים וצבים. בנוסף במקום פינת יצירה, אפשרות לרכוב על סוס פוני בתשלום נוסף, שתייה חמה להורים ועוד.
עוד פרטים על חנוכה בפינת החי בגברעם….

פעילויות לילדים בחנוכה בפינת החי גברעם
פעילויות לילדים בחנוכה בפינת החי גברעם

חנוכה כמו פעם בחווה של חוה
החווה של חוה מזמינה את כל המשפחה, ילדים הורים סבים וסבתות לפעילות חנוכה באווירה של פעם- רוכבים על חמורים ומגיעים לרפת עם טרקטור, שם חולבים עזים ומפריחים יונת דואר. לכבוד חנוכה יתקיים סיור בבית ראשונים הכולל הכנת סופגניות והפקת שמן. בנוסף תוכלו להנות מחצר הליטוף ופינת החי, מתנפחים ג'ימבורי וקפה להורים.
עוד על חנוכה בחווה של חוה…

חנוכה בחווה של חוה.
חנוכה בחווה של חוה.

פעילויות חנוכה בלונדע באר שבע
מוזיאון הילדים הלונדע בבאר שבע מזמינים אתכם בחנוכה הקרוב לחנוכה אקשן עם פעילויות מיוחדות לכבוד החג.
בכל יום, יתקיימו הפעלות אקשן ברוח החג בחללים משתנים ע"י מדריכי הלונדע, משימות ותחרויות משפחתיות נושאות פרסים, עמדות צילום והדפסה עצמית, משחקי אור וצל, וכמובן, הדלקת נרות חגיגית
עוד על פעילויות חנוכה בלונדע באר שבע…

לונדע. צילום: גל נמט
לונדע. צילום: גל נמט

פסטיבל אינטימדבר במצפה רמון
פסטיבל "אִינְטִימִדְבָּר" חוזר, עם עשרות אירועי תרבות רב תחומית ומוסיקה לכל המשפחה ברחבי מצפה רמון הקסומה, בחג החנוכה הקרוב. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 22-27.12.2016 במצפה רמון. באירוע זה הקהל לוקח חלק פעיל ביצירה ובעשייה האמנותית, ונוצר בו חיבור בלתי אמצעי בין הנופים, האמנים והאנשים, חוויה חד פעמית שמתחברת לאירוע אמנותי – תיירותי בתפאורה המדברית הקסומה. מ"רובע דרכי הבשמים", שם יתרחש מרכז הפסטיבל, יישלח האירוע זרועות אל סטודיו האמנים, הספרייה העירונית, המתנ"ס ואתרי התיירות סביב, ויעטוף את מצפה-רמון במוזיקה, מחול, יצירה רב-תחומית וטבע.

חנוכה במוזיאון ארץ ישראל 2016 צילום ליאוניד פדרול.
חנוכה במוזיאון ארץ ישראל 2016 צילום ליאוניד פדרול.

פעילויות לילדים בפסטיבל: המטמון -"החנוכייה של מושון "- הצגה לילדים | סדנת מדיטציה ודמיון מודרך| "קונטקט קידס" (סדנת קונטקט- אימפרוביזציית ריקוד בהנחיה מיוחדת לילדים) | יוגה לילדים ועוד…
חג האורים יקבל זרקור מיוחד, במספר אירועי דגל מיוחדים לחנוכה:  הדלקת נרות חנוכה בהר גמל – אורחי הפסטיבל ייקחו חלק בהדלקת נרות על מצוק מכתש רמון. מופע חגיגי לכבוד החנוכה – תזמורת כלי הנשיפה של ילדי תכנית "סולמות" – (תכנית המקדמת את המוזיקה ללב העשייה הבית ספרית וממסדת אותה ככלי לשינוי חינוכי וחברתי) – מופע בכורה,
והרצאה חווייתית חגיגית על חג החנוכה מפי ירון בן-עמי, משולבת עיבודים מיוחדים לשירי החג.

בין ההופעות : דניאלה ספקטור – מופע סולו | איתי פרל | גדי רונן | הדס קליינמן ואביב בכר | אלון עדר והפסנתר | ירון בן-עמי | עוזי רמירז – סולו | אסי זיגדון טריו |קונצרט מוסיקה קלאסית – קברט| סדרת "אינטי מקומי" – חשיפה לשלל המוזיקאים הגרים ופועלים במצפה רמון: גד תדהר, אנדריי גורסקוב והלהקה, זיו רביץ ,שרון מאור, קסו בוריסבה ואחרים.
בין הסדנאות: ציור בחולות מכתש רמון | סדנת יוגה | סדנה להכנת בושם טבעי | סדנת פיוטים לחנוכה | סדנת צילוםבין אירועי התרבות הרב תחומית: ערב שירה בציבור | ערב הקראת שירה | סיור בגן הפסלים | מופעי תיאטרון | מופע המחול "נבוכים שנים ) "נבו רומנו, שני גרנות ואריאל כהן ) | סדרת הקרנות מסרטי דוק-אביב | 'ועידת הג'אז' במועדון הג'אז מצפה רמון – שלושה ימים של הופעות חיות,  כיתות אמן וג'אם סשנים – מוסיקאים שונים ואורחים מחו"ל יארחו כיתות אמן וינגנו יחד לתוך הלילה – הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל.

פסטיבל אינטמדבר. צילום: גדי ליברוק
פסטיבל אינטמדבר. צילום: גדי ליברוק

באי הפסטיבל ייהנו מסיורים ומסלולים בטבע, ביקורי סטודיו ומפעלים, ואטרקציות תיירותיות לכל המשפחה. כחצי מהאירועים בכניסה חופשית. על שאר המופעים תיגבה עלות סמלית של בין 20-40 ₪ לאירוע. הכניסה לכל אירועי הילדים – בעלות של 10 ₪ לילד. לוח האירועים המלא והמחירון- באתר הבית של הפסטיבל. מצפה רמון קוראת לשוחרי התרבות והטבע לחופשה מדברית מהנה ומשתלמת, בפסטיבל המשפחתי המיוחד ביותר בחנוכה.

למידע נוסף על פסטיבל אינטימדבר לחצו כאן…

הכתבה מתעדכנת מעת לעת, חזרו להתעדכן!

למדריך מופעי חנוכה 2016 לחצו כאן…

למדריך הנחות למופעי חנוכה המלא …

מדריך פעילויות אלטרנטיביות לחנוכה…

לסיורי עששיות וחנוכיות …

למדריך פעילויות חנוכה במוזיאונים ובמרכזי המבקרים…

לכתבת מתנות לילדים לחנוכה…

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!חלק מהאירועים בתשלום וחלקם בחינם, חלק מהפעילויות בחינם וחלקן בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה