תערוכת דולס ארט, פיסול בובות באמנות עכשווית- מוזיאון יפו העתיקה

תערוכת הבובות - דולס ארט
תערוכת הבובות - דולס ארט. אירה קרוכמן במוזיאון יפו העתיקה

כשהבובות מתעוררות לחיים – תערוכת דולס ארט, המוקדשת לפיסול בובות באמנות עכשווית, תתקיים במוזיאון יפו העתיקה זו השנה השנייה ותציג יצירות של אמנים מתחומי אמנות שונים במקביל לסדנאות ופעילויות לילדים.
blank

תערוכת דולס ארט- תערוכת פיסול בובות באמנות עכשווית להורים ולילדים במוזיאון יפו העתיקה, מציגה יצירות שנוצרו בהשראת קלאסיקות ספרותיות, המיתולוגיה היוונית, השראות גותיות, תרבויות זרות, חלומות ופנטזיות, פרי יצירתם של למעלה מעשרים אמנים מובילים מישראל ומכל העולם.

אמני התערוכה מגיעים מתחומי אמנות שונים ורבים, ביניהם- אמנויות פלסטיות, עיצוב וטקסטיל, היצירות נעשו בשימוש בטכניקות מגוונות באמנויות הפיסול, הציור, הרישום, התפירה והעיצוב ועבודה עם חומרים מגוונים כגון נייר, עץ, פורצלן, שעווה, שילוב חפצים ועוד. תערוכת דולס ארט  יוצרת חיבור יוצא דופן בין עולם המבוגרים ועולם הילדים כאחד ומספקת חוויה חוצת דורות. כל פרט בבובות המפוסלות 'שובה' את עיניי המתבונן ומספק חוויה אישית בנוגע לקשר בין הבובה, המשחק, הילדותיות והתום אותה היא מסמלת לבין הדמויות המרתקות שיצרו האמנים באמצעות דמיון, יצירתיות ועולם פנימי עשיר וסוער.

בין האמנים המציגים בתערוכת דולס ארט ניתן לראות את היצירות של אירה קרוחמל, ינטליה קדרובה,ליאור קסם חממה, דנה גור זאב, תמר מסר, עדנה דאלי, קיילי דקסטר (אוסטרליה), לולו לנקסטר (ארה"ב), סאם קרואו (אנגליה), יוסוקה אונו (יפן) ואחרים .

הבובה של ליאור קסם חממה
הבובה של ליאור קסם חממה

התערוכה היא דינאמית ומעת לעת משלבת פרויקטים מיוחדים, הצגות תיאטרון, מיצגים תיאטרליים, סדנאות אמן, מפגשי שיח ותכנים מקוריים נוספים. בין היתר- התערוכה פועלת להגברת המודעות וגיוס משאבים למען עמותת אחת מתשע.
אוצרת התערוכה – לימור מרגוליס

פעילויות לילדים בתערוכה
בתערוכה יתקיימו פעילויות וסדנאות לילדים כדוגמת בובה הדאגה שתעזור להתמודד עם הפחד מרעמים וברקים מדרום אמריקה: ישנה אגדה בכפר אינדיאני בגואטמלה המספרת, מידה ויש לך דאגות תחלוק אותן טרם לכתך לישון עם בובות הדאגה. ספר לכל בובה דאגה אחת שלך, אח"כ תשים את הבובות מתחת לכר שלך, ובזמן שאתה ישן הבובות ייקחו את הדאגות שלך ובבוקר תקום בלעדיהן. הכנת הבובות נעשית עם האמנית נטע ענבר שעובדת עם טקסטיל וחומרים ממוחזרים, הסדנה מתאימה לילדים מגיל 5, אחים קטנים יקבלו דפי צביעה.זו הזדמנות מצוינת ליצור ולשוחח עם הילדים על הדאגות שהבובה יכולה להסיר מהם.כל משתתף יקבל מארז של מספר בובות אותו הוא הכין. מידי שבת תהיה סדנה אחרת; בובות מלופפות, הכנת מריונטות ועוד.

עלות כניסה : 30 ₪.  יש לברר בטלפון אודות ימי הפעילות.

בובות דאגה- בתערוכת דולס ארט
בובות דאגה- בתערוכת דולס ארט


ימים ושעות פתיחה: תערוכת דולס ארט:
16 באוקטובר 2015- 30 בינואר 2016
מוזיאון יפו העתיקה

ראשון: סגור
חמישי: 10:00-18:00
שישי: 10:00-14:00
שבת: 10:00-18:00
ערב חג: סגור
חגים: 10:00-18:00

טלפון : 053-9382436

לפרטים נוספים אודות מוזיאון יפו העתיקה… 

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382436 כל המשפחה בתשלום

מחירים

מזומן ואשראי ילד: 25 ש"ח מבוגר: 35 ש"ח, חייל/ סטודנט/ תושב ת"א: 25 ש"ח אזרח ותיק: 17 ש"

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה