פסטיבל מדרום באופקים – פעילות לילדים

פסטיבל מדרום באופקים.

פסטיבל מדרום נערך ביוזמתם והפקתם של סטודנטים מהמחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר. השנה הפסטיבל גדוש במיוחד באירועים, סדנאות ומופעים המיועדים לכל הגילאים ובחינם. בין האירועים – אירוע חתונות נוסטלגי ברחבת אולמי "גני הדר" המיתולוגיים, לילה אלטרנטיבי לצעירים במרכז הצעירים, סדנאות והפעלות למשפחות וילדים ברחבי העיר.

פסטיבל מדרום באופקים – פעילות לילדים
פסטיבל מדרום הוא פסטיבל קהילה ותרבות רב תחומי המתקיים זו השנה השביעית באופקים בשיתוף פעולה מסורתי בין הסטודנטים לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר לבין עיריית אופקים. פסטיבל מדרום יתקיים השנה בין התאריכים           17-18-19.05.17 ברחבי העיר אופקים. צוות ההפקה של פסטיבל מִדרום מורכב מאנשי מקצוע וסטודנטים בשנה ג' המפיקים הפסטיבל כפרויקט גמר במסגרת הלימודים המעשיים.

פסטיבל מדרום. מתוך אתר פסטיבל מדרום.
פסטיבל מדרום. מתוך אתר פסטיבל מדרום.

אירוע הפתיחה של פסטיבל מדרום מחזיר את העטרה התרבותית- שורשית ליושנה בחגיגת חתונות העבר של זוגות מאופקים שנישאו באולמי "גני הדר" המיתולוגיים. בערב זה תוצג תערוכת צילומי חתונה נבחרים וייערך מופע הוקרה של הזמר אמיל זריהן ולהקתו. בנוסף, יציע הפסטיבל מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה, תערוכות צילום ופורטרטים, ערב חפלה מלא נוסטלגיה, ערב "פואטיפרה"- שירה מדוברת, מגוון פעילויות לבני הנוער, לילה אלטרנטיבי לצעירים, מיצגי ומיצבי אמנות, הופעה מחשמלת של KARMA SHE אמנית החושים, מסיבת ריקודים עם די ג'יי דור קריספל ועוד. הכניסה לכל הפעילויות חופשית.

פסטיבל מדרום. מתוך אתר פסטיבל מדרום.
פסטיבל מדרום. מתוך אתר פסטיבל מדרום.

פסטיבל מדרום הוא פסטיבל לפיתוח וקידום עשייה חברתית ותרבותית באמצעות שיתוף פעולה של גופים וקהילות שונות בדרום הארץ ובשותפות עם מספר גופי תרבות וחינוך באופקים, שהמרכזיים שבהם הם: מתנ"ס אופקים, מרכז צעירים אופקים, עירית אופקים ועמותת אופקימה. קיום הפסטיבל מעודד חשיפה של יצירה מקומית-מקורית כולל יום אחד שיוקדש למשפחות עם פעילות לילדים, של העיר אופקים ויצירת חיבורים בין קהילות בדרום. בשנה שעברה אירח הפסטיבל "מדרום" כ-3,500 מבקרים.

פסטיבל מדרום באופקים – פעילות לילדים: אירועי הפסטיבל:
הזמנה לחתונה – אירוע פתיחה
19:00 – 22:00
20:30 מופע מרכזי- אמיל זריהן ולהקתו.
אולמי גני הדר לשעבר (מכבי שירותי בריאות), רחוב הרצל 36.
אירוע הפתיחה של פסטיבל מדרום, מזמין אתכם לחתונות העבר של זוגות מאופקים שנישאו באולמי "גני הדר" המיתולוגיים. נחגוג את המאורע בתערוכת צילום המתחקה אחר רגעי השמחה, יוקרנו קטעי ווידאו מליל הכלולות, ונמשיך אל חפלה מסורתית עם אמיל זריהן ולהקתו בערב מלא נוסטלגיה והוקרה לעושר הקהילתי והתרבותי של אופקים.
יום רביעי 17 מאי 2017

אופקים דרך העיניים שלי. צילום: מיכל סבוריני
אופקים דרך העיניים שלי. צילום: מיכל סבוריני

תמונה משפחתית – מרחב יצירה לכל המשפחה
פעילות לילדים ולמשפחות:
שביל גן הבנים – בצמוד לחניון בית ספר הגבעה – רחוב כצנלסון פינת משה שרת
מתחם יצירה ברוח אופקימית לכל המשפחה. מגוון סדנאות יצירה להורים ולילדים, פינת ליטוף ואימוץ כלבים, השקת ספריית רחוב קהילתית (מומלץ להביא ספרים להחלפה) ומופעי רחוב.
מוזמנים להגיע עם חולצות ישנות וחלקות לסדנת הדפס.
יום חמישי 18 מאי 2017
16:00 – עד השקיעה

אופקים דרך העיניים שלי
18:00-20:30- רחבה מעל גן הבנים, צמוד למפעל הפיס (מרכז צעירים). רחוב אליהו גולומב 9.
רחבת מרכז צעירים הופכת למרחב שבו הנוער הוא הכוכב הראשי.
במרכז הרחבה תוצג תערוכת צילומים של גל חרמוני המורכבת מפורטרטים אישיים של בנות ובני נוער תושבי העיר שלקחו חלק בסדנת צילום שהתקיימה לקראת הפסטיבל. בנוסף יתקיימו רצף מופעים וסדנאות מגניבות של ריקוד, מוסיקה, צילום ואמנות.

אופקים דרך העיניים שלי. צילום: גל חרמוני
אופקים דרך העיניים שלי. צילום: גל חרמוני

יום חמישי
18 מאי 2017
הפרעת שינה – לילה אלטרנטיבי לצעירים
19:00-23:00
מרכז צעירים אופקים, רחוב אליהו גולומב 9
מרכז הצעירים משנה את פניו למרחב לילה מהפנט! מוזמנים לשוטט יחד איתנו בין מתחם למתחם ולראות את המרכז במצב לילה: מיצבי ומיצגי אמנות של צלילים, צללים ואורות מרצדים, סרט משנות ה-80, הופעה מחשמלת של KARMA SHE אמנית החושים ומסיבת ריקודים עם די ג'יי דור קריספל!
תכינו את עצמכם כי הכניסה חופשית והבר אקטיבי!
הכניסה מעל גיל 18. המקום נגיש לבעלי מוגבלויות.

יום חמישי
18 מאי 2017
ארכיון אינטראקטיבי במרחב הציבורי באופקים
16:30 – 18:30
תחנות אוטובוס מכיכר היונים ועד לעירייה לאורך רחוב הרצל.
מזה מספר חודשים, סטודנטים מבית הספר לאמנות במכללת ספיר, נפגשים עם תושבי אופקים, משוחחים ומצלמים אותם. מהמפגשים הללו צומח ארכיון ראשוני המתעד את שלל גווניה של אוכלוסיית העיר, וותיקים וצעירים. הפרויקט יוצג בתחנות האוטובוס ברחוב הרצל באופקים.
סיור מודרך בין התחנות יועבר על ידי האמנים אייל אסולין ואורית ישי בהשתתפות דרורית גור אריה, מנהלת מוזיאון פתח תקווה לאמנות.
נקודת מפגש לסיור: תחנת האוטובוס ברחוב הרצל 36, בשעה 16:30.
ניתן לסייר באופן עצמאי בין התחנות ולפגוש את האנשים מאחורי הקלעים.

יום שישי
19 מאי 2017
פואטיפריה עושה שכונה – אירוע נעילה
12:00 – 14:00
רחבה מחוץ מתחם להבה, מול קניונית מישור הגפן. הצטלבות רחובות פרי מגדים וגולומב.
אירוע "פואטיפריה: עושה שכונה" מפגיש יצירה בתחום השירה עם אנשי המקום בלב ליבה של העיר אופקים. האירוע יתקיים בשכונת מישור הגפן בעיר וישים את העשייה המקומית במרכז השכונתי במסגרת פרויקט "שירה על המפה" של "הליקון – העמותה לקידום השירה בישראל". הצופה במופע ייהנה מהכתיבה המקומית שנרקמת בקבוצת השירה בהנחיית יונתן קונדה ויזכה לקחת חלק בהשקת ספרה של קבוצת השירה לצד שירה מקומית.

אירועי פסטיבל מדרום פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום!

למידע נוסף באתר הפסטיבל…

לעמוד הפייסבוק של פסטיבל מדרום…

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה