מטס חיל האוויר, משט חיל הים ובסיסים פתוחים ביום העצמאות 2017

כמיטב המסורת גם השנה יערך מטס חיל האוויר, משט חיל הים ובסיסי צה"ל והמשטרה יהיו פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום – מוזמנים להגיע ילדים עם כל המשפחה כדי לראות מקרוב את כלי הטיס בתערוכות בבסיסים, להתמלא גאווה מכישורי הטיס ומכלי הטיס של מדינת ישראל, להתרשם מהמשט של חיל הים באילת ובהרצליה ולבקר בבסיסים של כוחות הביטחון ברחבי הארץ.

מטס חיל האוויר, משט חיל הים ובסיסים פתוחים ביום העצמאות 2017: במהלך יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל יתקיימו ביום החג, אירועים רבים ובניהם מטס חיל האוויר שהפך כבר למסורת ביום העצמאות, פתיחת שטחי אש לטיולי החג, טקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא, וייפתחו בסיסים וחניונים של צהל לביקורי הקהל הרחב עם תצוגות ותערוכות ללא תשלום.

מטס חיל האוויר 2017 יום העצמאות:
איפה שלא תחגגו את יום העצמאות בארץ – תוכלו לראות את מטס יום העצמאות שיערוך חיל האוויר בשמי הארץ לכבוד יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל. מטס ההצדעה יתקיים ביום העצמאות ביום שלישי ה-2 במאי 2017 (ו' באייר התשע"ז) בין השעות 14:30-09:40.

רוצים לראות בלייב את מסלול המטס? אפשר לראות את מסלול המטוסים, זמני המעבר בכל נקודה ובזמן אמת יציג את מיקום המטוסים (על פי התכנון). לחצו כאן…

מוזמנים להפיץ לחבריכם בטייסת ולמשפחות.

המטס יכלול מטוסי תובלה מסוג "צופית", "קרנף", "שמשון", "עיטם", "שביט" ו-"ראם", מטוסי קרב מסוג "רעם" (F15i), "ברק" (F16), "בז" (F15), "אדיר" (F35iׂ). מטס ההצדעה יחלוף מעל כ-40 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל האוויר.

בנוסף, יתקיימו שלושה מטסים נוספים :
מטס חיל האוויר הדרומי של 3 מטוסי קרב מסוג "ברק" ו-3 מטוסי "לביא" מעל העיר אילת ויישובי הנגב והערבה החל מהשעה 11:25.
מטס יסעור מעל כ-25 ערים ויישובים ומעל בסיסי חיל האוויר החל מהשעה 10:54.
מטס הצדעה שך חיל האויר מעל בית הנשיא – יורכב ממסוק "ינשוף" ושני מסוקי "שרף" – בשעה 08:45.

* הציבור מתבקש לא להטיס רחפנים וטיסנים באזור המטס.

לפירוט מדוייק (על הדקה…) של מיקום וזמני המטס חיל האוויר ביום העצמאות לחצו כאן… 

צפו בסרטון של מטס חיל האוויר ב-360 מעלות שפורסם אחרי יום העצמאות:


בסיסים וחניוני צה"ל שייפתחו למבקרים ביום העצמאות 2017: מעבר למטס חיל האוויר ייפתחו ביום העצמאות בסיסים נבחרים של חיל האוויר, זרוע היבשה והפיקודים השונים בפני הקהל הרחב.
במהלך היום ארבעה מבסיסי חיל-האוויר יפתחו את שעריהם למבקרים ויוצגו בהם תערוכות כלי-הטיס של החיל, יחד עם נציגים מהטייסות והיחידות השונות:
בסיס חיל-האוויר רמת דוד, אשר ממוקם בעמק יזרעאל, יפתח בין השעות 08:00-13:00
בסיס הטכני, הממוקם סמוך לעיר חיפה, יפתח בין השעות 09:00-14:00
בסיס תל-נוף, הנמצא סמוך לגדרה, יפתח בין השעות 09:00-14:00
מוזיאון חיל-האוויר, אשר ממוקם מערבית לבאר שבע, יפתח בין השעות 09:00-14:00

הבסיסים שיפתחו את שעריהם למבקרים:
בסיסים פתוחים בפיקוד המרכז- בסיס מחנה "חורון" בחטיבה המרחבית "שומרון" ייפתח במהלך יום העצמאות (ג'), בין השעות 16:00-10:00. בתכנית: תערוכת כלי רכב צבאיים שונים ומגוונים, טנקים וכלי הנדסה, יוצגו צוותי ביטחון שוטף והסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן", תערוכת אמצעי לחימה ותצוגה של כיבוי והצלה.

אתר יד לשריון בלטרון – אתר יד לשיריון ייפתח במהלך יום העצמאות (ג'), בין השעות 08:00-
16:30 בתכנית: מיצג רב-חילי של כוחות היבשה, "שריון", "תותחנים", "הנדסה קרבית", "איסוף קרבי", "הרגלים" ו"הצנחנים". המיצג יכלול את מגוון אמצעי הלחימה של זרוע היבשה כגון טנקים, דחפורים נגמ"שים ותותחים. בנוסף, בביתנים השונים תינתן למבקרים סקירה מפי לוחמים ולוחמות בעברית ובאנגלית.

יד לשריון. צילום באדיבות יד לשיריון.
יד לשריון. צילום באדיבות יד לשיריון.

בסיסים פתוחים של חיל האוויר- בסיס רמת דוד על שם אלוף עזר ויצמן ז"ל, אשר ממוקם בעמק יזרעאל, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 13:00-08:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות מטוסי החיל, תערוכת מערך האחזקה, הצגת אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ והצלה של חיל האוויר והופעת להקת חיל האוויר.

בית הספר למקצועות הטכניים של חיל האוויר, אשר ממוקם סמוך לעיר חיפה, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, הופעות להקות מקומיות, תערוכות מטוסים, תצוגת מולטימדיה, תערוכת כיבוי אש, עמדות הפעלה לילדים והופעת להקת חיל האוויר. (השנה לא יתקיימו הסעות מחוצות המפרץ, ניתן יהיה להחנות בחניון מסודר באזור מעגן הדיג קישון, הגישה לחניה הינה דרך רחוב יוליוס סימון – כתובת הגעה: חניית יום העצמאות בסיס הטכני חיפה).

בסיס חיל האוויר תל נוף- הבסיס הממוקם סמוך לגדרה, מושך אליו מדי שנה אלפי מבקרים ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, תערוכות כלי טיס שונים מהעבר ומהיום, ביתן המערך הטכני ותצוגת אמצעי לחימה ואמצעי חילוץ של חיל האוויר. מוזיאון חיל האוויר בבסיס "חצרים", אשר ממוקם מערבית לבאר שבע, יפתח ביום העצמאות (ג'), בין השעות 14:00-09:00. הכניסה למוזיאון הינה ללא תשלום. בתכנית: מטס חיל האוויר, מופע צוות אווירובטי, טיסת ראווה של מטוס ה-"סטירמן", ביתן המערך הטכני, תצוגת מטוסים וותיקים לצד מתקדמים, 150 כלי טיס שונים מסודרים כרונולוגית על פי תקופות והופעת להקת חיל האוויר. המוזיאון מארח בימי החג את מטוסי ומסוקי החיל המתקדמים.
חדש! אפליקציה לילדים ומשפחות בבסיסים הפתוחים – משחקי מציאות רבודה ומציאות מדומה.
לראשונה השנה פיתח חיל האויר אפליקציה ייעודית שבאמצעותה הילדים יוכלו לחוות את הביקור בבסיסי חיל האוויר בצורה אינטראקטיבית ומיוחדת במינה. אנשי מחלקת טכנולוגיות ומידע חדשניות בגף חופ"ה של טייסת ההדרכה של הבסיס הטכני פתחו אפליקציה "עצמאות 69" הזמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציות של אפ-סטור ובגוגל-פליי.
אחת האפשרויות שהיא מציעה כולל איסוף חלקים של סמל המערך הטכני אשר פזורים באתרים שונים בכל אחד מהבסיסים הפתוחים. האפליקציה עובדת בטכנולוגיה של מציאות רבודה שבה המשתמש מכוון את מצלמת הטלפון אל חלקי הסמל שעליו למצוא בתוככי התערוכה ובכך להרכיב, שלב אחר שלב, את סמל המערך. פיצ'ר נוסף נקרא "תערוכה וירטואלית", המאפשר למשתמש להגיע לשולחן ייעודי שיוצב בכל אחד מהבסיסים הפתוחים ועליו מספרים מ-1 עד 10.
בכל פעם שהילדים יכוונו את מצלמת הטלפון לאחד מהמספרים, יופיעו על גבי הצג תמונות והסברים של אחת מהפלטפורמות שמטיס חיל-האוויר ובהן גם מטוסים שאינם מוצגים באותו הבסיס.
הפיצ'ר השלישי הוא טייס וירטואלי, המאפשר למשתמש סימולציה של טיסה במסוק באמצעות משקפי מציאות מדומה שיוצבו בתערוכות. כל אדם שיש לו משקפי מציאות מדומה פרטיים בבית יוכל להמשיך ולשחק בה גם מחוץ לבסיסים.

לתשומת לבכם, הכניסה לבסיסי צה"ל כרוכה בהצגת תעודת זהות ובידוק ביטחוני.
לא תותר כניסה לנושאי נשק, כמו כן לא תותר כניסת בעלי חיים. חל איסור להדליק אש בשטח מוזיאון חיל האוויר וחל איסור להכניס אוכל לשטח המוזיאון, ישנה אפשרות לאכול בחורשת המוזיאון.
הציבור מתבקש להחנות כלי רכב במגרשי החניה הסמוכים לבסיסים. לא תתאפשר הגעה ברכב דו גלגלי.

מוזיאון יד לשריון לטרון.
מוזיאון יד לשריון לטרון.

תערוכות יום העצמאות בחניוני צהל
בנוסף לבסיסים הפתוחים ומטס חיל האוויר, ייפתחו ביום העצמאות גם חניוני צה"ל בפיקוד הצפון, בפיקוד הדרום ובפיקוד המרכז:

פיקוד הצפון- החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-09:00: חניון "נפח", חניון "צומת גולני", חניון "מעלות" (באגם המונפורט) וחניון "בית הלל" (ליד קריית שמונה). באתרים תתקיים תערוכת טנקים, נגמ"שים, פומות, רכבים קרביים, נשק קל ואמצעי לחימה, קשר ואיסוף.
פיקוד הדרום-
חניון ליד תחנת מגן דוד אדום בעיר שדרות ייפתח בין השעות 15:00-09:00. באתר תתקיים תערוכה של כלי רכב, ובהם רכב קרבי משוריין וכן אמצעי לחימה. כמו כן, יהיו ביתני הסברה אודות חיל התקשוב, יחידות צה"ליות נוספות ופינות יצירה מגוונות בהדרכת חיילי גדוד התקשוב של פיקוד הדרום.
חניון חורשת מצפה רמון יפתח לקהל הרחב ביום העצמאות (ג׳) בין השעות 16:00-10:00 בחורשת קק״ל בכניסה למצפה רמון. בחניון תיערך תצוגת רכבי קרב משוריינים וציוד לחימה, הדרכות והסברות של חיילים על בית הספר לקצינים והאמצעים המוצגים בחניון.
פיקוד המרכז- בחניונים בגזרה יתקיימו תערוכות כלי רכב צבאיים שונים ביניהם טנקים וכלים הנדסיים, תערוכות אמצעי לחימה של גדודי הגזרה, ההנדסה והחבלה ויוצגו צוותי הסוואה של גדוד האיסוף הקרבי "ניצן" וצוותי הבטחון השוטף.
החניונים הבאים ייפתחו בין השעות 16:00-10:00: יער "אום צפא" הסמוך לישוב נווה צוף (חטיבה מרחבית "בנימין"), "מחנה חורון" (חטיבה מרחבית "שומרון"), חניון בקריית ארבע ובמתחם מועצת דרום הר חברון, סמוך לצומת מיתרים (חטיבה מרחבית "יהודה"), חניון ביישוב "תקוע" (חטיבת מרחבית "עציון"), חניון בישוב שערי תקווה ובבית הספר "חטיבת היובל" בעיר אריאל (חטיבה מרחבית "אפרים")
החניונים הבאים יפתחו בין השעות 17:00-09:00: חניון "קרני שומרון", סמוך לישוב קדומים (חטיבת מרחבית "אפרים"), חניון באנדרטת חטיבת "כפיר" בעיר עפולה וחניון סמוך לאמפי בבית שאן.
בחניון "גבעת התחמושת" בירושלים אשר יופעל על ידי חיילי עוצבת "האש" וחטיבת "הצנחנים" תתקיים תצוגת אמצעי לחימה של חיל הרגלים ו"הצנחנים" ובפרט- כלי נשק, אמצעי הסוואה, כוונות ואמצעים לראיית לילה, כלי רכב מבצעיים ועמדות על מורשת הצנחנים.

בעיר גבעתיים (בפארק גבעתיים), העיר המאמצת של עוצבת "ברק", ייפתח החניון בין השעות 22:00-11:00 ותוצג בו תערוכה של הכלים הבאים: "האמר", "פומה", נגמ"ש, טנק ומגוון כלי נשק נוספים.

טלפונים לבירור ולתיאום מוקדם מראש:
מוקד צפון – 04-6979930
מוקד מרכז – תיאום מול כל רשות בנפרד
מוקד דרום – מוקד 106 עירוני של עיריית שדרות

דובר צה"ל קורא לציבור להישמע להוראות הביטחון ולהימנע מכניסה לשדות מוקשים ולאזורים אסורים אחרים בכל רחבי הארץ.

טקס מצטייני הנשיא – למוזמנים בלבד
כמו כן, יתקיים טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התשע"ז בבית הנשיא בירושלים, במהלכו יעניק נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, תעודות הצטיינות ל-121 קצינים וחיילים מכלל יחידות צה"ל.

בטיחות ושטחי אש – טיולי יום העצמאות
במהלך יום העצמאות, יפתח צה"ל למטיילים חלק משטחי האש בצפון, במרכז ובדרום הארץ. דובר צה"ל מדגיש כי גם במהלך החג יתקיימו בחלק משטחי האש אימונים כסדרם, כולל אימונים באש חיה. בהתאם לכך, מתבקשים המטיילים לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינם נכנסים בשוגג לשטחי אש של צה"ל. כל כניסה לשטחי אש של צה"ל מחייבת תיאום עם צה"ל וקבלת אישור בכתב. כניסה לשטחי אש ללא תיאום, מסכנת את חיי המטיילים ומהווה עבירה על החוק. יש איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים. שדות מוקשים מסומנים באמצעות גדר תיל, משולש אזהרה אדום ושלט צהוב המזהיר מפני סכנת חיים. בנוסף, על מפות השבילים והטיולים המוסמכות קיים פירוט של האזורים האסורים לכניסה וכללי התנהגות למטייל באזורים השונים. דובר צה"ל שב ומדגיש כי הכניסה לשטחי A באזור יהודה ושומרון מסוכנת ואסורה על פי חוק וכי הכניסה לשטחי B אינה מומלצת.

משט חיל הים 2017:
ביום העצמאות 2.5.2017 יתקיים המשט המסורתי שיצא ממרינה הרצליה בהזנקת ראש העיר משה פדלון. המשט יוזנק בשעה 11:00 עם עשרות כלי שיט שיצאו להפלגת ראווה מהמרינה צפונה לכיוון חוף אפולוניה ובחזרה למרניה.

משט העצמאות בהרצליה
משט העצמאות בהרצליה

יום פתוח במשטרת ישראל:
משטרת ישראל ומשמר הגבול, מזמינים את הקהל הרחב לבוא ולהכיר את עבודת המשטרה מקרוב, ביום פתוח שיתקיים ביום העצמאות ה-69 – יום שני 01/05/17, באנדרטת משמר הגבול, סמוך למחלף עירון.
במהלך היום, יוכלו המבקרים ליהנות מהפנינג לכל המשפחה, שכולו בסימן הצדעה למדינת ישראל: שלל מופעים, מיצגים ותצוגות תכלית של משטרת ישראל ומשמר הגבול.

צילום: חטיבת דובר המשטרה
צילום: חטיבת דובר המשטרה

בין היתר, יוכלו המבקרים לצפות במופעי סוסי וכלבי משטרה מרהיבים, פריצה וגלישת סנפלינג של יחידת הימ"מ, תצוגת תכלית מרשימות של יחידות המשטרה המיוחדות. בנוסף במקום יוקמו מיצגים רבים של משטרת ישראל, משמר הגבול, תזמורת המשטרה, שירותי כיבוי והצלה, שרות בתי הסוהר ועוד. כמו כן, במקום יפעלו דוכני הפעלה לילדים ודוכני מזון.

האירוע, כאמור, יתקיים באנדרטת משמר הגבול, הסמוכה למחלף עירון. כניסת מבקרים תתאפשר החל מהשעה 09:00 חינם. כמו כן, הגעה למקום תתבצע דרך חניוני "חנה וסע" שימוקמו במועצה האזורית שער מנשה בלבד. לרשות המבקרים, יעמדו הסעות, "שאטלים", חינם. משטרת ישראל מזמינה את הציבור הרחב לבוא בשעריה, וליהנות מהפנינג לכל המשפחה, שכולו בסימן הצדעה למדינת ישראל.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

אין תגובות

השאר תגובה