מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים – קיץ 2017

מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים
מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים

לכבוד חגיגות 25 שנה למוזיאון המדע ו-200 שנה להמצאת האופניים, מציג מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים חדשה לקיץ 2017 שתכלול פעילויות רבות לילדים ולהורים: רכיבה במנהרת רוח, זירת רכיבה התנסותית, אוספי אופניים ייחודיים מחו"ל, אופניים עכשוויים, דגמים היסטוריים, סדנאות למבוגרים ולילדים כולל הכנת ספינרים, טררם במופע מיוחד במהלך אוגוסט, מיצגי אמנות ושלל פעילויות, חוויה אינטראקטיבית לחופש הגדול להורים ולילדים.

מוזיאון המדע בירושלים מציע בילוי משפחתי חדש. בתערוכת האופניים, המתפרשת על פני כ-1500 מ"ר פנים וחוץ,  ניתן ליהנות מפעילויות וסדנאות לכל המשפחה, עשרות מוצגי אופניים מחו"ל ומהארץ, דגמי גלגלי אופניים ייחודיים ונדירים, אוספים היסטוריים מקנדה, הולנד, ארה"ב וישראל, חדשנות וטכנולוגיה, טרנדים ומגמות מובילים בתחום הרכיבה על אופניים, סדנאות בנייה והתנסות לכל הגילאים, מיצבי אמנות, Cinema Bike ופעילויות נוספות.

מייצגי התערוכה נותנים דגש לחדשנות ויצירתיות, ולכן תוכלו למצוא בה מספר פרקים ייחודים: המצאת המטוס על ידי האחים רייט שהיו בוני ומתקני אופניים והשתמשו באופניים לניסוייהם, המצאת המכונית על ידי בנץ הגרמני שהרכיב מנוע על תלת אופן ועוד. התערוכה מתייחסת לאופניים כמכונה מופלאה שתחילתה במאה ה-19 עם המצאת אופני ההליכה ועד לאופניים החדשניות של ימינו. פרק מיוחד יעסוק באדם הרוכב ויכולותיו ללמוד רצף של תנועות מורכבות ומסונכרנות שלא ישכחו לעולם. פרק נוסף יתייחס להשפעה של המצאת האופניים על חיינו והשינויים החברתיים והאורבניים שנוצרו בעקבות כך, לדוגמה: התנועה לשחרור האישה בסוף המאה ה-19, התנועה ההיפית והמצאת אופני ההרים בשנות ה-70 של המאה ה-20, האופניים ככלי לשיפור מצבה של אוכלוסיית העולם השלישי והשימוש העכשווי באופניים המשנה את פני העיר ואת הצורה בה אנו מתניידים.

מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים
מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים

מה תמצאו בתערוכת האופניים?
ברחבת התערוכות המתחלפות, רחבת וואהל, תתקיים זירת רכיבה התנסותית לילדים, לקטנים ולגדולים עם עשרות זוגות אופניים שונים ומיוחדים כולל חד אופן, אופניים עם היגוי הפוך, אופנים עם גלגלים מרובעים ועוד.
זירת רכיבה לגיל הרך – לילדים מגיל 3-6 בה רוכבים הילדים בתוך צינורות ענק, מקפצים מעל באמפרים ומנסים לשמור על איזון.
רכיבה חווייתית לילדים– המבקרים יוכלו להתנסות ברכיבה על אופניים היסטוריות ואופניים 'מוזרות' בניהם: חד אופן, אופני טאנדם, אופניים לזוג מפדלים, אופני יד לנכים, אופניים עם היגוי הפוך, אופנים היסטוריות Bone Shaker ועוד.

הזירות יהיו פעילות במהלך כל שעות פעילות המוזיאון.
בנוסף לזירות אלו, בכל יום יתקיימו הדגמות וסדנאות בנייה והתנסות לכל המשפחה:

עשה זאת בעצמך – איך להכין ספינרים? – סדנת בנייה
כחלק מחוויית הביקור בתערוכה, תשולב סדנת בנייה בה יכינו המבקרים ספינר ייחודי שבמרכזו מסב שמהווה מנגנון מרכזי באופניים, שאותו לוקחים הביתה למזכרת! במהלך הבניה המבקרים בוחרים דגם אחד מתוך שלושה המוצעים לבנייה,ישתמשו בכלי עבודה וילמדו על עקרונות פיזיקליים והנדסיים שונים. בחלל הבניה ימוקמו עמדות התנסות שבהן יוזמנו המבקרים להמשיך ולחקור את הספינר שבנו – למדוד את מהירות הסיבוב שלו, לשמוע את הקצב שבו הוא מסתובב ולראות אותו מהבהב תחת סטרובוסקופ- מכשיר המיועד לצפיה בעצמים נעים ומאפשר מדידה של אותה תנועה וחקירתה.
הסדנה תפעל במהלך כל שעות פעילות המוזיאון.
בית ספר לגנבים – שולחן התנסות עצמית בחלל התצוגה העוסק בחלק של החברה, ועוסק באחד מהחסמים להפיכתן של האופניים כללי תחבורה נפוץ יותר – מכת גניבות האופניים. בשולחן יוצגו מנעולים שונים בעלי מנגנוני נעילה מגוונים, מנעולים על פני רצף היסטורי, חדשנות במנעולים ועוד.

סיורים במסגרת תערוכת האופניים:
שביל-כביש
רוצים לדעת למה משמשים אופניים באפריקה? איך אופניים קשורים למיזמים חברתיים ומאילו חומרים לא שגרתיים בונים אופניים?
במסגרת התערוכה יתקיים במהלך הקיץ בכל שעה, סיור מותאם למשפחות שיעסוק בהיבטים החברתיים של האופניים. בסיור ישמעו המבקרים סיפורים מפתיעים על ממציאים פורצי דרך, יכירו חומרים מוזרים מהם עשויים אופניים – אופניים מבמבוק ואופניים בהדפסת תלת מימד. כמו כן ילמדו המבקרים על מיזמים חברתיים מעניינים. הסיור יפתח בהיכרות עם אופניים מאפריקה המסייעים כיום לילדים, נשים וגברים באפריקה להתנייד מכפר לכפר, להגיע לבית ספר, לבקר את הרופא, לשאת משאות ועוד. לעומתן יבחנו אופני הרים כולל fat wheel ומה השוני בינם לבין אופנים מתקפלים שנכנסים לתיק ואופני הlast mile' – אופניים מודרניים המאפשרים התניידות עם התחבורה המודרנית והמתקדמת בערים.
אופניים- מסע בזמן
סיור למבוגרים ומתעניינים – הסיפורים שמאחורי המוצגים ההיסטוריים הייחודיים שיובאו לתערוכה מאוספים ברחבי העולם, סיפוריהם של הממציאים ואנקדוטות מרתקות. הסיור יופעל מספר פעמים ביום.

הדגמת רכיבה – משתגעים על אופניים
הדגמה משעשעת ולא שגרתית בשיתוף קהל, בה המשתתפים רוכבים על אופניים במצבים לא שגרתיים ובוחנים את היכולות המוטוריות שלהם. ההדגמה תתקיים בתדירות של כל שעה.

עמדת הדרכה בתערוכה על גלגלים
המשתתפים יחקרו גלגלים שונים ויראו איך אפשר לתקן פנצ'רים. הפעילות תהווה חלק בלתי נפרד ממערך ההדרכה לקהל רחב בתערוכה ותפעל בתדירות של כל שעה.

עמדת יצירה למשפחות: מיצב משרשראות אופניים
עמדת התנסות ברוח MAKE שבה מפרקים המשתתפים שרשראות אופניים באמצעות מכשיר ייחודי, ומוסיפים אותם ליצירה שיתופית על הקיר. הסדנה תתקיים מספר פעמים ביום.

מופע ייחודי לילדים – טררם על אופניים (יפעל בחופש הגדול במהלך חודש אוגוסט בלבד)
מופע מוסיקה ותנועה קצבי של להקת טררם בו ישתתפו אמנים, מוסיקאים ורקדנים שישלבו תיפוף וריקוד עם ועל חלקי אופניים ויחיו אותם על הבמה. המופע יתקיים מספר פעמים ביום.

תערוכת אופניים במוזיאון המדע, פעילות לילדים בירושלים
תערוכת אופניים במוזיאון המדע, צילום טל בר לב

2X200 – תערוכת האופניים, היא פרי שיתוף פעולה בינלאומי שמוביל מוזיאון המדע בירושלים, אליו חברו שלושה מוזיאוני מדע מובילים בעולם: Canada Science and Technology Museum (אוטווה, קנדה), מוזיאון המדע The Universum (ברמן, גרמניה) ומוזיאון המדע Citta Della Scienza (נאפולי, איטליה). שלושת המוזיאונים השותפים לתערוכה יציגו אותה עם תום הצגתה בירושלים במאי 2018.
התערוכה בחסות, תמיכה ובסיוע: הרשות לפיתוח ירושלים, Israel Cycling Academy, מכון התקנים הישראלי, חברת רוזן-מינץ ומוזיאון האופניים הלאומי Velorama בהולנד.

מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים- אוצרי התערוכה:
פרופסור עידו ברונו-האקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב (מעצב תעשייתי ורוכב מושבע)
ד"ר אמיר בן שלום -מפתח מוצגים ראשי במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

מחירון (יולי-אוגוסט):60 ₪, כרטיס משפחתי ( הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 220 ₪
הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.

כתובת: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד קריית המוזיאונים 3 ירושלים
שעות פתיחה במהלך יולי: יום א' – סגור, ימים ב'-ה' 10:00-18:00, יום ו' – 10:00-14:00, שבת 10:00-17:00
שעות פתיחה במהלך אוגוסט: ימים א'-ה' – 10:00-19:00 יום ו' 10:00-14:00 שבת 10:00-17:00
הנחות למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.

במסגרת תערוכת האופניים יתקיים בחמישי 10.8 בשעה 20:00 סיור מודרך בתערוכה ושיח גלריה עם אוצרי התערוכה, פרופ' עידו ברונו וד"ר אמיר בן שלום, בנוסף תתקיים הופעה של Panic Ensemble. הכניסה חינם בהרשמה מראש.

מוזיאון המדע בירושלים תערוכת אופניים
תערוכת האופניים של מוזיאון המדע בירושלים תפעל החל מיולי ובמהלך החופש הגדול למשך עשרה חודשים.

למידע נוסף: 053-9382657

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382657 כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי ילד עד גיל 5- חינם 60 ש"ח

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה