תערוכת סאונד מוזיאון העיצוב חולון

ארכיטקטורה של סאונד. צילום שי בן אפריים

כיצד אפשר לנגן בקוביות לגו? איך אפשר להפיק סאונד מכוסות קפה? וכיצד נשמע בניין מנגן?  תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב חולון מזמינה את הילדים וההורים לקחת חלק פעיל – לשמוע לראות ולהרגיש סאונד,  פעילויות וסדנאות עיצוב לכל המשפחה בתערוכת סאונד מוזיאון העיצוב חולון

תערוכת סאונד מוזיאון העיצוב חולון: בחופש הגדול מוזיאון העיצוב חולון הופך למתחם חוויתי המאתגר את כל החושים ומזמין את המבקרים לפעילות אינטראקטיבית מעולם הסאונד. התערוכה תתפרש על כל גלריות המוזיאון ומחוצה לו, ואף המבנה האייקוני של המוזיאון בעיצובו של רון ארד יהפוך למבנה מוסיקלי. הילדים מוזמנים לקחת חלק פעיל בתערוכה: לשמוע, לראות ולהרגיש סאונד ולבחון מקרוב כיצד ניתן לשמוע עם כל החושים.

התערוכה מבקשת לתרגם באמצעים חווייתיים ואינטראקטיביים לכל המשפחה את המשמעות של המושג סאונד. המבקרים מוזמנים להתנסות בפרויקטים אינטראקטיביים בהם: "מוזיקת לגו" המאפשרת ליצור סאונד דרך משחק עם אבני הלגו האייקוניות, "Ototo"באמצעותו יוכלו המבקרים לבדוק איזו מוסיקה משמיעים אובייקטים שונים – חולצה, כוס ואפילו בננה, נגן Gogoam המאפשר ליצור סאונד על ידי שילוב בין איורים שונים.
כמו כן נבנה בתערוכה מיצב סאונד שאין דומה לו בו יוכלו המבקרים לחוות קטעי סאונד שנכתבו במיוחד לחלל זה על ידי מוסיקאים מובילים. החוויה אינה של חוש השמיעה בלבד, המבקרים מוזמנים לשבת או לשכב על גבי גבעה מיוחדת הממלאת את החלל, להאזין לסאונד במערכת רמקולים בעלת 16 ערוצים, חלקם חבויים מתחתם, ולצפות בייצוג החוויה עצמה על גבי מסך הפרוש מעליהם.
תערוכת סאונד גולשת אל מחוץ למבנה המוזיאון וכוללת מיצב סאונד הנבנה על גבי הבניין עצמו. בניין המוזיאון הופך לגוף סאונד ייחודי המקליט את הקולות סביבו ומשמיע אותם באמצעות עשרות רמקולים המותקנים על המבנה.

התערוכה תלווה בפעילויות וסדנאות עיצוב לכל המשפחה שיתקיימו בשבתות ("שבת משפחתית" ובחופשת הקיץ גם בימי חול:
"שבת משפחתית"
"שבת משפחתית" במוזיאון היא חוויה איכותית וייחודית לכל המשפחה הכוללת סיור בלשי עיצוב, סדנאות והפתעות נוספות בכרטיס משפחתי אחד במחיר 120₪ בלבד ל-4 משתתפים (מבוגרים וילדים).
בלשי עיצוב של תערוכת סאונד יכלול סיור בגלריות של התערוכה בהנחיית מדריכי המוזיאון, פיענוח שפת עיצוב החפצים המפיקים, משימות חווייתיות והתנסות במוצגים אינטראקטיביים.
סדנת עיצוב משרוקית – סדנת עיצוב להורים ולילדים, בה יתנסו המשתתפים בעיצוב אישי של שרקנים, יצורים המורכבים ממשרוקית המשנה את צליליה. משתתפי הסדנה ייהנו מתהליך עיצוב, הרכבה והענקת תכונות ייחודיות לכל יצור, בעזרת אמצעים פשוטים אך חכמים. לא ברור. האם עיצוב משרוקית כלול בשבת משפחתית. אם לא (לפי מה שאני זוכרת זה לא), אז צריך משפט פותח שאומר שבנוסף בקיץ תתקיים סדנת עיצוב משרוקית…
לצד פעילויות מודרכות אלו תתקיים פעילות חופשית לקהל במעבדת העיצוב של המוזיאון: מעצבים צלילים. קהל המבקרים מוזמן לחקור את עולם התהודה והחומר ולגלות כיצד ניתן להמציא חפצים המייצרים צלילים "רדי מייד" מחומרים פשוטים ומפתיעים.
פעילויות שבת משפחתית יתקיימו בשני סבבים: 12:30-11:00, 13:00-14:30.

פעילות קיץ יומית
בחודשים יולי אוגוסט תתקיים פעילות בלשי עיצוב וסדנת עיצוב גם בימים שני ורביעי בשעה 15:00 ובימים שלישי וחמישי בשעה 11:00
מחירי הכרטיסים (שלא במסגרת חבילת שבת משפחתית): ילד- 45 ₪, מבוגר מלווה- 35 ₪
הפעילויות בשבתות ובימי חול מתאימות להורים ולילדים בגילאי 6-11.(הירידה לגי 6 תואמה עם אמנון ונעמה)

 

למידע נוסף על מוזיאון העיצוב בחולון….

לפרטים נוספים בטלפון: 053-9382388

פרטי המקום
נשמח לדעת!053-9382388 כל המשפחה בתשלום

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

אין תגובות

השאר תגובה