פסטיבל פסלים חיים ברחובות: אירועי קיץ 2017

פסטיבל פסלים חיים רחובות, חופש גדול 2017, אירועי קיץ 2017

את אירועי קיץ 2017 ופתיחת החופש הגדול, יפתח בפעם השמינית פסטיבל פסלים חיים ברחובות, אירוע ענק הכולל מאות מיצגים של פסלים חיים מכל העולם.

פסטיבל רחובות הבינלאומי ה-8 לפסלים חיים יתקיים בעיר רחובות, במסגרתו צפויים להשתתף בשלושה ימי האירוע כ- 160 אלף איש. הפסטיבל נוסד כדי ליצור עבור רחובות אירוע ייחודי, שיהיה מזוהה עם העיר ולפתח את תחום אמנות 'הפסל החי' בישראל. במהלך השנים זוכה הפסטיבל להכרה בקרב אמנים ישראליים ובינלאומיים המבקשים ליטול בו חלק ולתהודה ציבורית.  הפסטיבל יתקיים, כמיטב המסורת, ברחוב יעקב, הרחוב הראשון והוותיק של העיר, אשר עבר בשנים האחרונות שימור ושדרוג.

בפסטיבל הפסלים החיים של רחובות יציגו עשרות מופעים בין התאריכים 4- 6 ביולי, בין השעות 18:00 – 22:30 ברחוב יעקב בעיר.

ז'אנר פסלי הרחוב התפתח בעשורים האחרונים בעיקר באירופה, כשהאמנים מציגים לצידי הכיכרות ובקרנות הרחוב להנאתם הרבה של תושבי הערים הגדולות. פסטיבל רחובות, שנולד כחלק מתהליך עולמי זה, הצליח מעל המצופה. במהלך שמונה השנים האחרונות נוצרו במיוחד עבורו למעלה מ-500 יצירות מקוריות של אנשי תיאטרון, תיאטרון רחוב, אמני תנועה ומסכות, מעצבים ואמני 'פסל חי'. העבודות וההפקות השונות ממשיכות להופיע בארץ ובעולם לאורך השנה, גם אחרי הפסטיבל. לאורך השנים אירח הפסטיבל כ- 100 אמנים מכל רחבי הגלובוס.

השנה יתארחו בפסטיבל הפסלים החיים 14 אמנים מובילים מפורטוגל, סרביה, בלגיה, אוקראינה, ספרד והולנד. יחד איתם ישתתפו בפסטיבל 150 אמני פסלים חיים מהארץ ומהעולם, במגוון דמויות ססגוניות ומרתקות, הכמות הגדולה ביותר עד היום. במשך שלושה ימי הפסטיבל האמנים יציגו כ-100 יצירות שונות של פסלים חיים, שיוצרים שילוב בין דמיון למציאות, תוך יצירת חגיגה עממית, תרבותית, אינטראקטיבית, חזקה ואמיתית של מראות, צבעים וקולות המותאמת לכלל הגילאים.

כמה קטעים מאחד הפסטיבלים הקודמים של פסלים חיים ברחובות:

אחת הההפקות המקוריות שנכתבו במיוחד לפסטיבל השנה הינה וריאציה מיוחדת בהשראת הסיפור והסרט "הקוסם מארץ עוץ".  המפיק והמנהל האמנותי של הפסטיבל, ג'קי בכר: ״האפשרות שנפלה בחלקי, לייצר פסטיבל בינלאומי ברמה גבוהה שכזו, ובמשך שמונה שנים ברציפות, היא מתנה גדולה מאד שנושאת עמה מחויבות אדירה. מחויבות לקהל החוזר שוב ושוב ומצפה להתפתחות, להפתעה, בכל פעם מחדש. מחויבות לאומנים וליוצרים, למתן פלטפורמה ייחודית בחלל הציבורי המרהיב של העיר רחובות למען קידום התרבות המיוחדת הזו בישראל. אני נרגש מאד לקראת השנה השמינית ומודה מאד לג׳רום הרוש, המנהל האומנותי השותף ,על עבודה משותפת רבת שנים שנושאת עמה הצלחה גדולה".

ראש העיר, רחמים מלול: "הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים ברחובות הוא גולת הכותרת של הפעילות התרבותית שמתקיימת במשך השנה ברחובות, עיר המדע והתרבות. את הפסטיבל ייסדנו במסגרת חגיגות ה-120 לעיר רחובות ומאז הוא רק הולך וגדל מידי שנה. אנו גאים ונרגשים לקיים את הפסטיבל, זו השנה השמינית ברציפות, ולארח מאות אלפים חובבי תרבות מרחובות ומכל רחבי הארץ. הפסטיבל יתקיים ברחוב יעקב, הרחוב הראשון ברחובות שעבר שימור נרחב, ומהווה כיום, כמו בעבר, את מרכז חיי הרוח והתרבות של תושבי העיר. אני מזמין את תושבי רחובות ואת כלל חובבי התרבות להגיע לבקר בפסטיבל וליהנות מפעילות תרבותית מהנה".

מנכ"ל העיריה, דורון מילברג: "פסטיבל פסלים חיים ברחובות הפך לשם דבר בעולם התרבות והאמנות הישראלי והבינלאומי. הייחודיות שלו טמונה בכך שמדובר באמנות רחוב לא שגרתית, הוא מאפשר למבקרים בו להיכנס לעולם הפנטזיה ולחזות במיצגים מיוחדים מכל רחבי העולם, במרחב הציבורי והעירוני. זו הזדמנות מעולה לקהל הישראלי להיחשף לאמנות הייחודית הזו, ולאמנים בעלי שם ברמה הגבוהה ביותר".

פסטיבל פסלים חיים רחובות, אירועי קיץ 2017
פסטיבל פסלים חיים ברחובות: אירועי קיץ 2017

מנכ"לית החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש, יוספה חליבה: "הפסטיבל לפסלים חיים הוא אחד מאירועי השיא של השנה, הוא ממצב את מעמדה של רחובות כעיר של תרבות. כמיטב המסורת, יגיעו אל רחובות מאות אמני רחוב מכל רחבי העולם, ויציגו מיצגים קסומים ומרתקים. גם השנה, הגדלנו את הפסטיבל, הרחבנו את התכנים המוצגים בו וכמובן, את רשימת האמנים שיציגו בו. אנו מזמינים את תושבי העיר, ואת חובבי התרבות מכל רחבי הארץ להגיע וליהנות מחוויה צבעונית, חדשנית ומיוחדת במינה, שכבר הפכה למסורת של ממש".

הפקה – עיריית רחובות, באמצעות החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש, מפיק ומנהל אמנותי – ג׳קי בכר, יוצר ועוזר מנהל אמנותי – ג׳רום הרוש.

פסטיבל פסלים חיים ברחובות קיץ 2017
שלישי עד חמישי, 4-6 ביולי, י – י"ב בתמוז, בין השעות 22:30-18:00,
רחוב יעקב, רחובות, הכניסה חופשית

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חינם

מחירים

ללא תשלום

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה