נמש בת שמש

נמש בת שמש צילום איל בריברם

חדש בתיאטרון הנגב: דמויות על הבמה משוחחות עם דמויות מצויירות על המסך, בהצגת ילדים מקורית וחדשה נמש בת שמש.  מה קורה כשהשמש יוצאת לשביתה בלי אזהרה מוקדמת ?

ההצגה נמש בת שמש הינה הצגה מיוחדת. לראשונה, מלבד השחקנים והשחקניות של תיאטרון הנגב ישולבו דמויות מצוירות על מסכי לד לאורך כל ההצגה ואמנות האנימציה תהפך לחלק משמעותי בשפת ההצגה ותישזר בה בצורה יוצאת דופן.  תיאטרון הנגב בוחר לפנות הפעם לקהל צעיר עם הצגה שמדברת אליו בגובה העיניים, באמצעות טכנולוגיה חדישה שמאחוריה עומד חזון אומנותי וחינוכי.

ההצגה נמש בת שמש היא אגדה. בוקר אחד הלילה לא נגמר והשמש לא זורחת. 3 ציפורי שיר מגיעות להעיר את גברת שמש, אך היא לא מתעוררת. תרנגול הבוקר שחר ומר ירח מנסים להבין מה קרה ואיך יכול להיות שסדרי עולם משתנים- ככה פתאום, אחרי אלפי שנים. השמש מודיעה שהיא יצאה לשביתה. למה? זו חידה.
כך עולים אליה לרגל האשמים בתעלומה שמנסים להבין אם הם הסיבה לשביתה ואיך אפשר להחזיר את השמש למסלולה. בינתיים החיים על כדור הארץ משתבשים, הפתרון מאחר להגיע והמצב מחמיר.

נמש בת שמש צילום איל בריברם
נמש בת שמש צילום איל בריברם

אל השמש מגיעים מלכת השמיים, שלושה כוכבים שרק נולדו, הים הגדול והרחב, סופרת ילדים, מדען וגם הירח מציץ ובורח.
כל אחד מהם בוחן את מערכת היחסים שלו עם השמש וכל מפגש כזה מביא בכנפיו דיון על ערכים ועקרונות כמו חברות, משפחה, אהבה, קנאה ושימור סביבה. השמש ממאנת להתפייס ולהגיד מי בדיוק האשם והיא נוקטת בצעדים חמורים שמרעידים את השמיים ואת הארץ – אך אל דאגה, ברגע האחרון, בדיוק כמו באגדות ימצא סוף טוב.

 

נמש בת שמש לילדים מגיל 6-11 ולכל המשפחה.
מחזה חדש מאת אילנית סוויסה.

בימוי: יעקב אמסלם
ייעוץ אומנותי: איסי ממנוב
משתתפים: מיגל אורבך, ניר סעדון, אבישג קהלני, אלינור שושן
דיבוב: דני דניאל, דנה הרשטיג לוין, עידו מן, ניר סעדון.
אנימציה: סטודיו פיקסל.

כרטיסים בטלפון :  03-6950156/7

פרטי המקום
נשמח לדעת!03-6950156/7 6-12

מחירים

מזומן ואשראי 50 ש"ח

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

8 תגובות

 1. למה לא כדאי שהשמש תיעלם?
  ת'כלס? לא נראה לי שזה יהיה אסון אם היא תיעלם. בעצם השמש לא יכולה להיעלם סתם ככה. ואם לא מוצאים אותה, תמיד אפשר להיזכר איפה ראינו אותה פעם אחרונה. אה, כן, בשמיים.
  ואם השמש לא תזרח, אז החיים על פני כדור הארץ ימותו אט אט והכל יסתיים, כל הסיוט הזה, כי גם ככה הרוב פה די מקולקל.
  בואו נודה באמת, חוץ מטבע ובעלי חיים אין כאן משהו ממש מגניב יפה וטהור. אנושות? פסדר, אבל לא שיא הצלחת היצירה/בריאה. אולי הגיע הזמן לאיזה מפץ גדול חדש שיחריב הכל, ולקוות שעולם חדש ייוצר מתוך כל הכאוס הזה.
  אני אף פעם לא זוכה בהגרלות ואין לי כוח כבר להשקיע. מה לא עשיתי, חרוזים, יצירתיות, צילומים, כמעט כבר והתחננתי. נמאס לי לעשות לייקים ולשווק עסקים, נמאס לי לשתף בפייסבוק כל מיני דברים שאני בקושי מכירה באופן שטחי.
  אני אוהבת לפרגן לדברים א ח ר י שאני חווה אותם. לתת ביקורת חמה ואוהבת אחרי שאני רואה הצגה כזו או אחרת.
  ההצגה נראית נ ה ד ר ת בכנות בלי ציניות (אני??? צינית???) ואני פשוט רוצה לשמח את האחיין הגאון שלי, זה הכל בשבילו.
  כן אני אעשה הכל בשבילו, עד שזה מגיע לעוד הגרלה של תשובה יצירתית שאין לי סיכוי כי לא עשיתי לייק ושיתוף.
  וזה מעיק. כי הילד הזה מקסים ומתוק וגאון וכל כך מגיע לו לראות הצגה חכמה ומלמדת, אבל נו, הכל יקר, והכל הגרלות, והכל תחרות, וזה, ככה זה בעולם, כבר לא מחלקים הפתעות סתם כי זה נעים לתת הפתעה. הכל מנוכר, הכל דיגיטלי, היום כבר אי אפשר לפנות ללב של מישהו אלא לוואטסאפ שלו.
  אז באמת, מכל הלב, אם במקרה משתרבב לכם כרטיס ספייר, וזה לא על חשבון מישהו ששיתף מלא וקיבל מיליון לייקים ובסוף לא יילך להצגה, אשמח להעניק אותו לאחיין הקסום שלי. וגם אם לא, אז בהצלחה ענקית להצגה ושלא תתפוס אתכם סלמונלה בסמטא אפילה :-)
  והעיקר שהשמש, תזרח גם מחר…

 2. ממש לא כדאי שהשמש🌞תיעלם, יהיה מאד קשה להיסתדר בלעדיה, היא מאד חשובה וחיונית לקיומנו, צרכינו וחיינו, לפרחים לפרוח🌹, לגידולים לצמוח🌽🍅, לילדים לשמוח, שהשמש תמשיך לזרוח, להאיר את דרכנו😎 ולחמם את ליבנו💖

 3. אם השמש לא תזרח ותעלם אז לא יהיו חיים על פני כדור הארץ
  למרבה הצער, אם יקרה פתאום שנהיה בלי השמש, כל היצורים החיים מתחילים במהירות למות, כולל צמחים, בעלי חיים ובני אדם, וב
  סופו של דבר, החיים על כדור הארץ יפסיק. כדור הארץ וכל מה שעליו הוא – כל זה מופק על ידי השמש, כולל היסודות הכימיים. , כדור הארץ יהפוך גוש קרח,

 4. השמש היא האנרגיה שלנו. בלעדיה אנו כומשים ונובלים רגשית. מעניקה לנו אור וגוונים של הילה וזוהר. הימים הארוכים מעניקים לנו ויטליות.

 5. אם השמש תיעלם מהעולם זה יהיה אסון גדול מאוד משום שהשגרה לא תיהיה לא נוכל לקום כול בוקר וללכת לעבודה לבית ספר או לצבא יש כאלה שיחשבו שזה טוב אבל אני חושב שזה יהפוך את העולם לכאוס ענקי ללא תכלית ואנחנו לא נוכל לחיות בצורה שכזאת. יש אנשים שמפחדים מהחושך במיוחד ילדים שחושבים שהחושך זה רע ובאמת הם צודקים אשר אומרים זאת כול הרוע קורא בחושך !! בקיצור השמש היא זו שנותנת לנו את האיזון והשלווה שאנחנו צריכים. בהצלחה לכולם!!!!!

 6. לא כדאי שהשמש תיעלם מכיוון שהיא זאת שמאירה לנו את החיים,מחממת אותנו,ובזמנים הקשים הוויטמין D שלה עוזר לשפר את מצב הרוח.

 7. רק השמש יוצרת אור.
  השמש היא מקור האור והחום של כדור-הארץ. בלעדיה לא היו האדם, החי והצומח יכולים להתקיים! הצמחים זקוקים לאור השמש כדי לייצר לעצמם את מזונם. בעלי-החיים אוכלים צמחים ואוכלים גם בעלי-חיים אחרים. וגם האדם משתלב בשרשרת המזון, שכולה תלויה באור השמש.
  קרינת השמש היא מקור האנרגיה הנקי והבטוח ביותר לניצול.

השאר תגובה