ספירת ציפורי בר בחצר הבית

ספירת ציפורי בר בחצר הבית

"בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות…" – כמו בשירו הידוע של אהוד מנור נוכל גם השנה לשבת על המרפסת ולהשתתף עם הילדים בספירת הציפורים השנתית של המרכז לטיפוח ציפורי הבר בחצר הבית.

זו השנה השנייה שילדי ישראל והוריהם מוזמנים להשתתף בספירת ציפורי הבר שמטרתה לעקוב אחרי מצב אוכלוסיות ציפורי הבר בארץ, אשר בחלק מהמקומות הם המייצג והשריד האחרון של הטבע כמו שהיה כאן פעם.

אז איך משתתפים?

ראשית, יש ללמוד לזהות את ציפורי הבר ולקרוא את ההנחיות לעריכת הספירה המופיעות באתר האינטרנט של המרכז: www.yardbirds.org.il

באתר תמצאו מידע ותמונות של ציפורים תחת המדורים – "מידע על ציפורים" ו"פינת הילדים" ותוכלו להתאמן עם הילדים על זיהוי ציפורים לפי מראן ולפי קולותיהן
עם משחקי מחשב חביבים שבנו במיוחד לנושא.

שנית, יש להוריד את טופס ההנחיות והרישום של נתוני הספירה מהאתר.

לבסוף, בחרו יום מתוך ימי הספירה  החליטו על המקום בו תספרו, הצטיידו בטופס, בכלי כתיבה ובשותפים לספירה.

מתי זה קורה?

הספירה תערך בין התאריכים 26 לינואר ל-103 לפברואר בין השעות 6:00 ל-10:00 בבוקר (שעות הפעילות של הציפורים בחיפוש אחר מזון כך שניתן לצפות בהן ביתר קלות)

משך הספירה: כ-20 דקות.

איפה סופרים? 

בגינה או פארק ליד הבית, או בפינה שקטה ביישוב ב
רדיוס שלא יעלה על כ-50 מטר.

איך סופרים?

עומדים או יושבים במקום אחד ומביטים סביב בסבלנות (עד גובה צמרות העצים וקצת למעלה מהם) במשך  חמש הדקות הראשונות יושבים בשקט ונותנים לציפורים להתרגל אליכם.

במשך כ- 15 דקות הבאות, מזהים ורושמים את מיניהן ואת מספרן של הציפורים בטופס שהורדתם מאתר האינטרנט. (משתדלים להמנע מספירה כפולה) 

לאחר מכן, בבית, מקלידים את הנתונים באתר האינטרנט או שולחים לפקס מס'  050-8965399 או בדואר לדורון להב, רחוב הצנחנים 6, רחובות 76211

נתוני הסקר יתפרסמו תוך חודש ימים לאחר סיומו.

בצילום – חוחית, צילם: איציק אמיר

איפה ומתי?

26.1 עד ה-3.2 ברחבי הארץ

פרטי המקום
נשמח לדעת!www.yardbirds.org.il כל המשפחה

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה