פסטיבל אנימיקס: חופש גדול 2017 בתל אביב

עידן בז׳רנו. סופרמן נולד

קיץ לוהט, מצוייר, מונפש ובועט עם "אנימיקס" תל אביב – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה ה – 17 בסינמטק תל אביב עם הקרנות סרטי ילדים זוכי פסטיבלים, סרטי קלאסיקה מצויירים, סרטי אנימציה באורךמלא, מפגש עם דודו, יום הולדת 90 לפו הדוב ועוד.

פסטיבל אנימיקס – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה יתקיים השנה בסינמטק ת"א בתאריכים 12-8 באוגוסט 2017. השנה מציין הפסטיבל 17 שנים להיווסדו ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם, לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה סדנאות, מפגשי אמן, תערוכות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס ועוד. הפסטיבל מהווה חגיגת קיץ מצויירת ומונפשת למבוגרים לילדים ולכל המשפחה.

פסטיבל אנימיקס: חופש גדול 2017 בתל אביב: התוכנית לילדים בפסטיבל מציעה חגיגה של סרטים ואירועים ובהם: מבחר סרטי ילדים שהוקרנו בפסטיבל אנסי 2017 בצרפת – פסטיבל האנימציה הגדול והמרכזי בעולם, סרטים ישראלים ממיטב הקלאסיקה העוברת מדור לדור כמו מיץ פטל, הכינה נחמה, דירה להשכיר ושאר יצירות שההורים והילדים גדלו עליהם וגם סרטי אנימציה באורך מלא ובהם:
אדמה/ סימון רובי / צרפת / 2015 – כאשר אחיו הבוגר והמרדני עוזב בהתרסה את הכפר במערב אפריקה, מחליט אדמה בן ה-12 ללא היסוס לרדוף אחריו ולהחזירו הביתה. אופיו החזק ורוחו האיתנה של אדמה, מובילים אותו למסע חוצה ימים וגבולות. לבני 10 ומעלה ולכל המשפחה.

דני אמיתי. איפה טעינו
דני אמיתי. איפה טעינו

חיי כקישוא/ קלוד בראס / שוויץ /2016 – סרט בובות סוחף ומרגש על ילד בן 9 שאביו נעלם מזמן. אמו האלכוהוליסטית נהרגה בתאונה מוזרה, והוא נמסר למוסד . הוא מקפיד לשמור על כינוייו מהבית -"קישוא". עם ה"אינטליגנציה הרגשית" הייחודית שלו ובעזרת שוטר בעל לב רחום, מצליח לפרק את העוינות של חבריו למוסד ולהפוך אותם לחבורת ילדים חמה ותומכת.

המלך והציפור/ פול גרימו / צרפת 1952-1980 – יצירת מופת של אחד מגדולי יוצרי האנימציה – הצרפתי פול גרימו המבוססת על אגדה של ה.כ. אנדרסן "הרועה ומנקה הארובות".
סיפור יצירת הסרט מלווה גם בדרמה של מאבק על דרך עריכת הסרט בין הבמאי לבין המפיקים שלווה גם במלחמה על זכויות היוצרים שגרמו להפקת הסרט להתפרש על פני 28 שנים. הסרט טרם הוקרן בישראל. והקרנתו אסורה גם בכמה מדינות כתוצאה מהסכמי הזכויות שנקבעו בהליך המשפטי. תרגום לעברית. מיועד לגיל 8 ומעלה ולכל המשפחה.

סם דניאל. מהרעיון למסך
סם דניאל. מהרעיון למסך

כמו כן יציג הפסטיבל שתי קלאסיקות מהמבחר העולמי לילדים: יצאנו ליער לצוד דוב סרט מצויר קורן חום וחיוך, באנימציה קלאסית מאנגליה המערב חיי יום-יום במשפחה שמחה ומלאת מרץ עם דמיון וקצת פנטזיה. האם הדוב שיצאנו לצוד הוא אמיתי? או אולי רק יציר דמיוננו והסרט סיפור הצעצועים הנשכחים המבוסס על סרטי ה"צעצוע של סיפור" שהפכו לקלסיקה- אך הפעם במהדורה קצרה בסרטון ספשייל שנוצר לחג המולד, וזכה להצלחה עצומה בארה"ב ואירופה.

גם השנה יקיים דודו שליטא את המפגש צופים עם דודו – ובו הוא אוסף קבוצה של ילדים והוריהם, וצופה עימם בלקט סרטים קצרים ואיכותיים ומשוחח אתם תוך כדי ההקרנה על השפה המופלאה של האנימציה.

דניאל ווליך. אימוג׳י
דניאל ווליך. אימוג׳י

בנוסף יתקיים מפגש לכבוד יום הולדת 90 לפו הדוב -הדוב המצוייר של א.א.מילן אותו יגישו – יהודה אטלס ודודו שליטא.

המנהל האמנותי הוא ניסים (נוסקו) חזקיהו, אוצר האנימציה הוא דודו שליטא, מפיקה: גלית ברסקי.

פסטיבל אנימיקס: חופש גדול 2017 בתל אביב
טלפון לרכישת כרטיסים : 03-6060800
מידע נוסף באתר "אנימיקס"… ובאתר סינמטק תל-אביב

פרטי המקום
נשמח לדעת!03-6060800 כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי כרטיסים : מ -21 ועד 55 ₪.

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה