פארקור, שבועות במתחם צפון הנמל

פארקור

קפיצות פארקור במהלך חג שבועות במתחם צפון הנמל:

מתחם צפון הנמל בתל אביב, יארח במהלך ימי חופשת חג שבועות, תצוגת ראווה של קופצי פארקור.
במסגרת אירועי הפנאי שמקיימת חב' 'אתרים' במתחם צפון הנמל (מ'שלוותא' ועד רידינג) יערכו במקום מופעי ראווה וסדנאות פארקור לכל המשפחה, במהלך כל ימי חג השבועות.

הפארקור כולל ניתור מעל גדרות, מעבר מעל קירות, סיבובים, קפיצה מגג לגג ועוד. הפארקור מתמקד במהירות נטו, אסתטיקה, מעבר יעיל, חשיבה מהירה ותנועה זורמת.

הקהל הרחב שיפקוד את המתחם יזכה לראות מופעי פארקור באורך של כשתים עשרה דקות, שש פעמים במהלך היום, שיבוצעו על ידי 8 אומני פארקור. כמו כן תתקיים במקום הדרכה עיונית ומעשית לילדים ולכל המשפחה של קפיצות ומעברי פארקור תוך מוזיקת רקע קצבית.
המופעים והפעילות פתוחים לציבור הרחב ללא תשלום.

על פארקור:
פארקור (Parkour) הינו ספורט אתגרי אשר פותח בצרפת בשנות התשעים על ידי סבסטיאן פוקן (Sébastien Foucan) ודויד בל (David Belle). מקור השם פארקור הוא במילה Parcours בצרפתית שמשמעותה "דרך" או "מסלול". עיקר הפארקור, זה להגיע מנקודה א' לנקודה ב' בצורה הכי אסתטית והכי מהירה שיש, תוך כדי התגברות על המכשולים שיש בדרך ושימוש גוף האדם למעבר מעל מעקים וחומות. בניגוד לריצה חופשית (Free Run) שמתמקדת ביופי התנועה ושלמותה, הפארקור מתמקד במהירות נטו, אסתטיקה, מעבר יעיל, חשיבה מהירה ותנועה זורמת. לעתים הפארקור כולל ניתור מעל גדרות, מעבר קירות, סיבובים, קפיצה מגג לגג ועוד. לפארקור פילוסופיה ארוכה ונקודת מבט רחבה, להלן חלק קטן ממנה: החיים מורכבים ממכשולים ואתגרים, כשאנו מתגברים עליהם אנו מתקדמים. הפארקור מקנה כישורים גשמיים להתמודד עם מכשולים גשמיים, על ידי כך גם הנפש מתפתחת ורוכשת כישורים להתמודדות עם מכשולים ואתגרים. "ללא פילוסופיה, לפעולה אין שום משמעות." (סבסטיאן פוקן).

איפה ומתי?

ראשון 8.6, בין השעות 12:00- 18:00; שני 9.6, בין השעות 10:00- 16:00, הרחבה המרכזית של המתחם (צמוד לבית קפה מקס ברנר), נמל תל אביב.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה