יום ירושלים 2017: 50 שנה לירושלים

50 שנה לירושלים
דגלים על חומות העיר העתיקה

ב-25 במאי חוגגים בירושלים את יום ירושלים 2017 – תשע"ז בחגיגה של אירועים ופעילויות ברחבי העיר שיתחילו במיצג אורות שיתקיים על חומות העיר העתיקה, מופעים ללא תשלום לציון 50 שנה לירושלים, הנחות באתרים, טיולים ואטרקציות לילדים בעיר, תערוכות ומרכזי מבקרים חדשים ועוד…


50 שנה לירושלים – מופע הפתיחה ומיצג האור

המופע יתקיים ב-21 במאי, מופע אור קולי של פעם ביובל על חומות העיר העתיקה, אירוע הפתיחה לחגיגות שחרורה ואיחודה של העיר בשילוב תאורה מיוחדת, מופעים ורחפנים בשמי ירושלים. אירוע הפתיחה 50 שנה לירושלים יתקיים במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראש העירייה חברי כנסת ומוזמנים נוספים.  במופע הפתיחה ישתתפו דוד דאור, אביתר בנאי, שרית חדד, אברהם טל, עידן עמדי, עמיר בניון, שולי נתן, עדי אדוניה, אושר סבג ובן סנוף.
הכניסה חופשית.
לפרטים נוספים על אירוע הפתיחה של יום ירושלים…

מסלולי טיול בירושלים,  50 שנים לירושלים, פסטיבל האור
מטיילים בירושלים בפסטיבל האור

מיצג האור על החומות יימשך השנה החל מה-23 במאי ועד ה-17 ביולי 2017 בחופש הגדול וישתלב גם באירועי פסטיבל האור של ירושלים המתקיים במהלך יוני.

אירועי יום ירושלים

במהלך ולקראת יום ירושלים מתקיימים מדי שנה בעיר אירועים רבים לציון יום שחרור ירושלים – צעדת ההתיישבות מצדיעה לירושלים, עצרת וצעדה של ישיבת מרכז הרב, ריקוד הדגלים ותהלוכה גדולה היוצאת ממרכז ירושלים בגן סאקר דרך העיר העתיקה ועד הכותל המערבי ב-24 במאי, אירועים מקומיים בשכונות ירושלים הכוללים גם מופעים ופעילויות לילדים, טקס חלוקת אות יקיר ירושלים, מיצג 50 שנה לירושלים, טקסי זכרון ממלכתיים בגבעת התחמושת והר הרצל ואירועים נוספים.

בר מצווה בכותל המערבי
חוגגים בדרך אל הכותל המערבי 50 שנה לירושלים

השנה בעקבות ביקורו המתוכנן של הנשיא דונלד טראמפ ייתכנו שינויים במועדי האירועים השונים, הסדרי התנועה והחניה בעיר סביב העיר העתיקה ומתחם ממילא.

רכבת הכותל לילדים, אטרקציות לילדים בירושלים
רכבת הכותל לילדים: אטרקציות לילדים בירושלים

אטרקציות לילדים בירושלים וטיולים לכל המשפחה

יום ירושלים במעלית הזמן
לקראת 50 שנה לאיחוד ירושלים, באטרקציה המחודשת מעלית הזמן בירושלים, שהשתדרגה ועברה למתחם חדש בקניון ממילא, מזמינים משפחות להצטרף עם הילדים למסע רב חושי באחד מאתרי החובה למבקרים עם ילדים בירושלים. במקום מוצג הסרט בכיכובו של טופול המלווה את המבקרים לאורך 3,000 שנות ההיסטוריה של ירושלים מימי אברהם אבינו ועד ימינו. הסרט הוותיק שעדיין לא נס ליחו עבר שדורג והתאמה למתחם החדש בו הוא מוצג על גבי מסכי לד היקפיים עם במות זזות, אפקטים וסאונד משוכלל מצליח לדחוס כמעט את כל ההסטוריה של ירושלים לכחצי שעה. הבילוי באטרקציה כולל 2 מיצגים חדשניים בהם משולבים אפקטים ייחודיים: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, ו'אני ירושלים' שהוא מעין סרט אווירה, על ההווה והעתיד של בירת ישראל.

מעלית הזמן ירושלים 1+1, קופון מעלית הזמן
מעלית הזמן החדשה בקניון ממילא – מבצע 1+1

מבצע 50 שנה לירושלים במעלית הזמן:
לקראת יום ירושלים מעלית הזמן יוצאת במבצע מיוחד ביום רביעי ה-24 במאי 2017:
הטבה של 1+1 מהמחיר המלא ללא כפל מבצעים והנחות בתיאום מראש בלבד.
להזמנות: 053-9382843

מרכז דוידסון הכותל המערבי
סלפי ליד התמונה של הצנחנים בכותל שצילם דוד רובינגר

מסלולי טיול, אטרקציות וחידושים ברובע היהודי
החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים חונכת אטרקציות ופעילויות חדשות באתרי הרובע, לקראת חגיגות 50 שנה לאיחוד ירושלים:

תאורת לילה ומנהרה מסתורית מתחת לבית הכנסת החורבה
בית הכנסת החורבה (הרמב"ן) שנחנך מחדש לפני מספר שנים הפך לאחרונה לאטרקציה לילית מיוחדת במרכז הרובע לאחר ששולבה סביבו מערכת תאורה משוכללת שהופכת אותו מדי ערב למבנה צבעוני ומיוחד בשעות הערב.
אטרקציה נוספת שנמצאת בשבלים אחרונים של פתיחתה היא מעבר חדש בין הקארדו לבית כנסת החורבה החולף תחת קשת ביזנטית עתיקה שנחשפה בזמן השיקום של בית הכנסת.  המעבר התת קרקעי החדש, מחבר בין הקארדו לקומת הארכיאולוגיה המשומרת בבית הכנסת החורבה, בה מוצגות עתיקות מימי בית שני והתקופה הביזנטית. העוברים במעבר החדש נחשפים לקשת הביזנטית המקורית, אשר חיברה את מרכז העיר הביזנטית אל רחוב הקארדו, בו הוצב לאחורנה הפסיפס הרביעי במסגרת פרויקט 'ירושלים של פסיפסים' המבוסס על ציוריו של האמן דודו הראל ברחבת הקארדו הסגור הממחיש את חיי השוק והמסחר בירושלים בימי קדם.

מרכז הסברה ומבקרים חדש לתיירים
לקראת אירועי 50 שנה לירושלים נפתח ברובע היהודי מרכז מבקרים חדש הממוקם בבריכה המדורגת, מקווה מים עתיק מימי בית שני, בו מוצגים לקהל פריטים ארכיאולוגיים שנמצאו ונחפרו ברחבי הרובע. במרכז ההסברה החדש מופעלים שירותי דואר תיירותי, מערכת מידע לאתרי הרובע, שירותי איזי גייד ועמדות להטענת מכשירי סלולר. כמו כן משמש המקום כעמדה להפצה ומכירה של עזרי הדרכה, ספרים ומפות טיולים בעיר העתיקה בירושלים. פרטים במוקד התיירות של הרובע היהודי: 02-6265906 או *4987


תערוכת לגעת ברגע במרכז דוידסון – למרגלות הכותל המערבי

הר הבית בידינו, ירושלים של זהב, צילום הצנחנים ליד הכותל, הרב גורן תוקע בשופר – הסמלים המוכרים מהשעות של  שחרור ירושלים מוצגים בתערוכה חדשה שנפתחה במרכז דוידסון שברובע היהודי בירושלים. לכבוד יום ירושלים 2017 יזמו במרכז דוידסון את תערוכת לגעת ברגע ומבוססת על חמרים שנאספו מהציבור שנענה לקריאה לשלוח סיפורים וחפצים אישיים מיום שחרור העיר העתיקה והרובע היהודי בירושלים במלחמת ששת הימים. בין המוצגים גם חפצים וצילומים בעלי ערך היסטורי כמו השופר המקורי של הרב גורן, צילומי הצנחנים בכותל, העתק כתב ידה של נעמי שמר לשיר ירושלים של זהב, מפות הכניסה של החטיבות לעיר העתיקה, פריטים מקוריים של לוחמים מתש"ח עם סיפורים מרגשים, קטעי הקול המקוריים של כתב קול ישראל כשהגיע לכותל, גלויות ששלחו לוחמי תש"ח אל המשפחות שנשארו מאחור, צו 8 אותו קיבל אחד מלוחמי ששת הימים, סידור התפילה של סבתא ירושלמית שהגיעה אל הכותל בין הראשונים אחרי השחרור ועוד.
קהל המבקרים בתערוכה מוזמן להוסיף לקיר 'הרגע שלי' את החוויה האישית שלו מרגע איחוד העיר ירושלים.
אוצרת התערוכה : שלומית עצבה.

השר יואב גלנט בפתיחת התערוכה עם ותיקי הצנחנים במרכז דוידסון בירושלים
השר והאלוף במיל' יואב גלנט ומנהל החברה לפיתוח הרובע היהודי בפתיחת התערוכה במפגש עם ותיקי הצנחנים במרכז דוידסון בירושלים

התערוכה מוצגת במרכז דוידסון, בו מוצגים גם ממצאים רבים שנמצאו במהלך החפירות שבאזור מדרום להר הבית ואפילו עמדת סלפי עם התמונה המפורסמת שצילם דוד רובינגר של הצנחנים בכותל. התערוכה מתאימה לבני נוער ולילדים הגדולים יותר.

מרכז המבקרים החדש של הרובע היהודי בירושליםמרכז המבקרים החדש של הרובע היהודי בירושלים

 

 

אתר הנצחה מחודש ללוחמי תש"ח
אתר מחודש להנצחת הנופלים בתש"ח מאחד בתוכו את מוזיאון לבד על החומות שהיה מוצב בקרדו וסיפר את סיפור נפילת הרובע בתש"ח וכולל מיצג היסטורי המתאר את הקרב האחרון על הרובע המבוסס על צילומיו של ג'ון פיליפס, צלם עיתונות אמריקאי שתיעד את עשרת הימים האחרונים של הקרבות ונפילת הרובע במלחמת תש"ח, 19 שנים לפני
שחרור ירושלים והקמת הרובע מההריסות.  האתר פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.
לפרטים נוספים בפייסבוק: תיירות הרובע היהודי בירושלים
או באתר: www.rova-yehudi.org.il

אטרקציות לילדים בירושלים
אטרקציה בדרך אל הכותל – פסלי האריות בירושלים

בין אתרי הרובע המתאימים לטיול עם ילדים בירושלים אפשר לבקר בקרדו בו הוצבו ציורי קיר ופסיפסים חדשים הממחישים את החיים ברחוב השוק המקורה, מכון המקדש הממחיש את הטקסים בבית המקדש בימי בית שני, חצר היישוב הישן שמציג מוצגים מתקופת הרובע היהודי החל מסוף המאה ה-19 ומתקיימות בו גם פעילויות לילדים וכמובן סתם לטייל ולהסתובב בסמטאות שאף פעם לא משעמם בהם.

מנורת שבעת הקנים, מנורת בית המקדש ברובע היהודי
דגם הזהב של מנורת שבעת הקנים מול רחבת הכותל

לראות את דגם מנורת הזהב של בית המקדש המוצב בירידה מהרובע היהודי אל הכותל ליד פסלי האריות, תצפית מגג בית הכנסת החורבה והמנהרה הביזנטית שבקרוב גם תפתח לסיורים  ותוסיף אטרקציה חדשה לסיור ברובע. בנוסף נבנית בימים אלה מעלית מיוחדת שתקשר ותנגיש את הרובע היהודי לבאי הכותל המערבי גם למעבר נכים ומשפחות עם עגלות תינוק. מומלץ לטייל במקום בסיורים מודרכים או מומחזים המתקיימים מדי פעם במקום המשלבים גם פעילויות לילדים.  פרטים באתר הרובע היהודי.
ההגעה לרובע היהודי ואתריו אפשרית בתחבורה ציבורית בלבד. ירידה בתחנת הכותל המערבי, או בשאטל חינם ממתחם התחנה הראשונה.
ניתן גם לרכוש ערכת ניווט למשפחות ישירות באתר…לפרטים: 02-6265906 או *4987

50 שנה לירושלים, תצפית הר הבית
תצפית אל הר הבית

עיר דוד נקבת השילוח ומנהרות הכותל – מסלול טיול נוסף המתאים מאוד לילדים הוא המסלול היוצא מעיר דוד שנמצאת מדרום לרחבת הכותל – סיור רגלי בנקבת השילוח היבשה או הרטובה או במנהרה שנחפרה לאחרונה ומובילה מתחת לאדמה עד לרחבת ומנהרות הכותל המערבי.

הכותל המערבי
אחד האתרים הקדושים והמתויירים בארץ שתמיד יש בו התרחשות מעניינת – תפילות, חגיגות בר מצווה, חתונות והמון תיירים מהארץ ומחו"ל שמגיעים לצלם ולהשתתף בחוויית הביקור בכותל וכמובן לשים בו פתק בין האבנים במקום שמסמל אולי יותר מכל האתרים את הכמיהה של העם היהודי לארץ ישראל.

50 שנה לירושלים - החפיר של מגדל דוד טיילת החומות מגדל דוד
מטיילים בירושלים: החפיר של מגדל דוד ליד שער יפו


טיילת החומות

עוד טיול שהוא בעצם אטרקציה לילדים היא כמובן הסיור בטיילת החומות היוצא משער יפו עוברת דרך מגדל דוד ומגיעה עד שער האשפתות והכותל המערבי. מצטיידים בבייגלה חם עם זעתר משער יפו ויוצאים לטיול בטיילת פתוחה למבקרים עד שעות אחה"צ. כרטיסים ניתן לרכוש בשער יפו (מצד שמאל במעלה המדרגות, אחרי שעוברים את השער לכיוון העיר העתיקה).

עוד אטרקציות לילדים בירושלים והסביבה שאתם בטח מכירים אבל תמיד שווה להכיר אותם לקטנטנים:

גן החיות התנכי
מגני החיות הגדולים והפופלריים בארץ. למרות שמומלץ לבקר בו לא בחגים, הגן כל כך גדול שגם בימים עמוסים, מעבר לקשיי החניה במקום, מרחבי הגן יכולים להכיל משפחות רבות. בין האטרקציות לילדים בגן – חצר הג'ירפות, האכלת הפילים, תיבת נח, בריכת הפינגויינים, הדובים הלבנים ועוד.
לפרטים: 053-9382409 למידע נוסף על גן החיות התנכי…

קיפצובה
פארק האטרקציות מהגדולים בישראל בו מחכים לילדים המון פעילויות – מתחמי טיפוס ושעשועים, בריכת סירות מתנגשות קרסולות, סדנאות שוקולד ופעילויות נוספות. בקיבוץ צובה תוכלו גם להשאר ללון במלון הקיבוץ המציע כניסה חופשית לאורחי המלון לקיפצובה, סיורים וטיולים באזור ופעילויות נוספות למשפחות.
להזמנות: 053-7106945 כל הפרטים על קיפצובה…

מתחם התחנה

מקום שתמיד נחמד לחזור אליו כי תמיד קורה שם משהו סביב מתחם המסעדות, הופעות, תערוכות ואטרקציות לילדים.

שימו לב כי ייתכנו שינויים במועדים של מופעי ואירועי יום ירושלים 2017 בעקבות ביקורו הצפוי של דונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית בירושלים. הסדרי התנועה והחניה – לקראת אירועי 50 שנה לירושלים יחסמו לתנועה החל מהשעה 16:00 חניוני ממילא, חניון קרתא ורחובות הסמוכים באזור העיר העתיקה. מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית או בשאטלים החופשיים שייצאו מחניון טדי וחניון הלאום.


פרטי המקום
נשמח לדעת!כל המשפחה חלק מהאירועים בתשלום וחלקם בחינם

לוח הופעות

תאריך שעה שם המקום טלפון

עוד בקטגוריה

אין תגובות

השאר תגובה