פעילות לילדים בתל אביב? תערוכת עולמות רכים במוזיאון תל אביב

פעילות לילדים בתל אביב, מוזיאון תל אביב לאמנות
פעילות לילדים בתל אביב, בתערוכת עולמות רכים. מדוזה: גן דה לנגה

מחפשים פעילות לילדים בתל אביב? היום נפתחת במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכת עולמות רכים –  תערוכה מיוחדת לכל המשפחה שבה הילדים יכולים ממש להכנס לתוך היצירות, לקחת חלק בתהליך היצירה וליצור אותם בעצמם.

במוזיאון תל אביב לאמנות נפתחת בימים אלה בגלריה למשפחה תערוכה מיוחדת של 5 אמנים ישראלים שיצרו במיוחד לתערוכה יצירות אמנות מחומרים רכים כמו ספוג, בדים בשילוב הדפסים בטכניקות שונות. בין העבודות חדר ילדים מיוחד העשוי מספוג בשילוב מסכי וידאו בו הילדים מוזמנים לשחק ולשנות את מיקום החפצים, קיר בד וכפתורים בו הקהל יוצר מעין פאזל מחתיכות לבד צבעוניות, פסל ענק של ראש המדוזה שהילדים יכולים להוסיף אליה נחשים חביבים ולא מזיקים, ערסלים מבד ופינת כביסה שמתעופפת ברוח והילדים ממש יעופו עליה…

הילדים מוזמנים לחוויה חושית ייחודית של אינטראקציה עם היצירות, לגעת למשש ולהשתנות בזכות המעורבות של הקהל בתהליך היצירה הדינמי. אם אתם מחפשים פעילות לילדים בתל אביב, במהלך 3 החדשים הקרובים תוכלו לבקר בתערוכה שהכניסה אליה לילדים עד גיל 18 (ובכלל למוזיאון…) היא בחינם.

פעילות לילדים בתל אביב, בתערוכת עולמות רכים, מוזיאון תל אביב לאמנות, פעילות יצירה  לילדים, דינה שנהב
פעילות לילדים בתל אביב בתערוכת עולמות רכים. חדר הספוג של האמנית דינה שנהב

העבודות בתערוכה אותם יצרו האמנים גן דה לנגה, ענבל הופמן, ניר הראל, דנה כהן ודינה שנהב הן בעלות אופי שונה מהמקובל, הן מזמנות פעילות והתנסות ממשית. הקהל מוזמן לגעת בהן, למעוך, לחבר, למלא, לשקוע, להתמזג ולחוש את החומרים הרכים בידיים ובגוף, לשחק ולהתנסות בפעילויות יצירתיות מגוונות.

אוצרת התערוכה שרה ריימן שור: "רכות היא תכונה של חומר, חי או דומם, שיכולה לתאר גם סגנון התנהגות וראיית עולם, בשל תכונות כמו דינמיות ויכולת השתנות. השימוש בחומר רך לפיסול הוא חידוש של המאה ה-20. לאורך שנים רבות שימשו את תחום הפיסול חומרים קשים כמו אבן, ברונזה ועץ, ואילו הבדים השונים שימשו למלאכות היום-יום שנעשתה בעיקר על ידי נשים (ביגוד, כיסוי, מחסה וכו'), ולכן כתוצאה מתפישות מיושנות נחשבו לפחותי ערך. עם התפתחותן של גישות חדשות, חומרים שנחשבו נחותים זכו להערכה מחודשת, ומתוקף כך תחום הפיסול אימץ חומרים שאינם מסורתיים, ואמנים החלו לייצר דימויים תלת ממדיים גם מחומרים רכים.

התערוכה בהפקת אגף החינוך של מוזיאון תל אביב ובחסות הידידים הבריטים של המוזיאונים לאמנות בישראל.

התערוכה בנושא רכות מזמינה את המבקרים לגעת בעבודות האמנות, למשש ולשחק בהן

פתיחה לקהל הרחב: יום ו' 23.2.18, מועד נעילה: טרם נקבע

הכניסה לילדים ולנוער עד גיל 18 ללא תשלום

אוצרת: שרה ריימן שור.
אמנים משתתפים: גן דה לנגה, ענבל הופמן, ניר הראל, דנה כהן ודינה שנהב
עולמות רכים
מוזיאון תל אביב לאמנות: שד' שאול המלך 27, תל אביב
אולם הלן י' האפט וי' דוד האפט (מפלס תחתון), הבניין הראשי
שעות פתיחה: שני, רביעי ושבת: 10:00 – 18:00; שלישי וחמישי: 10:00 – 21:00 (התערוכה פתוחה עד 20:00); שישי: 10:00 – 14:00; יום ראשון סגור
לפרטים: 053-9382377

או באתר המוזיאון: www.tamuseum.com

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382377 3-6, 6-12, כל המשפחה

מחירים

ילדים עד גיל 18 - כניסה חינם.

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה