10 פעילויות והצגות מומלצות – חנוכה 2015

10 פעילויות והצגות מומלצות בחנוכה למי שמעדיף את הבחירה האיכותית לבילוי משפחתי עם הילדים עם מבחר הצגות חנוכה מהנות ברמת הפקה גבוהה שזכו לשבחי הבקורות והקהל, נכתבו ובוימו על ידי טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ.

פסטיבל אורנה פורת להצגות ילדים בגבעתיים
תאטרון אורנה פורת מציג בחג החנוכה פסטיבל הצגות ילדים הכולל כ-40 הצגות לילדים מגיל שנה ועד 12 והפנינג עם פעילויות לכל המשפחה בחינם וסדנאות יצירה בתאטרון גבעתיים.
בין ההצגות בפסטיבל תעלה הצגת הפעוטות צוציקים המתאימה לפעוטות בגילאי שנה ועד שנתיים וחצי. ההצגה משוחקת על ידי שתי שחקניות שיקחו את הפעוטות למסע בדמיון בין צבעים, בובות, הקרנות וידאו, מוסיקה ותנועה. האלמנטים המשולבים בהצגה מעניקים לפעוטות לראשונה חווית תאטרון המותאמת לגילם המעשירים את דמיונם.

גם הילדים הבוגרים יותר יוכלו להנות ממבחר הצגות אשר זכו בפרסים על בימוי כתיבה ומשחק. בין ההצגות לילדים הבוגרים בולטת הצגת הילדים טובים השניים המציגה את החשיבות של חברות ושיתוף פעולה דרך סיפורם של שני משרתי ארמון שנוטים להתווכח ולא מצליחים להסתדר ביניהם ולשתף פעולה. הארמון לא מצליח לתפקד עד רמה שהמלך נהיה חולה מאוד ורק באמצעות אבן מיוחדת אותה יביאו המשרתים אחרי דרך ארוכה ביחד, תוכל לרפא אותו. המסע שלהם לא פשוט ובדרך הם מגלים את הכוח והיתרון שבשיתוף הפעולה. ההצגה מתאימה לילדים בגילאים 6 ומעלה.


לפרטים נוספים אודות פסטיבל אורנה פורת להצגות ילדים בחנוכה…

פעילויות חנוכה לילדים בסינמטק תל אביב
חנוכה מהסרטים בסינמטק תל אביב עם סדנאות יצירה, סרטים מכל העולם, מפגשים עם יוצרים, סדנאות קולנועיות, קורס ניסים ונפלאות בקולנוע- יצירת סרטים עם אפקטים מיוחדים ועוד פעילויות בחינם מהסרטים ומבצעים מיוחדים לכבוד החג בסינמטק תל אביב.
לפרטים נוספים אודות פעילויות חנוכה לילדים בסינמטק תל אביב…

הצגות חנוכה בתאטרון המדיטק בחולון
בחנוכה תיאטרון המדיטק מציג הצגות חנוכה לילדים ולכל המשפחה- בואו לבלות עם מבחר גדול של הצגות תיאטרון עטורות פרסים לילדים בכל הגילאים וגם ההורים יכולים להנות. בין ההצגות הבולטות שיוצגו תעלה ההצגה בגדי המלך ששחקניה הם שחקני תאטרון המדיטק ובשיתוף להקת המחול פרסקו המציגים את הסיפור הידוע על בגדי המלך מאת הנס כריסטיאן אנדרסן על ממלכה שהחליטה ללמד את המלך לקח עם מחול, תנועה, הומור ומוסיקה. ההצגה מתאימה לילדים מגיל 4 ומתאימה לכל המשפחה.

הצגה בולטת נוספת היא הצגת הילדים לא דובים ולא יער  המתאימה לילדים מגיל 6 ומעלה. ההצגה מבוססת על סיפור זהבה ושלושת הדובים כאשר הבימוי של אלי ביז'אווי לוקח את הסיפור הידוע לכיוונים חדשים. סביב הסיפור הבסיסי שדורות של ילדים גדלו עליו על זהבה שמוצאת מקלט בבקתה בלב היער ובורחת ברגע האחרון לפני ששלושת הדובים מגלים אותה, נתפר סיפור מסגרת שעוסק בבעיה שמעסיקה ילדים רבים – הצטרפותו של אח או אחות חדשה למשפחה.

לא דובים ולא יער. צילום: בני גם זו לטובה
לא דובים ולא יער. צילום: בני גם זו לטובה

לפרטים נוספים אודות פסטיבל הצגות הילדים בתאטרון המדיטק בחנוכה…

קרקס פלורנטין עם מופע קרקס מסביב לעולם ב-80 יום
לאור הצלחת המופע מסביב לעולם ב-80 יום בקרקס, חוזר קרקס פלורנטין עם מופע בגרסה מיוחדת לחנוכה.  הקרקס יארח לראשונה צוות אמנים מאוקראינה,I team  אשר יבצעו את אטרקציות האקסטרים המרהיבות: נדנדת הפחד, קיר המוות ומופע אש בהשראת חנוכה. לאחר המופע יתקיימו סדנאות מיוחדות, דוכנים ועוד.
ויש גם מבצע לרכישת כרטיסים…

לפרטים נוספים אודות מסביב לעולם ב-80 יום עם קרקס פלורנטין…

פעילות סביבון האור במרכז מהותי
פעילות לילדים ולכל המשפחה הכולל סיור, חידות ומשחק בין תחנות בנושאי החג. המשימות יקחו את הילדים למסע בעקבות האותיות הכתובות עליו ובסוף הפעילות כל ילד יקבל הביתה סביבון למזכרת. הפעילויות במרכז מהותי הן פעילויות חוויתיות ומיוחדות אשר נועדו להעצים ולחבר בין הילד ועולמו הפנימי וגם בין הילד להורים. במהלך החג יתקיימו בנוסף הפעילויות הקבועות של מרכז מהותי.
למידע נוסף אודות פעילויות חנוכה לילדים במרכז מהותי…

סביבון האור במרכז מהותי בחנוכה.
סביבון האור במרכז מהותי בחנוכה.

בית 9 תאטרון הבובות בחיפה
תיאטרון הבובות בחיפה בית 9 מזמין את הילדים ואת כל המשפחה לחנוכה של הצגות תאטרון בובות מוצלחות כמו עירקל'ה, אור ראשון, סבא כוכבים והסנדלרית והגמדים. בית 9 מציג הצגות איכות לילדים קטנים ולגדולים שאוהבים.
לפרטים נוספים אודות חנוכה בבית 9…

החגיגאדא במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד
בחג החנוכה מקיים המוזיאון במשך ארבעה ימים של פעילויות וסדנאות יצירה שיועברו על ידי אמנים מקצועיים: ציור בנוף הכרמל המתחדש ובסמטאות הציוריות של כפר האמנים, הדפס אמנותי – ציורי פרחים וצמחים בטכניקה של הדפס משי על חולצות ותיקים, סדנת הכנת בובות מבד, סיור תיאטרלי, סיור בעקבות פסלים של אמני הכפר, סיור בבית ינקו ובתערוכה במוזיאון המוקדשת ל-120 שנה להולדתו.
לפרטים נוספים אודות החגיגאדא במוזיאון ינקו דאדא בחנוכה…

מעבדאדא. צילום: רענן טל
מעבדאדא. צילום: רענן טל

הכבש הששה עשר בפסטיבל ספרים על הבמה במוזיאון תל אביב
פסטיבל ספרים על הבמה מציג הצגות ילדים המבוססות על שמונה מסיפורי הילדים האהובים מכל הזמנים. הפסטיבל יתקיים בחנוכה 2015 במוזיאון תל אביב למשך ארבעה ימים. במסגרת הפסטיבל תעלה ההצגה הכבש הששה עשר: מחזמר על פי שיריו האהובים של יהונתן גפן. מסע התבגרות בו מגלים הילדים את ערכם המופלא של חברות וקבלת האחר. בפסטיבל יוצגו הצגות נוספות המתאימות לגילאים שונים כמו המפוזר מכפר אז"ר, החתול במגפי הקסם והילד הזה הוא אני ועוד.
לפרטים נוספים אודות פסטיבל ספרים על הבמה בחנוכה…

 

למדריך אירועי חנוכה המלא לחצו כאן…

 

פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה

מה באזור?

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה