פעילויות לילדים ביד מרדכי – חנוכה 2016

מציצים אל תוך כוורת אמיתית ביד מרדכי. צילום: יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם, משפחות וילדים לפעילות חנוכה חווייתית בקיבוץ הכוללת: מסע בעקבות שמן הזית, פעילות בבית הדבש והדבורה ∙ הכנת צנצנות זיתים, פתיחת כוורת וגם: ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" ובאתר שחזור הקרב.

פעילויות לילדים ביד מרדכי – חנוכה 2016:

קיבוץ יד מרדכי מזמין את הקהל הרחב להפנינג חנוכה מיוחד בעקבות נס פך השמן ו…הדבש. הפעילות לילדים ביד מרדכי תתקיים בימי החנוכה בין התאריכים 24/12, 26-31/12 ובשעות 10:00-16:00.
במסגרת פעילות חג החנוכה ייהנו המשתתפים מפעילות עשירה בה ילמדו על תהליך הפקת שמן זית, על זניו השונים, ועל טכניקות הגידול השונות. במהלך הפעילות יוקרן סרט שיציג את תהליך הפקת שמן הזית ובסופו תתקיים פעילות בה יכינו הילדים צנצנות זיתים אותן הם ייקחו בסוף הפעילות.

נרות מדונג. צילום: גלעד קוולרצ'יק
הכנת נרות מדונג חנוכה ביד מרדכי. צילום: גלעד קוולרצ'יק

לצד הפעילויות בעקבות נס פך השמן, ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה. שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג דבורים. לאחר הביקור בבית הדבש, ימשיכו המבקרים לאטרקציה האהובה: סיור בטרקטור הקיבוצי שיוביל אותם לתחנות מלהיבות ברחבי הקיבוץ בהם: הרפת החקלאית של הקיבוץ, הפרדסים, המכוורת החקלאית, בית האריזה ועוד.

סיור בקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור. צילום: יד מרדכי
סיור בקיבוץ על עגלה רתומה לטרקטור. צילום: יד מרדכי

לאחר מכן, יבקרו המשפחות ב"בית קיבוץ של פעם", אשר מספק הצצה נדירה לחיי הקיבוץ הנוסטלגי. שם יתקיים סיור מודרך והסבר על הפריטים המוצגים: חדר הילדים וספר המטפלת, פריטי חדר האוכל הקיבוצי, כלי העבודה ועוד. הביקור בבית קיבוץ של פעם המספר את סיפורו של הקיבוץ והחלוצים הראשונים מאפשר חגיגה של נוסטלגיה והתרפקות על העבר.
במהלך ימי חנוכה יוכלו המבקרים ליהנות מכניסה גם לאתר שחזור הקרב המחודש. באתר יוכלו הילדים לרוץ בין תעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים שבמקום ולטייל בין הנופים המרהיבים המקיפים את הקיבוץ.

משך הפעילות 2.5 – 3 : שעות, מ-10.00 עד 16:00.

פרטים בטלפון: 053-7106976

לפרטים נוספים אודות יד מרדכי…

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-7106976 כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי ילד 55 ₪, אתר השחזור בלבד: 25 ₪ . אין צורך בתיאום מראש. מבוגר 50 ₪.

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה