פסטיבל מפה ומצה פסח 2018

פסטיבל מפה ומצה 2018, חופשת פסח 2018
פסטיבל מפה ומצה 2018. צילום: איתי בלסון
פסטיבל מפה ומצה 2018, חופשת פסח 2018

פסטיבל מפה ומצה יוצא לדרך בפסח הקרוב – חגיגה של מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות ילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור וקיימות וחידון נושא פרסים באתרי המורשת של ישראל בסימן סיפורה של המדינה.

 

האתרים המשתתפים בפסטיבל מפה ומצה פזורים ברחבי הארץ מצפון לדרום, ונותנים למבקרים שפע של היסטוריה, חוויות מרגשות וסיפורים שמרכיבים את ההוויה הישראלית.

פסטיבל מפה ומצה – הפעילויות לילדים:

בשני ימי הפעילות אתרי המורשת מזמינים משפחות וילדים להנות מהצגות ילדים מקוריות, עיבודים חדשים לסיפורי ילדים ולשירים שעליהם גדלנו, סיפורים על מיחזור וקיימות, על ירושלים ומורשת ישראל.

כל אתר יציע למבקריו סיור, הפעלה, סיפור וחוויה בליווי מופעים של הצגות ילדים ומספרי סיפורים: בואו לגני, גולי והגיטרה, אוריינטל קידס גרוב, ביאליק מסע בזמן, תיבת הנגינה של הדודה נעמי', 'מנגינת הפלאים', 'שבת הזהב', 'אוצר האבן העתיקה', 'הצגה בהקמה', 'הטרקטור בארגז החול' ועוד. לפרוט תכנית פעילויות פסח 2018 באתרי המורשת לחצו כאן… 

פסטיבל מפה מצה 2018, פעילויות לילדים פסח 2918
פסטיבל מפה מצה 2018. צילום: איתי בלסון

לצד המופעים וההצגות, המבקרים בפסטיבל יוכלו להנות מפעילויות ייחודיות המתאימות לאופיו של כל אחד מהאתרים: סיורים לשמורות טבע ליד ראש פינה וסדנאות שימור חוויתיות, לחוות את סיפור החלוצים בחצר כנרת, להנות ממופעי אופרה לילדים, לגעת במוצגים מימי קום המדינה במוזיאון בית שאן, לצפות באוסף הפוחלצים הענק של חיות העמק בעין חרוד, להנות מפעילות לילדים בפארק הטרקטורים בקיבוץ יפעת ולהתחפש לחלוצים, לענות על שאלות טריוויה בנושא חייו של הרמב"ם ולהכיר את צמחי המרפא עליהם סיפר בספריו, להכנס לסלון של דוד בן גוריון בביתו בתל אביב, להנות מסיורים בבית ביאליק, לצפות באוסף מטבעות זהב בני 1,000 שנים שנמצא במוזיאון רמלה ועוד פעילויות לילדים ולכל המשפחה.

פרטים מלאים באתר מפה ומצה: www.mapaUmatza.co.il

האתרים המשתתפים בפעילויות פסח 2018:

אתר השחזור בראש פינה
חצר כנרת
מוזיאון בית שאן
בית חיים שטורמן בעין חרוד
מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת
מרכז מורשת הרמב"ם בטבריה
מוזיאון בית ביאליק בתל אביב
בית בן גוריון בתל אביב
מוזיאון רמלה ויד לבנים
בית הדסה בחברון
מרכז בגין בירושלים
מרכז הרצל בירושלים

 

ORIENTAL-KIDS

 

מטרת פסטיבל מפה ומצה המתקיים זו השנה השלישית, ביוזמת משרד התרבות והספורט בראשות השרה מירי רגב והמועצה לשימור אתרים לחבר את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בצפון, בדרום, במרכז ובירושלים. באתרים יחכו לילדים סדנאות יצירה, סיורים מודרכים, מופעי מוסיקה, הצגות ילדים, מופעי מחול, סדנאות יצירה והפעלות מיחזור ומפגשים עם סופרים.

פסטיבל מפה מצה 2018, פעילויות לילדים פסח 2018
פסטיבל מפה מצה 2018. צילום איל טואג

 

עוד בפסטיבל חידון אינטרנטי שנכתב במיוחד לאירוע ויזמין את המשתתפים  לענות על שאלות בנושא אתרי המורשת שמשתתפים בפסטיבל. ביו הפותרים נכונה יוגרלו 2 חופשות משפחתיות בצפון הנגב הכוללות לינה משפחתית בצימר המערב הרגוע, ארוחת צהריים אצל השף רודד וסיור חקלאי באתר שביל הסלט לצד פרסים נוספים.

מפה ומצה פסח 2018
חול המועד פסח, 4-3 באפריל 2018,
ימים שלישי-רביעי, בין השעות 09:30-19:00
כל הפעילויות ללא תשלום.

לפרטים מלאים הכנסו לאתר מפה מצה: www.mapaUmatza.co.il
או בפייסבוק: המועצה לשימור אתרים

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חינם

מחירים

ללא תשלום

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון
03/04/201800:00מוזיאון העמק קיבוץ יפעת
04/04/201800:00בית בן גוריון בתל אביב053-9382542

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה