פעילויות בחינם לילדים בירושלים: אירועי קיץ 2017

כיכר הירח. קרדיט-חברת דיסק אין

ירושלים נערכת לקיץ מפתיע ומלא חידושים: מתחם בילויים משפחתי חדש עם קולנוע סולארי ראשון מסוגו ומופעי בועות סבון בכיכר הירח; תזמורת אינטראקטיבית ברחוב הלל; וחזרתן של המטריות למדרחוב יואל סלומון

פעילויות בחינם לילדים בירושלים: אירועי קיץ 2017:
חופשת הקיץ כמעט כאן – ומרכז ירושלים יציע השנה מגוון רחב של אטרקציות חינמיות ראשונות מסוגן בארץ, המשלבות טכנולוגיה חדשנית, חוויה מקורית ופיתוח עסקי . יצירת מוקדי עניין באמצעות מוצרים חווייתיים במרחב הציבורי, הינה אחת מדרכי הפעולה שמובילה חברת עדן, לפיתוח כלכלי של ירושלים, אשר מטרתה העצמת חוויית השוטטות ברחובות מרכז העיר. בשנים האחרונות זכורים, בין השאר, פרויקטים של "עדן" שכללו הצבת מייצג המטריות, רחוב הפרפרים , מייצג הכריות בספרא ופרויקטים רבים נוספים ברחבי העיר. "יצירת תשתית זמינה לפעולות תרבות , נועדה לצמצם את הפערים הקיימים כיום בין הצורך במשיכת קהלים לבין התקציבים הנדרשים להפקתם. הצלחנו לייצר תשתית חכמה המצריכה מינימום משאבי זמן, ציוד וכוח אדם. עובדה זו מאפשרת שיגרת תרבות קבועה ולאורך זמן, בדיוק מה שנדרש לשינוי תודעתי ולמיתוג מתחם", אומר מנכ"ל "עדן", אלון שפייזר.

תזמורת. קרדיט - סיטיפלטון.
תזמורת. קרדיט – סיטיפלטון.

תזמורת הפלייבק המלכותית – בקיץ הזה כולנו יכולים להיות זובין מהטה
חולמים להיות נגני תזמורת אך לא מבדילים בין דו, רה, מי וסול? התזמורת האינטראקטיבית החדשה ברחוב הלל היאא התשובה. חברת עדן בשיתוף סטודיו סיטי פלטון והיוצר יונתן גודלשטין יצרו תזמורת קאמרית בה הקהל מוזמן למלא את מקומם של הנגנים המקצועיים. זהו מופע תזמורת שיופעל על ידי העוברים והשבים ברחוב,הפתוח לקהל ללא תשלום ומשלב מוסיקה ומשחק ובכך מקרב את הקהל הרחב לתזמורת הקלאסית ומייצר התרחשות עירונית מפתיעה ומשמחת .
ברחוב הלל הוקמה במה ועליה הוצבו 20 כסאות בצורת ישיבה של תזמורת קאמרית. לכל כיסא מוצמד רמקול נסתר שיופעל באמצעות חיישן בעת ישיבה על הכיסא ויתחיל לנגן את התפקיד של נגן התזמורת באותו המושב. כך, כל מי שמתיישב הופך לכמה דקות לנגן על הבמה וכאשר כל הכיסאות יתמלאו תשמע למעשה תזמורת שלמה .הפלייבק שיושמע ישלב הקלטות מקוריות של נגני תזמורת קאמרית שהופקו במיוחד עבור הפרויקט עם עיבוד אלקטרוני מקורי. בנוסף לכיסאות הנגנים, תוצב בשטח גם עמדה למנצח התזמורת. מי שיעמוד בעמדת המנצח יפעיל" רמקול עם החלק האלקטרוני של היצירה .
זהו מופע תזמורת שיופעל על ידי העוברים והשבים ברחוב,הפתוח לקהל ללא תשלום ומשלב מוסיקה ומשחק ובכך מקרב את הקהל הרחב לתזמורת הקלאסית ומייצר התרחשות עירונית מפתיעה ומשמחת .

שעות פעילות התזמורת: ימים א'-ה' מ 10 בבוקר ועד 10 בערב, וביום שישי עד כניסת השבת ומצאתה.

רחוב המטריות. צילום יחצ.
רחוב המטריות. צילום יחצ.

רחוב המטריות חוזר בענק!
למעלה מ 1,000 המטריות חוזרות לרחוב יואל משה סלומון ההיסטורי במיצב שכבר הפך ממזמן לתופעה בפני עצמה. במסגרת הפרויקט, העוברים והשבים יוכלו להנות מאומני רחוב שונים ומהפקות מוזיקליות מקומיות שיחסו בצל המיצב.
פריסת המטריות ברחובות התחילה את דרכה במדינות רבות ברחבי העולם: בפורטוגל, תורכיה, סרביה, גרמניה, קמבודיה ועוד. כזכור, חברת עדן השיקה לראשונה בישראל את הפרויקט בשנת 2015 ובעקבות ההצלחה – העוברים והשבים יוכלו לחוות אותו שוב.
בעדן מציינים כי מטרת הפרויקט הינה לרענן את חווית המבקרים והתושבים במרכז העיר ירושלים ולהפוך את החוויה לאינטראקטיבית ומלאת חיים. הפרויקט הצבעוני והייחודי מסוגו מסמן בעיקרו את החזרה של המבקרים למרחב העירוני.

 

כיכר הירח – ילדים מדמיינים עולם
השקת הכיכר הממותגת והחדשה, סביב פעילות לכל המשפחה בחודשי הקיץ – במיקום של מוזיאון איטליה ,קצין העיר לשעבר , רחוב הלל 25. הכיכר תכלול מספר אלמנטים חדשניים וחווייתיים, אשר יהוו תשתית לחוויית פנאי ושוטטות חינמית עבור המבקרים ומשפחות . "עדן", החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים, תפעיל את הכיכר באמצעות עמותות הסוחרים (B.I.D) שפועלות במרכז העיר במטרה להגדיל את מעורבותם בפעילות פרואקטיבית למשיכת מבקרים במרכז העיר ולשיפור תמהיל העסקים. המשרד לענייני ירושלים באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים , תקצב את הפיילוט הראשון מסוגו ,המציע את שילובם של מתחמי עסקים ליצירת מומנטים מושכי קהל .
המתחם יכלול:
קולנוע רחוב סולארי – בכיכר יוצב קולנוע סולארי, ראשון מסוגו בישראל, בשליטה והפעלה מרחוק. בקולנוע תתקיים שגרת הקרנות על בסיס יומי בכיכר. הסרטים יוקרנו במעגלי שעות קבועים בין הימים א'-ה' והתכנייה המלאה תהיה זמינה בעמוד הפייסבוק "העירה". פסטיבל הקולנוע של ירושלים שייערך במהלך חודש יולי בחר בכיכר המתחדשת וברחבת הקולנוע לקיום האירועים.
מיצג עננים – 7 ענני ענק מרשימים ירחפו מעל הכיכר וייצרו צל לשעות היום, לנוחיותם של העוברים ושבים. בערבים ,תאורה מתחלפת תנעים את האווירה בכיכר על רקע העננים.
מזרקת בועות סבון- מזרקת ענק ,תפזר בקצבי זמן קבועים , מופעי בועות סבון בכיכר ותהווה חוויה עבור עוברים ושבים. זמני מופעי הבועות יפורסמו בהמשך.

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

אין תגובות

השאר תגובה