פסטיבל הצגות הילדים – חלום של תיאטרון 2015

היידי בת ההרים. פסטיבל חלום של תיאטרון. צילום: בני גם זו לטובה

פסטיבל הצגות הילדים – חלום של תיאטרון, יתקיים במסגרת תחרות פרס הבמה לילדים ולנוער 2015 בתיאטרון הבימה וישתתפו בו הצגות הילדים הטובות ביותר שעלו השנה על הבמות בישראל, הצגות העוסקות בנושאים שמעניינים את הילדים, הצגות מקוריות ועיבודים של ספרי ילדים קלאסיים במחירים אטרקטיביים במיוחד לחופש הגדול.

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 10/8-23/8, יארח הצגות ילדים כדוגמת בייגלה, היידי בת ההרים והצגות נוספות. נוער וילדים בוגרים יותר יוכלו לצפות בהצגות כמו בנוגע לציפור, אני לא גנב, הלב של ירושלים, שבלול, מהדקים והבחירה.

בייגלה
מי לא מכיר את כלב התחש הארוך והמקסים? הספר בייגלה מוצג בעיבוד חדש עם מיטב שירי הילדים ומשלב תיאטרון בובות, אנימציה, ריקודים וסיפור נוגע ללב על חברות ואהבה בין ילדים וכלבים. עיבוד ובימוי אלינור אגם בן-דוד ומוסיקה קרן פלס.
ההצגה מתאימה לילדים מגיל 4-8.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

 

המוזה של ג'וחא
הצגת ילדים של תיאטרון אלמינא. השיפוצניק מגיע אל תיאטרון ישן ופוגש במוזה, יחד הם נחשפים לעולם של דמיון ומחיים את סיפורי ג'וחא בתיאטרון. הצגה לילדים ולכל המשפחה בשפה עברית וערבית המשלבת פנטומימה, ציור בצבעים ומוזיקה מקורית. מתאים לילדים מגיל 5-10.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

 

לפעמים חלומות מתגשמים
ההצגה מפגישה אותנו עם שני ילדים כפריים שחיים במשפחה קשת יום וחולמים על חיים קלים וטובים יותר. יום אחד נופלת לידיהם מתנה וניתנת להם הזדמנות להגשים את חלומם. האחד בוחר בדרך הקלה ומעדיף ליהנות מהמתנה שקיבל מבלי להתאמץ ואילו השני בוחר לצאת למסע בדרך קשה וארוכה. במהלך ההצגה אנחנו נחשפים למסע אותו עובר כל אחד מבני המשפחה ביחד ולחוד. בסיומו הם מבינים שאין קיצורי דרך ועל מנת להצליח יש להתמיד, להשקיע ולעבור תהליך.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

לפעמים חלומות מתגשמים. צילום: גליה בארי
לפעמים חלומות מתגשמים. צילום: גליה בארי

הארנב שצחק אחרון
הארנב שצחק אחרון היא הצגה של תיאטרון המפרש.
מעשה בשלושה ארנבים שיושבים ללא מעש בקרחת יער, אל היער מגיע זאב ומגרש את כל הארנבים, יחדיו הם יצליחו בסופו של דבר לגבור על הזאב עם הלמידה על ערך החברות וסיוע לזולת.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

איפה הים
הצצה נדירה אל עולמם המרתק של שני אנשים מיוחדים. חיים וניסים, הבורחים מהמעון שלהם כדי להשיט אנייה קטנה בים. הדרך אל הים רצופה בהרפתקאות, סכנות ומפגש אחד מופלא שישנה את חייהם. קומדיה קסומה ומפתיעה על האחרים שבינינו ועל האחר שבכל אחד מאיתנו.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…


גליצו יוצא לדרכים

גליצו היה ילד שמנמן, חייכן ויפה עיניים, וכבר כשנולד לא חסר לו כלום מלבד שערות ושיניים.  הוא ינק והרטיב וילל וגיהק, הוא ישן ובכה וצחק ופיהק, וגדל בדיוק כמו כל ילד אחר, עד הרגע שבו הוא התחיל לדבר. בגליצו היה משהו מוזר: הוא קרא מחשבות באופן בלתי מוסבר, הוא ידע בדיוק מה בראש שלך עובר, עוד לפני שהיית מתחיל לדבר.  וכאן בדיוק מתחיל מסעו של גליצו בחיפוש אחר המקום בו הצדק מולך.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…


פסטיבל החיות 

תחרות כשרונות הגיעה לעיר והפרס המובטח למנצח הוא הפלגה באניית פאר. ארבעה חברים טובים: אריה, דוב, תנין ונחש מחליטים לגשת לתחרות. ציפור קטנה משתוקקת להצטרף אליהם, אבל הם לא מסכימים לצרף אותה ולועגים לה. הם צוחקים עליה שהיא קטנה מדי ופונים לחדר החזרות כדי להתאמן לקראת התחרות, אך עד מהרה הם מבינים שחסר להם בלהקה דבר חיוני ביותר, זמר.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…


היידי בת ההרים 
היידי נשלחה לחיות בבית סבה, לא כובשת את ליבו אבל מתאהבת בנופים ההרריים והופכת לילדה נדיבה וטובת לב. היא נשלחת למשפחה עשירה בעיר ומשמשת בת לוויה לבתם הנכה, היא משפיעה על הילדה עם טוב לבה, עליזותה ושמחת החיים שלה.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

אדיסון
תומס אדיסון גדל בעיירה קטנה בארצות הברית ונחשב לילד מוזר ולא מקובל. הוא עסוק בשאלות על תופעות שאף אחד לא יודע להסביר ועורך ניסויים מדעיים מסוכנים, שכמעט גורמים לאסונות אמיתיים. אך סקרנותו של אדיסון רק גדלה והוא עושה הכל כדי לממן את ניסוייו.הקונפליקט בינו לבין הסביבה מחריף עד שהוא מרגיש נרדף על ידי כולם ומחליט לברוח מהבית, ובדיוק אז חברתו הקרובה זקוקה לניתוח דחוף ואין אפשרות לנתחה משום שהערב ירד, ואי אפשר לנתח לאור עששית. תומס מוצא פתרון בצורת המצאה חדשה וכך הוא מביא את האור לבית ולעולם.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

רוח היער
מסע תיאטרלי קסום של רגש, חושים וצלילים. רוח היער היא הצגת יחיד ללא מילים המשלבת מוסיקה מופלאה, תנועה, בובות וקסם. פיית היער מתעוררת ליום חדש. מכבה את הירח והכוכבים, מדליקה את השמש ויחד עם ציפור- חברתה הטובה יוצאת ליום של הרפתקאות. בדרך הן פוגשות בחיות מיוחדות, מגלות את המנגינה הקסומה של הטבע ובשיתוף הילדים מבינות את יופיה ועוצמתה של כוונה משותפת.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

אריה הספריה
בספריה ישנם ספרים. וגם כללים מאוד ברורים: אסור לצעוק. אסור לרוץ. אסור גם אוכל ושתיה.  אך מה קורה כשיום אחד נכנס אריה לספריה? הוא לא שואג או משתולל, ובניגוד לציפיות הוא מצטרף לשעת סיפור ומאבק כונניות לא לכולם זה מסתדר, זה הרי לא לפי הספר.
לפרטים על ההצגה לחץ כאן…

אריה הספריה. צילום: בני גם זו לטובה
אריה הספריה. צילום: בני גם זו לטובה

מחוברים 
הצגה חדשה לבני נוער על חשיבות של אוזן קשבת וקשר אנושי בעידן הפלאפונים, אינסטגרם והפייסבוק כאשר הם נאלצים להתמודד עם עצמם לבד באמצע המדבר בלי טיפת טכנולוגיה.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

rami rznger

רכבת המתנות של סבא וסבתא
איך ארזה סבתא נחמקה ענן לבן? איך הכניס סבא אלברט צליל לתוך קופסה?
סיפור על סבתא וסבא והרבה מתנות, תיאטרון בובות פיוטי, מלווה במוסיקה מקורית ושירה חיה.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

הדוד פומפה
הדוד פומפה זו הצגה של התיאטרון העירוני בהרצליה.
הצגה מוזיקלית לילדים ולכל המשפחה על דוד פומפה הממציא המוזר והמפוזר ומאיה, אחייניתו הקטנה שמפחד ממפלצות.
יחד הם מגלים עולם דמיוני בחצר הגרוטאות הצבעונית מאחורי ביתו ועוברים הרפתקאות עם יצורים מיוחדים.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

יואל אמר
הצגה עם רונית וסיימון בתפקיד סיימון עם שירים, נגינה, צעצועים ושותף שלישי ודמיוני, יואל. עולם דמיוני בהשראת הספר כדאי לקנות פילים מאת יואל הופמן.
לפרטים על ההצגה לחץ כאן…

סוד הגן הנעלם
ההצגה סוד הגן הנעלם מספרת על מרי לנוקס, ילדה מפונקת שחיה עם הוריה בהודו תחת שלטון האימפריה הבריטית. לנוקס שבה לאנגליה לבדה, כדי לגור בביתו הגדול והמבודד של דודה העשיר. המגורים בבית החדש קשים עבורה, אך מדי יום היא לומדת להכיר את האנשים העובדים וחיים באחוזה המפוארת.יום אחד מגלה מרי את המפתח לגן מוקף חומה שהכניסה אליו היא דרך שער נעול זהו "הגן הנעלם", אשר דרכו היא מקווה להשיב את האור לחייו של קולין בן דודה.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

הדייג ודג הזהב
סיפור על דייג ועל דג הזהב, על אשתו על בתו ועל חבריו. על חמדנות ועל כסף רב – ועל עושר ואושר שלא תמיד הולכים יחדיו. כשדייג עני שולה דג זהב  ומשחרר אותו כדי שישוב למשפחתו ולילדיו, לועגים לו חבריו הדייגים ואשתו. אבל כיון שהדג ממלא משאלות מבקשת אשת הדייג עוד ועוד – והדג ממלא את משאלותיה. אלא שחמדנותה שאין לה גבול מביאה אסון עליה ועל משפחתה ורק חברות אמת של ילדים מבטיחה את סופו הטוב של הספור.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

הדייג ודג הזהב
הדייג ודג הזהב

שולם לעולם
מחזה מוסיקלי משירי הילדים האהובים של עוזי חיטמן לציון עשור למותו. יהלי הוא ילד שאוהב להמציא המצאות. הראש שלו מלא רעיונות אך אין לו חברים. כשיהלי מגיע להתארח בקיבוץ אצל הדוד שלו, אליהו, הוא פוגש את אילת ומתיידד איתה. לצערו הוא מגלה שהם אינם יכולים לשחק יחד בגלל ריב גדול השרוי בין הדוד אליהו לרותי, דודתה של איילת. יהלי ואילת מחליטים להמציא המצאה משוכללת במיוחד שתשכין שלום בין הדודים שלהם. הם מגייסים לעזרתם את שחר, חבר של אילת, ואת נימי אחיו הקטן והשובב.
לפרטים על ההצגה לחצו כאן…

טופלה טוטוריטו
טופלה מתרגש לקראת חתונת אחותו, הוא מתחבר עם ילד משפחת הכליזמרים ונשבה בקסם הנגינה, המוסיקה והאמנות. טופלה גונב את האולר של החייט והאשמה נופלת על חברו הטוב פיני ומשפחת הכליזמרים, טופלה מפחד להודות באמת אך סובל מייסורי מצפון.
לפרטים נוספים על ההצגה לחצו כאן…

הכל פתוח
הצגת חופש גדול על ילדים בקיבוץ. סיפורו של אורי, ילד מתל אביב שמשוטט לבדו בקיבוץ ולומד לנגן על פסנתר, מתחבר עם לי, בת דודתו. עם שיריה של נעמי שמר בסיפור מקורי על הילדות של פעם.
לפרטים נוספים על ההצגה לחצו כאן…
 לרכישת כרטיסים לפסטיבל הצגות הילדים חלום של תיאטרון לחצו כאן…

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה בתשלום

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה